Skocz do zawartości

Pobieranie klienta


trurl3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak i skąd pobrać klienta gry Stalker Online

Strona główna projektu jest dwujęzyczna z możliwością przełączania w trakcie oglądania. Natomiast sam klient gry istnieje w dwóch wersjach językowych - rosyjskiej i angielskiej. Wybór klienta ma dalsze konsekwencje, ponieważ każdy z nich prowadzi do innego serwera.
- Serwer Rus jest mocno zatłoczony i po mapach biegają tabuny oszołomów strzelających niemal bez przerwy. Znacznie większa jest także szansa zastrzelenia 'dla sportu' przez bardziej zaawansowanego gracza. Wszystkie teksty są po rosyjsku.
- Serwer En oferuje znacznie większą swobodę i duuuzo mniejsze zatłoczenie, chociaż i tam można paść ofiarą nieusprawiedliwionego ataku, jednakże zdarza się to o wiele rzadziej.

Pliki klientów należy pobierać z oficjalnej strony SO aby niknąc możliwych kłopotów z grą.


Pobieranie pełnego klienta En przez torrent  

Pobieranie loadera klienta En  - po uruchomieniu loader sam zacznie bezpośrednie pobieranie klienta


Klient 'waży' ok 5,3 GB

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskim serwerze, patrząc po statystykach jest ledwo od 20 do 70 graczy w całej Strefie, ale z pewnością będzie ich więcej. Na pewno nie będzie takiego natłoku jak na serwerze RU, gdzie po Zonie biegały tłumy uzbrojonych po zęby stalkerów. Dla mnie jest to idealne, ponieważ dzięki temu Zona nabiera nieco bardziej realistycznego kształtu. Nie widzisz tabunów ludzi, tylko co jakiś czas spotkasz na szlaku jakiegoś samotnika. Pytasz czy gra jest ciekawa. Przede wszystkim to Stalker. Zona. Klimaty bardzo dobrze nam znane, tak? Gra z pewnością spodoba się większości fanów universum Stalkera czy to gry od GSC czy książki, a nawet filmu. Gra ma dużo wad, ale jeszcze więcej zalet. Z zalet można wymienić ogrom Strefy, realistyczne odległości i proporcje, bardzo dobry balans przy rozwijaniu postaci i dozbrajaniu jej, spory arsenał, duży wybór pancerzy, kurtek, kamizelek, spodni, czapek, hełmów, kapeluszy, masek pegaz (do tego w kolejnym patchu dojdą rękawiczki i buty), crafting, dużą ilość różnych popierdółek przydatnych do craftu etc etc. Dalej, ciekawe artefakty i anomalie oraz lekko zręcznościowy i całkiem udany sposób pozyskiwania artefaktów. Nie jest tak banalnie łatwo jak w Stalkerach od GSC, ze artefakty wypadają Ci prosto pod nogi, a Ty zbierasz je prawie w biegu. Tutaj, nie mając detektora musisz próbować wyciągać na żywioł co w 95% przypadków kończy się kiepawo. Mając detektor z magnetycznym chwytem sprawa staje się nieco prostsza, ale z kolei w grze pojawia się mały element zręcznościowy, ponieważ to czy wyciągniesz artefakt z anomalii zależy tylko od sprawności i szybkości Twojej, a nie postaci w grze. Do tego często jest tak, że musisz balansować na krawędzi anomalii żeby artefakt znalazł się w zasięgu magnetyka. Oloo może napisać, jaka to niezła zabawa. :thumbsup: :biggrin: Są klany, są clan base, są różne fabryki i posterunki w głębi Zony o które można walczyć z innymi klanami. Jest też cała masa miejsc do eksplorowania. Góry na północy, jaskinie w których czają się naprawdę niezłe mutanty gdzie o wybraniu się samemu nie mowy, bagna, gęste lasy rojące się od dzików i niedźwiedzi, różne fabryki, składy, wsie, miasteczka, blokowiska, podziemne laboratoria etc etc. Są też miejsca dla bardzo dobrze zorganizowanych grup doświadczonych graczy, takie jak Wezuwiusz czy Nowa Ziemia. Gra jest darmowa. Jest jedynie system mikropłatności. Możesz za normalną gotówkę, kupić sobie tzw. golden rubel, a za te pieniążki masz do wyboru całą masę broni, specyficznych pancerzy, maskowanie etc etc. Jest jednorazowa opłata za Clan Base, niestety w postaci 700 euro, zatem w tej kwestii ruskie z deka przegięły. Mam nadzieję, że to co nieco przybliżyło Ci obraz gry. Jeśli jesteś fanem Stalkera, to ta gra jest zdecydowanie dla Ciebie.

Edytowane przez Czujny
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem S.T.A.L.K.E.R. - a i grałem we wszystkie odmiany oraz wiele modów. Nawet przetłumaczyłem Soljanke, bo tak byłem nią urzeczony. Ale naprawdę, nie da się porównać tych gier z atmosferą SO. Dość szybko zdajesz sobie sprawę, że jak coś zrobisz, to jest zrobione na amen - nie możesz wczytać sejwa i poprawić. Tu jest jak w życiu - akcja toczy się tylko do przodu. Poza tym wspaniały jest świat gry i swoboda z jaką się po nim przemieszczasz. Naprawdę, nie umiem dokładnie określić , na czym to polega, ale jak idziesz przez Zonę w SO, to masz wrażenie że świat Cie otacza. Tego nie ma w Stalkerze w takim stopniu. No i interakcje z innymi graczami - to są żywi ludzie ze wszystkimi ich zaletami i wadami. Ktoś Ci pomoże, bezinteresownie da apteczkę, a ktoś inny zastrzeli z zimna krwią w nadziei, że jak padniesz to wyleci ci parę fantów... A najlepsza sprawa, to stworzenie drużyny i przemierzanie Strefy razem rozmawiając on line i pomagając sobie wzajemnie... nie do opisania...

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak spróbwać spolonizować tego STALKERA Online... ? :huh: Tylko, czy to będzie możliwe...

Fajnie by było tak spotkać kogoś z naszego Forum i popykać w Stalkera razem...

Z uwagi na to co napisał Trurl, to raczej wchodzi w grę polonizacja wersji ENG.

Pobiorę obie i zobaczę czysą jakieś różnice w plikach, bo nie ukrywam, że chyba byłoby mi łatwiej tłumaczyć z RUS ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak spróbwać spolonizować tego STALKERA Online... ? :huh: Tylko, czy to będzie możliwe...

Fajnie by było tak spotkać kogoś z naszego Forum i popykać w Stalkera razem...

Z uwagi na to co napisał Trurl, to raczej wchodzi w grę polonizacja wersji ENG.

Pobiorę obie i zobaczę czysą jakieś różnice w plikach, bo nie ukrywam, że chyba byłoby mi łatwiej tłumaczyć z RUS ;)

Dawaj, Mnich Trurl, Kuba i ja - pomozemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, to wy się może lepiej porozumcie z twórcami i przedstawcie propozycję. Z tego co kojarzę gra jest zbudowana w taki sposób, że po uruchomieniu jej, serwer na bieżąco sprawdza pliki i jeśli spotka jakieś modyfikacje możecie dostać bana. Nie jestem pewny w 100% tych wiadomości, ale kojarzę, że znajomy miał podobną sytuację. Wypytam go i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeczek (murzyn z którym gramy... :biggrin: ) ma adres Skype do administracji forum. Być może oni będą mogli dać namiary na twórców. Nie wiem czy zasypanie ich mailami przez zwykłych userów odniesie jakiś skutek. Tutaj powinno porozumieć się przedstawicielstwo forum z przedstawicielami twórców gry. Góra z górą. Taka moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ciach- Nie wiem czy zasypanie ich mailami przez zwykłych userów odniesie jakiś skutek. -ciach-

Pewnie racja, ale każdy sposób dobry... nacisk oddolny tez ma swoje znaczenie. A jesli juz to poproś o ten adres, napiszemy.

Wszystko fajnie, ale czy ktoś może wie czym rozpakować pliki tego moda ?

Bo chciałbym się im nieco bliżej przyjrzeć zanim co do czego, a nie mogę tego ugryźć...

Mają rozszerzenie ".so"

Prawdopodobnie jest to własny format klienta gry. Jesli tego nie ugryzie jakis standardowy depaker (Np. 7zip) to niewiele zdziałamy bez oficjalnego depakera (troche jak przy Stalkerze). Trzeba poszukac w necie tematu rozpakowania plików SO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to własny format klienta gry. Jesli tego nie ugryzie jakis standardowy depaker (Np. 7zip) to niewiele zdziałamy bez oficjalnego depakera (troche jak przy Stalkerze). Trzeba poszukac w necie tematu rozpakowania plików SO.

Już pisałem że zwykły winrar to otwiera ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.