Skocz do zawartości

Stalker nie uruchamia się


thuzz

Rekomendowane odpowiedzi

Może to sabotaż? Zdalne uszkodzenie plików gry w celu wycofania jej z rynku? Ktoś uznał że jak SoC zdechnie to sprzeda wiącej CoP... Z waszych opisów wydaje się wynikać że winę ponosi GameSpy. Raczej nic nie ściąga, bo któryś z was by to wykrył. Ale nie ściąga nie znaczy nie łączy się - może program dostaje np. błędne ID przy próbie logowania i się blokuje. Drżę na myśl o powrocie do domu. Planowałem do rana grać w Szramę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowaną 4 mies. temu oryginalną z THQ ver.1.006 ( ale kupioną lat temu 2 ). Była uruchomiona tylko po instalacji i do wczoraj nie ruszana. Degradację do ver. 1.004 zrobiłem na jej kopii w innym katalogu. Też nie używana. Mody instaluję na kolejnych kopiach, w kolejnych katalogach. Nie wygląda na to, aby problem zależał od pochodzenia gry.

Gdyby się coś przyplątało, miałbym problem przedwczoraj ( no może wczoraj, zaraz po północy ) podczas gry w Wariant Omega. Miałem kilka wylotów z jego powodu i uruchamiał się ponownie. Zacięcie na fabule, zapis, wyjście z gry. Wczoraj rano informacja o aktualizacji ( nie pamiętam czego ) i jej uruchomienie. Próba uruchomienia moda i stop. Po południu informacja o czystych grach. Sprawdzenie i nie uruchamiają się.

Dzisiaj rano, znowu aktualizacja NET framework 4.5. Dokonana, sprawdzenie gier i moda. Dalej nie działają.

Mam Win7 - 64. Komputer zabezpieczony AVG, a po problemach przeskanowany.

Teraz pytanie do scigacz1975

Piszesz, że zlikwidowałeś u siebie ten problem reinstalując NET frame i C++2010. NET frame sam się zaktualizował, ale ver. C++2010 w moim komputerze jest nowsza niż na stronie MS. Jaki nr ma ta Twoja działająca prawidłowo. Moja ma nr 10.0.40219 i jest z 13.09.12 i ma 11.1 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej system zrobił aktualizację jakichś bibliotek. Mi pomogło zablokowanie w firewallu pliku xr3_da.exe i zainstalowanie pełnych wersji NetFramework 4.0 i Microsoft Visual C++ 2010. Potem zainstalowałem jeszcze ostatnie wydanie DX9 i najnowsze stery do grafiki. No i poszło. A problem miałem i na 10006, i na 10004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawda. Mój dostawca netu grzebie w sieci ( cyfrowa telewizja ) i przez chwilę netu nie było. Wszystkie wersje SoC odpaliły. Mody też. Ale kiedy net się zjawił, została mi tylko minimapa i okienko "życia". Wyszedłem z moda i już nic się nie dało uruchomić. Gramy więc bez netu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujcie sobie jakiegoś darmowego firewalla i dajcie mu w opcjach blokowanie połączeń dla STALKER-a (ja dla pewności, bo i tak nie używam multi, zablokowałem też CS i CoP) - i po problemie.

Comodo jest w miarę dobry.

Teraz pytanie do scigacz1975

Piszesz, że zlikwidowałeś u siebie ten problem reinstalując NET frame i C++2010. NET frame sam się zaktualizował, ale ver. C++2010 w moim komputerze jest nowsza niż na stronie MS. Jaki nr ma ta Twoja działająca prawidłowo. Moja ma nr 10.0.40219 i jest z 13.09.12 i ma 11.1 MB.

Moja ma 6MB i jest na 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej rada udzielona przez CDP.


Witam,
Dziękujemy za skontaktowanie się z działem obsługi klienta CDP.pl
Problem jest prawdopodobnie związany z wyłączeniem usługi GameSpy.
W załączniku znajdzie Pan hotfix, który pozwoli korzystać z gry.
Proszę jednak zwrócić uwagę, że po jego instalacji niemożliwe będzie korzystanie z gry w trybie multiplayer.
Inne rozwiązanie, jakie pozwoli korzystać z gry w trybie dla pojedynczego gracza,
to zablokowanie programu w ustawieniach zapory sieciowej, aby gra nie mogła nawiązywać i przyjmować połączeń przez Internet.
Pozdrawiam,
Maciej Kaczor
Dział obsługi klienta CDP.pl

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.