Skocz do zawartości

Dla Fanów Tolkiena i Władcy Pierścieni


monolit1500

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych którzy "pokochali" Władcę Pierścieni,po 10 latach Peter Jackson znowu ma kolejną filmową ucztę :biggrin: ,wstęp do Władcy Pierścieni czyli Hobbit-Niezwykłą Podróż ! :thumbsup:

Premiera w Polsce 28 grudnia.

Link do trailera http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=G0k3kHtyoqc

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem jak was, ale mnie te 48klatek nie przekonuje, wygląda to jakoś nienaturalnie.

Zapewniam Cię Kpuc że rewelacyjny film!Jestem po seansie i polecam go naprawdę,po prostu trzeba lubić Tolkiena :biggrin: .Peter Jackson znowu przeszedł sam siebie,efekty,krajobrazy,postacie to majstersztyk.

Tak jak w przypadku trylogii Władca Pierścieni trzy części Hobbita będą wyświetlane w odstępach roku czasu.

Kolejne dwie to "Hobbit Smocze pustkowie" ma się pojawić 13 grudnia 2013 roku,natomiast ostatnia trzecia część "Hobbit Tam i z powrotem" 18 lipca 2014 (tu będzie tylko ok 7 miesięcy odstępu czasu).

Cyfry zaskakują:Pierwsza część w dwa tygodnie zarobiła 685 mln $,zawracając tym samym koszty całej trylogii która wyniosła 500mln $.

Szkoda że trzeba czekać aż rok. :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na podstawie 1 książki i to stosunkowo najmniejszej (ilość stron) powstały trzy filmy, paranoja.

Jako miłosnik Tolkiena zgadzam się bezwarunkowo. Nawet popiskiwanie o tym, że użyli "dodatkowych materiałów i koncepcji autora, które nie zostały wykorzystane w książce" nie usprawiedliwia tych dodatkowych 6 godzin. Pierwsza część "Władcy Pierścieni" (objętościowo 4 razy większa od Hobbita) zrobiona z uwzględnieniem wszystkich ważnych wątków (kradzież pieczarek, nocleg u Toma Bombadila, Kurhany) trwałaby góra 4,5 godziny. Tak jak napisałeś - nabijanie kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Reżyserskich nie, ale adaptacja Hobbita jest podobno rozwinięta z uwagami Tolkiena. Tylko skąd oni je mieli jak bidula od jakiegoś czasu nie jest z nami.

Tak się składa, że prócz powieści, Tolkien i w większej mierze jego syn Christopher, wydali pozycje (w Polsce na ogół nie dostępne) opisujące świat i realia geo-polityczne Śródziemia. Z rzeczy dostępnych w Polsce, z których prawdopodobnie nieco zaczerpnięto to: Niedokończone Opowieści i Silmarilion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi. Poza tym jest wydany cały 12-tomowy cykl Historia Śródziemia, z którego jak dotąd w Polsce wyszły tylko dwa tomy : 1. The Book of Lost Tales 1 wydany u nas jako Księga zaginionych opowieści (1995) oraz Księga zaginionych opowieści, tom I (1998) 2. The Book of Lost Tales 2 wydany u nas jako Ostatnie legendy Śródziemia (1996) oraz Księga zaginionych opowieści, tom II i Księga zaginionych opowieści, tom III (1998) Do tłumaczenia i wydania pozostają : 3. The Lays of Beleriand 4. The Shaping of Middle-earth 5. The Lost Road and Other Writings 6. The Return of the Shadow 7. The Treason of Isengard 8. The War of the Ring 9. Sauron Defeated 10. Morgoth's Ring 11. The War of the Jewels 12. The Peoples of Middle-earth Historia Śródziemia (ang. The History of Middle-earth) to dwunastotomowy cykl książek, będący zbiorem tekstów J. R. R. Tolkiena, wraz z gruntowną analizą jego syna, Christophera Tolkiena i pod jego redakcją. Książki te są niezwykle szczegółowe i dokumentują wszelkie notatki pozostawione przez Tolkiena, dotyczące jego fikcyjnej mitologii Śródziemia. Cały cykl pokazuje krok po kroku etapy tworzenia tego fikcyjnego świata, od pierwszych tekstów z 1916 roku, aż po ostatnie teksty z lat 70. XX wieku. Wg Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%C5%9Ar%C3%B3dziemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widać, wybór jest :) Ale co do samego Hobbita. Film warty polecenia, choć ja jako pasjonat Śródziemia w ogóle i znawca klasyków fantasy, dostrzegłem parę wpadek. Teraz pozostaje czekać do grudnia na część 2 i ponad rok na część trzecią. Jestem pewien, że jeżeli pozostałe części trylogii zachowają zalety Hobbita: Niezwykła podróż to sukces oraz obsypanie nagrodami mają gwarantowane.

Edytowane przez Krwawy Baron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.