Jump to content

Patch 1.5.10 nie widzi gry


kondotier
 Share

Recommended Posts

Mam grę wgraną do katalogu D:\Gry oryginalne\Czyste niebo\S.T.A.L.K.E.R.- Clear Sky". ( ostatnią pozycję zrobiła sama gra przy instalacji) Tu była od razu instalowana w ver. 1.5.01 i działa prawidłowo. Ale próba zmiany na ver.1.5.10 kończy się informacją, po uruchomieniu pliku exe patcha, że gra nie jest zainstalowana. Nawet przekopiowany do jej katalogu, nie widzi jej. Pytanie brzmi: Jak wskazać patchowi właściwa drogę. Najprościej byłoby zrobić instalację na dysku C:\, ale tam jej nie chcę. Jak się nie da, to trudno. Będą tylko mody na SoC. Chyba że, te co są na 1.5.10, pójdą na niższej wersji.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem, ścieżki są prawidłowo wpisane. Przypuszczam, że to ścieżka w instalatorze patcha jest inaczej ustawiona i dlatego nie może znaleźć. Spróbuję jeszcze raz zainstalować z jednym poprzedzającym katalogiem. Mam jeszcze inne wyjście. Grę na tylko jednej płycie, kupioną sporo później, to może mieć już tego patcha w sobie. Na razie jakby co, to spróbuję uruchomić moda na tej wersji. Dopiero jak nie pójdzie, będę kombinował. Na razie wszystkim dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Jest 1.5.01, i dlatego chciałem jej dograć patcha, tak jak to robiłem gdy miałem instalkę na C:. A wgranego nie może być, bo jest na tej dodatkowej płycie. To jest pudełkowa wersja z Topselleru z papierową mapką i instrukcją Ta druga jest z ExtraKlasyki, na jednej płycie z namiastką instrukcji wewnątrz obwoluty. Ten, dla kogo ją kupiłem, nie podjął wezwania i leżała nawet nie rozpakowana. Jak się nie da spatchować na D:, to zainstaluję czasowo na C:, spatchuję, zrobię kopię na D:, a z C: usunę. Ale na razie się nie pali, bo żaden mod na CS mi nie przypasował. A mam jeszcze w zapasie kilka na SoC.

Link to comment
Share on other sites

Na temat patcha nie ma nic. Ani na zewnątrz, ani wewnątrz obwoluty. W końcu wyjąłem ją z opakowania i sprawdziłem zawartość na płycie. Jest jeden patch, ale poprawiający sterowanie z klawiatury dla XP. W Read też nic nie ma. Nie ma też jakiejkolwiek wzmianki o konieczności podnoszenia wersji. Wygląda na to, że już go ma. Czyli że, dowiem się jak ją zainstaluję. :woot: :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ta wersja którą mam wgraną, z Topselleru, w menu, w lewym dolnym rogu ma 1.5.01 !

Nie ma żadnej pomyłki. Może problem jest podobnej natury, jak te z z uprawnieniami administrator i Direct X występujące przy instalacji na Win7, ale sygnalizowanych i samo znikających po uruchomieniu tego co zasygnalizowały. A przy patchu nie ma takiej sygnalizacji.

Instalując ją na poprzednim komputerze, z dyskiem jedno-partycjowym ( tylko C: ), też tak było i musiałem dogrywać do 1.5.10 z drugiej płyty. Ale tam problemu ze znalezieniem gry nie było.

Kpuc - screen nic nie da. W wydaniu Extra Klasyka jest jeden katalog "patch", a w nim plik.exe i plik tekstowy informujący, że patch eliminuje problemy ze sterowaniem z klawiatury dla WinXP. On mnie nie interesuje, bo mam Win7. Innych patchy nie ma. Tyle to wiem.

Pozwólcie abym, zanim będę dalej wam zaprzątał głowy, przeinstalował grę. Zobaczymy co się urodzi.

A jak za jakiś czas, po jej zainstalowaniu będą problemy, ponownie poproszę o pomoc.

Dodano: a jeśli chciałeś screena z gry zainstalowanej, to w katalogu "patches", jest plik xpatch_01.db. I to wszystko

Link to comment
Share on other sites

I jest po problemie.

Usunięta gra z Topselleru, zainstalowana z Extra Klasyki i jest 1.5.10.

Ale przy tej zamianie miałem mały zgrzyt.

Opiszę to, bo może się to przydać innym, instalującym stalkerów na innym dysku niż C:.

Ponieważ problem spowodowało zainstalowanie CS w katalogu D:Gry oryginalneCzyste nieboS.T.A.L.K.E.R.- Clear Sky, postanowiłem tą z EK, wgrać tylko do "Gry oryginalne". Zrobiłem instalację zaawansowaną, ze wskazaniem katalogu w którym ma być zainstalowana gra. Owszem wgrało, ale nie zrobiło oddzielnego katalogu dla CS. Były więc w nim katalogi SoC, CoP i wrzucone luzem katalogi i pliki z CS.

A odinstalowanie gry z opcji odinstaluj, skończyło się odinstalowaniem nie tylko jej , ale też katalogu "Gry oryginalne" z całą zawartością. Trzeba było wszystko instalować od nowa, ale tym razem na wszelki wypadek, każda gra w swoim oddzielnym katalogu. Sprawdzone, działające, mody nie zostały naruszone, działają.

Uwaga. Taką samą sytuację miałem, gdy do wspólnego katalogu z już istniejącymi tam katalogami gier ( rożnych ), wgrałem SoC z EK. Wgrało go luzem i przy odinstalowaniu zjadło cały katalog.

Ale, że takie coś miałem ja, nie świadczy, że muszą mieć wszyscy. Życzę aby nie :yes: .

No, a teraz dziękuję Tym, co usilnie starali mi się pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity