Skocz do zawartości

Którą frakcje wybrałeś/aś?


Którą frakcję wybrałeś/aś?  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą frakcję wybrałeś/aś?

    • Bandyci
      0
    • Czyste Niebo
      17
    • Powinność
      23
    • Stalkerzy
      30
    • Wolność
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem niezrzeszony.

 

Pamiętam możliwość wyboru pomiędzy Powinnością a Wolnością.

 

Powinność dobrze żeby maszyneria pracowała sprawnie a żeby pracowała sprawnie potrzeba zasad i hierarchii. Tutaj sprawdza się Powinność. Jednak zupełnie nie zgadzam się z podejściem iż Zona to zło. Zona winna być badana. Bez względu na wymiar i zjawiska panujące w Zonie brak poznania jej może zakończyć się jedynie nieprzyjemnymi niespodziankami. Załóżmy na chwilę że Zona rozszerzy się i ogarnie cały glob. Chyba dobrze by ją wtedy znać. Załóżmy że takich Zon pojawi się więcej. Nawet wroga trzeba poznać aby skutecznie/kompletnie go zniszczyć.

 

Wolność Luzaki i jajcarze. I to jest + jednak wątpliwym aby ugrupowanie wiecznie ćpające przez dłuższy okres (nawet zielsko) było w stanie utrzymać wysoki poziom zdolności bojowych. Poza tym luzactwo jest dobre ale do czasu. W warunkach bojowych brak odpowiedniego zwierzchnictwa + "luzik w bańce" może doprowadzić tylko do jednego wyniku - Porażki. Nie mniej lubię chłopaków z Wolności.

 

Można by zastanowić się nad wariacją łączącą te dwa ugrupowania ze szczyptą innych przypraw (nauka). Być może dało by to ciekawe wyniki.

 

Wychodzi w każdym razie że jestem samotnikiem.

Dołączyć do Stalkerów? Być może wcześniej jednak trzeba by było zająć się Sową. Taka menda w ugrupowaniu do którego miałbym należeć to potwarz. (dobrze pamiętam że Sowa jest w Stalkerach?) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli połączysz Powinność i Wolność wyjdzie ci przynajmniej według mnie Czyste niebo może nie jest wyszkolone ale zgrane i zdyscyplinowane.

 

Sowa jak pamiętam był w stalkerach ale rozumowanie miał bandyty.

Czyste Niebo mówisz. Hmm będę musiał dokładniej ich ogarnąć.

Ech ten Sowa  ciekawe czy jest mod w którym można mu strzelić w r... w twarz? :E

 

EDIT: -się

Edytowane przez vranorvs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stalkerzy, bo chociaż jest trudniej, bo po Zonie podróżuje się samemu, to nie muszę się martwić o frakcję i wojny o terytorium. Nikt mnie nie rozprasza, nie tłumi swoimi krokami najmniejszych szmerów z pobliskich krzaków i co najważniejsze - nikt mi nie rozkazuje co, gdzie i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czyste niebo, a dlaczego? BO mają super sprzęt np. RPG-7u, Działko Gaussa ! Nawet powinność nie ma takiego sprzętu. Dodam jeszcze, że to Czyste niebo przedarło się przez Limańsk i Opuszczony Szpital w drodze do Elektrowni jądrowej! No i nigdy Ci nie  wbiją noża w plecy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oczywiście znów głupi i powymyślany post. Kto ma działko? Szrama. Kto ma RPG? Tylko jeden Czysto-Niebowiec i to do tego ze skryptem. To nie Czyste Niebo przedarło się przez Limańsk i Szpital, tylko Szrama. Wyobrażasz sobie, co by było, gdyby Szrama nie trafił do CS po misji przy wieży na bagnach? Ja tak. Zonę by rozpieprzyło.

 

@topic

Wybrałem samotność. Dlaczego? Bo jestem łowcą. Tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najemnicy!!! oni jedyni wiedzą po co są w zonie i wiedzą kiedy należy sie wynieść i zostawić inne frakcje na ustawce z mutantami, szrama to też najemnik a niebo niech sie zastanowi dla kogo naprawdę szrama gra i kto oraz za daje mu szmal/diengi/pieniądze, rpg, gauss... a po co nam to!!! bedę chciał to wezmę, najemnicy są jak wikingowie: raz moje, na zawsze moje...

 

p.s. Blikende Lygter - polecam ten film, scena gdy klient robi wydmuszkę... ;), tak dla najemników wyglądaja porady innych frakcji... ;)

 

Blinkende Lygter - Så holder du krafteddeme kæft kælling! [HD] - YouTube:

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fabularną gre w stalkera to wybrałem Wolność :) Wg. mnie najlepsza frakcja, wyluzowani, spokojni, ale jednocześnie świetni bojownicy.

Może uzbrojenia jako tako nie mieli świetnego, ale posiadają największy wybór broni snajperskiej w całej zonie :D

 

Natomiast jeśli chodzi o grę na FC modzie to wybrałem wojsko z racji że są potężną instytucją strzegącą zony przed amatorami-nowicjuszami! Myślę że żadna frakcja nie jest w stanie odeprzeć wojska, mają doskonałą lokacje (Kordon), duże pole do manewru (Wszędzie są biedni stalkerzy :devil: ), oraz świetne uzbrojenie (OC-14, PKM, As Wał). Zająłem nimi cały kordon, wysypisko, i magazyny wojskowe :D Nie mogę tylko dorwać Monolitu bo przy barierze jest krytyczny poziom emisji psionicznych :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: 

Wolność- to jak wiadomo wyluzowani, upaleni luzacy co mają dobre snajperki i fajny kamuflaż.

Powinność- paramilitarna organizacja ze sprzętem z układu warszawskiego, dobrze zorganizowana i fajnym czarno czerwonym skinem.

Mój wybór ? 

Najemnicy- wiedzą czego chcą i ile za to chcą. Moim zdaniem jest to lepszy wybór od Wolności czy Powinności gdyż:
1. Są dobrze zorganizowani.
2. Mają dobry sprzęt.
3. Są lojalni (za odpowiednią sumę).

4. Nie są zrzeszeni żadnymi kodeksami itp. dla nich liczy się $$$$ i wykonanie zadania.
5. Są zawodowcami i nie patyczkują się z innymi "frakcjami" jak wejdzie im ktoś w parada to dostaje kulkę.
 

Tak wybrałem bo tak lubię ...

Edytowane przez Kesstrel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 1 rok później...

To nie jest odkop, bo widzę na podglądzie co kto czyta, zainteresowanie tematem przez świeżaków.

W tej grze nie wolno kierować się sympatiami do ugrupowań, lecz tym, aby granie w którymś dało nam najwięcej z rozgrywki. Dlatego najlepiej jak najszybciej stać się wolnym stalkerem. Mamy najmniej "naturalnych" wrogów takich np. jak bandyci i pełny dostęp do wszystkich lokacji.

Frakcje wybierają ci, co chcą sobie życie skomplikować i później narzekać, że gra niedopracowana. Ale jest to wolne prawo wyboru, co kto lubi.

  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 18.10.2021 o 12:44, kondotier napisał:

To nie jest odkop, bo widzę na podglądzie co kto czyta, zainteresowanie tematem przez świeżaków.

W tej grze nie wolno kierować się sympatiami do ugrupowań, lecz tym, aby granie w którymś dało nam najwięcej z rozgrywki. Dlatego najlepiej jak najszybciej stać się wolnym stalkerem. Mamy najmniej "naturalnych" wrogów takich np. jak bandyci i pełny dostęp do wszystkich lokacji.

Frakcje wybierają ci, co chcą sobie życie skomplikować i później narzekać, że gra niedopracowana. Ale jest to wolne prawo wyboru, co kto lubi.

 

Tylko grając samotnikami nie uczestniczy się w wojnach frakcji, nie licząc walk z bandytami.

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z stalkerem, to fajnie było podbić baze wolności/powinności, grając którąś z tych dwóch frakcji.

W jaki sposób wybór frakcji komplikuje i utrudnia gre? W czystym niebie utrudnić gre można sobie kiedy wstąpimy do bandytów, a tak to nie. 

 

Ja osobiście wybrałem powinność, ponieważ wolność zdaje się nie zdawac sobie sprawy z zagrożenia jakie wytwarza zona i jakie mogą nadejść, jeśli nikt nie będzie próbował jej zniszczyć i zaprzestać tego co się dzieje w centrum.

Kiedy wolność jara radioaktywną trawkę, hasa wśród anomali i posuwa mięsacze, to w centrum zony źli naukowcy (Grupa/świadomość Z) próbują stworzyć wynalazki dzięki którym przejmą nad innymi ludźmi kontrole, oraz które zagrażają światu. Sam przywódca czystego nieba który wcześniej należal do tej grupy naukowców powiedział że dalsze emisje w zonie mogą negatywnie wpłynąć na świat zewnętrzny a on sam nie ma pojęcia co się dzieje teraz w centrum.

 

Moim zdaniem osoby które popierają wolność, nie znają fabuły, bo fabularnie to powinność walczy w słusznej sprawie.

Wolność widzi tylko wystający z wody czubek góry lodowej w postaci artefaktów, wolności i przygód, nie będąc kompletnie świadoma że pod wodą jest większa część tej góry, a w niej źli naukowcy, nieetyczne, bolesne i pozbawione humanitarności eksperymenty na ludziach w celu stworzenia super żołnierza, eksperymenty nad zapanowaniem nad czyimś umysłem, laboratoria, mutanty, emisje, pranie mózgu, monolit, anomalie, broń do której nie ma dostępu wojsko i cel przejęcia władzy nad ludźmi. 

 

Wniosek nasuwa się sam i opisuje to zdj:

Wolność widzi tylko to co jest nad wodą.

Screenshot_20211223-133346_Lite.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.