Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@bolo - jesteś pierwszym zgłaszającym taki problem. Jeżeli zrobisz tak jak to opisał Yurek w INSTALACJI, to zapewniam Cię, że polskie litery będą wyświetlały się prawidłowo.

Starałem się tak robić i po instalacji miałem język rosyjski. Zacząłem czytać i okazało się, że trzeba było zmienić w 2  plikach z rosyjskiego na pol oraz jakas kopia tego pliku ale gdzie  to nie było do końca wiadomo.

Jak wróce z pracy to ponownie zainstaluję całość, jak będę mial problemy to poproszę o pomoc. Może coś pokiełbasiłem z tym: I kopia katalogu rus z przemianowaniem na pol. (lokalizacja katalogu:C:Program FilesGSC World PublishingS.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypecigamedataconfigstext )

Gdzie mam skopiować ten plik?.

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może coś pokiełbasiłem z tym: I kopia katalogu rus z przemianowaniem na pol. (lokalizacja katalogu:C:Program FilesGSC World PublishingS.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypecigamedataconfigstext )

Gdzie mam skopiować ten plik?.

Nie wiem skąd wziąłeś ten opis. W tym przypadku jest zbędny. 

INSTALACJA tego moda wygląda tak - 

 

INSTALACJA (Yurek) :

1. Zainstaluj Stalker CoP PL

2. Zainstaluj patch 1.6.0.2 PL

3. Zainstaluj mod - Na przekór śmierci cz.1 (linki poniżej)

4. Zainstaluj - Patch 4 (linki poniżej)

5. Wypakuj spolszczenie i skopiuj katalog 'gamedata' do głównego folderu gry i nadpisz istniejące pliki.

 

UWAGA! - pliki polonizacji powinny być instalowane jako ostatnie

 

Ta ostatnia uwaga informuje o tym, że gdybyś oprócz moda chciał zainstalować jakieś dodatki, to spolszczenie powinno być dodane ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś ten opis. W tym przypadku jest zbędny. 

INSTALACJA tego moda wygląda tak - 

 

INSTALACJA (Yurek) :

1. Zainstaluj Stalker CoP PL

2. Zainstaluj patch 1.6.0.2 PL

3. Zainstaluj mod - Na przekór śmierci cz.1 (linki poniżej)

4. Zainstaluj - Patch 4 (linki poniżej)

5. Wypakuj spolszczenie i skopiuj katalog 'gamedata' do głównego folderu gry i nadpisz istniejące pliki.

 

UWAGA! - pliki polonizacji powinny być instalowane jako ostatnie

 

Ta ostatnia uwaga informuje o tym, że gdybyś oprócz moda chciał zainstalować jakieś dodatki, to spolszczenie powinno być dodane ostatnie.

Tak dokładnie zrobilem i mialem język rosyjski. Ten cytat pochdzi z pierwszej strony, ktos dokladniej wyjaśniał sprawę tłumaczenia, druga sprawa to tłumaczenie nie ma gamedaty, to plik instalacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu może być przyczyna Twoich problemów. Zrób tak:

1. Zrób nowy folder gdziekolwiek i nazwij go jakoś.

2. Uruchom to spolszczenie exe. i wskaż ten nowy folder. Tam zainstaluje Ci się spolszczenie.

3. Teraz skopiuj gamedatę do głównego folderu gry i nadpisz istniejące pliki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam je nadpisać. Nie za bardzo wiem jakie pliki mam nadpisać.

Cofam to co napisałem, że nie ma gamedaty, teraz wkleiłem zaraz sprawdzę grę.

Pomogło, spolszczenie bez błędu, bardzo dziękuję, pozdrawiam.

Edytowane przez bolo
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zacząłem wczoraj w nocy grać w ten mod i juz mam pierwsze problemy. W tartaku na samy poczatku gry, po wykończeniu pijawek łapie mnie emisja, panicznie uciekając teleportem dostaję się w pobilże jaskini tej z kontrolerem pod "płonacą" wioską ( punkt wskazany jako przeczekanie emisji). I nie mogę zabić kontrolera, ani serie ( max udaje mi się 3 serie oddać) z  AK ani grantay mam F1 nie zabijają go. Stąd moje pytanie - czy da sie przeżyć gdzieś emisję w tartaku, albo jakiś sposób na wykończenie kontrolera ( z tym kiepskim uzbojeniem i pancerzem). Może poczekać na pełną emisję i dopiero zbliżyć się do kontrolera (przy jakims modzie było, że kontroler traci moc w czasie emisji). A pytanie obok czy zawsze giną od razu w trataku "moi" towarzysze z odziału ?, czy może jest szansa, że ocaleja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, o ile dobrze pamiętam, to bez jakiegoś tam teleportu, powinieneś dostać się nad bagno i tam jest bodajże Achilles. Ten samodziałający teleport, to taka zmyłka, wymagająca ostrożności przy chodzeniu ( później ) po tartaku. Emisja przy jaskini z kontrolerem jest zawsze, aby nas zmusić do wejścia. Kontroler, jak kontroler. Jest zabijalny. Ale jak nie jesteś odpowiednio głęboko w jaskini, zabija Cię emisja. Trzeba działać szybko. 

A przeczekać emisje można w przepuście. Tym bardziej, że obok niego jest istotne znalezisko. Mod pokazuje Ci najbliższe miejsca ukrycia. Musiałeś za długo bawić się w okolicy tartaku, skoro tam cię emisja dopadła.

Ale mam dla Ciebie taką radę. To początek gry i zaczynając nową grę, nic nie stracisz. Będziesz miał inny spawn zdarzeń. Tu najważniejsze jest dotarcie do Dowódcy.

Obecni przy tartaku zawsze giną, tego wymaga scenariusz, ale w tym momencie gry jest to nieistotne. Po wykonaniu zadania w tartaku, idź za wskazaniami z PDA. Po jakimś czasie, mod Cię tu wróci, abyś znalazł trupki. Podchodź wtedy do nich od strony tartaku, łatwiej uzyskać zaliczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. W tartaku obszukałem strych i trochę mi zajęło wykończenie pijawek ( bodajże 8-9) i obszukanie trupów towarzyszy, czy mam zaraz po oddaniu apteczki dowódcy uciekać z tarataku w stronę bagień i nie wykańczać pijawek - wtedy może zdążę do przełazu? A tak obok to żółta strzałka na monitorze pokazywała nie wiem co ale na pewno nie bieżące zadania - te musiałem znaleźć na orientacje po oznaczeniu na mapie w PDA :(. Jak nie dam rady (zawziałem się) z tym kontrolerem dziś wieczorem to zacznę do nowa - biegiem :).

 

Wcześniej trochę pograłem Winter of Death Ultimatum ale za dużo razy mnie wywaliło na pulpit i znowu zaczałem katować Soljankę, stąd to moje napalenie na "na przekór smierci" bo mile mnie zaskoczyła szbkosc wczytywania i póki co stabilność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj uwagę na wyświetlane na ekranie polecenia co robić. Są krótko, ale dobrze kierują. O drobiazgi nie pytaj, bo od czasu gdy w niego graliśmy, sporo wody upłynęło. Mod jest bardzo komunikatywny, ale palcem Ci pokazywał nie będzie. Musisz pamiętać polecenia z dialogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zadanie na logikę. Z opcji badania wybierasz leki te które uznasz za prawidłowe. Są chyba losowe. Mnie wyleczyć go, mimo kilku prób, nie udało się. Ale jak go nie wyleczysz, to żaden problem, bo dalej nie jest do niczego potrzebny, a zadanie i tak się zaliczy. A w "nagrodę" za niewyleczenie, masz jego pendrajwa ze schowkiem wartym zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o radiostację z utylizacji odpadów , tylko o radiostację , gdzie trzeba obliczyć parametry aby założyć pluskwy do podsłuchu . I tu tkwi problem . Bo tam są wzory z fizyki , a jak już wcześniej pisałem, z fizyką jestem na bakier :D

Więc , czy ktoś już ukończył to zadanie ? Bardzo potrzebne mi są te parametry do pluskiew .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś screenów nie mam akurat z tego momentu. 

Rozumiem, że jesteś w momencie, gdy tworzysz pluskwy do podsłuchu.

Po ich zrobieniu musisz je rozdać osobom wskazanym w dialogu i poczekać. 

Potem za pomocą radiostacji (którą też będziesz musiał sam zrobić !) nasłuchujesz wskazanych częstotliwości.

W zależności od poprzednio podanego zakresu, usłyszysz mniej, lub więcej - ale fabuła i tak ruszy do przodu.

Jakby co, wrzuć gdzieś swojego sejwa, a ja go pobiorę i sprawdzę co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.