Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak mi się wydaje GHz i moc sygnału w Watach

W Giga Hertzach to Ci się dobrze wydaje, ale A - to jest amplituda, nie moc (moc to P). Przynajmniej mnie się tak wydaje. Moim zdaniem, to jest taka mała zabawa, żeby wszystko nie było aż takie proste, ale chyba wystarczy wprowadzić podane na górze wartości w puste pola (o ile są klikalne, ale to już nam @metek58 powie). Przynajmniej mnie się tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo byłem dowódcą Wozu Dowodzenia i obsługiwałem radiostację :biggrin: . Amplitudy nie ma w radiostacjach :ermm:

No to dzięki Tobie wiemy, że to zabawa, a nie poważna radiostacja (bo jeszcze nigdy w życiu nie widziałem mocy oznaczonej skrótem A). Ludzie, którzy to zrobili wymyślili sobie taką radiostację "na niby" - no nie wiem, taka minigierka, czy co? @metek58, spróbuj zrobić tak, jak mówiłem i napisz, czy działa...

za to właśnie kosi PAR

Ale Ty mnie nie obrażasz w tym momencie? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to klikalne, ale jak nie wprowadzisz prawidłowych wartości (skąd je brać?), to nic nie wyskakuje. Coś albo przegapiłem, albo to takie utrudnienie. Zakładam, że nie jest to aż takie utrudnienie, bo spora liczba graczy, nie ma tej wiedzy o takim sprzęcie i może porzucić grę tylko z tego powodu, że jest to ponad ich siły. Jak by nie patrzył, to trzeba rozwiązać, bo sporo klawiatur - z braku rozwiązania, może przestać istnieć. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakieś takie rzeczy, tyczące się tego oscylografu: Осциллограф универсальный С1 - 65А предназначен для исследования формы электрических сигналов путём визуального наблюдения и измерения их амплитудных и временных параметров в цеховых, лабораторных и полевых условиях эксплуатации. Осциллограф удовлетворяет требованиям ГОСТ 22261-76 и 9810 - 69. По точности воспроизведения формы сигнала, точности измерения временных интервалов и амплитуд осциллограф С1 - 65А относится к II классу гост 9810 - 69 Te parametry może @Papaczos rozgryzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te parametry może @Papaczos rozgryzie.

To @cichy może rozgryźć, chociaż wątpię, by oni chcieli na poważnie wymagać umiejętności obsługi radiostacji. A ja nie rozgryzę, bo się na tym znam jak przysłowiowy "pies na gwiazdach" :biggrin:. Ale @metek58 czy Ty spróbowałeś wprowadzić te wartości u góry w te okienka, tak jak pisałem powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisywałem cyfry w oba okienka i nic nie reagowało. Szukałem w plikach jakichś liczb związanych z oscyloskopem, ale nie natrafiłem. Trzeba to cholerstwo spolonizować i w trakcie prac, pewnikiem natkniemy się na owe wartości. Pod znakami zapytania są jakieś opisy, ale nie ma nic o wartościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscyloskop nie jest radiostacją, ale przyrządem pomiarowym. Może wyświetlać rożne wartości. Między innymi mierzyć też częstotliwość fal radiowych. Okienko z literą F to częstotliwość w GHz, a z literą A to napięcie w V. A wstawić chyba będzie trzeba to z dolnego ( Parametry referencyjne zmiennej ) - 1Ghz i 1V. Trzeba by ustalić, do czego on jest używany. Inaczej to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i uruchomiłem to cudo! Jakbym nie pogrzebał w plikach, to można sobie klikać do ufajdanej śmierci. Ciekaw jestem, jak ma do tego dojść zwykły gracz, co nie ma takich możliwości, jak np. ja, hę? Jeśli komuś to sprawi trudność, to na PW mogę uchylić rąbka tajemnicy. :biggrin: Zaznaczam, nie są to skomplikowane wartości. Wrzucam screeny. W pierwszym widok urządzenia i wciskamy skalowanie. Na drugim jest pokazane dwa wpisy - 1000 w pierwsze pole oznaczone F, i w drugim polu 1500 pod A. Pod każdym polem nacisnąć "Otwórz" i "Zastosuj", potem trzeci screen - pole X wpisujemy 20 i w pole Y wpisujemy 50, następnie dwa pola "Otwórz" i "Zastosuj". Czwarty screen pokazuje uruchomiony sygnał i klikamy "Stop". Tak oto zaliczamy zadanie. Życzę dalszej przyjemnej podróży.

post-1615-0-80763800-1357170229_thumb.jp

post-1615-0-41702800-1357170247_thumb.jp

post-1615-0-21415000-1357170255_thumb.jp

post-1615-0-54976400-1357170265_thumb.jp

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wychodzą patche po których nowa gra jest obowiązkowa to jeszcze raczej za wcześnie na mówienie o polonizacji. To świeżynka i powinna trochę okrzepnąć. // @metek50 tym oscyloskopem przypomniałeś mi lata szkolne w pracowni elektrycznej... :biggrin:..też były ruskie. X-odchylanie poziome....Y- odchylanie pionowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na screeny, to wartości do wpisania były na oscyloskopie :whistling:

No to dlaczego nikt mnie nie słuchał, kiedy o tym pisałem O TUTAJ???

W Giga Hertzach to Ci się dobrze wydaje, ale A - to jest amplituda, nie moc (moc to P). Przynajmniej mnie się tak wydaje. Moim zdaniem, to jest taka mała zabawa, żeby wszystko nie było aż takie proste, ale chyba wystarczy wprowadzić podane na górze wartości w puste pola (o ile są klikalne, ale to już nam @metek58 powie). Przynajmniej mnie się tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @kondotier - "ukryć na widoku" i to mnie zapędziło w kozi róg. Gdybym uważniej przeczytał o czym pisał @Papaczos, to nie kwitłbym do około pierwszej w nocy! Ale byłe już na tak wysokiej amplitudzie nerwowej, że gdyby mi się w tym czasie, rozebrała obok mnie powabna dwudziestolatka, prawdopodobnie mając dwie amplitudy w oczach, dalej klikałbym przyciskami na ekranie, chcąc dojść... jak działa to "made in haraszo". :biggrin: Sory @Papaczos, żałuję, ale miałem wtedy spore ciśnienie i zamglone ze złości oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałbym ostrzec przed urzywaniem 3 broni, powodują wylot. Bynajmniej u mnie, PK Zulusa, mie pamiętam który ale , albo unikatowu sig 220, lub hk usp i któraś z unikatowych strzelb winchester lub spas. Loga nie mam, przypadkiem go usunełem :( A i za pamięci , zły wpis w l85 tactical, ten:anm_idle_sprint = svu_idle_sprint_2 , powoduje wylot.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.