Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

metek58 - widząc upodobanie autorów moda do wprowadzania różnego rodzaju "maszynek", przypuszczam, że w tym przypadku wsadzili znowu jakąś "enigmę", która rozszyfruje ten kod.

A gram, bo mod, przynajmniej do tej pory, jest dobry i ciekawy. Trochę kłopotu z zagmatwanym językiem i błędy literowe spowalniają grę.

A grając sam, czuję się jak samotny, zdany tylko na siebie stalker, rzucony w odmęty Zony.

Ale mimo główkowania, czasem nie jestem w stanie wniknąć w rozumowanie autorów moda. Rozwiązanie moich problemów z odnalezieniem koje-czto, da pomoc następnym graczom.

No i jeszcze jedno. Z rozmowy z Locmanem ( Pilotem ) po oddaniu mu artefaktów, nie wynika logiczna wskazówka do dalszej gry. Uzyskałem ja dopiero po wskazaniu zadania dotarcia do Janowa i kliknięciu na jego znacznik. Dopiero tam jest tam wyjaśnione co należy zrobić. Dobrze byłoby jakoś wmontować tą wskazówkę z Janowa, do wypowiedzi Locmana.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @kondotier, to można wziąć pod uwagę, jeśli do końca tłumaczenia nic nie zmieni się w namiarze tej kwestii, to @Yurek zapewne tym się zajmie, bo sam tego nie chcę robić, by nie spowodować jakiegoś zamieszania w konsystencji całości sensu rozmów, zawartego w kilku wypowiedziach stalkerów, zmierzające do wykonania tego, czy innego zadania. Prawie zawsze na wykonanie zadania, składa się wiele czynników w postaci rozmów, na wykonanie mniejszych zleceń i później, w zależności od postępowania gracza, zadanie jest w pełni wykonane, lub w okrojonej wersji. Jak wiadomo, trzeba dokładnie czytać kwestie rozmów, bo widzę w tłumaczeniach, są po dokładane nieraz zdania, które mają potem kluczowe znaczenie w dalszych etapach gry. Dobrze się dzieje @kondotier, że należysz do grupy wnikliwych graczy, że nie idziesz na łatwiznę i nie zniechęcasz się do gry, nawet częstymi przeszkodami. To jest własnie urok gier, które rzucają nam ciągle kłody pod nogi, wpędzając nieraz w stan przedzawałowy. Gdyby miało by być łatwo, ta zapewne nasza gra nosiła by tytuł Sims Stalker. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta wzmianka ze stacji Janów daje informację, że trzeba dalej szukać i czego. Locman sugeruje Powinność, ale dalszą grę uruchamia dca Wolności. Tu nie chodzi o ułatwienie, ale o jakiś logiczny ciąg dialogów. Dalej gra faktycznie kręci się koło Powinności, ale aby to uruchomić, decyduje przypadek. Ale po tej wymianie zdań, następni gracze powinni się zorientować, "co jest grane". Tylko że, z gry to nie wyniknie.

Dodano:

Do ruszenia gry, potrzebne jest odczytanie notatek określonych stalkerów (Samuel i Enomaj ) . Mam te notatki, ale do ich przeczytania potrzebne jest  " ispolzowat' ajtjem". Co to jest ten ajtjem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Jestem na jego finalizacji. Polonizujący usuwają znalezione problemy. Występujące w modzie "urządzania" leczące i deszyfrujące będą też spolonizowane i możliwe do wykorzystania. Mod jest sugestywny i dość precyzyjnie prowadzi po fabule. Sam zrobiłem rzecz dla fabuły niekorzystną ( zamiast nakarmić, zabiłem bandytów, tak jak to można było zrobić w podstawce ). Straciłem tylko parę strzelanek, a fabule nie zaszkodziło.

A wniosek taki, strzelamy tylko do tych, którzy pierwsi zrobili się na czerwono i do nas strzelają. Jeśli nie strzelają, rozmawiamy i przyjmujemy wytyczne. Nie dotyczy to oczywiście mutantów :smile: .

Dla drugorzędnych elementów gry ( łupy w plecakach nie wskazywanych pendrajwami ) lepiej skorzystać z poradnika w #73, wskazanego  przez cichego. Screeny dokładnie wskazują ich położenie, a trafienie na nie bez poradnika, graniczy z cudem. To jednak nie wszystkie znaleziska. Sam przypadkowo znalazłem jeszcze kilka, z wartościową zawartością. Są też screeny do fabułowych znalezisk, pojawiających się losowo.

Nie jest za długi, ale na pewno da zadowolenie tym, co lubią pogłówkować  ( i nie tylko ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ściągania tego moda chciałbym  podzielić sie uwagą o Yandex Disc. Moze to tylko dla mnie odkrycie ale dzisiaj odkryłem ze ma wielka dodatkowa zaletę. Dużo sciągam z narod. Mając konto na Yanex sciąganie to tylko jeden klik. Sciąganie dużo szybsze niż normalnie i co najwazniejsze nic więcej cie nie obchodzi. Mozesz przerwac a synchronizacja nastepuje kiedy masz włączonego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blulaguna - jeśli nie władasz biegle rosyjskim, to skorzystaj z porady mietka58 i poczekaj na polonizację. Język moda i literówki ( czeskie błędy, braki liter ), mogą Ci sprawić kłopot ze zrozumieniem zadań.  Początek moda wymaga zachowania kolejności zadań. Tak samo medyczne określenia i inna kolejność liter w alfabecie polskim i rosyjskim.

A wiem, że polonizacja tuż, tuż.

 

Inna sprawa: " ajtjem " o który pytałem w #103, to po prostu klik PPM. Działa tylko na istotnych notatkach, dlatego mnie wprowadził w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę cierpliwości, idzie ku końcowi. Miej wiedzę, że to obszerny mod pod względem zadań, co za tym idzie i sporo do tłumaczenia. Z tego co zaobserwowałem w zadaniach, trzeba będzie się wykazać nie lada sprytem, by połapać wszystko pod kontrolę. Kto zagra w tego moda, zapewniam, że będzie grał z wypiekami na twarzy i nie zechce odejść od gry, choćby mu chałupę obok rabowali.  :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkouším tento mód ještě před polonizací a našel jsem několik chyb které je třeba opravit.

1. Nejde použít brokovnice "wpn_wincheaster1300_trapper".Způsobí tuto chybu:

 

 

 

   FATAL ERROR    [error]Expression    : pm->m_animations.size()   [error]Function	  : player_hud_motion_container::load   [error]File		  : D:prog_repositorysourcestrunkxrGameplayer_hud.cpp   [error]Line		  : 92   [error]Description   : motion not found [winchester1300_reload] 

 

 

Také její HUD není OK.Nejde s ní zamířit.

 

2. Brokovnice "wpn_saiga" má přesnost odstřelovačky :fire_dispersion_base = 0.025

  Je třeba zněnit na 0.25.

 

3. Všechny brokovnice střílí jako kulovnice je to vinou špatně nastavené munice je tam příliš malý rozptyl.Navíc je v nabojnici střední hrubost 25-26 broků a "zhekan" je asi munice "s-ball"kde je olověný váleček nařízlý na 6 odlomků.Viz tato stránka:http://www.alliancze.cz/naboje-brokove/cz/c-966/

Navrhuji upravit takto (ať si to každý vyzkouší):

 

 

Jeto asi tento:

12x70 CORONA S&B 3.5mm (25 ks)

   

[ammo_12x70_buck]:ammo_base
GroupControlSection  = spawn_group
discovery_dependency   =
$spawn      = "weaponsammoammo_12x70_buck"
class      = AMMO_S
cform = skeleton
visual   = dynamicsweaponswpn_ammoammo_12x70_buck.ogf
description    = ammo-12x70-buck_descr
$prefetch    = 64
cost      = 120
box_size    = 10
inv_name    = ammo-12x70-buck
inv_name_short = ammo-12x70-buck_s
inv_weight    = .45
inv_grid_width = 2
inv_grid_height = 1
inv_grid_x    = 17
inv_grid_y    = 10
k_dist        = 0.5
k_disp        = 15.7
k_hit        = 0.50
k_impulse      = 1.39
k_pierce      = 0.35
k_ap        = 0.15
impair        = 1
buck_shot      = 26
tracer        = off
wm_size = 0.05
k_air_resistance   = 3.64

 

Asi tento:

16x70 SPECIAL SLUG S&B 27g (5 ks)

 

[ammo_12x76_zhekan]:ammo_base
GroupControlSection  = spawn_group
discovery_dependency   =
$spawn      = "weaponsammoammo_12x76_zhekan"
class      = AMMO_S
cform = skeleton
visual   = dynamicsweaponswpn_ammoammo_12x76_zhekan.ogf
description    = ammo-12x76-zhekan_descr
$prefetch    = 64
cost      = 250
box_size    = 10
inv_name    = ammo-12x76-zhekan
inv_name_short = ammo-12x76-zhekan_s
inv_weight    = .50
inv_grid_width    = 2
inv_grid_height    = 1
inv_grid_x    = 8
inv_grid_y    = 26
k_dist        = 1
k_disp        = 8
k_hit        = 1.13
k_impulse      = 2.66
k_pierce      = 0.48
k_ap        = 0.48
impair        = 1
buck_shot      = 5
tracer        = off
wm_size = 0.16
explosive      = off
k_air_resistance   = 1.5

 

  http://www.alliancze.cz/brokovnice-winchester-super-x-pump-defender-12ga/d-70831/

 

4. Zbraň "wpn_desert_eagle_nimble" není stavěná pro slot č.1.Při jejím nošení v jedné ruce + detector je vidět jen část detectoru.

 

Před hraním jakéhokoliv módu si nejdříve testuji zbraně.Zatím jsem přišel na tyto chyby.

 

Zde oprava brokovnice Traper a střeliva:

 

http://ulozto.cz/xUxzYC2/gamedata-rar

 

Je třeba ještě změnit zobrazení ikon v inventáři s optikou a bez.To neumím.


Našel už někdo to narzędzia dla Kardana?Prolezl jsem už vše co se dalo a nic jsem nenašel.Podle poradniku má být jedno u anomálie Železný les v ruře ale ta tam vúbec není.A nikdo nemá dialog kde by asi bylo.Tky tn art v bahně nemohu najít.Podle Yurka má být u vrtulníku ale to jsem prolezl po milimetru a nic.Zkusím to ještě po emisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby - narzędzia są w Żelaznym Lesie, w samym narożniku, koło takiej prostokątnej rury, przy polu anomalii, koło wagonów. Trzeba podejść bardzo blisko, bo są dopiero wtedy widoczne.

Masz to w  poradniku #73 od cichego. Spoiler "Instrmjenty w zhjelieznom ljesu". http://ap-pro.ru/forum/97-3822-1 .

 

Dodano.

Artefakty Iluzjion i Donor spawnuja się losowo w rożnych miejscach. Bagno z helikopterem to jedno z nich.

Ja Iluzjona znalazłem w Kotle ( poradnik mówi jeszcze o dwu innych ). Na rus forum pisał, że znalazł go w Cyrku.

Donora znalazłem tam, gdzie screen Yurka. Ale to było z mojego sava. Był przy samym brzegu, koło półwyspu z helikopterem, tam gdzie mocno działa chemiczne skażenie. Ty go możesz mieć gdzie indziej. Ale jak nie znajdziesz, żaden problem, bo i tak do Janowa nie pójdziesz.

Oba artefakty dla Locmana, to możliwość zrobienia tylko jeszcze jednego kwestu, na walizkę Powinności ( daje Malik ).

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondotier-Narzędzia są w Żelaznym Lesie nemám.Asi se spawnují až po splnění nějakého ůkolu který jsem nesplnil.Neumím moc rusky tak více máně klikám na dialogy jak se mně zlíbí.Tady v tom videu jsou v čističce odpadů:

www.youtube.com/watch?v=ocjIV70_LDk

 

Donory už mám asi 4x,ale ten druhý art ne a ne najít.

 

Budu muset počkat až na polský překlad,tomu rozumím. :ermm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej od Kardana dostajesz narzędzia ( zlecenie chyba od Gluchara ) na znalezienie nadajników sieci stalkerskiej. Po ich znalezieniu, bierzesz to zadanie na narzędzia do naprawy broni i kombinezonów.

Narzędzia są od razu, jak weźmiesz od Kardana zlecenie na ich znalezienie.

 

Jeśli znalazłeś 4 Donory, napisz gdzie się spawnują ( dobrze by było ze screenami ).

Iluzjona szukaj w Kotle, Cyrku, Pogłębiarka ( Ziemsnariad - poradnik ).

 

Jeśli chcesz, dam Ci sava po znalezieniu obu artefaktów. Uzbrojony jestem jak cała armia i skrzynia pełna. Są do znalezienia plecaki i inne skrytki z wiadomościami do zadań. Zrobisz po rosyjsku grę do końca, a po polsku powtórzysz dla przyjemności. Też tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update polonizacyjny

 

Tłumaczymy z Metkiem58 ostatni plik (największy). Została nam może jakaś 1/5 do końca. Jest to najważniejszy, bo zawierający dialogi, plik moda. Ze względu na to, że chcemy jak najlepiej to zrobić, uzbrojcie się jeszcze w trochę cierpliwości. Na pocieszenie, powiem Wam, że sam nie mogę się doczekać aż zagram w tego moda, więc staramy się napierać jak tylko się da ;)

 

@ kondotier

 

Udało mi się zrobić tłumaczenie tych zaszyfrowanych notatek, które były poptrzebne do zgadnięcia kodu do schowka, tak by po Polsku też się wszystko zgadzało (a nie było to łatwe!). Myślę, że razem z publikacją polonizacji zrobię tłumaczenie tego pliku HELP i tam podam informacje szyfrowaniu polskiego alfabetu w kodzie dwójkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek - udać to się może komuś, kto robi metodą prób i błędów, a efekt uzyskuje przypadkowo.

A ty przemyśleniami zrobiłeś coś, co wydawało się niemożliwe. Złamałeś szyfr autora moda. Teraz to i kontrwywiad się możne tobą zainteresować  :thumbsup:  . Propozycję dla pliku HELP prześlę na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik HELP przetłumaczę i dam go w opisie moda jako Rady i porady Yurka. W modzie na razie nie będę nic zmieniał, bo tak jak zrobiłem, jest identyczne z zamysłem autora - tylko przerobione na język polski. Ewentualne zmiany w kodzie moda będę wprowadzał tylko, jeżeli wykryjemy jakieś błędy, które blokują rozgrywkę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fr0zeN, plik ma około 1250 kb (chyba ogarniasz, jak wielki to plik dla tekstu) i mamy do pokonania jeszcze jakieś niecałe 20%. Poskładamy odpalimy u siebie i po bezkonfliktowym starcie, wrzuci się do naszej pobieralni. Czy zaspokoiłem Twojej duszy ciekawość? Jeśli nie, to już Yurek musi się pofatygować z powtórną odpowiedzią, ja wyczerpałem limit swoich szarych komórek.  :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr0zeN - a ja dodam od siebie, że oprócz zwykłego tłumaczenia, mieli jeszcze do przerobienia zagadki jakie dał autor moda. A nic w nim nie jest pokazywane palcem.

A że, alfabety różnią się nie tylko wyglądem znaków, ale też kolejnością w spisie, przeskoczenie tego nie było łatwe.

Jak poczytasz moja korespondencję z Yurkiem i nie tylko, to sam się połapiesz, że łatwo tłumaczom nie było. Za to grający, będą mieli dużo przyjemności. Ja już jestem po, więc mogę to powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.