Skocz do zawartości

Dead Autumn 2: Inna Rzeczywistość


Rekomendowane odpowiedzi

1346211855_DeadAutumn2.jpg.a1475ad70dd17b6b3b1f876d53b9229f.jpg
Tytuł Oryginalny: Dead Autumn 2: Другая реальность
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0004
Data Premiery: 08.03.2013r
Autor: Sany@Prizrak
 

OPIS:

Spoiler

Modyfikacja fabularna, której historia rozpoczyna się w momencie, gdy Striełok wymknął się Szramie w Czerwonym Lesie ( Czyste Niebo ). Udało mu się spotkać z dawnym przyjacielem, Doktorem i omówić dalszy plan działania. Ponownie przemierzymy Zonę i odkryjemy jej przerażające tajemnice. Czy jesteście gotowi na Inną Rzeczywistość ? 

Główne Zmiany:

  • Odnowiona grafika i pogoda
  • Nowe artefakty, bronie, kombinezony 
  • Nowe lokacje: Martwe Miasto i Ciemny Parów 
  • Nowe linie fabularne 
  • Remont broni
  • Nowe rodzaje mutantów 
  • ... I wiele więcej 

Na forum znajduje się również pierwszy projekt autora modyfikacji - Dead Autumn

SCREENY:

Spoiler

1619691.jpg1660970.jpg1506349.jpg1404287.jpg1654535.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji:
1. Cień Czarnobyla 1.0004
2. Zawartość pobranego archiwum należy umieścić w głównym katalogu gry

LINKI DO POBRANIA:

Źródło: AP-PRO.RU

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda i grafika: -ciemna i pochmurna -naprawiono wszystkie błędy związane z pogodą -zmiana wszystkich odgłosów otoczenia -Zmiana tekstur na lepsze Innowacje rozgrywki: -transmutacja artefaktów -dodano rzadkie efekty pogodowe -możliwość tworzenia własnych skrytek (skrypt napisany od nowa) -wyłączone światła w podziemiach -7 nowych artefaktów -teraz będzie walka o przetrwanie -zmieniono orginalną zawartość pamięci podręcznej -nowe przedmioty jak części mutantów, harmoniki, gitary, pda i inne. -dodano kilka unikalnych modyfikacji broni Są jeszcze 3 punkty ale nie mogę ich zrozumieć 3 ostatnie. Inne zmiany: -dodano 4 nowe bronie:AK 47, RMB, AK-101, P90 -Nowe pancerze -nowe animacje dźwięki i tekstury dla wszystkich broni -teraz broń i posługiwanie się nią u NPC zależy od frakcji i rangi -dodano nowe mutanty -naprawa broni i pancerzy I inne małe rzeczy, które nie są ujęte w opisie, i nie warte uwagi.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Projekt ukończony i gotowy do gry.

Link do moda:   

http://ap-pro.ru/forum/75-3812?s=DEAD+AUTUMN+2%3A+Другая+реальность

ZrV3ise.jpg?1

 

Mod na platformę Cień Czarnobyla na patchu 1.0004, inne patche powodują niestabilność moda.

Podziękowania dla: 

sazmeleuz za przeróbkę roślinności na lokacjach

KRE030T za pomoc w stworzeniu fabularnego video

Oraz wszystkich za pomoc w testowaniu moda.

Po stworzeniu pierwszej części nie byłem w pełnej mierze zadowolony z efektów pracy, nawet mimo pozytywnych opinii. Dużą ilość niedociągnięć, brak wyraźnych fabularnych innowacji, wyostrzonego gemeplaya i graficznych niedopracowań skłoniły mnie na stworzenie przedłużenia i dalszego rozwoju modyfikacji. Podstawą rozwoju było dwa kierunki: ostatecznie poprawić pogodę, gameplay, poprawić atrakcyjność moda, stworzyć unikatowy balans i maksymalnie poprawić grafikę, i oczywiście, doprowadzić do kondycji linię fabularną. Prócz tych dużych korekt uległ zmianie gameplay i potrzeba stworzenia unikatowych efektów. Oczywiście, to nie AMK, lecz własny ideowy pomysł na modyfikację. Od razu powiem - jeżeli jesteście miłośnikami mega-soljanek z ogromną kupą innowacji - to modyfikacja nie jest dla was. On przede wszystkim przypadnie do gustu znawcom modów pogodowych, balansu, realizmu, częściowo przybliżonego do hardcoru.

Fabuła: 

Fabuła bierze początek z tego momentu Czystego Nieba, kiedy Striełok wymknął się Szramie przy Mózgozwęglaczu na Radarze. Spotyka się z Doktorem, który czekał na niego w ukryciu by omówić i realizować dalszy plan ucieczki. Znów przejdziemy przez Prypeć, nieznane jej części, zobaczymy złowrogie i straszne zjawiska Zony. Czeka na nas wiele dobrych wrażeń z gry. I ta historia kończy się na tym momencie co fabuła podstawki a co dalej... 
Podstawowa linia fabularna ściśle odzwierciedla tytuł moda - Inna rzeczywistość. Każdy obyty gracz wie, jak zaczynała się fabuła Cienia Czarnobyla, jak w rezultacie przypadkowych zbieżności pozostajemy przy życiu, budzimy się na Kordonie i wykonujemy zadania dla dokuczliwego handlowca Sidorowicza, szukamy Striełoka i koniec końców wszystko dowiadujemy się prawdy. Lecz nikt nigdy nie zastanowił się - a co by było gdyby wszystko zdarzyło się nie tak? A co będzie jeżeli GG nie obudzi się na poczatku na Kordonie? Co się stanie jeżeli mu nie przypadanie w udziale zadanie zabić samego siebie, a zabicie Striełokai ma wykonać ktoś inny? Fabuła gry zmienia się, a co z tego wyniknie - nie wiadomo. Fabuła gry jest teraz inna, ale pozostałe niektóre kwesty nie zmieniły się. 
Prócz silnie zmienionej oryginalnej linii fabularnej pojawia się kilka mini-fabuł ze swoimi kwestami.
-Odnalezienie artefaktu "Wiedźmin". 
- Wojna z bandytami. 
- Praca dla handlowca o przezwisku Barkas. 
- Tajemnica najemników. 
Niektóre fabularne linie splatają się ze sobą.

Lokacje:

- Dodana i zasiedlona lokacja Martwe Miasto. Podstawowy cel - zbliżyć atmosferę lokacji do jej nazwy. Spotkacie ciemne, mroczne, straszne miasto, ze swoimi mieszkańcami i niebezpieczeństwami. Jak przeżyć jeśli nie strzelacie dostatecznie dobrze?. Także na lokacji dodano kilka unikatowych schowków i kombinezonów,dla miłośnikom wyszukiwania dobrego towaru będzie sporo frajdy. Z lokacją jest związanych kilka zadań z fabuły moda.
- Dodana lokacja Ciemny Parów. Mroczne, straszne miejsce, schronisko wielu mało znanych ugrupowań. Przeznaczenie lokacji będzie nie takie jakie buildach. Podróżujemy bez transportu. 

 

Zmiany graficzne:

Pogoda i tekstury.

- Przerobiona, mroczna i zachmurzona pogoda, dodane nowe cykle zachmurzenia
- Naprawione wszystkie bugi,naprawiono mgłę w laboratoriach, naprawa zaciemnienia gdy włączał się timer
- Mniej deszczowej pogody. Deszczu praktycznie nie ma, na teksturach lekki szron. 
- Nowe dźwięki otoczenia. 
- Wyłączone burze. W jesieni tak na prawdę występują rzadko lub wcale. 
- Naprawione barwy nieba. W poprzedniej wersji można było spotkać nie przyjemny efekt - ciemne niebo i jasne otoczenie. Naprawiono to.
- Zastąpieni złej jakości tekstury nieba.

- Zastąpione tekstury drzew i kamieni,ziemi, dodano więcej naturalnego chłodnego koloru.
- Zastąpiono tekstury powłoki liści. 
- Poprawiono tekstury ikon. Kierunek - bliżej do oryginalnego stylu. 
- Zastąpiono niefortunne tekstury gałęzi drzew na więcej realistycznych. 
- Naprawiono tekstury trawy pod jeszcze więcej naturalnego koloru, plus dodano słaby efekt szronu. 
Na ogół, głównym moim celem było doprowadzić grafikę do atmosferycznej doskonałości. W jakim stopniu mi to udało się - sami oceńcie. 

Zmiany w gameplayu:

- Transmutacja artefaktów - tworzenie z dwóch jednego w rezultacie reakcji połączenia, odbywającej się przy określonych warunkach. Doświadczenia transmutacji będą przeprowadzać tylko naukowcy ponieważ wiele warunków których wymaga reakcja jest niemożliwa w naturalnym środowisku. Ich sprzedaż nie przyniesie wam korzyści. Dlatego ich podstawowe przeznaczenie - to noszenie na pasie. Bynajmniej nie wszystkie artefakty mogą być zastosowane w reakcji. Więcej szczegółowej informacji o tym zjawisku znajdziecie w grze.
- Dodany nowy niezwykły efekt (niespodzianka). 
- Plecak przystosowany do zrobienia schowka. Skrypt napisany od zera, nie wzięty z AMK. 
- Wyłączone światło w laboratoriach. Teraz was uratuje tylko latarka lub dobry noktowizor. Laboratoria dodatkowo zasiedlone zombiakami wszelkiej maści.
- Dodane 7 nowych doskonałych artefaktów ze swoimi właściwościami.  
- Możliwość przenoszenia nie wielkich kanistrów w plecaku.
- Bardzo zmieniony balans gry. Główny nurt - to realizm i komplikacja, przeżycie i hardcore. Teraz dobrze zarobić można tylko na artefaktach, które zdarzają się dwa razy rzadziej niż w oryginale. Całkowicie zmienione ceny i balans handlu.
- Całkowicie zmienione zawartości oryginalnych schowków. 
- U stalkerów teraz można znaleźć: części zombiaków, detektory, gitarę, harmonię, PDA. Przypadkowość znaleziska jest zwiazana z przynależnością do ugrupowania, złożonością gry i lokacją. (pazur chimiery lub rękę pseudogiganta na Kordonie  nie znajdziecie). :)
- Dodano kilka unikatowych modyfikacji oryginalnej broni. 
- Teraz apteczki wykorzystają się dwa razy. Pierwsza dawka a potem reszta tego co pozostało po pierwszym użyciu.
- Na gier łokacyi dodane jeszcze 109 anomalii. 
- Dodany odbiornik radiowy, jak w CoP. 
- Nowy system snu. Sen odbywa się w specjalnie przeznaczonych dla tego strefach, z wykorzystaniem śpiwora. Strefy zaznaczają się na mapie przy zachodzie na każdej lokacji, i znikają po odejściu z niej. Nie wolno spać w czasie emisji, przy dawce radiacji i niskim stanie zdrowia. 
- Dodano system trójwymiarowy

Inne zmiany:

- Dodane 5 nowych rodzajów broni: AK, PKM, AK-101, P90, TT-33 i oryginalne naboje. Broń wprowadzona w grę - w schowki, w handel, na ogół, występuje w charakterze uzupełnienia oryginalnego uzbrojenia. Jestem przeciwnikiem wielkiej ilości niepotrzebnej broni, dlatego nie dodałem więcej.
- Zamiana modeli i animacji prawie wszystkich broni na pierwowzór, ulepszony TTS,  parametry nastawione na realistyczność. 
- Dodane wycięte mutanty. Rozmieszczone z sensem na lokacjach. Wszystkim monstrom dodano wypadające części.
- Dodano 8 nowych kombinezonów: egzoszkielety i naukowe kombinezony Wolności, Powinności, Monolitu i Najemników, jak również płaszcz bandytów.
- Nowe animacje, dźwięki i tekstury dla wszystkiej broni. Wszystko było zrobione dla komfortu a tym samym realistycznego strzelania. 
- Wyciąganie pieniędzy z trupów po emisji.  (bez tego nigdzie)
- Zegary na chudo (?) Nie mogę znaleźć sensu tego zdania.  (tylko na monitorach 16:10)
- Teraz stan broni u NPC-ów zależy od ugrupowania i od rangi. U Wojskowych i Najemników najlepsze, u zombi najgorsze. U dowódców ugrupowań  broń prawie zawsze w świetnym stanie, u nowicjuszy odpowiednio gorsza. 
- Dodani nowe rodzaje mutantów. 
- Remont broni i renowacji. 
Рэгдолл ( rasa kota?)     Nie przetłumaczone
- Przezbrojenie wszystkich ugrupowań. 
- Dodany respawn artefaktów. Teraz artefakty spawnują dowolnie na lokacjach. 
- Zegary na chudo. (4:3) Nie mogę znaleźć sensu tego zdania
- Efekt krytycznego zranienia (wyrzucanie broni przy silnym zranieniu, nie duże chwianie się). 
- Losowe nagrody za niektóre kwesty, możliwość wyboru nagród. 
- Zmniejszanie stanu zaopatrzenia na początku gry (jak w CoP). 
- Zmiana oryginalnych dźwięków, NPC-ów i otoczenia.
- Zamiana niektórych oryginalnych broni na inne. 
- Zmiana animacji kamery przy uderzeniach, różne efekty przy wejściu w anomalne strefy (jak w CoP). 
- Zmienione efekty wybuchów, eksplozji, strzałów itd.
No i inne drobne zmiany.

Screeny:

Spoiler

  052b145adf96.jpg751236XR_3DA_2013-03-02_19-43-17-98.jpg

  1404287.jpg1502908.jpg

  1506357.jpg1506366.jpg

  1506369.jpg1506392.jpg

  1571546.jpg1571547.jpg

  1580676.jpg1619635.jpg

  1619642.jpg 1619657.jpg

  1671040.jpg1679068.jpg

            

 

Video:

Spoiler

 

Linki do moda:

Yandex: https://yadi.sk/public/?hash=AYh1HO4WIPZf1/3Zjr9g4gMtwdFCHyInDK69SlPA78I%3D

Torrent: https://yadi.sk/public/?hash=BEXuA6DKy90AJHdpSGZpUcD9j/WfDLDwsLZBmF76F0A%3D

Fixy:

Fix na wylot w Prypeci: (Brak pliku)... w trakcie szukania :)

Próbny fix od stałego wylotu w Martwym Mieście: https://yadi.sk/d/DS8JSQTs3E_DH

 

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mod postawiony i uruchomiony. Było trochę problemów z postawieniem. Opiszę co należy zrobić, aby ich nie mieć.

Rozpakowujemy pobraną paczkę z modem.
Mamy katalog Dowlands.
Po jego otwarciu, nową paczkę Dead Autu2.7z. Otwieramy.
Pojawia się:
1. katalog Dead Autum2.Anoter Reality
2. katalog z opisem grażdanką -> na nasze to mini-uzupełnienia
3. plik tekstowy - grażdanka.

Ad1. W nim zawarte katalogi: bin, gamedata, opisany grażdanką, plik fsgame.ltx i dwa pliki tekstowe, też grażdanką. Te ostanie, to stawianie na rus podstawkę i możliwe z tym wyloty. Polskiej podstawki nie dotyczą.


Ad2. mini uzupełnienia zawierają dwa katalogi opisane grażdanką.
W pierwszym jest gamedata do zamiany kursora z CCz, na kursor bildowski.
W drugim gamedata na uzyskanie w modzie efektu SSAO.
Pliki tekstowe w obu katalogach nieistotne.
Obie zmiany można dokonać wklejając gamedaty. Sugeruję jednak otwarcie gamedat do końca i podmianę plików z wcześniejszym zrobieniem kopii oryginalnego. Jeśli zmiany nam nie przypadną do gustu, mamy możliwość powrotu.

Ad3. W nim powtórzenie tego, co pacjent1972 dał w postcie z modem.

Instalacja na polską podstawkę:

1. Na dysku lub partycji niesystemowej stawimy Cień Czarnobyla v.1.0004

Autor moda zastrzega tylko tę wersję.

Uparcie sugeruję, aby to była jego kopia w nowo zrobionym katalogu, z własną nazwą moda.

Aby nie grać z płytą, podmieniamy silnik podstawki. Dodatkowo uzyskamy dostęp do większej pamięci.
Ale to nie jest konieczne.

W gamedata, dwa katalogi wymagają przemianowania. Możemy to zrobić teraz lub po wklejeniu gamedaty do podstawki.
Tak samo zmian będą wymagały pliki z moda fsgame.ltx i localization.ltx.
Pamiętamy o zrobieniu sobie ich kopii.
Dlatego ja wolę takich zmian dokonywać dopiero po ich wklejeniu.
Autor moda sugeruje zrobienie kopii kat bin.


Katalogi bin, gamedata i fsgame.ltx, wklejamy do podstawki.


Gdybyśmy teraz uruchomili moda, mamy 6 kolejnych wylotów, na niezgodność znaków.

Aby ich nie mieć, dokonujemy następujących zmian:


1. W skrócie pulpitowym, we właściwościach dodajemy -nointro.


2. W gamedata/config/weapons/new
nazwy katalogów
Новое_оружие zmieniamy na Íîâîĺ_îđóćčĺ
Новое_патроны zmieniamy na Íîâűĺ_ďŕňđîíű


3. W pliku localization.ltx dokonujemy zmiany na:
[string_table]
language    = pol
font_prefix    = ;_west ;_cent
Nie ruszamy znajdującego się poniżej spisu plików.


4. W gamedata/config/text robimy kopię kat rus i przemianowujemy na pol.

Moda mamy po rosyjsku, a polskie teksty z robaczkami zamiast naszych znaków z ogonkami. Jest to dobrze czytelne.

5. Dokonujemy teraz zmian w pliku fsgame.ltx, mającego opcję zapisu w katalogu głównym moda, ale dla rus podstawki.

W linii nr 1 wyglądającej tak:
$app_data_root$        = true|    false|    $fs_root$|Ďđîôčëü\̸đňâŕ˙ îńĺíü 2\
dokonujemy zmian robaczków na ścieżkę dostępu do moda po polsku. Każdy może mieć inną.
Ja postawiłem na kopi gry i wygląda u mnie tak:
$app_data_root$        = true|         false|    $fs_root$|    ZAPISY\

Kolejno przechodzimy do trzech ostatnich linii, 16, 17, i 18, wyglądających tak:
$game_saves$        = true|    false|    $app_data_root$|    Ńîőđŕíĺíč˙\
$logs$              = true|    false|    $app_data_root$|    Ëîăč\
$screenshots$        = true|    false|    $app_data_root$|    Ńęđčířîňű\

U mnie one są takie:
$game_saves$        = true|    false|    $app_data_root$|    zapisy\
$logs$              = true|    false|    $app_data_root$|    logi\
$screenshots$        = true|    false|    $app_data_root$|    Skriny\


Po zapisaniu zmian, możemy przystąpić do uruchomienia moda.

Jeśli mimo tych uwag, nastąpi wylot, szukajcie przyczyny w logu.

Daję kilka screenów z początku gry.
Bardzo skromny HUD, maleńka minimapa, brak oznaczenia rodzaju amunicji, rodzaju ognia. Po skończeniu amunicji w magazynku, brak autoprzeładowania. Trzeba to robić ręcznie.
Uszkodzenia podnoszonej broni zależą od frakcji, która jej używała.
Mocno zniszczona u zombich, a nawet nienaruszoną może mieć wojsko. Zebrałem już parę sztuk i się to potwierdza.

Jutro go dalej posprawdzam. Może być ciekawie, ale do "nowości" trzeba się będzie przyzwyczaić.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i zakończyłem pierwszą sekwencję moda. Ale to właściwie dopiero jego początek.

Wiem już, że zawiera on w sobie historie Striełoka i Naznaczonego.

Zaliczyłem właśnie tę pierwszą. Dotyczy ona losów Striełoka, nie opowiedzianych w CzN, gdy Striełok uciekając przed Naznaczonym, wysadza tunel w Rudym lesie.

Teraz w modzie, jestem już Naznaczonym (tu niespodzianka od moda, nie powiem jaka, bo bym moda zepsuł) i wiem, że droga prowadzi mnie do Sidorowicza. Dalsza gra pokaże, jaką część losów Naznaczonego zobaczymy.

Bo początek moda, to jakby uwertura. Cztery lokacje - Radar, Prypeć, CEA1 i CEA2. Nie za wiele na nich do roboty. Choć, jeśli ktoś będzie chciał, to z wyłączeniem CEA1, na każdej może sobie coś do zrobienia znaleźć. Ale w większości to zadania poboczne z podstawek. Wykonanie ich daje dostęp do schowków, z ciekawymi zawartościami.

CEA1, to tylko bieg obrzeżem lokacji, aby znaleźć się na CEA2.

I tu grających, tak jak i mnie,  spotka niespodzianka. Mamy zadanie dotrzeć do laboratorium, tam gdzie był teleport w chyba w CzN ( wybaczcie, dawno to było ). Na dachu z takimi pomostami i niekończącym się spawnem Monolitu.

Ale jak rozpoczniemy wędrówkę teleportami, to szybko znajdziemy się pod drabinką, którą Striełok uciekał na dach. Wpadamy w teleport, dostajemy informację, ze zadanie na laboratorium jest zawalone. Kilka plansz wyjaśniających sytuację, filmiki ze złych zakończeń CCz i lądujemy w Dolinie mroku.

A jeśli ktoś jednak pójdzie do laboratorium (sprawdziłem to grą), w pewnym momencie zaskakując z estakady na rurociągi i dalej teleportami, to po wejściu do ostatniego teleportu dostanie "dobre" zakończenie CCz i koniec z gry.

Piszę, aby oszczędzić innym gry wiodącej w ślepy zaułek.

I jeszcze taka, moim zdaniem istotna rzecz. W trakcie gry na Radarze, dokonałem zmian ustawień zaawansowanych grafiki ( zmniejszyłem min. szczegółowość tekstur ). Skutek był taki, jak na załączonym screenie. Przywrócenie ustawień zrobionych przez moda ( wszystko na maksa ), nic nie dało i gra na posiadanych savach była niemożliwa. Dobrze, że to był początek i powtórzenie nowej gry,  nie sprawiło kłopotów.

Jak znajdę jeszcze coś ciekawego, to nie omieszkam się podzielić spostrzeżeniami

ss_user_12-17-15_14-37-58_(l10_radar).jpg

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna lokacja za mną. To Dolina mroku. Było co robić. Nie piszę co i jak, bo zostawiam grającym przyjemność szukania własnych rozwiązań. A można to zrobić na różne sposoby.

Ale ci co lubią dźwigać kupę wypasionego sprzętu, będą mieli kilka niespodzianek, których się nie da sczitować. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna lokalizacja z niespodziankami za mną. To Kordon. Tu stary błąd, z  nie zabieraniem przez Sidora dokumentów ze strażnicy. Mało tego, mnie ich zabranie się nie zaliczyło.

Ale co się dziwić, jak Sidor daje naraz dwa zadania na dokumenty. Na Kordonie i na Agro. Zadanie na Agro się w PDA pojawia, a na strażnice nie. Więc zadania na strażnicę nie zrobiłem (nie można się pozbyć walizki), i poszedłem dalej. Na razie wszystko gra.

Jakby ktoś wziął się za grę, to podpowiem inne rozwiązanie po pojawieniu się na Kordonie, od tego z poradnika filmowego. Wyszło mi dużo lepiej, choć bez czitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mi podpowiedź, jak wyeliminować przyczynę takiego wylotu:

Spoiler

FATAL ERROR
[error]Expression    : !object->used_ai_locations() || ai().level_graph().valid_vertex_id(object->m_tNodeID)
[error]Function      : CALifeSwitchManager::add_online
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\alife_switch_manager.cpp
[error]Line          : 64
[error]Description   : Invalid vertex for object
[error]Arguments     : af_vyvert0008

stack trace:

Wylot następuje przy teleportacji z Magazynów wojskowych do Martwego miasta.

Również autor filmowego poradnika miał w tym miejscu wyloty, które obszedł chyba cziterką, za pomocą jakiegoś ręcznego teleportu.

Zaciekawia mnie wskazanie w błędnego pliku w napędzie E:, choć gram bez płyty.

Czy to, że gram na polskiej podstawce, może być przyczyną?

Jeśli buga się nie da wyeliminować, mod nadaje się do archiwum. A byłoby go szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwamy przedmiot ;) Po prostu artefakt zespawnił się tam gdzie nie powinien (np w Ścianie ;) )

Cytat

w katalogu z zainstalowanym Stalkerem znajdujemy plik... gamedata/scripts/bind_stalker.script... Na wszelki wypadek robimy kopię bezpieczeństwa pliku.
Otwieramy plik notatnikiem, znajdujemy linię... function actor_binder:update(delta)
Zaraz za nią wstawiamy taki kod:

local se_obj = alife():object("af_rusty_thorn21505")
if se_obj then
alife():release(se_obj, true)
end

W miejsce tekstu ("") wpisujemy swój zapisany kod z logu.

W ten sposób usunęliśmy z gry przedmiot, który powodował problem. Zapisujemy plik, wczytujemy sejw z przed wejścia na lokację.
Znów próbujemy przejść problematyczne miejsce. Jeżeli przeszliśmy - znaczy wszystko O.K. Jeżeli nie, znowu otwieramy plik logu i znajdujemy nowy argument wypadu/zwisu. Pojawi się kolejny przedmiot, powodujący problemy.
Ten przedmiot będzie bardzo podobny, np. taki: af_rusty_thorn21503 (odróżnia się od poprzedniego cyframi, jak widać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie pogram. Co z tego że wszedłem do Martwego miasta, skoro mogę wykonać tylko jedno zadanie z dwóch.

Przy drugim zadaniu mod sygnalizuje mi odnalezienie miejsca ( tego samego co w poradniku ) i zalicza pierwszy punkt z trzech. Ale nie mam tam spawnu trupów, a szczególnie tego trupka, który ma fleszkę. Zamiast trupków, mam schowek. Reszta akcji ( mutanty, snorki i zombie) jak na filmie. Czyli nici z tego. Wchodziłem z MW kilkakrotnie, za każdym razem witały mnie dziki, snorki i psy. Za każdym razem zadanie nakazane przez moda robiłem inaczej. Nawet helikopter zestrzeliłem i nic to nie dało.

smox i anton, gracie w niego?

ss_user_12-22-15_20-45-48_(dead_city).jpg

ss_user_12-22-15_20-52-56_(dead_city).jpg

ss_user_12-22-15_20-56-42_(dead_city).jpg

ss_user_12-22-15_20-56-55_(dead_city).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niestety bariera językowa mnie nie pozwala grać :mellow: Co nie znaczy że nie staram się pomóc kiedy mogę. Na brak trupa z fleszką nic nie poradzę:dry:

EDIT: @kondotier czy przed wykonywaniem tego zadania nie wstąpiłeś już do Martwego Miasta (nawet na chwilę)? Ponieważ wygląda to tak jakbyś już tam był i opuścił lokację (zadanie nadal aktywne) i mod usunął po prostu ciała owych trzech naukowców (tego oczywiście z fleszką też). Próbowałeś podjąć zadanie raz jeszcze i dopiero wtedy szukać  trupów ekologów w MM? 

Edytowane przez Anton Gorodecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anton - to bug moda, potwierdzony na rus forum. Do MM nie wejdziesz choćbyś chciał, bo najpierw musisz zdobyć mapę z teleportem do niej. A jak wejdziesz, to nie ma teleportu powrotnego. Idziesz na inne lokacje.

Niżej wyjaśnienie.

Szukając rozwiązania mojego problemu, znalazłem go, a jednocześnie parę innych "ulepszeń" moda.
Znajdują się pod tym adresem:
http://ap-pro.ru/forum/79-4122-3

Fix, dla spawnu uczonych:
https://yadi.sk/d/cAiqd_kN3t8B8

Stojąc przy rurze, wychodzimy do menu głównego, F5 i powrót do gry. Mamy ładny widok spawnu, ale nie tylko naukowców, lecz i chmary nieproszonych gości :wacko:.

Fix na okrągłe celowniki na szerokich monitorach:
http://ap-pro.ru/go?http://yadi.sk/d/9bcz1jE63pTZ6
plik wklejamy do kat mods

I chyba najważniejszy fix, pozwalający grać na v.1.0006
http://rghost.net/44913952

Daję screeny z zespawnowanymi uczonymi. Jadę z modem dalej.

ss_user_12-22-15_22-24-16_(dead_city).jpg

ss_user_12-22-15_22-24-33_(dead_city).jpg

ss_user_12-22-15_22-28-10_(dead_city).jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mod wystawił moją cierpliwość na próbę.

W labie na Radarze, po wyłączeniu Mózgozwęgalacza, spawn dziesiątków NPCów ( samego Monolitu ponad 50 ) spowodował, że próba wczytania zapisu kończy się zawieszeniem moda, a najczęściej bezlogowym wylotem na pulpit. Wypadałoby wyjść z labu, bez zginięcia, ale to przy tej ilości "inteligentnych" przeciwników, widzących przez ściany, jest praktycznie niemożliwe.

Oprócz pustego loga, pojawiły się jakieś pliki, z rozszerzeniem .mdmp

Mój komputer nie jest w stanie sprostać zaistniałej sytuacji.

Ma ktoś pomysł, jak 'przeskoczyć" ten problem?

A dzisiejszy dzień, raczej nie sprzyja tego typu sprawdzianom odporności nerwowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbował bym wczytać ostatni zapis przed tym problemowym i ustawił wszystko na minimum, łącznie z rozdzielczością i zmiana oświetlenia na statyczne. Druga sprawa, to wywalił bym zbędne rzeczy z ekwipunku. Jeżeli to nie pomoże, to zmienił bym switch_distance    = 0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ten problem mieli również rus gracze. Jakieś inne NPCe, oprócz Monolitu, powodują że nie można wczytać sava. Nie dostali na to żadnej podpowiedzi, ani odpowiedzi.

A zmiana ustawień, spowodowała rozwalenie HUDa. Też jest na to fix, ale na jakimś dziwnym pobieraniu. ( link jest na 128 str rus forum )

Zresztą, szukając rozwiązania na rus forach, dowiedziałem się, że ten mod opiera się na samych fiksach, a moje problemy, to znikoma część tych, co mieli rus.

I diabli wiedzą, czy te pobieranki co są na stronie moda, prowadzą do moda z już usuniętymi problemami, czy nie.

smox - zajrzyj na dropa. Tam dałem prośbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. I sfinalizowałem grę w tego moda.

Gdyby nie to, że aby w niego zagrać najpierw trzeba wkleić całą masę fixów, a mimo to jeszcze w trakcie gry grzebać w plikach, byłby całkiem znośny.

Przede wszystkim na ciekawy scenariusz. Akcja dzieje się po finale na CEA z CzN. Widzimy losy obu bohaterów - Striełoka i Naznaczonego. Ale tym razem, to Striełok chce dopaść Naznaczonego. Trochę się autorowi nie udało z ksywkami, bo mamy Naznaczonegi i Szramę. A Striełok przez pewien czas jest nazywany jednym z nich - tak wymaga scenariusz - ale jak zostaje rozpoznany, nie ma ksywki Striełoka, ale dalej Szramy ( lub Naznaczonego )

No i w zależności od tego, z jakiego linka go pobierzemy, możemy go mieć z bugami "załatanymi", lub nie. Możemy mieć "ręczny teleporter", pozwalający wejść do MM bez grzebania w plikach, lub nie. Możemy mieć w labie na Radarze problemy z wczytywaniem zapisów i konieczność ustawienia nieśmiertelności, lub szczęście nam dopisze i zapisy się będą wczytywały.

A dzieje się to tak dlatego, że podczas testowania bety, nie było koordynacji poprawek. Wstawiano łatki, jaką kto chciał. A  do problemu, jak ten z labu na Radarze, w ogóle się nie odniesiono.

W MM, grupa martwych naukowców się zespawnuje ( jeśli wcześniej byliśmy na Jantarze, wykonując zadanie Barmana, choć nic tego nie sugerowało ), albo nie i użyć będziemy musieli ręcznego fixa-spawnera.

I mod moim zdaniem, jak wiele ostatnio wypuszczonych, nie został dokończony. Choć gra pokazuje co innego ( Barman każe nam czekać, na sygnał szturmu na MM), sygnału nie ma i musimy iść z konieczności wyświetlanych zadań w PDA, na CEA. Tam dwa zakończenia prowadzące do finału gry. Jedno z CCz, a drugie z CzN i jeszcze jakieś trzecie, które miało gdzieś prowadzić, ale wraca nas do zakończenia z CzN. Te zakończenia, to typowa hardcorowa strzelanka, tak jak wszystkie pozostałe strzelanki w trakcie gry. Nasze sukcesy zależą od trafień w łeb. Nie trafienie to trup. NPCe bez względu jaką mają broń, są niemiłosiernie skuteczni. Nasze pancerze szybko zmieniają się w szmaty. Anomalie zabijają od razu.

Jak ktoś przymruży oko na te niedociągnięcia, będzie miał sporo dobrej zabawy.

 

ss_user_12-23-15_16-17-45_(l08u_brainlab).jpg

ss_user_12-23-15_16-54-40_(l08_yantar).jpg

ss_user_12-23-15_17-33-23_(l06_rostok).jpg

ss_user_12-25-15_13-51-10_(l10_radar).jpg

ss_user_12-25-15_15-27-51_(l11_pripyat).jpg

ss_user_12-26-15_12-29-42_(l12_stancia).jpg

ss_user_12-26-15_13-42-20_(l12_stancia_2).jpg

ss_user_12-26-15_13-44-19_(l12_stancia_2).jpg

ss_user_12-26-15_13-45-26_(l12_stancia_2).jpg

ss_user_12-26-15_13-46-38_(l12_stancia_2).jpg

ss_user_12-26-15_13-48-31_(l12_stancia_2).jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.