Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe marki Tonsil


dopyl

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że mój obecny sprzęt audio wyzionął ducha (chińskie badziewie) muszę kupic coś nowego.Zastanawiam sie nad jakimiś używanymi kolumnami Tonsila(mam słabość do starych rzeczy).Nikt z moich znajomych takich nie posiada więc nie miałem okazji posłuchać.W związku z tym chciałbym spytać Was opinie związane z tym sprzętem.Dlaczego pytam tu a nie np.na forum elektronicznym ? Po pierwsze : nie mogę być pewny czy opinie będa prawdziwe.Już wiele sie naczytalem tematow typu jeden twierdzi że glosnik świetny a za chwile drugi mowi że to szajs.Nie znam tych osób wiec niewiem czy mówia szczerze.A wam mogę zaufać.Po drugie większosc z Was jest starsza ode mnie i jestem pewien że wiele osób z forum posiadoło taki sprzęt w przeszłosci.Chciałbym dowiedzieć się czy ten sprzęt jest/był tak dobry jak głoszą legendy czy to zachwalanie wzięło sie z patriotyzmu i braku w ówczesnych czasach zagranicznych dóbr.Jak się sprawuje w porównaniu do współczesnych konstrukcji.Jeżeli ktoś miał lub nadal ma sprzęt tej firmy proszę niech się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kolumny altus, a one są na podzespołach unitra-tonsil. Kolumny dobre, jeśli nie jesteś audiofilem to na pewno będziesz zadowolony, ja byłem. Nie jest to jakaś chińszczyzna mająca 1000mln watów mocy impulsowej, tylko porządny głośnik. Z dobrym wzmacniaczem to pozrzucasz sąsiadom zdjęcia z komody :tongue: Jeśli masz trochę grosza to polecam kolumny duńskiej firmy Jamo. Masz już wzmacniacz?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chciałbyś wydać na takie kolumny ?...To ma być zestaw stereo, czy do kina domowego ? Jaki wzmacniacz ?

//

Altus to naprawdę były dobre kolumny na tamte czasy, ale trzeba pamiętać że to lata 80-te i dużo się już zmieniło.

A tak wygląda legenda nie dostępna już w sklepach...http://allegro.pl/ko...2985961193.html...jeżeli jest to wersja eksportowa to warto pomyśleć.

//

Tutaj jedna rzeczowa opinia na ich temat...

Pamiętam dzień w którym po raz pierwszy usłyszałem kolumny Altus110. To było ok. 30 lat temu, podłączone do Radmora i magnetofonu JVC wprawiły mnnie w taki zachwyt, że przez kolejne 10 lat żyłem w przekonaniu że jesli kolumny to tylko Altusy :-) I tak się stało - w 1994 roku nabyłem je w sklepie RTV i stały się częścią mojego zestawu stereo, podłączone do wzmacniacza Technics SU-VZ220. Po drodze była przygoda z kinem domowym i Yamahą RX-V440 ale obecnie znowu grają pod Technicsem. W latach 80 i początku 90 trudno było o zakup czegoś lepszego w polskich sklepach, to solidne, fajne kolumny. Z tego zachwytu wybiły mnie zwykłe budżetowe Mission M33i, które zabiły Altusy brzmieniem, sceną, jakością wykonania, wyglądem. Mam Altusy do dzisiaj chyba tylko przez sentyment, no może jeszcze super się na nich słucha hard and heavy. To dobre brutalne kolumny do brutalnej muzyki. Kiedy puściłem na nich ścieżkę dźwiękową z "Incepcji" usłyszałem tylko : buuuuum, bum , bum, cyk, sssyk. Środka brak. Reasumując: jesli nie jesteś sentymentalnym 40 latkiem, kup sobie coś innego. Tonsil robi dzisiaj lepsze zestawy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chciałbyś wydać na takie kolumny ?...To ma być zestaw stereo, czy do kina domowego ? Jaki wzmacniacz ?

Ma to być zestaw stereo podłączony pod komputer.Jedyny wzmacniacz jaki mam to w wieży AIWA z 85r(chyba 2x35w) więc będzie za słaby.Zastanawiam sie czy nie zrobic tak: zasilacz od kompa + wzmak samochodowy bo takie mozna dostać o wiele taniej.Nie wiem tylko czy nadał by się do takich starych kolumn.Narazie moge na to przeznaczyć 350zł...ale myśle że coś się jeszcze znajdzie.

Z tego zachwytu wybiły mnie zwykłe budżetowe Mission M33i, które zabiły Altusy brzmieniem, sceną, jakością wykonania, wyglądem. Mam Altusy do dzisiaj chyba tylko przez sentyment, no może jeszcze super się na nich słucha hard and heavy. To dobre brutalne kolumny do brutalnej muzyki.

Własnie boje się tego że taki sprzęt skończy jak mój obecny.W Głosnikach Philipsa które teraz posiadam są drewniano-plastikowe klejone obudowy które poprostu rozszczelniły sie(klej puscił) i latają pod wpływem wibracji.A polski sprzęt z tamtych czasów jest napewno niezawodny.Kolumny mają służyć do muzyki electro-house/techno/hardstyle itp.Potrzebuje więc dobrego basu.Zależy mi też na dobrej jakosci dzwięków średnich i wysokich.Może być z tym ciężko bo w tamtych czasach nie było takiego rodzaju muzyki.Ewentualnie słaby bass mógłbym nadrobić posiadaną basową skrzynią samochodową (100W RMS) z wbudowanym wzmacniaczem....tylko najpierw musiałbym ją naprawić a niewiem czy mi się to opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dopyl, moja rada: nie baw się w modowanie i wzmacniacze samochodowe. Polecam Ci stare wzmacniacze Yamaha http://allegro.pl/yamaha-ax-450-rewelacyjny-wzmacniacz-stereo-i2971878770.html nie są super drogie, do 400zł kupisz taki który w pełni wystarcza na domowe imprezy czy podłączenie pod kompa. Co do kolumn, kolumna nie wie jakiej muzyki słuchasz, po prostu masz pasmo przenoszenia dzwięku zazwyczaj od ok 30 do 20khz i tyle. W głośniku masz zwrotnicę która za to odpowiada :biggrin: np: http://allegro.pl/piekne-kolumny-100-orginal-1-i2972840696.html lub http://tablica.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-unitra-tonsil-altus-110-alton-mildton-space-scherzo-ID2aIkJ.html Mozesz też kupić tańsze i odnowić samemu, ważne by buda była dobra, a za 40-50zł od szt. w dobrym serwisie RTV Ci zregenerują na kolejna 20 lat. Ważne też byś kupił kolumny z oryginalnymi głośnikami, a nie jakimiś POWER turbo BASS i inne.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim za porady.Niedawno zakupiłem Tonsile Mildton 80 i jestem zadowolony :D w 100% oryginalne ,nic nie grzebane dałem 250 zł.Musialem tylko przykleic kopułki od basowych bo sie zaczeły odklejać.Teraz trzeba kupić wzmacniacz ale nawet na 2x35 grają calkiem nieźle.Jak będe mial wiecej czasu to pochwale sie zdjeciami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.