Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te błędy występowały u mnie gdy pobrałem wstawkę od @apg2312

 

Dodawanie tych plików nic wam nie da  :sad:

 

Musicie pobrać mod w formie instalatora, najszybciej z torrenta,

po zainstalowaniu tego moda z instalatora macie wszystkie pliki i nowa gra nie jest wymagana. Można spokojnie wczytać save. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! Czy naprawdę tak trudno zrobić wszystko po kolei jak napisałem w pierwszym poście ? Polonizację robiłem pod konkretną wersję moda, pobraną z konkretnych linków podanych w pierwszym poście :@ A ja tu czytam o jakiejś wersji moda od apg2312. Jeżeli chcecie grać bez błędów, to zastosujcie się do instrukcji instalacji i pobierzcie moda z moich linków. Podczas instalacji MUSICIE wyłączyć antywirusa, bo to on powoduje błędy z brakującymi plikami! Pobieracie TYLKO z linków w pierwszym poście! Potem, po instalacji podstawki moda instalujecie (lub nie) dopełnienie i na to ODPOWIEDNIĄ polonizację. Błąd "prinesi_hvost" powstaje w wyniku nałożenia fixa do DOPY na wersję gry bez dopy! OBIE WERSJE POLONIZACJI ZAWIERAJĄ WSZYSTKIE POTRZEBNE FIXY I NIE TRZEBA ICH OSOBNO INSTALOWAĆ! Zróbcie wszystko dokładnie tak jak opisałem w pierwszym poście, a mod będzie śmigać jak trzeba.;-)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek - wszystko pięknie ładnie, ale nawet dokładnie stosując się do Twoich zaleceń  w sprawie stawiania moda, występują problemy które opisałem w #41.

Z takim  instalatorem niewielu da sobie radę. Nie każdy jest Tobą, The Emperorem czy cichym.

Stąd usiłowania - tak przypuszczam - stawiania moda na nieaktualnej gamedacie.

Rozwiązanie problemu może być tylko jedno. Aby ktoś, kto ma ku temu umiejętność i techniczne możliwości, wyextractował gamedatę i wystawił ją do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info:
Gamedata ściągnięta ode mnie z nałożonym spolszczeniem
Rozmiar 7,20 GB (bajtów: 7 737 533 064)
Zawiera 11665 plików 805 folderów
Gamedata pobrana z 1 posta z nałożonym spolszczeniem
Rozmiar 7,20 GB (bajtów: 7 737 189 522)
Zawiera 11666 plików 805 folderów
Czyli różnica jest 1 pliku - nie mówię oczywiście o zawartości.
 

A ja tu czytam o jakiejś wersji moda od apg2312.

Yurek - to nie jest mod ode mnie tylko od autora. Przy premierze moda plik był wrzucony na Yandexa z limitem pobierania 64 kb, wszystko co zrobiłem to przerzuciłem na mojego Yandexa bez limitu pobierania, i udostępniłem linka.
Nie miej do mnie pretensji, że chciałem ludziom umożliwić szybsze pobieranie.
A już teraz mogę Ci napisać, że np. pliku tolik.ogf w rozpakowanej gamedacie od Ciebie też nie ma. To raz.
Dwa, ode mnie można pobrać podstawową wersję moda, bez DOPY, i takie też miałem nałożone spolszczenie. Więc jakim cudem wyskakuje ten błąd z "prinesi_hvost" ?
Tak na marginesie, bo już pisałem wcześniej, DOPY (link w 1 poście) pobrać z rusfolder.com nie idzie. "Скачать файл"
Aaaaa..i zrób trackera dla Alternatywy.

Dołączona grafika

Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Może faktycznie autor moda coś pochrzanił z wersją podstawową i brakuje tam plików. 

Obecnie gram na wersji z dopełnieniem i tam nie ma żadnych z w/w błędów.

 

Moja rada: zainstalujcie sobie wersję z dopełnieniem i powinno być OK.

Zaszedłem już tam kawałek i takich błędów nie było.

Niestety będzie trzeba zacząć nową grę.

 

@ apg2312

 

Pliku "tolik.ogf " w mojej gamedacie nie ma, bo nie było potrzeby jego polonizowania (jest to plik siatki 3D postaci) i nie występował ani w fixie 1.1, ani w fixie 1.2, więc nie znalazł się w mojej gamedacie. Poza tym Tolik jest postacia z podstawki, więc gra powinna model wczytywać z polskiej gamedaty, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yurek

gra powinna model wczytywać z polskiej gamedaty

Teoretycznie powinna, chyba że zmieniono ścieżkę do modelu. W podstawce (nie wiem jak w tym modzie) Tolik jest skonfigurowany w character_desc_escape.xml - sekcja esc_tutorial_wounded, wiersz:

<visual>actorsnovicegreen_stalker_2</visual>

Jeśli w powyższym dokonano zmian, gra szuka Tolika zgodnie ze ścieżką. Proponuję osobom z błędem dot. Tolika sprawdzić jak ustawiono model i w przypadku jego braku - ustawić ścieżkę pierwotną - j/w.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48

gra upomina się o tekstury do modelu, zaoszczędzisz sobie kłopotu ustawiając ścieżkę do modelu Tolika z podstawki - zobacz mój poprzedni post. Przy podstawowej konfiguracji modelu - gra korzysta z tekstur zawartych w plikach .db, więc nie musisz ich uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez loga trudno mi powiedzieć gdzie powinna być tekstura, zrób tak: otwórz loga i w sekcji Fatal Error odszukaj wiersz w którym masz nazwę tekstury - będzie tam również ścieżka do modelu i zgodnie z nią - umieść brakującą teksturę, tylko że tutaj już Ci nie pomogę, ponieważ w plikach oryginału nie ma tej tekstury, więc albo poszukaj w innym z folderów twojego moda albo poproś o upload. Za każdym razem gdy będzie brakowało Ci tekstur - umieszczaj zgodnie ze ścieżką w logu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ apg2312

 

Pliku "tolik.ogf " w mojej gamedacie nie ma, bo nie było potrzeby jego polonizowania (jest to plik siatki 3D postaci) i nie występował ani w fixie 1.1, ani w fixie 1.2, więc nie znalazł się w mojej gamedacie. Poza tym Tolik jest postacia z podstawki, więc gra powinna model wczytywać z polskiej gamedaty, co nie?

@Yurek - skrót myślowy - nie chodzi mi o spolszczenie, tylko o pliki moda do pobrania z postu nr. 1. Pobrałem, rozpakowałem, też nie ma tam tego pliku tolik.ogf :)

A gdyby gra wczytywała ten plik z podstawki, to nie byłoby błędu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem patcha, który powinien naprawić błąd Tolika i "prinesi_hvost" w wersji Alternatywy BEZ DOPEŁNIENIA (w wersji z Dopą nie ma tych błędów). 

Przy okazji poprawiłem błąd zgłoszony przez apg2312 i jeszcze parę, które sam znalazłem.

 

Zrobiłem dwa osobne patche, dla obu wersji Alternatywy, które można pobrać z linka w pierwszym poście i poniżej: 

http://yadi.sk/d/pulBbooW5uhg8

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.