Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam milorda, myślałem że można się zapytać o takie rzeczy. Pokaż mi chciaż 1 przykład sugerujący, że zażądałem już tej polonizacji. Ja p..., jesteście jak jakieś roboty...jedno złe słowo i foch. tak trudno napisać -  " w trakcie roboty". :/

 

 

EDIT Yurek: 17.05.13

Nie używamy w postach słów powszechnie uważanych za wulgarne.

Wykropkowałem Ci pewne słówko na "p".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kudkudak

 

Zdrowy rozsądek i zapoznanie się z postami na Forum (zwłaszcza tymi, w których ktoś deklaruje, że zabiera się za polonizację) i datami zgłoszeń zakończenia polonizacji (jest na to osobny temat) sugeruje, że o zadawaniu takiego pytania można pomysleć gdzieś po około 4 tygodniach od zgłoszenia przez kogoś, że zabiera się za robotę.

 

A poza tym, skoro nie napisałem, że porzucam tłumaczenie tego moda, to chyba logicznym jest, że mod jest "w trakcie roboty".

Więc po co pytać... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update dotyczący polonizacji ;)

 

Prace nad polonizacją idą pełną parą.

W tej chwili stopień ukonczenia polonizacji wynosi jakieś 90%.

Szacowany czas ukonczenia prac nad polonizacją - 2-3 tygodni.

 

Poniżej kilka screenów z wersji alfa PL:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://imageshack.us/photo/my-images/221/ssdaniel052713163606pre.jpg/]Dołączona grafika

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołożę swoją cegiełkę. Będzie to:

Tłumaczenie porad przechodzenia moda Alternatywa 1.1, ze strony macierzystej."

 

 

 

 

Treść tłumaczenia:

 

Na pewno nie wszystkie zdarzenia moda " Alternatywa 1.1", są poruszone w tym opisie.

 

Gracz, sam od siebie, może wybrać nazwę dla GG i zmienić jego ikonkę, która będzie sie pojawiała przy dialogach. Jak tego dokonać, przeczytajcie w profilu gracza.

( przyp. tłum. Wymaga ingerencji w plik i ręcznej zmiany przed rozpoczęciem gry )

Wiele pożytecznych informacji uzyskujemy z dialogów. Na pierwszy rzut oka, powiedzmy, mówią o rzeczach oczywistych, które dobrze znamy z oryginału gry, ale to nie tak, na nie należy pilnie zwracać uwagę. Wszelką potrzebna informację, znajdziemy w PDA, oraz znalezionych dokumentach.

 

Rozpoczęcie gry.

 

Jako osoba cywilna przylatujemy do Przedzonia, w celu podjęcia kontraktowej służby wojskowej i jej pełnienia w Zonie.

Zanim wyjdziemy z bazy wojskowej, zajrzyjmy do dyspozytorni. W niej jest komputer, do którego będziemy się włamywać nieco później. A w trakcie gry, należy sprawdzać wszystkie komputery, laptopy, PDA, sejfy, licząc na możliwość otrzymania dostępu lub otwarcia.

Do uzyskania dostępu do zawartości komputerów, PDA i sejfów, potrzebne będą nam programy hakerskie od Kałańczy (Каланча). o którym dowiemy się od Sidorowicza. Tych programów jest sześć (6). Trzy dla komputerów i trzy do sejfów z elektronicznymi zamkami. Wszystkie są niezbędne do zaliczenia gry.

 

W modzie występują środki transportu. Do uruchomienia samochodów potrzebne jest przypisanie klawisza do opcji "Włącz", w opcjach sterowania. Bez tego będzie problem.

 

Przy rozmowie z Naznaczonym (Меченым) w barze na Przedzoniu, dokonujemy wyboru (od którego zależeć będzie dalszy rozwój wydarzeń). Służba kontraktowa lub jako wolny stalker.

 

Wolny stalkera.

 

Wybierając los wolnego stalkera, otwiera nam swobodę działania. Ale nie wiadomo co z sobą zrobić. Należy więc postępować zgodnie z radą Naznaczonego i porozmawiać z Merem (Мэром).

Zielonym kolorem w dialogach zaznaczone jest to, co obowiązkowo nalezy wykonać, dla uzyskania linni scenariusza.

Po rozmowie z Naznaczonym, do baru wejdzie żołnierz, konieczna jest z nim rozmowa. Pomagamy handlarce w sklepie na rozwidleniu ( p.t. skorzystać z samochodu!), a po zadaniu kupić przywiezione skrzynki.

Mieszkańcy Przedzonia w nocy śpią. Gdy przechodzimy z Zatonu na Przedzonie, pozbawieni zostajemy noża, lornetki i latarki, (Noktowizor nie działa bez latarki) tak że, nie wolno zapomnieć o kupnie wymienionego sprzętu przed ponownym wyjściem do Zony.

Z oryginału gry, pozostała opcja na znalezienie kryjówki Striełoka. Jednak pen drajw Striełoka zawiera inną informację. Po znalezieniu w schronie Ekstremała (Экстремала), zaczyna się niezwykła wędrówka po Zonie.

 

Kwest od Kardana.

 

Kardan prosi o przyniesienie kolejno trzech zestawów narzędzi. Wszystkie znajdują się na lokacji Zaton. Do wykonania drugiego zadania, jest już jednak potrzebny pierwszy program łamiący blokadę komputera. Przed pierwszym włamaniem, należy dokonać zapisu gry, bo może się ono nie udać. Od wyniku przy wypełnianiu trzeciego zadania, zależy otrzymanie lub nie, zadania na Jupiterze od Kardana.

 

Kwest "Równoległy Świat" ("Параллельный мир").

 

Bierze on swój początek po włamaniu do laptopa w naszym domu. Cała informacja o przechodzeniu kwestu - oprócz zadań - wyświetla się w PDA, w rozdziale Dziennik - Równoległy Świat. Należy wszystko wykonywać dokładnie -to co jest napisane. Jeżeli jest napisane "Długo stał na kupie liści", to należy i tak postąpić, a nie biegać na około niej.

Kiedy znajdziemy się w Krainie Ciemności (Тёмный Край) i znajdziemy ukrycie, nie zapomnijmy o mapie i nożu. Za chwilę nóż będzie bronią. A artefakty przeciw mutantom, to broń masowego rażenia. Najważniejszym jest wiedzieć, który artefakt w danym momencie użyć. Do Równoległego Świata, oprócz kompletów remontowych i przyrządu Dziurkacz ( "Пробойник" ), niczego wnieść nie można. Przy teleportacji, jeśli mamy z sobą komplet remontowy, to Dziurkacz zniknie. Wszystko co znaleźliśmy w Krainie Ciemności, lepiej tam zostawić, może się przydać.

 

Kwest "Legenda" ("Легенда").

 

Zaczyna się po włamaniu do komputera na CEA2. W tej wersji moda (A. 1.1), końcowym zadaniem będzie zadanie włączenia anteny na Radarze (Радаре). Niestierow (Нестеров) znajduje się na Łamaczu Mózgów (Мозголоме) w Krainie Ciemności.

 

Kwest " Znajdź łupy Chemika (Химика).

 

Zaczyna się od zdobycia informacji po włamaniu do komputera uczonych na Jupiterze (Юпитере). Po znalezieniu wszystkich czterech artefaktów, jest zakończony. Podczas przechodzenia kwestu, w Kolektorze (Коллекторе) na naszej drodze pojawia się anomalia, którą możemy obejść prawą stroną. Na stronie przeciwległej stoi ważny dla nas komputer, który może przez anomalię być zniszczony. Za tą anomalią, idąc korytarzem, należy zwrócić uwagę na kontener z lewej strony, przed zejściem po kręconych schodach.

 

Kwesty powiązane z innymi kwestami.

 

Kwest likwidacji plagi z Zony, zaczyna się od zadania "Znajdź Ochronę" dla uczonych na Jupiterze. Dla ciągłości kwestu, należy włamać się do komputera w X-8, które znajduje się na Jupiterze i przynieść uczonym padlinę nieznanego zwierzaka. Prośby Oziorskiego, należy wypełniać po kolei. Ciąg dalszy kwestu jest powiązany z kwestem " Legenda". Zakończy się zadaniem, "Zlikwidować matkę nieznanego zwierzaka". Mamy dwie możliwości wykonania:

1. Kiedy poznamy prawdopodobne miejsce legowiska nieznanego zwierzaka, możemy kwest zakończyć od razu, idąc tam.

2. Jeśli jednak ponownie zejdziemy do X-8 i znajdziemy tam PDA, czeka nas niespodzianka. Kiedy mówimy do Oziorskiego " Coś Ty powiedział? Tylko Zona? Zona, ale oczywiście Zona. Dobrze, na mnie czas", to znaczy, że wiemy z kim teraz powinniśmy się spotkać. Po czym obowiązkowo, spotkać się z "sojusznikiem"( "союзником").

 

Kwest "Legenda".

 

Związany jest z prostym zadaniem "Znajdź antydotum" ("Найти антидот"). Po przyniesieniu tego antydotum Niestorowu (Нестерову), następuje ciąg kwestu "Włączenie anteny" na Radarze.

 

Kwesty bez zakończenia w tej wersji moda ( a 1.1)

 

W tej wersji obecne sa kwesty, nie wykonywalne do końca. Zadanie" Znajdź dokumenty z X-8" ("Найти документы из Х-8"). W tej wersji jest obojętnym komu, Powinności czy Wolności je oddamy. Nie ma to znaczenia.

 

Kwest związany z dziewczyną o imieniu Sonia (Соня), zaczyna się zadaniem " Znajdź dziewczynę z fotografii" ("Найти девушку с фото") i kończy się podarkiem od niej w postaci cennego artefaktu. Jeśli jednak wydamy dziewczynę w zamian za pieniądze od Sidorowicza, kwest przyjmie inny obrót. W przyszłości planuje się rozwinięcie tego wątku.

 

 

Żołnierz kontraktowy.

 

Jeśli zrezygnujemy z propozycji Naznaczonego, bycia wolnym stalkerem, idziemy do Dowódcy Wojskowego, który niezwłocznie wysyła nas pod komendę mjr. Djegtjarjowa (Дегтярёва) na Jupiter.

W Zachodniej Prypeci (западной Припяти) przyjdzie nam uczestniczyć w ewakuacji załogi śmigłowca.

 

Prypeć (Припять).

 

Po wykonaniu zadań, musimy dokonać kolejnego wyboru, od którego zależeć będzie dalszy rozwój akcji.

Pełniąc służbę żołnierza, ściśle wykonywaliśmy postawione przez dowództwo zadania, jak to w wojsku.

W tej wersji moda, to tylko trzy zadania. Ale grając jako żołnierz, możemy teraz też wypełnić część kwestów wolnego stalkera.

Przewidywane jest rozwinięcie tej linii scenariusza.

 

Powodzenia Stalkerzy!

 

Koniec tłumaczenia.

 

 

 

Moim zdaniem, właściwszym jest rozpoczęcie gry jako żołnierz.

Na koniec i tak zagramy stalkerem. A ponieważ linie scenariuszowe prawie się  nie pokrywają, po tej rozgrywce, zawsze możemy zagrać od początku, w "całkiem inna wersję" tego moda,  jako stalker.  Mamy przecież 2in1. Pod warunkiem rezygnacji z takiego zakończenia w Prypeci. Oto nasza alternatywa.

 

 

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dniu wczorajszym zakończyłem prace nad BETĄ polonizacji moda Alternatywa.  ;)

 

Poprawiłem opis moda w pierwszym poście tego tematu i podałem tam linki do pobrania tej wersji moda, nad którą pracowałem.

Poza tym znajdziecie tam linki do pobrania polonizacji.

 

Życzę wszystkim udanej zabawy !!

 

P.S - przeczytajcie koniecznie UWAGI OD YURKA na samym końcu pierwszego postu w tym temacie zanim zaczniecie grać i zgłaszać ewentualne błędy polonizacji. 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...długo sobie nie pograłem. Dotarłem na Kordon - ale jakakolwiek próba rozmowy z Sidorowiczem kończy się wylotem z błędem:

FATAL ERROR [error]Expression    : no_assert[error]Function      : CXML_IdToIndex<class CPhraseDialog>::GetById[error]File          : e:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrgamexml_str_id_loader.h[error]Line          : 112[error]Description   : item not found, id[error]Arguments     : prinesi_hvost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek48 - nie - ja zainstalowałem na wersję bez dopy od Apg3212 spolszczenie i jest ok.

Apg2312 - przyczyną takiego wylotu jest nałożenie na mod z dopą spolszczenia z fixami przeznaczonymi dla moda bez dopy i odwtotnie - na moda bez dopy nałożenie spolszczenia z fixami dla dopy. Na rus forum wystąpił taki problem tu: http://alternativa-mod.ru/comment_post.php?id=&page=31 - ostatni post na tej stronie i porady na kolejnej - 2 pierwsze posty. Prawdopodobnie przypadkiem nałożyłeś na mod nie to co trzeba - innych wyjaśnień nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nałożyłem dobre spolszczenie (ten wpis na rus Forum też widziałem). Pobrałem plik ze swojego Yandexa, rozpakowałem, na to nałożyłem spolszczenie bez DOPY - menu po polsku, wszystko gra (to takie info dla @Jurek48). W sumie chciałem z DOPĄ zagrać, ale link do jej pobrania nie działa - Скачать файл. EDIT - w sumie dopuszczam możliwość, że wersja moda którą idzie z mojego Yandexa pobrać różni się czymś od wersji które są do pobrania z innych linków. To jest pierwsze wydanie, przerzucone do mnie dla uniknięcia limitów pobierania kilka godzin po premierze.

Edytowane przez apg2312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek - czy w tym instalatorze, jest możliwość zmiany ścieżki zapisu, nie od razu do gry, a do innego katalogu?

Nie stawiam modów na grę, lecz na jej kopię w innym katalogu, dodając tam gamedatę i inne pierdółki.

 

Dodano:

 

agp2312, czy będziesz do swojego Yandeksa wstawiał nowszą wersję w formie gamedaty?

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312

Jeszcze nie miałem okazji w tego moda zagrać, ale odnośnie twojego problemu - znalazłem takie info: link

Translator zbyt słabo to tłumaczy, w każdym razie - informuje żeby w pliku character_desc_escape usunąć sekcję dialogową:

<actor_dialog>prinesi_hvost</actor_dialog>

Tylko nie wiadomo, w jaki sposób wpłynie to na grę...

 

EDIT: pobrałem fixa: Alternatywa 1.1 + DOPA PL [zawiera fix 1.1 i fix 1.2] (14.06.13)

  • wpis <actor_dialog>prinesi_hvost</actor_dialog> zawarty jest w pliku: character_desc_escape.xml [gamedataconfiggameplay], a ten z kolei prowadzi do dialogu.
  • Plik dialogu dot. w/w sekcji stable_dialogs_escape.xml [gamedataconfigtextpol]:  
    <string id="prinesi_hvost_0"><text>Witaj Sidorowicz, masz dla mnie jakąś propozycję?</text></string>	    <string id="prinesi_hvost_1"><text>Witaj stalkerze, może i mogę ci coś zaproponować - skupuję ogony nibypsów po 5 sztuk i kopyta dzików po 10 sztuk. Tak więc, ty przynosisz, a ja ci płacę.</text></string>	    <string id="prinesi_hvost_2"><text>Przyniosłem ci kopyta dzików. Bierz.</text></string>	    <string id="prinesi_hvost_3"><text>Przyniosłem ci ogony nibypsów. Bierz.</text></string>	    <string id="prinesi_hvost_4"><text>Kopyta powiadasz... Proszę oto nagroda.</text></string>	    <string id="prinesi_hvost_5"><text>Ogony powiadasz... Proszę oto nagroda.</text></string>	    <string id="prinesi_hvost_6"><text>Dziś jeszcze nic nie mam, ale idę zapolować.</text></string></string_table>

    Z którego wynika, że sekcja dotyczy zadania na przyniesienie kopyt dzika i ogonów nibypsów.

Nie mam wszystkich plików, więc tutaj trop się urywa. W każdym razie - problem nie dotyczy istotnych zadań fabularnych, więc usunięcie wiersza <actor_dialog>prinesi_hvost</actor_dialog>, powinno go rozwiązać.

Edytowane przez The Emperor
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że z postawieniem moda tymi "Ustanowszczikami" nastręczy sporo problemu. A na pewno tym, którzy rosyjskiego nie znają.

Pobrałem obie części, w nawet przyzwoitym czasie ( ok. 1 godz. ), rozpakowałem, przygotowałem podstawkę w wersji 1.0004.

Rozpocząłem instalację i tu zaczęły się schody. Instalator jest po rosyjsku, ale okienka Dalej, Wstecz, Anuluj są w robaczkach ( poszedłem na domysł ). Głębiej w instalatorze za robaczki robi znak zapytania. Ale tu już domyślanie się  nie pomoże.

Instalator nie wykrył u mnie wersji 1.0004, lecz 1.0006. I mimo że, przy kolejnych oknach wskazałem mu właściwą drogę do katalogu dla moda z 4, to w swojej ścieżce pokazywał on instalację dla 6. :teehee:

A ponadto, koniecznie chciał mi przeprowadzić instalację jak dla gry, łącznie z wprowadzaniem danych do menu START. A ja tam wer. 1.0004 nie mam wprowadzonej, a opcje moda są mi tam niepotrzebne.  Taka instalacja, to mała przesada. Z rus forum wiem, że posiadają oni grę SoC, oryginalnie w wer. 1.0004, to sobie mogą na to pozwolić. Chcąc moda odinstalować, poszła by razem z nim podstawka. :wacko:

No stawianie moda na tym zakończyłem. :sad:

Mam go w wersji gamedata, ale skoro nie da się na niej grać ( informacje w postach powyżej ), to i nie próbowałem stawiania.

 

I tu ponowienie prośby, o wstawienie moda w postaci gamedata. Oczywiście, każda inna rada jest do wzięcia. :biggrin:

 

A tu tłumaczenie linka od The Emperora:

"  ss_lynx_03-11-13_00-05-01_%28l01_escape%

To nie jest dla czystego moda, to było dla dopy, jeden plik znalazł się gdzie nie trzeba. Zwyczajnie, nie naciskaj (?) na niego, albo w charakter_desc_escape usuń taką linijkę <actor_dialog>prinesi_hvost</actor_dialog>. Jest na początku pliku, nie pomylisz z niczym, jeśli to jest mylące."

 

Ale też mi się wydaje, że nie jest to dobre rozwiązanie, bo pozbawiamy się zadania.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może czytałeś wysoko w górze, ja w tego moda już grałem i to spory kawałek po rosyjsku. Nie jestem na niego napalony.

A w extractowaniu nie mam doświadczenia, więc spokojnie poczekam aż ktoś wstawi gamedatę.

A przypuszczam, że będzie to szybciutko. Choćby po to, aby nie znający rosyjskiego, też mogli zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, napisałeś:

Oczywiście, każda inna rada jest do wzięcia

czyż nie? Zrobisz jak uznasz za słuszne. Gdybyś jednak miał ochotę na wypakowanie, to zobacz ten screen: - wystarczy że na pliku klikniesz PPM i zaznaczysz UniExtract Tutaj, tym samym rozpocznie się wypakowywanie zawartości do folderu, w którym znajduje się nasz plik .exe.

 

Dołączona grafika

 

Do niczego nie namawiam, jednak kiedyś może Ty, albo ktoś inny skorzysta z dobrodziejstwa Universal Extractora. Ostatnio za pomocą tegoż programu wypakowywałem O.G.S.E., którego instalacja również zawierała "poszatkowany tekst".

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem moda w wersji z "ustanowszczikami" z ciekawości. Różnica w wielkości to jeden plik. Nałożyłem polonizację i gra idzie bez problemu. Zastosowałem metodę instalacji "na wydrę" -  Instalatorom dałem ścieżki dostępu do katalogu "1". Tam powstała gamedata i katalog bin - na to spolszczenie i wkleiłem do gry.

Apg2312 - prośba - podeślij mi zapis przed rozmową z Sidem - zobaczę co u mnie wyskoczy :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę przejść na Kordon.Wyskakuje mi taki błąd:

FATAL ERROR[error]Expression    : fatal error[error]Function	  : CModelPool::Instance_Load[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrRenderModelPool.cpp[error]Line		  : 111[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : Can't find model file 'actorsnovicetolik.ogf'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.