Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ jurek48

 

Klikasz na "Просмотреть рекламу", potem wybierasz dowolna ze stronek będących na liście, czekasz 30 sekund, pojawia się w pasku u góry linijka tekstu: "Подтверждение для скачивания файла открыто в новом окне автоматически. Если произошла ошибка, то нажмите сюда", kliasz na "нажмите сюда", następnie wpisujesz podany kod w okienko, klikasz "подтвердить" a potem "cкачать" i rusza pobieranie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ yurek48

 

A gdzie te krzaczki znalazłeś, bo akurat w tym dialogu, którego screen dał apg2312 poprawiłem i poprawka jest w patchu 01.

Jak masz jakieś "krzaczki" to dawaj screena - poprawię co trzeba ;)

Po instalacji patcha nowa gra nie jest obowiązkowa.

A jak tam Tolik i ten dialog "prinesi_hvost" u Sidora ?

Pytam, bo patcha robiłem "z głowy" i go nie sprawdzałem na wersji bez DOPY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz z problemem fabularno-technicznym :) Mamy detektory artefaktów. Fajnie. Ale mam już lepsze detektory - Niedźwiedzia i Wielesa. Tylko jak to draństwo uruchomić ? W opisie pisze, że wkładamy w slot pistoletowy, i musimy aktywować detektor, inaczej nie będzie działał. No i mam zagwozdkę, jak się aktywuje taki detektor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jurek48

 

Screena robisz naciskając podczas gry F12. Zapisuje się w folderze "screenshots" - tam gdzie sejwy z gry.

Potem uploadujesz go na przykład tu: http://imageshack.us/ i wstawiasz linka w poście u nas na forum ;)

No i cieszę się, że patch 01 działa :D

 

@ apg2312

 

Co do tych detektorów to nie mam pojęcia, bo przetłumaczyłem tylko, co było w ich opisie po RUS. Trzeba to sprawdzić, bo może aktywacją jest ich umieszczenie w slocie pistoletowym i potem bieganie z nimi w ręku po terenie - tak jak to jest w Sigerousach ?  

 

@ wszyscy grający w tego moda 

 

A na koniec pytanie do tych co przeszli ten element w modzie - jak wejść do Oazy na Jupiterze? Pomiędzy filarami są teleporty, które przenosza nas do wejścia do tej sali z filarami. W podstawce była tam też podobna anomalia, ale dawało sie ją jakoś rozpracować, a tej coś nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem po najprostszej linii oporu - teleport jest tylko przy ziemi, więc wskoczyłem na rury ? (takie o prostokątnym przekroju, od klimatyzacji czy wentylacji) biegnące pod sufitem, i po nich spokojnie przeszedłem :) A z detektorami to już robiłem wszystko, włącznie ze strzelaniem do nich ;) Dalej se ne funguje...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jurek48

 

Nie mam pojęcia czemu u ciebie są krzaczki w tych miejscach ....  :blink:

To są zadania z pliku "tasks_san.xml", które są przetłumaczone (przykład poniżej - to zadanie od Oziorskiego):

<game_task id="oxrana_ecolog_jpiter"><title>Znaleźć ochronę</title><objective><text>Znaleźć ochronę</text><icon>ui_npc_uchenyi_ozerskyi</icon><infoportion_complete>oxrana_ecolog_jpiter_done</infoportion_complete></objective><objective><text>Porozmawiać z Szulgą</text><infoportion_complete>oxrana_ecolog_dolg</infoportion_complete></objective><objective><text>Porozmawiać z Czechowem</text><infoportion_complete>oxrana_ecolog_svoboda_1</infoportion_complete></objective><objective><text>Przyprowadzić ochronę</text><infoportion_complete>oxrana_ecolog_jpiter_done</infoportion_complete></objective></game_task>

Sprawdź jeszcze raz jak wygląda u Ciebie ten plik i w razie czego skopiuj sobie poprawny z polonizacji. 

Nowej gry nie będziesz musiał zaczynać.

 

No chyba, że zaczałeś grać na wersji RUS, dostałeś te zadania, a potem nałożyłeś polonizację - to wtedy to co już się zapisało krzaczkowo w PDA, pozostanie takie do końca gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluję jeszcze raz i będę grał od początku bez poprzednich zapisów.Zobaczę co z tego wyszło.Zauważyłem,że czysty mod bez dopy ma te same pliki co i mod od apg2312 tzn,że dopiero zainstalowanie dopełnienia uzupełnia pliki które nam brakowały.Dzięki Yurek za odpowiedź.

Mam pytanie.Co to jest za błąd?

FATAL ERROR [error]Expression    : !lst.empty()[error]Function      : CHudItem::animGet[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGameHudItem.cpp[error]Line          : 295[error]Description   : reload_full
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jurek48

 

Pierwszy raz coś takiego na oczy widzę  :blink:

A możesz napisać coś bliżej - w jakich okolicznościach się pojawił, czy jest to stały błąd, czy tylko jeden raz wyskoczył ?

 

@ apg2312

 

"Aktywacja" nowego detektora polega na tym, że wkładamy go do slotu pistoletowego i jak chcemy z niego korzystać, to trzeba z nim biegać w rękach - jak to było w modach SGM ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48

Błąd oznacza brak animacji dla przeładowywania broni. Animacji brakuje albo w .ltx albo modelu .ogf.

Znajdź plik tej broni [najczęściej kat. weapons]  i przejdź do wiersza:

anim_reload            =

Tam powinna być ustawiona animacja, jeśli jej brakuje, lub jest źle wpisana? - dopisz: reload_full.

Jeśli jednak przyczyna leży w modelu, musisz zrezygnować z giwery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowalem z grania w tego moda.Jak poprawilem raload_full,chodzilo o skasowanie tylko full to wyskoczylmi ten sam bład,ale na końcu zamiast reload_full było shoot1.Jak się z tym uporałem to wyskoczył ten sam błąd tylko na końcu było empty.Już miałem dosyć sprawdzać po kolei każdy plik w folderze weapons.Jeśli ktoś może poradzić na te błędy to proszę o pomoc.Niewiadomo też czy po zlikwidowaniu błędu 'empty' nie wyskoczył by następny.Miałem serdecznie dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48

Źle zrozumiałeś moją poradę, a wyraziłem się jasno - bowiem napisałem:

Znajdź plik tej broni

czyli 1 szt. natomiast piszesz:

sprawdzać po kolei każdy plik w folderze weapons

więc zacząłeś zmieniać szereg plików zamiast jednego, którego dotyczył problem.

Ja nie mam moda na dysku - nie wiem jakiej giwery dotyczy Fatal Error, miałeś to ustalić sam - albo używając konkretnej sztuki broni i obserwując okoliczności pojawienia się CTD, albo za pomocą opisu tejże broni. Mam nadzieję, że pracowałeś na kopiach plików, jeśli nie - poproś o upload folderu weapons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Emperor ja dobrze odczytałem twoją sugestię.Gdy znalazłem pierwszy plik,który miał reload_full skasowłem bład i od[alilem moda.Błąd znowu wyskoczył.Po drugim razie odszukałem wszystkie pliki,które miały ten błąd i wykasowałem.Potem pokazał się ten drugi i trzeci i miałem już dosyć.Może i coś źle zrobiłem.Mam ściagnięte pliki z pierwszego postu.Jutro moda postawię i jeszcze raz spróbuję.Myślę,że nie wziąłem pod uwagę error line 295.I tylko w tym miejscu trzeba bylo szukać.Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurek48

istotna jest informacja - kiedy wystąpił błąd? Czy próbowałem przeładowywać AK-74 czy może Makarov'a? Jaką broń miałeś ostatnią podczas wystąpienia błędu? Jeśli jest jak mówisz - kaskadowy CTD, wówczas poproś osoby, które grają bezproblemowo - o pliki katalogu weapons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, do niektórych komputerów i skrytek musisz mieć 3 stopień softu. Np. na komputer naukowców na Jupiterze.

 

W sumie też mam pytanie przy okazji - są 3 miejsca, w których można nabyć nowe umiejętności. Oaza na Jupiterze (mentalne kierowanie niektórymi mutantami - w sumie jakimi ?), miejsce przy rozbitym helikopterze na Starych Bagnach (możliwość usypiania niektórych rozmówców) i wg rozmowy z Doktorem gdzieś na Jantarze. No właśnie, tylko gdzie ? Jantar zwiedziłem cały kawałek po kawałeczku, i ni hu hu. Trafił ktoś może na to trzecie miejsce ?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jurek48

 

Nie poddawaj się tak łatwo ! Po rozmowie z Naznaczonym na początku gry, nie biegnij za nim, tylko zasuwaj na skróty do baru w wiosce i poczekaj aż tam przybiegnie, albo wyjdź mu kawałek naprzeciwko. Nie biegnij za nim od bazy ;)

 

@ de Vries

 

Jest dokładnie tak jak napisał apg 2312. Czasem potrzeba softu 3 generacji do łamania zabezpieczeń (tak mają na przykład sejf i laptop na Przedzonie)

 

@ apg2312

 

Też na razie nie znalazłem, ale trzeba szukać przy tych na niebiesko zabarwionych obłokach  ;)

Może będziesz pierwszy, który je znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę tak ogólnie na temat moda. W opisie jest napisane, że problem był z dyskiem Pantery i to  inspirowało autora do napisania moda. Grając po raz czwarty w "sól" owy dysk kupiłem od wojskowego który stał po drugiej stronie Kuzniecowa, na nasypie. Myślę, że to AI gry poszło tak daleko, że nawet sami autorzy gry nie wiedzieli jak daleko to zajdzie. Gra po mojemu żądzi się swoimi prawami, pomimo tego że jest to napisane i, zaplanowane, itd.itp,w końcu to tylko GRA,  dlatego jest tak unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Nie mam absolutnie zastrzeżeń co do moda i jego autora, ale takie pisanie, że czegoś tam nie było, bądź czegoś nie "zrobiłem " bo togo nie było ,zostaje w grze, bądź naszym umyśle, co jest nie tak? A tak naprawdę ciągle coś jest nie tak i ciągle byśmy coś zmieniali. :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.