Jump to content

[NS] Dodajemy przedmioty do handlarzy...opracowała RAVEN

malakas
 Share

Recommended Posts

Dodawanie przedmiotów do sprzedaży...

Jest to miarę proste jeśli wiesz jakie pliki ruszać, a których nie. Postaram się wytłumaczyć wam modyfikowanie plików handlarzy na przykładzie Sidora.

Wszystkie pliki handlarzy znajdują się w folderze: gamedataconfigmiscshop_nick handlarza, w przypadku Sidora jest to folder gamedataconfigmiscshop_sidr

Żeby dopisać dany przedmiot do sprzedaży musimy edytować dwa pliki w folderze Sidora:

sidr_supl.ltx - w którym wpisujemy ilość (ile będziemy mogli kupić tego przedmiotu) i prawdopodobieństwo wystąpienia tego przedmiotu

sidr_trade.ltx - w którym znajduje się cena za którą handlarz sprzeda nam przedmiot

Każdy plik .ltx jest podzielony na sekcje, które wyznaczają zakres sprzedaży danego handlarza. Sekcje znajdują się w nawiasach kwadratowych []

Sidorowicz ma dwie sekcje:

[... _start]- zakres (co Sidor sprzedaje) na początku gry

[... _after_fabric] - zakres po uratowaniu Żwawego

Przedmioty dodajemy po sekcji, która wyznacza nasze miejsce w grze np. [... _after_brain] oznacza etap gry po wyłączeniu emitera psionicznego w x-16

Żeby dodać przedmiot do sprzedaży robimy to po sekcji

[... _start]

zostawiamy wolną linijkę

............. <- TU dodajemy przedmiot kwestowy!

Niestety to jeszcze nie wszystko:

W pliku sidr_supl.ltx mamy 2 liczby przy przedmiotach:

liczba 1 -ilość przedmiotów

liczba 2 -prawdopodobieństwo występowania (od 0 do 1, gdzie 0 to nigdy, a 1 zawsze)

W pliku sidr_trade.ltx mamy prawie to samo:

liczba 1 -cena minimalna

liczba 2 -cena maxymalna

Kłania się tu niestety matematyka, ale istnieje proste ułatwienie, przekopjujcie tą gotową cenę: 0.002, 0.002 (cena minimalna) i gotowe, jak ktoś się uprze to wkombinuje żeby cena była zgodna z oryginalną ceną przedmiotu - wystarczy popatrzeć na pozostałe przedmioty i ich ceny w pliku sidr_trade.

Jeśli chcecie przypisać np. artefakt musicie najpierw sprawdzić w sidr_trade.ltx, czy już tego przedmiotu tam nie ma. Jeśli jest usuwamy linijkę NO TRADE:

Kod:

af_medusa ;NO TRADE

i wpisujemy moją gotową cenę:

Kod:

af_medusa = 0.002, 0.002

Teraz pozostaje dopisać linijkę z artefaktem do sidr_supl.ltx.

Prawidłowy kod wygląda tak:...sidr_trade.ltx

[supplies_after_fabric]

disk_pantera = 0.002, 0.002

;Ŕđňĺôŕęňű

af_medusa = 0.002, 0.002

sidr_supl.ltx

-----------------------------------------------------------------------------------

[supplies_after_fabric]

disk_pantera = 1, 1

;Ŕđňĺôŕęňű

af_medusa = 2, 1

Artefakty dodajemy pod ;Ŕđňĺôŕęňű w sidr_supl. Przekopjowujemy nasz artefakt z tytułem z sidr_trade, zmieniamy tak aby wyglądał jak powyższy przykład, zapisujemy nasze wypociny, włączamy grę i voila Sidorowicz sprzedaje teraz dysk Pantery i artefakt meduza!

Jeśli Sidor nie chce sprzedać dysku Pantery (lub jakiegoś innego przedmiotu kwestowego) musimy przeszukać pliki ltx: items.ltx,.. quest_items.ltx,.. unique_items.ltx,.. arhara_items.ltx,... doc_view.ltx... w gamedataconfigmisc, znaleźć nasz przedmiot, dysk Pantery znajduje się w.... arhara_items.ltx, i zmienić linijkę.:

[disk_pantera]:identity_immunities

...............blablabla..........

quest_item = true

na

quest_item = false

Zapisujemy, zamykamy i cieszymy się grą

• Dodatnia 3

O ZGROZO DODAWANIE DO SPRZEDAŻY TO PRAWIE GOOD MODE!!!!!.....Żartowałem, przy pewnych problemach [nie mam przejścia atp- prypeć..chyba błąd gry].. kupiłem medalion doca i mózg kontrola, bo nie miałem jak wleźć na Czarnobyl 2, a szybciej popełniłem błąd i musiałbym się mocno cofać w fabule. Czy można by zrobić listę przedmiotów do wpisania u sprzedawców [prawidłowe nazwy ale tych, które mogą z przyczyn technicznych utrudnić grę ...jak ten medalion.

PORTALS NAPISAŁ...

Ja dawałem całą listę po Rosysjku do jakiegoś spawnera, poszukam

EDIT:

Lista przedmiotów do Soyanki:

Mój odnośnik