Skocz do zawartości

Wasze wrażenia na temat moda "Upadła Gwiazda"


Rekomendowane odpowiedzi

A może te "JJ" to mogło by być jak John Johnson. Może i takie ma imię i nazwisko. To zostanie chyba już tajemnicą twórcy moda, a sugerowanie nazw, zachowań GG i toczenia się fabuły, a także jak powinno być a nie jest, to z lekka nie na miejscu. Wiadomo, że nie ma idealnych modów dla wszystkich, ten mod właśnie ma taką strukturę i cześć pieśni. Ja też psioczę nie raz na niejasne sytuacje, ale po napisaniu o pomoc, ktoś rzuca dobre info i gra toczy się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jak się tak jakby wspólnie zagrało w tego moda, to narastała podczas gry, większa chęć pokonania wszelkich problemów i niejasności, które pojawiały się podczas naszej wędrówki po Zonie. Myślę, że w ten sposób, jak @Yurek stworzył tematy do tego moda, można w następnych sobie pykać i doradzać jeden drugiemu. 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest to groźne dla moda. Teraz, kiedy jest nas sporo w grze, każda jego niedoróbka, może by skomentowana na bieżąco, umożliwiając dalszą grę. Choćby ta moja z materiałem wybuchowym, który raz jest innym razem go nie ma. Ale kiedy pierwsza fala przeminie, kolejni grający już w pojedynkę szybko się do niego zniechęcą.

Mod idzie do przodu meandrami i żaden poradnik nie jest w stanie opisać tych zawirowań.

Może zdążę go skończyć, zanim inni wezmą się za nowe mody i jeszcze będą pamiętać co jest grane, aby podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Te "meandry", jak to nazwałeś, to tylko możliwość zrobienia niektórych zadań na kilka sposobów, ale efekt jest w sumie zawsze taki sam. Jak nie znajdziesz plastiku na MW, to w sumie nie przeszkadza w dalszej grze i w popchnięciu fabuły do przodu. To samo jest z najemnikami w X-18 - czy ich zabijesz, czy pogadasz fabuła idzie do przodu, i zadanie się zalicza. Karabin ojca Witalija na Wiedźminich Bagnach - gość leży, więc każdy go weźmie ;) I każdy się zdziwi, jak mając tego kałacha w inwentarzu musi go oddać :D A wystarczy położyć go gdzieś przy schodach, żeby Witalij się o swoją broń nie upomniał... Dla mnie jest to o tyle ciekawsze, że gracz nie jest prowadzony za rączkę jak niepełnosprytne dziecko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudkudak - w modzie jest kilka zadań, wymagających pobiegania po prawie pustych lokacjach, dla znalezienia kwestowych przedmiotów. Ale za to każda taka przebieżka, ma co najmniej jeden ostry moment, dający możliwość poharcowania. Ale te puste lokacje i hardkory, wynikają z zamysłu gry. Komuś lub czemuś zależy na opóźnieniu działań Johna. Dowiadujesz się o przyczynie, przy pokonaniu bariery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że nie chciałem w ogóle zaczynać z tym zadaniem "Efekt Domina" w drugim graniu i szedłem w dużej odległości od tego gościa na parkingu (Kordon), a tu nagle komunikat - zadanie wykonane i znacznik znikł. Idę zobaczyć, czy to jakieś śmichy chichy, a tu gostek leży ( widać szedł w kierunku torów), zabity przez minę. Czy to cwane i celowe założenie moda, by mimo wszystko rozpocząć zadanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie samo zdarzenie jak metek58. Mimo tego, że jechałem samochodem, ale z innego powodu wysiadłem sporo od ATP, też mi wlazł na minę.  Wg mnie, przypadkiem będzie nie załapanie tego uciążliwego, a nic nie wnoszącego do gry zadania. Gdyby zniknęły zadania sprzed bariery, po jej przekroczeniu, jeszcze bym zrozumiał, a przynajmniej mnie, tych zadań przybywa, nawet na lokacjach na których wykonałem to zadanie. Tak samo jak skrytek do oczyszczenia np. na bagnach czy kordonie, po oczyszczeniu inwentarza martwych NPC. Jeszcze jedna zagrywka autora moda, na sztuczne przedłużenie czasu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo, @Kudkudak, Ciebie rozumiem. Jeśli Ci się mod nie podobał, to po co tyle jęczysz? Zostaw go w cholerę, bo udar pewny. Ciekawe, czy byś czytał nieinteresującą Cię tematycznie książkę do końca? Jeśli ogólnie lubisz pokrzykiwać nad czyjąś (według Ciebie) nieudaną twórczością, to zabierz się sam do czegoś, to będziesz miał bliżej adwersarza do wykrzykiwania niezadowolenia. Tylko się nie obraź, a raczej przemyśl moje słowa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem go pobrać drugi raz bo Wasze komentarze w innych tematach jednak były ciekawe. Aktualnie Gwiazdka grzeje kompost. EDIT: oj przepraszam milordzie za wyrażenie swojego zdania, to moja wina że nawet Oblivion Lost jest lepszy?

Edytowane przez Kudkudak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek co do czytania nieinteresujących nas książek, to sam wiesz, że czytanie tzw. lektur w szkole było istną katorgą :biggrin: (były oczywiście wyjątki). Sądzę, że dla kudkudaka (dla mnie zresztą też) Upadła Gwiazda jest właśnie taką lekturą, którą trzeba "zaliczyć" aby być na bieżąco w temacie. Nie sądzę również, żeby miał coś złego na myśli, a jego spostrzeżenia też chyba nie wynikają z malkontenctwa. Wyraził swoje zdanie. Ja skończyłam Gwiazdę wczoraj. Na początku mod bardzo mi się spodobał, ale pomału mój entuzjazm malał. Dlatego zgadzam się w kilku kwestiach z @kudkudakiem.  Amerykanie w Zonie - totalna porażka, tym bardziej, że tak naprawdę to nie wiadomo po co oni tam są. Można było zastąpić ich choćby Dark Stalkerami. Dostępność artefaktów - jak truskawki w pełni sezonu. Dla mnie osobiście mod zbyt "mroczny" i bezludny :smile: . Lubię towarzystwo, nawet wrogów  :biggrin:. Fabuła - dobra, trochę pogmatwana. Bardzo dobry pomysł na stworzenie Zmieniającego Oblicze. Szkoda tylko, że ta "postać" jest tak mało rozwinięta. Jeżeli Zmieniający Oblicze ma wpływ na to co robimy w Zonie, to ....chyba autorowi zabrakło pomysłu na rozbudowanie tej postaci. Pomysł na lokacje buforowe - super, ale są one takie trochę przaśne :mellow: .  Ogromna zaleta - nie wywala na pulpit!!! :thumbsup:

 

Jednym zdaniem: Upadła Gwiazda - niezła, ale Filozofia Wojny - lepsza. :blush:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłam Gwiazdę wczoraj. Na początku mod bardzo mi się spodobał, ale pomału mój entuzjazm malał. Dlatego zgadzam się w kilku kwestiach z @kudkudakiem.  Amerykanie w Zonie - totalna porażka, tym bardziej, że tak naprawdę to nie wiadomo po co oni tam są. Można było zastąpić ich choćby Dark Stalkerami. Dostępność artefaktów - jak truskawki w pełni sezonu. Dla mnie osobiście mod zbyt "mroczny" i bezludny :smile: .

Jednym zdaniem: Upadła Gwiazda - niezła, ale Filozofia Wojny - lepsza. :blush:

@Renia - zgadzam się z Twoją opinią o tym modzie. Świadczy ona o Twojej kulturze, czego nie można powiedzieć o @kudkudaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.