Skocz do zawartości

Błąd przy włączaniu nowej gry.


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż sprawa trudna, jestem po egzaminach i chciałem zapuścić sobie od nowa solę, czasu aż nadto więc może za 3 podejściem ją skończę. A tutaj taka niespodzianka: 

FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobylgamedatascriptsbind_stalker.script:92: attempt to index global 'art_hit' (a nil value) stack trace:

Można to rozwiązać czy trzeba od nowa wszystko instalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić czy źle zainstalowałeś grę. Problem pojawia się na początku? czy może grasz już trochę?

Powiem Ci jak to jest ze skryptami w Solijance, otóż gra nie jest rewelacyjnie zoptymalizowana, save długo się wczytuje - jeśli masz do tego słabszy PC, wówczas skrypt może się nie wczytać, co może mieć miejsce podczas akcji z udziałem dużej ilości NPC/mutantów - które dodatkowo utrudniają wczytanie zapisu. Często ponowna próba daje pozytywny rezultat, natomiast zmiana skryptu to radykalne rozwiązanie. Gdyby skrypt był źle napisany - nikt nie przeszedłby gry, poza tym - wyszłyby odpowiednie patche. Tutaj nie ma sensu modyfikować pliku, jeśli problem pojawił się na początku, to prawdopodobnie gra źle została zainstalowana. 

P.S  są jednak błędy "wyłapane" przez forumowiczów, które zdarzają się losowo - więc nie ma tutaj fixów, natomiast są rozwiązania w tym temacie. Piszę o losowości, ponieważ niektóre błędy są generowane przez zmieniające pozycję po wczytaniu gry - anomalie. Są one elementem nieprzewidywalnym, ale wczytanie zapisu - przynosi rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Miałem taki sam błąd po zainstalowaniu na nowo solianki z torrenta + najnowsze spolszczenie. Pomogło poprzerabianie skryptów  :thumbsup: . Trochę skopiowałem z oryginalnych plików z torrenta i wrzuciłem do spolszczonych a troche linijek kodu pousuwałem. Jak problem nadal występuje to mogę użyczyć tych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam ten sam problem ( ten sam log błędu) co kolega w pierwszym poście. Błąd przy uruchamianiu nowej gry.

Natomiast nową grę mogę odpalić bezproblemowo bez najnowszego patcha wraz z nowym spolszczeniem SOLPL 24 12 11 REPACK + patch 08.04.13 .

Zainstalowałem soljankę wg podanej na forum kolejności bez patcha 08.04.13, natomiast ze spolszczeniem SOLPL 24.12.11 REPACK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.