Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odtrutką od Barmana. Czekam śpię i nic się nie dzieje. Wiem że w temacie są już posty na ten temat, ale u mnie nic się nie zmienia. Napiszcie panowie jak wyglądało wasze podejście do tego zadania bo ta chora odtrutka blokuje fabułę.

Wchodzę do baru i mam dialogi ...

1...O laptopie i pda Fanta

2...Czy znasz Najemnika Auriona czy jakoś tak. Ten dialog prowadzi do zamówienia odtrutki.

Czekam 3 godziny lub śpię 3/5 godzin (to pewne bo sprawdzam zegar) i zawsze dostaję tą samą odpowiedź...Czekaj dalej

 

Z DM uciekłem, był wpis by iść do Baru. Był SMS od najemnika..coś w stylu "...chyba nie myślisz że od nas uciekniesz, choroba i tak cię zabije..."

 W PDA mam wpis ..Znaleźć kolesia który może złamać zabezpieczenia. 

Dzieje się tak bez względu na to czy wcześniej oddaję laptop i pda, czy od razu rozmawiam o odtrutce.

//

@kondotier wstaw jakieś foto tego HUD. Jeżeli to to co myślę to kiedyś miałem podobny problem w innym modzie, tam były robione poprawki okienek inwentarza.

Dokładnie ich zmniejszenie poprawiło problem. Jak znajdę temat to zapodam link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załapałeś się znowu na inne rozdanie niż u wszystkich. W rozmowie z barmanem, mówi ile mamy czekać. Sprawdź ile kazał Tobie.

Jak 3 godziny i nie zaskakuje, to wejdź ponownie z Wysypiska, zabij zombich, weź nagrodę od Teii( coś tak ). To ten uwolniony w DM.

Psy nie są konieczne. Zadanie jest po to, aby mieć kasę na odtrutkę, po sprzedaniu artefaktu.

 

A z Hudem dziękuję. Pomęczę się do końca tak jak jest, bo mi niewiele zostało. A screena daję, bo może to pomoże " potomny". Szczególnie jak wstawią poprawkę na nie wypadanie sprzętu z plecaka.

 

http://www.sendspace.pl/file/pic/8d632096f3577d7c879f798/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdę z Wysypiska. Jeszcze głupie pytanie... ile laptopów mieliście w inwentarzu ? Ja mam tylko jeden...dowódcy najemników.

W modzie prawidłowo jest mowa o dwóch i jest niekonsekwencja w fabule. Jeżeli w DM zabrali mi wszystko po wrzuceniu do klatki to dlaczego mam sprzedać laptop Sidora i pda Fanta barmanowi ? 

1...laptop Sidorowicza

2..laptop dowódcy Najemników

Jeżeli to ciągle ten sam laptop to wówczas powinien być opisany jako laptop Sidorowicza by nie mylić wszystkiego. Jeżeli to dwa różne to w Barze jest niepotrzebna pułapka i niedomówienia.

Powinno być jasno zaznaczone który laptop zawiera hasło i ma zostać złamany przez technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi to trochę bruździło w umyśle. Ale w DM zabieramy laptopa i to niby jest ten Sidorowicza. Nie pamiętam już, czy Auron wcześniej na stole miał coś komputerowego. Też miałem jeden i mimo to skrypt zaskakiwał. Ma mod dziury. Mnie nie wyświetlał w inwentarzu np. hełmu psionicznego, choć go zatwierdził wykonaniem zadania. Kiedy wracałem z Dziczy po zadaniu od Dieńczika, nie wyświetlił mi punktu kontaktowego uruchomienia skryptu, a patrol zespawnoawał dużo dalej niż był ten punkt. Tak że, długo nie mogłem ruszyć z grą. Pisałem o tym zdarzeniu i o rozwiązaniu problemu.

Chodź po prostu do kwestowych NPCów, a mod sam wybiera co mu potrzebne. Jak się na pewno zdążyłeś przekonać, tych jak delikatnie piszesz "pułapek", jest dużo więcej. Ja bym to po prostu nazwał bugiem.

Ale trudno wymagać, aby mod był do perfekcji doskonały. Nawet gry maja bugi i stąd tyle do nich patchy.

Inna sprawa, celowe przegięcia. Te autorowi moda trudno wybaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @kondotier jesteś dalej w grze więc wierzę na słowo. Ja myślę że są dwa laptopy i jednocześnie jest dialog na sprzedaż laptopa od Sidora choć nie widać go w inwentarzu. Jeżeli natomiast jest jeden i nie wolno go wcześniej sprzedać powinno być to jasno ujęte w dialogach.

//

Po kilku próbach i wejściu z Wysypiska (dobrze że zrobiłem zapis przed wejściem) mod ruszył dalej.

Technik zabiera laptop Aurona. Jeżeli czytać opisy to laptop Aurona jest opisany jako zabezpieczony hasłem i to ten laptop jako przedmiot kwestowy jest niezbędny do kontynuowania gry.

Wówczas wcześniejsza sprzedaż PDA i tego drugiego laptopa Sidora nie powinna mieć nic do rzeczy. 

Nie chcę tego teraz testować bo znów mod mi nie zaskoczy i będę czekał na odtrutkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malakas, to trudny mod i być może nie idealnie rozpracowana sfera dialogów u Barmana, ale wydaje mi się, że w informacji, co mamy zrobić po opuszczeniu Doliny Mroku, dostajemy info, co po kolei zrobić. Czyli pierwsze, to dostać się do Baru i uzyskać odtrutkę oraz znaleźć sposób poznania zawartości laptopa Sidora. Nie dam teraz głowy czy taką wiadomość dostajemy, ale mi to utkwiło w głowie, bo też nie mogłem tej odtrutki otrzymać, bo raz tyko bylem w Barze i to przed polonizacją. Za każdym razem trzeba pilnie przyjrzeć się wiadomościom na ekranie, bo są tam cenne informacje dla grających.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieńczyk tylko odda Ci laptopa, nie dając żadnej informacji. Porządny gość, cudzego nie czyta. Trzeba wejść do inwentarza i "użyć" laptopa, wtedy jest informacja.

A jak masz zapis po dialogu z Dieńczykiem i wysłaniu cię po przyjaciela, to bez problemu przecież możesz wgrać zapis z przyjścia do baru, sprzedać laptop Sidora i PDA Fanata, a następnie sprawdzić dialog na odtrutkę. Nie wpłynie to przecież na zapis po rozmowie z Dieńczykiem. Nawet jak nie zaskoczy, to wracasz do tego ostatniego zapisu i grasz dalej. Ja już nie mogę tego sprawdzić, bo mam nałożona polonizację i rus savwów nie uruchomię.

Ja nie sprawdzałem, bo nie widziałem takiej potrzeby. Mod zaskoczył, to grałem dalej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sposób poznania zawartości laptopa Sidora.

//

 @metek58...dokładnie to oddajemy laptop Aurena do złamania kodu, laptop Sodora nic do tego niema. Tak jak mówi @kondotier... po złamaniu kodu laptop Aurena wraca do Nas, a dialog na sprzedaż laptopa Sidora jest dalej aktualny.

Mod nie jest trudny, jest łatwy i jednowątkowy...to nie Soljanka gdzie było 5 i więcej jednoczesnych wątków fabularnych....tylko ma skąpe informacje w dialogach na terenie Baru, co oczywiście nie jest winą tłumaczenia. Taka jego natura. Uważam że jest bardzo dobry i wart grania bo soki wyciska z kompa i pomyśleć też trzeba. Najważniejsze to to że niema zabawy w Rambo...tu wystawisz łeb to odstrzelą lub nie masz odpowiedniej broni to zombiaki zatłuką i posprzątane.

//

Właśnie wróciłem z Dziczy i zabrałem laptop z powrotem. Teraz X-12. Po zakończeniu kolejnego fragmentu gry przetestuję sprawę tych laptopów bo to dziwne rozwiązanie.

Będą dwie opcje do testu...

1. Sprzedaż PDA i laptopa Sidora przed odtrutką i skutki dla fabuły.

2. Sprzedaż po odtrutce i Dziczy. Jeżeli po sprzedaży zniknie z inwentarza lapek Aurena to znaczy że to jeden i ten sam komputer. Jeżeli pozostanie to wniosek prosty są dwa, w tym jeden to śmieć na sprzedaż od czasu odczytania wiadomości o najemniku Aurenie. Co ciekawe już dawno  być go nie powinno w inwentarzu bo okradli Nas kolesie dwa razy...ale może go nie chcieli bo model jakiś tandetny...   :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak analizuję te laptopy z czystej ciekawości bo mętlik mam. Laptop Aurena nie znika po sprzedaży gratów (pda i lapek sidora), znika dopiero gdy odczytamy w nim wiadomość.

Pozostaje sprawdzić 1 punkt testu.

// 

Pamiętam, że w Soljance były dodawane zdania do dialogów by skleić fabułę w całość. 

Tutaj np. jest dziura bo po użyciu laptopa Aurena wiemy, że mamy iść do X-12, ale nic nie ma w dialogach by iść koniecznie do Barmana. W dialogu z technikiem powinna być wskazówka np. Przed wyruszeniem w dalszą drogę wpadnij do Barmana. A dalej już jest ok bo u Barmana czeka dialog na Złomowa. 

Jeżeli byłby kiedyś patch do spolszczenia proponowałbym to dodać, podobnie jak coś o tych laptopach, gdy już będzie na pewno wiadomo co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor moda mógł nieświadomie pominąć proponowaną przez Ciebie zmianę dialogu, bo on wiedział co dalej i dlatego wydawało mu się to oczywiste.

Znalazłem kilka takich niespójności i w polonizacji poprosiłem o ich poprawienie. Uwzględniono. Na pewno i Twoja uwaga zasługuje na wykorzystanie. Ale raczej jako sms od wszystko wiedzącego barmana - jak się da bez problemu coś takiego zrobić. A jak nie, to do dialogu z Dieńczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w SMS-ie można ująć szerszą informację (W SMS-ie, by bardziej nie ułatwiać roboty graczom), bo stosowna wiadomość dla nas, pojawia się po wyjściu z DM, a nadaje ją Stii, informując nas, że wie o zabranym laptopie od Aurena i abyśmy zgłosili si do Baru po odtrutkę, a potem sprzedawali tą cenna informację (myślę, że chodzi o zawartość lapka), więc jak pisałem wcześniej, informacja była, a kto ją przegapił (też pierwotnie uszła mi uwadze), to ma za swoje. Wrzucam screena, jest po rusku, bo z tego etapu tłumaczenia mam zapis.

post-1615-0-47740000-1373215779_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bober322 - rozumiem, że opcja rozmawiaj ( ta na klawisz użycia ) Ci się nie wyświetla. Poruszaj kursorem gra dół, tylko powoli to znajdziesz miejsce gdzie załapie.  To nie on jest za daleko, a możesz Ty być za blisko i mod go nie załapuje. W tym modzie to zauważyłem, że jak nawet miałem sygnał do działania, a gdy się ciut przybliżyłem to znikał. Dopiero to kiwanie góra dól ponownie łapało.

A jak jest inaczej, to w pliku inwetory dołóż sobie zasięgu. Wtedy krokami go znajdziesz.

 

metek58 - ale ten sms nie może zawierać informacji, aby po rozkodowaniu lapka Aurena iść do barmana. To naprowadzenie tylko na leczenie i dla tych co nie mają kasy na odtrutkę, ( przy ograniczonej pojemności inwentarza, nie da się jej nazbierać z handlu ) sprzedaż laptopa Sidora, plus nagroda za zombich i psy pozwala ją zebrać. Dotyczy on zaszłości.

A po rozkodowaniu laptopa, to już całkiem inna para kaloszy. Teraz mamy zadania na przyszłość i tu trzeba szukać miejsca na tą niezbędną informację. Np. można przy wydawaniu odtrutki, wsadzić w usta barmana coś takiego " Jak rozkodujesz ten laptop, to zanim wyruszysz w dalsza drogę, przyjdź jeszcze do mnie". Barman wie o laptopie, zna wszystkie plotki, więc będzie to logicznie powiązane z fabułą i łatwe do wykonania.

 

A przy okazji chcę powiedzieć, że moda skończyłem, końcowe napisy zobaczyłem. Do freepleya nie przystąpiłem, bo nie jestem zainteresowany ganianiem po lokacjach i tłuczeniem zombich. Mam ich powyżej uszu. Wystarczy mi tyle, ile było w modzie. A na jego ocenę jeszcze przyjdzie czas. Muszę ochłonąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. można przy wydawaniu odtrutki, wsadzić w usta barmana coś takiego " Jak rozkodujesz ten laptop, to zanim wyruszysz w dalsza drogę, przyjdź jeszcze do mnie". Barman wie o laptopie, zna wszystkie plotki, więc będzie to logicznie powiązane z fabułą i łatwe do wykonania.

Uważam że to bardzo dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Żeby zacząć rozmowę o czymkolwiek z Barmanem, musi dotrzeć Stii w pobliże pierwszego posterunku w Barze, od strony Wysypiska. po rozmowie z nim, można iść i zagadać Barmana o odtrutce, ale nie gadać z nim o lapku Aurena i tam innych duperelach, ba on zamknie mordę i ni hu hu więcej nie powie. O rozkodowaniu lapka Sidora, to jest późniejsza pora. Nie ma o co kruszyć kopii, ale jak kto sobie poradzi, to jego osobista sprawa. Co do mnie, to obstaję przy tym, jak pisałem - najpierw o leku, potem o interesach. Logiczne jest, że ratuje GG pierwsze zdrowie, a potem swój budżet.  :blush:

Owszem, postaram się w SMS-ie dodać szersze info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie, to obstaję przy tym, jak pisałem - najpierw o leku, potem o interesach. Logiczne jest, że ratuje GG pierwsze zdrowie, a potem swój budżet.

@metek mi nie chodziło może o miejsce dodania, a o sam dialog który proponuje @kondotier. Samo miejsce jest już do własnej interpretacji. A jeżeli uznacie że sprawa dialogów i laptopa jest błacha to też nic się nie stanie.

Ewentualne wyjaśnienia zawsze będzie można dostać w temacie moda i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym patchu zostanie dodane do dialogu przy odbieraniu odtrutki odpowiednie zdanie. Będzie to wyglądało tak - 

 

"Gotowe. Zabieraj. Jak rozkodujesz tego noteepada, to zanim wyruszysz w dalsza drogę, przyjdź jeszcze do mnie."

 

Dziękuję za podpowiedzi i zainteresowanie modem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smox - ale po przemyśleniu, sadzę że tą treść lepiej dodać nie przy odtrutce, ale w  dialogu, gdy kieruje nas do Dieńczyka, jako tego co może złamać kod. Jeszcze bardziej będzie logiczne i trzymać się kupy.

 

Dałbym screena, ale byłem tam na rus modzie i teraz już tam nie wejdę.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.