Skocz do zawartości

Filtry przeciwkurzowe w obudowie.


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna posiadałem starą obudowę, która skutecznie zbierała kurz. Miałem 3 wentylatory 80 mm. Kurz był wszędzie i musiałem czyścić komputer dosyć często.

Teraz mam obudowę Zalman Z9 PLUS, posiadającą filtry. Są one na wentylatorach wciągających powietrze do obudowy. Jest dużo lepiej. Oczywiście trochę kurzu i tak się przedostaje, ale nie tyle co przedtem. Czyszczenie tych filtrów jest proste, wystarczy co jakiś czas odkurzyć. 

Polecam takie filtry, nie trzeba zmieniać obudowy, można je dokupić i samemu przykręcić.

 

Warto też zmienić metalowe śrubki do mocowania wentylatorów na silikonowe kołki. Naprawdę jest ciszej, a kosztują grosze.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smox, zerknąłbyś może na ten filmik i napisał jakie są różnice/podobieństwa w Twoim Zalmanie jeżeli chodzi o przeciwkurzowość ?  Tzn. te filtry czy wyciągane, czy jest pod zasilaczem itp... Bo nad tą obudową (zalmana) też się zastanawiam.

 

http://youtu.be/x6SRwjneEmA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dają i to sporo, w starym kompie musiałem raz na miesiąc z odkurzaczem podchodzić, od ~2 lat mam obudowę Revoltec Sixty 3 http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Czarna_perla,_czyli_Revoltec_Sixty_3-2773.html i w przednim panelu są gąbki, nie najlepsze ale są i dają sporo, czyszczę je spłukując wodą raz na 3 tyg. a sam sprzęt raz na 4 miesiące i to pędzelkiem odkurzacz jest niepotrzebny.

W drugim kompie z obudową SilentiumPC Brutus 410 Pure Black są takie siateczki 2 sztuki jak na ironie są 3 otwory :P i one zatrzymują tylko spore koty a w środku i tak trzeba czyścic gruba warstwę kurzu.

Dlatego warto zainwestować w dobrą obudowę albo zamontować samemu, oszczędza to sporo czasu na czyszczenie bebechów podzespoły się mniej nagrzewaja nie zasyfione kurzem(radiatory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, normalnie aż Wam zazdroszczę... A ja biedny co jakiś czas muszę brać komputer pod pachę, i jechać na zaprzyjaźniony warsztat samochodowy, gdzie biorę dmuchawkę lakierniczą i kompresor i porządnie przedmuchuję cały komp. Tyle chociaż dobrze, że jest to ciśnienie ok.3-5 atmosfer, więc komputer przedmuchany jest naprawdę porządnie, żadne odkurzacze czy spraye się nie umywają do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.