Skocz do zawartości

Blue Screen 0x00000124


ƉƐϼД

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moglibyście mi pomóc naprawić Blue Screen [Pliki dump spakowane do załącznika] Blue screen występuje tylko na pulpice i przeglądarce, w stresie nie zauważyłem żeby sie pojawiał.   Jak wyskakuje mi owy bluescrren, to albo obraz jest czarny lub jest stop klatka, w przypadku czarnego obrazu nie wyskakuje mi log, tylko komputer się uruchamia od nowa z wyłożonym czasem wczytywania systemu...   Sprzęt : PSU - chieftec gps-450aa-101a CPU - Intel Q9300 [nie podkręcany] GPU - GTX 550 TI OC Edition [Podkręcone fabrycznie 34C w spoczynku] HDD - seagate barracuda 7200.12 RAM - 4GB 800MHz DDR2 Non-ECC Low-Latency CL4 DIMM (Kit of 2) Płyta Głowna - Foxconn P35A-S Karta Dźwiękowa - Sound Blaster X-Fi XtremeGamer   Szczegóły problemu:  Nazwa zdarzenia problemu:  BlueScreen  Wersja systemu operacyjnego:  6.1.7601.2.1.0.256.48  Identyfikator ustawień regionalnych:  1045   Dodatkowe informacje o problemie:  

  BCCode:    124  BCP1:    0000000000000000  BCP2:    FFFFFA8004C608F8  BCP3:    0000000000000000  BCP4:    0000000000000000  OS Version:    6.1.7601  Service Pack:    1.0  Product:    256.1
Z góry dziękuje za pomoc (: [Edit] Pisze w Hardware ponieważ "Probably caused by : hardware" I prosił bym was jeszcze o dokładne wytłumaczenie, ponieważ nie znam się za dobrze na komputerach.

Minidump.rar

Edytowane przez ƉƐϼД
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci kilka linków które znalazłem - niestety to może być wszystko - od kości pamięci do zasilacza. Będziesz musiał sukcesywnie sprawdzić. Ale na początek radzę rozebrać (tylko po kolei a nie od razu wszystko) bebechy kompa (czyli wyjąć ram, grafikę, procka etc.) i przeczyścić styki gazą spryskaną alkoholem (czasem zwykłe perfumy w spray wystarczą) i ponownie włożyć dobrze dociskając. Często tu jest błąd i od tego należy zaczynać.

 

http://www.coreblog.pl/windows-7-%E2%80%93-bluescreen-blad-0x00000124/

http://forum.pclab.pl/topic/848317-BSOD-0x00000124/

http://forum.pclab.pl/topic/368996-blue-screen-0x00000124/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue screen występuje tylko na pulpice i przeglądarce, w stresie nie zauważyłem żeby sie pojawiał.

 

Jeżeli byłoby odwrotnie to podczas obciążenia i braku chłodzenia może wystąpić restart lub BSOD np w przypadku OC. Spróbuj najpierw zrobić to co pisał @scigacz1975 , a potem uruchomić komputer na jednej kości RAM i na jednym dysku jeżeli masz np.dwa.  Wiatrak nie jest ważny, ważna jest temperatura CPU.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ƉƐϼД:

przedmówcy napisali najistotniejsze - w skrócie: musisz ocenić stan swojego sprzętu, wartości temperatur, ewentualne spadki napięć etc. Do sprawdzenia pamięci polecam ten program: Memtest 4.2.0. Wiem, że linkowanie w tej sytuacji nie rozwiązuje twojego problemu, ale zapoznaj się z tym wątkiem dot. kwestii diagnostycznych: link. Co się tyczy...

nieprawidłowo działającego wiatraka...

Sprawdzając temperaturę na procesorze - dowiesz się czy w/w należycie spełnia swoją rolę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej wykluczyłbym awarię procesora/pamięci z racji prawidłowego działania w stresie. Widzę, że masz nvidię pamiętam dość poważny problem ze sterownikami nvidii i bsod/zawiechami w przeglądarce, która wykorzystuje tzw akcelerację sprzętową. Jeśli znasz angielski to polecam forum nvidia.com ten temat o ile dobrze pamiętam jest nawet przypięty. Problem ten wg mnie występuje także w wyniku awarii układu graficznego (seria 5xx ma ten problem) sam miałem 560ti OC i miałem bsody - awaria grafiki. Już tłumaczę: Masz fabrycznie podkręconą kartę, która przełącza się podczas przeglądania internetu z trybu 2d/3d i to powoduje skoki napięcia na rdzeniu. Czasem może braknąć jej po prostu mocy szczególnie, że jest podkręcona, a producenci niechętnie zmieniają napięcie rdzenia by nie podnosić tenperatur. Proponuję ściągnąć inne sterowniki - mogą być starsze/nowsze popróbuj. Ściągnij też program msi afterburner i podnieś napięcie rdzenia o 1-2 pozycje (chyba 0.13v na pozycję suwaka jak pamiętam). Ustaw opcję uruchamiania tego programu ze startem windy i próbuj. Jeśli w stresie grafa chodzi to raczej przełączanie z trybu 2d.3d wchodzi w grę. Możesz też wyłączyć akcelerację sprzętową w przeglądarce, ale to leczenie syfa kremem.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.