Skocz do zawartości

G.L.A.D.I.A.T.O.R. II


Rekomendowane odpowiedzi

108126308.png

Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 18.06.2013 r.
Autor: S.A.T (Stalker Alliance Team)
Autorzy spolszczenia: @Yurek, @yellow, @metek58, @smox
Śr. długość rozgrywki: (ok. 12 godzin)


OPIS:

Spoiler

G.L.A.D.I.A.T.O.R. II to starsza wersja drugiej części Czasu Sojuszu - popularnej serii na platformie Zewu Prypeci.

W trakcie przygody po raz kolejny wcielimy się w majora Diegtiariowa, który po wydarzeniach z Zewu Prypeci postanawia pozostać w Zonie. Po pewnym czasie udaje mu się wykryć kolejny podstępny plan Świadomości-Z polegający na całkowitym zniszczeniu wszystkich ugrupowań, pozostawiając przy życiu jedynie mutanty i bioniczne roboty. 

  • Nowa fabuła. 
  • 8 lokacji. 
  • Nowa forma podróży między lokacjami - teleportacja. 
  • Możliwość skorzystania z helikopterów oraz transporterów bojowych podczas wykonywania zadań. 
  • 11 ugrupowań. 
  • Możliwość wyboru wyposażenia przed rozpoczęciem zadania. 

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi częściami serii: 

SCREENY:

Spoiler

0360204001367407549.jpg

1509882015_screenshot-3.jpg

0098617001367407740.jpg

1509882017_screenshot-1.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Poprawna kolejność instalacji: 

  • Zew Prypeci 1.6.02
  • Pobrane, a następnie rozpakowane archiwum z modem, patchem oraz spolszczeniem należy umieścić w głównym katalogu gry. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

Patch:

Spolszczenie:

  • Nasz serwer - [KLIK]
  • Yandex - [KLIK- link zapasowy 

Autorzy spolszczenia moda NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na jego uploadowanie/publikowanie na inne serwery niż forum stalkerteam.pl.

Źródło: AP-PRO_LOGO.png.5af8a41dd682d74089b58cc2dd2edcbd.png  LOGO_STALKERMOD.png.03c0e05fd4d9f6b452ea351627d7ce2c.png

  • Dodatnia 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INSTALACJA NA POLSKĄ PLATFORMĘ:

1. Odpalamy instalator - jego nazwę zmieniamy na np. 0 - bez cyrylicy  i podajemy ścieżkę dostępu np 1.
2. Kopia katalogu rus z przemianowaniem na pol (gamedataconfigstext)
3. Zmiana w localization.ltx na taką postać:

[string_table]language        = polfont_prefix     = ;_west ;_centfiles           = gd_add

UWAGA:
4. Wklejamy wszystko również plik Stalker-COP.exe
5. Zmieniamy w naszym skrócie na pulpicie gry element docelowy na taki: "C:Program FilesGSC World PublishingS.T.A.L.K.E.R. - Zew PrypeciStalker-COP.exe" - gramy

 

Mod jest niesamowicie stabilny. Przeszedłem cały i nie miałem ani jednego wylotu. Grupa Sigerousa odwaliła kawał dobrej roboty :biggrin: . Jazda BTR i jednoczesny ostrzał, loty śmigłowcem, niesamowite akcje snajperskie i ataki nożem z ukrycia - daje kopa :biggrin: . Mod wart uwagi, napisałem do niego poradnik i czekam z niecierpliwością na kolejną część.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie uruchamiania moda, po prawidłowej instalacji i prawidłowej zmianie ścieżki dostępu w skrócie pulpitowym, mod z niego nie chciał nawet drgnąć.

Zrobiłem więc skrót bezpośrednio z tego StalkerCOP.exe ( tego z moda ) i kopia na pulpit. Mod rusza bez problemu.

Porównałem ścieżki z obu skrótów. Były identyczne.

Ale problem rozwiązany i możliwy do zastosowania w podobnym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie trwają testy zamknięte BETY polonizacji.

Niebawem (po wprowadzeniu poprawek) zostanie opublikowana polonizacja na Forum.

Ponieważ mod nie jest jakiś szczególnie rozbudowany fabularnie (w końcu to tylko 1-sza część serii ;)), nie potrwa to zbyt długo.

Tak więc szykujcie maszynki do grania, miejsce na dysku i rozgrzewajcie myszki, bo będzie się działo, oj będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek powiem, że bez poradnika ala @cichy, to prawie nie do przejścia pewne etapy zadań, a wiem (niekiedy) co mówię.  :yes:

@cichy, w poradniku jest, że po odbiciu BTR-a w Mrocznym Parowie, w drugim szturmie na Alfa-Bioniki. Jak się strzela z tego BTR-a, już nie wspomnę, że bywa tak, że zamiast w przód (gdy użyjemy klawisza jak idziemy do przodu), jedzie w tył. Strzelać nie wiem jak, choć cel namierzył BTR. Poradź coś. A może ktoś miał taki problem i go rozwiązał? Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W tym ferworze walki z Alfa-Bionikami, utraciłem kontrolę nad tymi klawiszami. Teraz, to ja im dam popalić!

Mam pytanie do @cichego. Opisałeś w poradniku, że znalazłeś w Mrocznym Parowie dwie figurki - jedną w zawalonym tunelu, a drugą koło kupy kamieni, w okolicy Kwiatu życia i pilnującego go kontrolera. Możesz sprecyzować miejsca znalezienia tych figurek, bo obskoczyłem chyba wszystko, a po figurkach ani śladu. Może jakieś screeny. Z góry dzięki.

Figurkę pseudogiganta znalazłem, ale obszukałem zawalony tunel, co jest w pobliżu Kwiatu życia i zero efektu. Prośba aktualna.

Melduję posłusznie, figurkę chimery też znalazłem. Nie przypuszczałem (a zadanie przypadło mi w nocy), że są dwa zawalone tunele. Oj, nabiłem ja kilometrów i przypadkowo natrafiłem na ten plecak. Dobrze, że wyczytałem w poradniku o tych figurkach, bo być może, nie byłoby już okazji tam wrócić i klapa z kolekcji. Mam teraz już 7 figurek - brak trzech, zapewne Dolina Mroku i Magazyny Wojskowe, ale zobaczy się.

Dowiedziałem się od @Yurka, że w Mrocznym Parowie powinno być CZTERY figurki. Jasny gwint, to teraz trzeba będzie dopiero latać! 

Znalazłem wszystkie cztery figurki, mogę ruszać dalej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.