Skocz do zawartości

G.L.A.D.I.A.T.O.R. II


Rekomendowane odpowiedzi

@toldi - zainstalowałem moda, wczytałem Twój zapis i wszystko jest ok. Nie zmieniałem żadnych ustawień. Do BTRa wchodzi się przyciskiem - F. Silnik - O, a strzela Tab. 

Trzeba wyjąć detektor ze slotu, podejść maksymalnie do BTRa (z boku) i nacisnąć F.

Na dowód przesyłam zapis z uruchomionycm i przestawionym BTRem.

Zapis - http://www.sendspace.pl/file/cd55ab13ba4503a03abd53a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toldi - stojąc z boku masz wyświetlaną informację o klawiszach taką jak na screenie?

Jeśli masz, to tak jak pisze smox, stań jak najbliżej BTRa i wsiadaj. Jak nie pomaga, porusz trochę GG wzdłuż kadłuba, ale powolutku. Musisz to wypraktykować, bo jeszcze raz będziesz musiał wsiadać do BTRa na innej lokacji. I to po kilka razy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjemnej jazdy :yes: .

 

A o pliku Stalker-COP.exe, to dobrze by było napisać w #1. Jest to w postcie cichego, ale teraz, gdy będą moda pobierać nieliczni, może to ujść ich uwadze. Zawsze było odwrotnie, pliki .exe z rus bin - były niekopiowalne.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kiku - daj sobie spokój z Gladiatorem. Jest już jego nowsza wersja Czas Sojuszu. Pobierz z tego tematu:

http://stalkerteam.pl/topic/6159-stalker-czas-sojuszu/#entry65341.

Za kilkanaście dni wstawią jego polonizację i zagrasz w całość. Zapisów z Gladiatora nie da się wykorzystać.

Szkoda Twojego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem wczoraj. Pobrałem z ciekawości wersje  85 mb. Myślałem, że troche uzupełni brakujące pliki, dalej to samo. Kusi mnie żeby pobrać CS 1 z tego pierwszego linku, ale obawiam się o podobną sytuacje.

Może rzeczywiście masz racje... Poczekam na wer pol i na spokojnie pobiorę CS 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiku - nie kombinuj. Ściągaj pełną wersję i fixa. Możesz, choć to nie jest konieczne, dołożyć pogodę. Pełna wersja jest w formie gamedata i instalujesz bez problemu. I zmieniasz jeden plik w bin. O ile pamiętam, instalacja Gladiatora, była coś pokomplikowana.

Kombinowanie, dodawanie dop, zawsze niesie za sobą możliwość konfliktów i z tym związanych problemów.

Możesz moda uruchomić, pochodzić sobie po Rostoku, pozaglądać do mysich dziur. Jak wstawisz polonizację i zaczniesz nową grę, będzie jak znalazł.

 

I jeszcze raz przypominam. Jeśli robisz własne ustawienia sterowania, nie wolno nic przypisywać klawiszowi Tab-ulatora. I należy pamiętać, któremu klawiszowi przypisano detektor. Bo inaczej nici z jazdy BTRem i strzelania z Helikoptera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.... pobrałem CS2 w wersji full. Skopiowalem folder textures i sound (czyli, to gdzie brakowało plików przy instalacji GLADIATORA) i wkleiłem do folderu z plikami GLADIATORA. Ładnie wszystko poszło... odpaliłem... i znowu piekna gra ze wszystkimi tekstrami. Jedyny minus jaki zauważyłem to troche dziwna tabelka przy rozmowach, ale lepsze to niż szary świat bez tekstur...

Wydaje mi siĘ, że to dobra rada dla tych, których zniechĘciła instalacja GLADIATORA z błędami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiku - ale ty kombinujesz jak koń pod górę. I stąd masz problemy. Mody stawiasz bezpośrednio na podstawkę, czy na jej kopię?

Wywal z podstawki wszystko co wsadziłeś do niej z Gladiatora. Sprawdź czy ci chodzi prawidłowo. Albo zainstaluj grę na nowo.

 

A jak stawiasz na podstawkę, to to co piszę o robieniu z kopią, wykonaj tutaj. Zamiast tego nieciekawego instalatora z Gladiatora, masz zwykłe, proste wklejanie gamedaty i 1. pliku do bin.

 

Jak dotąd stawiałeś na podstawkę, to sugeruję zrobić nowy katalog i w nim kopię podstawki. I dopiero do tej kopii wkleić gamedatę Czasu Sojuszu i ten jeden plik do bin. Zrobić zmiany w fsgame.ltx i localization.ltx. Kopia rus i przemianowanie na pol. Czyli to, co przy każdym modzie trzeba zrobić. Następnie skrót od  pliku wykonywalnego  Stalker-COP.exe na pulpit, w nim zmiany ścieżki dostępu na nowy katalog i graj.

 

Niby Gladiator i Czas Sojuszu to ten sam mod, ale to co robiłeś, to ingerencja w moda. Dał Ci autor moda wersję kompletną, to z niej korzystasz. Takie doklejki, to szansa na problemy i wyloty.

Ta niepełna, była dla tych, co pół roku temu skończyli grać w Gladiatora, a moda zachowali na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widze że mnie nie zrozumiałeś:)

To instalator Gladiatora zrobił mi problem bo nie wgrał niektórych tekstur i dzwiękow. Modele broni oraz budynkow miałem w metalicznych barwach. Szara bryła, nic więcej.

To pomyślałem: skoro gladiator i czas sojuszu to praktycznie te same mody, a różnica między nimi to te 85mb to znaczy ze reszta jest wspólna. Tak? Tak. Z pełnej wersji CS skopiowalem folder tekstur i dzwieku (bo niektórych plików instalator nie wgral, były błędy) i skopiowałem do gamedata Gladiatora. Wszystko teraz jest wyświetlane poprawinie.

Może i kombinuje, ale wszystko dziala jak powinno. W pracy często słysze, że lubie sobie utrudniać prace, ale ja po prostu nie lubie rutyny (nie wiem jak to nazwac).

Wydaje mi się że teraz jakoś jaśniej opisałem to co zrobiłem z tym nieszczęsnym Gladiatorem. A zebyś jeszcze lepiej zrozumiał tą wizje szaleńca to ściągnij Gladiatora z drugiego linku, zagraj, zobacz brakujące tekstury, zrób operacje taką jak opisałem powyżej, odpal ponownie i napisz że miałem racje:)

Heh... ta nasza konwersacja nadaje się na osobny temat:P

 

 

ps

mody zawsze daje na podstawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne że moda masz uruchomionego i Ci działa poprawnie. :yes:

Gladiatora ściągałem i grałem po rus jako jeden z pierwszych. Właśnie z tym instalatorem były problemy.

Widocznie autor moda sam doszedł do wniosku, że nie jest to dobre rozwiązanie, skoro przy Czasie Sojuszu z niego zrezygnował.

Każdy robi po swojemu. Ale ja nigdy - mówiąc przykładowo - nie wyjmował bym części z nowego auta i wstawiał je do składaka - skoro mógłbym jechać nowym autem.

A na ściąganie Gladiatora i dodawanie dopy Czasu Sojuszu, na pewno mnie nie namówisz :sick: . Życie samo w sobie jest wystarczająco popi...one, abym jeszcze ja miał do tego rękę przykładać.

Postawiłem Czas Sojuszu z full i nie mam ochoty nic zmieniać, będąc już na jego finale, nie mając jakichkolwiek najmniejszych problemów z grą. Dosłownie nic. Zero!

 

Stawianie modów na kopię podstawki, jest o tyle wygodne, że możesz mieć równocześnie kilka modów na tą samą podstawkę. Zabiera to trochę miejsca na dysku, ale nie ma problemu z likwidacją moda ( cała kopia do kosza ), czy gryzieniem się modów.

Aby zapisy się nie nakładały, wystarcza w fsgame .ltx nakazać modowi robienia zapisów w katalogu moda. Zmienić linijkę ze ścieżką do c:user, na taką: $app_data_root$ = true | false | save.

Zamiast "save" możesz dać nazwę jaką  chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, zna ktoś nazwę piosenki czy może jakoś wyciągnąć ją z moda, wiem że grana jest w Barze na dole tam gdzie jest kobitka, która sprzedaje jedzenie i energy drinki jak i ta sama piosenka była w instalatorze Narodnaya Solyanka bodajże 14.08.2010 chyba, tak to nie wiem czy była gdzieś wykorzystywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem osiem pozycji z Baru. Tam już sobie coś wybierzesz. Podaję link:

http://przeklej.org/file/VmSt07/Muza.z.baru.Czas.Sojuszu.7z

Powiedz mi @Podznaczony, czy to są te utwory, o które Ci chodziło, bo nie wiem. Jak nie ma odpowiedzi, to mam odczucie, że niektórym osobnikom, nie warto się produkować. :mad:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie od bodajże 2 lat ta piosenka za mną chodziła, a niezbyt wiedziałem jak wyciągnąć ją z instalatora tamtego solyanki potem zapomniałem a tu nagle wchodzę do baru i zonk. Jeszcze raz wielkie ogromne dzięki. I przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, ale dopiero teraz miałem czas zerknąć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszy fakt, że moje starania okazały się przydatne. Sam kiedyś natrafiłem na smętną muzę, graną na harmonijce przez jakiegoś stalkera przy ognisku. Tak mnie ta melodia zachwyciła, że postanowiłem poszukać tego w plikach. Jak znalazłem, mogłem do woli słuchać tej melodii, bo w niej zawarto tyle nostalgii, tyle męki stalkera, że dusza człowieka jęła łkać. Dobra muza jest w nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.