Skocz do zawartości

Logo forum.


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie każdy może stworzyć i wstawić swoją propozycję na logo forum, może również zaproponować już istniejące logo na główne dla forum.

Tak dokładnie to potrzeba dwa loga...jedno dla portalu i jedno dla forum.

 

Dotychczas mamy...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika ...

 

Jest więcej tylko muszę poszukać. Nie wstawię wszystkich jako fotki bo jest ich bardzo dużo..ale są widoczne w tematach...

 

Post nr 1  prace od Depa...http://stalkerteam.pl/topic/1967-grafiki-depa/

 

Post nr 1 od Kpuc tutaj...http://stalkerteam.pl/topic/3493-nowe-logo-dla-stalkerteampl/.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawić nie wstawię gdyż na obecną chwilę muza mnie opuściła. Sugeruję jednak napis. Grafika nie jest koniecznością. Jeśli jednak nią jest proponuję obraz samej elektrowni (w tle fotka bądź screen odpowiednio mrocznie) ewentualnie screen zony (z gry).

 

Obrazy rzecz jasna jako tło a napis na pierwszym planie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówicie o logo z orłami to moja praca. Logo było dla skórki Black Sea, której niestety już niema. Fotka była w HD 1920x1080.

Jakość taka bo wyciąłem to z fotki którą zrobiłem, na Bagnach w Soljance. Chodziło mi o orły na kombinezonach, ale tam pogoda zawsze była do bani.

Mam warstwowy obraz tego logo, ale warstwa ludzi i otoczenia jest chyba stopiona. Trzeba by to sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie fakt założenia tematu - swoje propozycje przedstawię za dzień lub dwa, ale póki co mam pytanie: czy można stworzyć obrazki animowane np. gif'y ?Jeśli chodzi o symbolikę stalkera, to dla mnie są to np. elektrownia, spełniacz życzeń, potwory - których próżno szukać w innych grach, ale jak już wspominałem - to już kwestia gustu. Zobaczymy ilu chętnych zgłosi swoje propozycje?

 

EDIT:

 

przerobiłem logo, łącząc 2 warstwy. Za spodnią warstwę obrałem tło, na które poprzednio zwracałem uwagę. Nie mam pojęcia, czy efekt będzie zadowalający - w każdym razie - tak prezentuje się logo, które nie zawiera przezroczystości - pierwotnie występującej w obrazku by Malakas.

 

Dołączona grafika

 

Jeśli zaś chodzi o inne logo forum, próbowałem stworzyć coś własnego - ale efekt nie jest wart przedstawiania a tym bardziej - opatrzenia nim strony. Znalazłem jednak kapitalne screeny by Cromm Cruac, - przykładowy screen

 

Dołączona grafika

 

Pytanie - czy twórca nie będzie miał obiekcji w związku z ewentualnością wykorzystania jego obrazków?

Strona autora: link

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wykorzystać fragment fotki dodać napisy to byłoby ładne, ale co z tego jeżeli forum tnie logo z prawej...a tam cały efekt. Crom ma bardzo piękne grafiki i byłoby z czego wybrać.

 

Dołączona grafika

Inna opcja tutaj....

Dołączona grafika
 

///

Dołączona grafika

 

Tak przy okazji potrzebne są również grafiki na tło dla forum i dla portalu.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łączył bym logo forum, z jedną tylko grą i jedną frakcją, lecz pozostawił go w formie neutralnej. Tło takie, które mogłoby pasować do każdej z nich. A tak jak kucają ci z Czystego Nieba, wstawić po jednym z trzech głównych frakcji. Stalkera w kamizelce stalkerów, powinnościowca i wolnościowca, grzejących się przy ognisku. I niech to będą narody, byłego ZSRR. A napis biało-czerwony jak nasza flaga, wystarczy dla podkreślenia naszej narodowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grafiki od Cromma są niesamowite. Od zawsze ubóstwiałem jego mody do stalkerów. Ta "fotka"  na dole jest bardzo klimatyczna. Ja skolei, kiedy mam wyrazić swoje zdanie, nie widzę w logo postaci stalkerów - nie wiem dlaczego, ot tak.. Z tym biało-czerwonym napisem to też inna sprawa, owszem podkreśli naszą narodowość, ale powiedzmy sobie szczerze - niedużo obcokrajowców raczy nas swoją obecnością.. Jest to forum polskie. Sam nasz język jest "artefaktem" naszej narodowości.

 

EDIT: Każde pokolenie ma inne zdanie. Spróbuję uzasadnić swoją wypowiedź. Uznajcie mnie za człowieka młodego - zwykłego przeciętnego 17 latka z obrzeży miasta. Moim zdaniem takie tło z trzema stalkerami innych frakcji (nawet z dwoma czy jednym) to przysłowiowe "wieś śpiewa i tańczy". Za to panorama Zony, odpowiednio wykonana, odciska na grafice to piętno niesamowitego klimatu. Kiedy zobaczymy trzech siedzących w ciemności ludzi w maskach p. gaz równie dobrze pomyślimy (głównie ci co dopiero przygodę ze stalkerem zaczynają, bądź zamierzają zacząć"), że to np. Metro. W tej krótkiej wypowiedzi zawarłem sedno mojej opinii - opinii pisanej rękoma przeciętnego młodego Polaka.

 

EDIT 2: Postaram się zaproponować własne loga i tła. Mój wujek jest dobrym grafikiem komputerowym i zna się na rzeczy. Lubi też stalkera. Myślę, że za małą prośbą zgodzi się nad czymś popracować..

Edytowane przez Radioaktywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radioaktywny

Jak najbardziej - liczy się każde zdanie, ale to jak postrzegamy przedstawiane przez logo wizerunki czy symbolikę jest sprawą czysto subiektywną, dla Ciebie

...takie tło z trzema stalkerami innych frakcji (nawet z dwoma czy jednym) to przysłowiowe "wieś śpiewa i tańczy"...

 

będzie synonimem obciachu, ale ktoś inny pomyśli: 3 stalkerów różnych frakcji przy jednym ognisku wyraża gotowość do podjęcia dialogu pomimo dzielących ich różnic - analogicznie jak na forum, pomimo często sprzecznych opinii i zadeklarowań frakcyjnych - potrafimy prowadzić wspólny dialog, ponieważ inteligentny człowiek potrafi znaleźć wspólny mianownik porozumienia - co jest immanentnym czynnikiem dyskusji, istotą każdego forum, którego użytkownicy zasiadają "przy wspólnym ognisku" tworząc niezwykle klimatyczną atmosferę, dla której che się tutaj wchodzić. Abstrahując od kwestii symboliki i gustu, o którym dyskutować by można miesiącami - jestem za: logo zawierającym panoramę określonej lokacji - a prezentowane od Cromm'a grafiki określę tylko w jeden sposób: majstersztyk. Z drugiej strony - są użytkownicy, którzy kochają "gęsty" wręcz mroczny klimat, podkreślający surowy charakter Zony i głos takich użytkowników również się liczy. To co mnie w tej chwili martwi, to małe zainteresowanie tematem, nie chcę proponować przeprowadzenia sondy nt. typu grafiki na logo, ale znamiennym jest fakt, iż więcej opinii tym większa szansa na - nie tylko odpowiedni pomysł, lecz również możliwość wykorzystania własnego talentu a bez wątpienia - takie osoby na forum mamy np. Kpuc czy Dep. Ja niestety przeceniłem swoje możliwości, co nie oznacza, iż w/w forumowicze mają obowiązek tworzenia grafik a wspominam ich nie bez kozery widząc ich prace zestawione z moimi bohomazami.

Radioaktywny - nie traktuj tego jak krytyki, ale nasze kryteria oceny są nad wyraz subiektywne, dlatego potrzeba większej ilości wypowiedzi i sugestii, by logo forum zaspokoiło gusta forumowiczów jednocześnie zachowując "duszę" Stalkera.

 

Znalazłem bardzo ciekawą animację, tutaj - wystarczy najechać kursorem na logo i...zobaczcie sami. Specjalistów od grafiki chciałbym zapytać: w jaki sposób można uzyskać taki efekt? - czy jest to animacja flash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo ciekawą animację, tutaj - wystarczy najechać kursorem na logo i...zobaczcie sami. Specjalistów od grafiki chciałbym zapytać: w jaki sposób można uzyskać taki efekt? - czy jest to animacja flash?

 

To JavaScript

var Header = { addFade : function(selector){ $("<span class="fake-hover"></span>").css("display", "none").prependTo($(selector)); $(selector+" a").bind("mouseenter",function(){ $(selector+" .fake-hover").fadeIn("slow"); }); $(selector+" a").bind("mouseleave",function(){ $(selector+" .fake-hover").fadeOut("slow"); }); } }; $(function(){ Header.addFade("#logo"); }); 

 

Dołączona grafika

 

To prosty kod (choć ja JS nie ogarniam i korzystam z gotowców) polegający na wykryciu kursowa i w przypadku stwierdzenia go w kontenerze div logo przejście powoli z jednego elementu w drugi. Sama grafika jest zapisana w jednym pliku z współrzędnymi co daje mniejszy pobór zasobów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuje tego w żadnym wypadku jak krytykę, każdy ma swoje zdanie i też każdy o tym wie. Te grafiki z SIGEROUSA są bardzo fajne. Obrazują ten klimat wspólnego ogniska, mrok Zony i sylwetki stalkerów, a nawet głowe mutanta. Ponadto użyto tu fajnej saturacji i wymieszano ciepłe kolory z tymi chłodnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację tylko pamiętajcie że STALKER to STALKER. Nie kolorowa opowieść o żołnierzach marines tylko mokra i brudna robota przy przygnębiającej pogodzie. Chodzi o to aby grafika była mroczna i zarazem z jajem. Najlepsze, tak mi się wydaje bynajmniej będą grafiki ze stalkerami przy ognisku. Ba marzenie takie aby ognisko było we flaschu. Tak kiedyś miało stalker.gram.pl. Mroczny i zarazem zjawiskowy klimat. Ale co do samych grafikach. Postaram się dać parę swoich propozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek który wstawił @The Emperor jest ładny. Jednak Stalker to nie tylko "Czyste Niebo" Pomimo iż w mojej ocenie logo surowe i bez bajerów było by optymalnym to Kolega @Radioaktywny niemal przekonał mnie swoją wypowiedzią o "trzech frakcjach" (obok siebie). Natomiast Kolega  @ Кристофер (Kolega wybaczy) Cyberpunk to nie Stalker a tak odnajduję Twą propozycję. (bez urazy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wykorzystać fragment fotki dodać napisy to byłoby ładne, ale co z tego jeżeli forum tnie logo z prawej...a tam cały efekt. Crom ma bardzo piękne grafiki i byłoby z czego wybrać.

 

Dołączona grafika

Inna opcja tutaj....

Dołączona grafika

 

///

Dołączona grafika

 

Tak przy okazji potrzebne są również grafiki na tło dla forum i dla portalu.

Moim zdaniem te są najlepsze. Chociaż jeśli można to raczej w porze nocnej były by lepsze. Gdyby były we flashu to było by za... bardzo fajnie. Ruszające się chmury i błyskawice.

Co do innych wypowiedzi. Najlepiej jak przy ognisku będą stalkerzy. Każdy na początku jest samotnikiem, Następnie wybiera swoją drogę życia. Więc były by jak najbardziej.

Członkowie znienawidzonych się frakcji przy sobie ? Raczej odpada.

Co do napisu. PO CO ? PO co napis na obrazku ? Każdy zna adres strony. Panowie to bez sensu. Kolorowe napisy czy inne jak dla mnie nie wchodzą w grę. A jeśli musi być to tylko czcionką stalker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • portals zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.