Skocz do zawartości

Nowa maszyna.


Damianox213

Rekomendowane odpowiedzi

Po dość długiej nieobecności na forum wracam z prośbą o pomoc w wyborze flaków do mojego nowego potwora. :)

Mój budżet wynosi 3200 zł maksymalnie. Zależy mi w dużej mierze na energooszczędności całego zestawu.

Po dość wnikliwym analizowaniu testów, porównań, opinii znajmoych, i innych cudów na kiju, udało mi się sklecić taki oto zestaw : 

 

Procesor: Intel Core i5 4570 3.20 Ghz 790zł

Płyta główna: ASRock B85 PRO4  300zł

Pamięć RAM: Kingston HyperX Blu DDR 3 4096MB 1600Mhz CL9 BOX x2 310zł

Karta Graficzna: Asus GeForce GTX 660Ti DirectCU OC 2GB PCI-E BOX 890zł

Dysk Twardy: WD Black WD5003AZEX 500GB, 64MB, SATA/600 300zł Zasilacz: Corsair VS 550W/Corsair CX 500W 80+ Bronze 220zł

Obudowa Cooler Master Elite 430 czarna 190zł

Napęd DVD Lite-On iHAS 122-18 120zł

 

Razem: 3120zł

 

Co o tym sądzicie? Można podawać swoje propozycje, wszystko biorę pod uwagę, żeby tylko było taniej :D

 

Edit. Ceny zaokrąglone razem z przesyłką z agito.pl. 

Edytowane przez Damianox213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie uwagi...

Jestem wrogiem dysków WD...miałem 3. Dwa rozjechały się w RAID, a trzeci zdechł tuż po gwarancji.

Jako płyta proponuję to MSI na Z77......http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z77a-g43-79-556640.html?attr=264-488572. Choć osobiście preferuję Asus.

Dlaczego taki drogi napęd...obecnie jest prawie zbędny więc zwykły za 70 zł wystarczy. Kasa na płytę potrzebna.

Zasilacz ten...Corsair CX 500W 80+ Bronze...202 zł.

Obudowa bardzo ciekawa duży plus to bezpośredni nawiew na dyski. Nie lubię obudów które mają odwrócone dyski, czy brak wiatraka który je chłodzi.

//

Taniej zawsze można...tańszy RAM...dysk z 32 bm cache...tańsza płyta..tańsza karta...wszystko można zrobić taniej... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zawsze każdy inne opinie i doświadczenia ;) ja z kolei używam tylko WD i żaden mi się nigdy nie popsuł. Płyty asusa to dobry wybór, ale ostatnio jedna mi się popsuła, więc nie ma reguły. Z77 bardzo udany chip. Napęd faktycznie drogi, bierz jakiegoś LG za 60zł, napęd i tak za 3 lata się zepsuje, a jak nie używasz zbytnio to nawet szybciej. Reszta configu jest generalnie w porządku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zawsze każdy inne opinie i doświadczenia

Fakt zawsze jakoś tak jest. Od wielu lat miałem Seagate, ale skusiło mnie ostatnio zmienić na WD i wtopa na całego... :biggrin: . To tak jak z samochodem jeden jeździ, a drugi naprawia.  

 

 

Czy 660Ti jest lepszy od 760.

Może chodziło Ci o porównanie 660Ti do GTX670 ? Z tych dwóch GTX 670 jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malakas źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi oto, czy warto dopłacić do tej karty: http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-863425.html?attr=248-652637 Jeżeli skok wydajności jest znikomy w stosunku do 660Ti, to nie ma sensu dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamieszałem przez te podobne cyfry...

Moja opinia...jeżeli ma być GTX 760 to raczej nie warto.  Musiałbyś poszukać w sieci dokładnych porównań bo te karty są zbliżone ze wskazaniem na GTX 760.

Dla znacznej różnicy trzeba zainwestować w gtx670...http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-670-2gb-ddr5-pci-e-box-84-576399.html?attr=248-515888.

//

Ogólnie myślę że z GTX 660 Ti będziesz bardzo zadowolony i nie ma sensu pchać się dalej. Lepiej doinwestować w płytę główną.

Na koniec trochę lektury...http://pclab.pl/art53817-6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardziej opłaca się kupować starszą generację, a model wyżej np zamiast GTX760 to GTX670. Ma to zaletę w postaci dopracowanych sterowników, masy tematów na forum a poza tym ceny są relatywnie niskie. Kupując półroczną używkę można wiele taniej dostać mocną grafę :) a 670 jest lepsza od 760 o jakieś 5-10% jak z resztą widać na teście podesłanym przez malakasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.