Skocz do zawartości

Masa Mięśniowa


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż dzisiaj mam zapytanie o treści masy mięśniowej a mianowicie jak zrobić by mieć dużo w mięśniach itd. Głównie mam dwa pytania

 

1. Co jest dobre na mase mięśniową co jeść itp. żeby wszystko ładnie szło

2. Jakie ćwiczenia się wykonuje żeby sobie umięśnić klatkę piersiową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:

Na pewno nie kieruj się tym że jeżeli będziesz dużo jadł to łatwiej obrośniesz w mięśnie, zamiast mięśniowej przyrasta ci masa tłuszczowa. Musisz dokładnie ustawić jadłospis, przede wszystkim białka, węglowodany i na trzecim miejscu tłuszcz. 

Pamiętaj, białko to podstawa! to jest klucz do wzrostu masy mięśniowej. Jesteś młody, nie ważysz na pewno 100kg czyli powinieneś na moje oko jeść tak 140g białka dziennie, ja tak zaczynałem, twoja waga wzrasta.. jesz więcej. 

Dźwigaj ciężary, nawet jakieś prowizoryczne jeżeli nie chcesz chodzić na siłownie, ale uważaj aby nie nadwyrężyć stawów bo to słaby punkt. 

 

Co do klatki piersiowej..

Po prostu najlepiej się tutaj sprawia sztanga, tylko nie przesadź na starcie. Mięśnie klaki piersiowej nie mogę pracować.. hm, jakby to powiedzieć.. w izolacji. Wymagają wspomagania barków i tricepsów. Czyli w skrócie - Najsampierw klata, potem idą barki i na koniec lecisz z tricepsami. 

 

Nie kieruj się ''Najpierw Masa potem Rzeźba''. To najważniejsze, tłuszcz jest potrzebny ale nie można obrastać twoje ciało. 

A co do jedzenia..

Białko, białko i jeszcze raz białko, tym się kieruj bo to podstawa. Ja jestem wszystko żerny :D ale jedz jak najwięcej chudego mięsa, drób, produkty mleczne i jaja. 

Jak zacząłem ćwiczyć to dziennie pożerałem 5-6 jajek, 4 worki ryżu, twaróg. 

Staraj się prowadzić zdrowy tryb życia, żadnych fajek jak ja, nie przesadzaj z alkoholem, dużo biegania aby kondycja ci wzrosła. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ćwiczę już długo. Więc opowiem ci inaczej i żebyś nie wjebał się na minę. Do połowy Agrael, czyste białko to podstawa i nic ci tego nie zastąpi nawet najlepsze odżywki. 1. Nie samym białkiem człowiek żyje i po pierwsze dieta. DIETA wzbogacona w białko i przeznaczona na masę. 2. Najlepiej jeść białko łatwo przyswajalne 30 minut przed treningiem - serek twaróg jest bardzo dobry. 3. Masa a rzeźba to dwie inne rzeczy. Musisz mieć duży ciężar. I mało serii. Proponuję ilość powtórzeń w takiej kolejności. 10,8,8,6,4 4.  Najlepsze motto ? "Ryż,kurczak,kreatyna zrobi z ciebie skurwysyna" - Dużo ryżu i kurczaka. 5. Najmniej węglowodanów bo węglowodany to cukier a cukier to sadełko. Co do klatki piersiowej. Agrael źle ci mówi. 1. Na początek żadnej sztangi. Musisz sobie wyrobić nawyk. A mięśnie wzmacniać w tym samym czasie. 2. Pompki to najlepsze ćwiczenie. Rozwija klatkę piersiową, barki, przedramiona. Bardzo dobre ćwiczenie. 3. Pompki rób szeroko i wąsko. Najlepiej na pięściach. Rozwiniesz sobie lepsze przedramiona. 4. Nie przesadzaj z treningiem. Jak spalisz mięśnie to nawet ci sterydy nie pomogą. I ostatnie. PRZEZ PIERWSZY ROK ŻĄDNYCH ODŻYWEK. Pierwszy rok to największy przyrost masy mięśniowej a najefektywniejsze są pierwsze trzy miesiące.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z własnego doświadczenia Ci powiem. Robota w wakacje - po poprzednich wakacjach najszerszy przyrósł o ponad 20 cm, a biceps 15 cm. Nie rób tak, że obciążasz jedną partię mięśni. Pompki to najlepsze ćwiczenie - rozwija przedramiona, triceps i całą partię mięśni klatki piersiowej i łopatek. Zacznij np. od 3 cyklów po 3 serie po 50 pompek dziennie i stopnio zwiększaj liczbę cyklów, serii i pompek. Najważniejsza jest SYSTEMATYCZNOŚĆ!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z własnego doświadczenia Ci powiem. Robota w wakacje - po poprzednich wakacjach najszerszy przyrósł o ponad 20 cm, a biceps 15 cm. Nie rób tak, że obciążasz jedną partię mięśni. Pompki to najlepsze ćwiczenie - rozwija przedramiona, triceps i całą partię mięśni klatki piersiowej i łopatek. Zacznij np. od 3 cyklów po 3 serie po 50 pompek dziennie i stopnio zwiększaj liczbę cyklów, serii i pompek. Najważniejsza jest SYSTEMATYCZNOŚĆ!

Nie wiem skąd taki przyrost. Jak w miesiąc jest 1 cm do dużo. Tyle cm to chyba przy sterydach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez. Miałem 16 lat i tyrałem tak naprawdę pierwszy raz w życiu. 2 miesiące ciężkiej roboty (noszenie cały dzień pustaków - nie po jednym, po kilka, mieszanie zaprawy, kopanie po fundamenty) bez względu na zakwasy. Jadłem przy tym około 30 jajek na tydzień bez żółtek. Nigdy nie brałem sterydów ani innych używek!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam historię - byłem akurat po wojsku. Młody, wysportowany i z kondycją. Wcześniej trochę ćwiczyłem kulturystykę, tak amatorsko, ale efekty były widoczne. Chciałem szybko zarobić trochę grosza i postanowiłem iść robić pustaki. Właściciel przydzielił mnie do starszego, szczupłego i ciągle podpitego faceta. Co się okazało - ja, młody, wysportowany "byczek" do pięt nie dorastałem temu starszemu gościowi!!! Przewyższał mnie we wszystkim - kondycja, siła, wytrzymałość. 

Wtedy przekonałem się, że wygląd to nie wszystko, że trzeba uważać, bo można się bardzo pomylić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ogranicz odrobinę tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste kiełbasy, boczek etc.) dodaj do diety dużo białka (jajka bez żułtek, ser biały - półtłusty, mleko 0,5%), węglowodany reguluj zależnie od wysiłku - im większy to więcej ich spożywaj. Jedz więcej posiłków, w małych odstępach czasowych, ale muszą być mniejsze. Naprzykład 5 posiłków dziennie - białkowe śniadanie z węglowodanami, drugie śniadanie owoc+jogurt naturalny, zupa, drugie danie (ryba/białe mięso z kurczaka+mało ziemniaków+warzywa), podwieczorek (jogurt naturalny+owoc), wczesna kolacja - około 18:30 (dość lekka - ser biały półtłusty/sałatka warzywna etc.).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radioaktywny piszesz głupoty. Jeśli nie jesteś dietetykiem to nie pisz takiego czegoś. 1. Na co chcesz dietę ? Przytyć na masie ? Zgubić tłuszczyk ? 2. Ja jestem na diecie ketogenicznej. W 2 miesiące schudłem 16 kg. I jem same sery i tłuszcze zwierzęce jak kiełbasa, boczek. 0 węglowodanów. Energię miałem z tłuszczu. 3. Tyje się od węglowodanów.  CUKIER ! Lody, Pepsi wszystkie takie gówna. 4. Jajka je się z żółtkami. Nie masz 40 lat że cholesterol ci się pojawi. 5. 5 posiłków dziennie wcale nie jest dobre. Po pierwsze dużo kasy na dietę. Po drugie, nie jesteś w stanie jeść codziennie przez długi okres 5 posiłków. Jeśli chcesz zgubić masę jedz maksymalnie do 18. 6. Najważniejsze ! ĆWICZENIA ! I tu także będziemy je dzielić w zależności do czego dążymy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc węglowodany miałem na myśli cukry proste, dla mnie było logiczne, że nie mówię o lodach i batonikach.. No, ale może rzeczywiście nie było to bardzo zrozumiałe.. Chodziło mi o węglowodany zawarte w owocach - słodkie jabłka, arbuzy, melony, gruszki.. Jajka zwykłem jeść bez żółtek bo osobiście mam problemy z wątrobą, dlatego je "wywaliłem". Owszem może nie ma zawsze czasu na przygotowanie 5 posiłków itd. itp., ale jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów odżywienia mięśni gdy ktoś intensywnie ćwiczy, bo jedzenie w dużych ilościach i w dużych odstępach czasu powoduje niekiedy odkładanie tkanki tłuszczowej...

Edytowane przez Radioaktywny
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak węglowodanów to brak węglowodanów. Proste, złożone. Żadne.  I tu znów piszesz pierdołę. Tkanka tłuszczowa odkłada się z nadmiaru zjedzonych kalorii a także przy głodzeniu się.  Jeśli ktoś uprawia sport. Niemożliwe jest odłożenie się tkanki tłuszczowej u osób uprawiających sport ponieważ spalany jest na bieżąco.  Ja jadłem 3 razy dziennie i jakoś schudłem. Kolejna twój mit został obalony. Mięśnie ? Siłownia. I na masę czyli jak ci mówiłem. Jak największy ciężar możliwy i serie które ci podałem. 12-10,8,8,6,4. Mało biegania i aerobów. Przy aerobach spalasz to co zeżresz oraz mięśnie. Dużo żarcia i prawie codziennie siłownia. Węglowodany do masy są potrzebne ale pamiętaj. Diety są drogie więc się nad nimi zastanów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam danieldino :P Mówię z własnego doświadczenia, jak ze mną było. Ty znasz teorię pakowania, a ja praktyke. Nie martwiłem się o nic zbytnio - jadłem to co zwykle, piłem to co zwykle, do tego mleko i twaróg oraz wcześniej wspomniane białka i w tylko jedne wakacje przyrosło mi więcej niż 100 %... 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ogólnie posiadam na razie tylko te Hantle, ale niedługo chce kupić już ławeczke na sztange i na nogi też, i tak się zastanawiam właśnie jak wykorzystać te hantle żeby były efekty :biggrin:

A tak apropo ten drugi link nie działa :biggrin:

I według tego co tam piszą to pompki pomogą mi w umięśnieniu klatki piersiowej tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku stosowałem się do tej stronki http://www.100pompek.pl/11-20-pompek ale teraz robię po swojemu czyli co drugi dzień pompki i dodaje se po 5.

 

Robisz np 5 pompek i robisz sobie jakieś parę minut przerwy i kolejne pięć tylko pamiętaj by porządnie się rozgrzać byś nie dorobił się kontuzji.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy serie z Aerobicznej 6 Weidera mogę robić co jakiś czas czy robić serie chwila przerwy i następne czy mogę jakoś robić 1 rano potem w południe i wieczorem?

Dyplomowanym specem nie jestem nie mniej:

Polecam jeden trening.

Jeśli pracujesz to będziesz ostro skatowany a i z dostarczeniem paliwa trudniej żeby trening dzielić na pół czy też dwie części.

Odradzam ćwiczenia na noc (wieczorem) choć jeszcze zależy co to dla Ciebie wieczór i o której idziesz spać. Mogę Ci jednak powiedzieć że do prawidłowego rozwoju człowiek potrzebuje odpowiedniej ilości snu. Wysiłek przed snem zwyczajnie wpływa na spadek jego jakości. Zaburzony sen prędzej czy później się zemści jeśli idzie o wydolność psychiczną jak i fizyczną. To tylko kwestia czasu.

To samo się tyczy jedzenia przed snem. Organizm nie może się odpowiednio regenerować kiedy zmuszasz całą "maszynerię" (żołądek, wątrobę i tak dalej) do pracy.

 

Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.