Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już pierwsze wody odeszły, więc niebawem się pojawi. Przy dobrych wiatrach, to powinno nastąpić w tym tygodniu. Proszę o cierpliwość, a satysfakcją z gry zostanie każdy nagrodzony. To niesamowity mod, jeszcze czegoś takiego nie było. To wspaniała rzecz, tworzyć sobie w anomalnych polach, co raz to mocniejsze artefakty i to bez przyrządów, jak było w innych modach. 

Jest następna sprawa. Mam wylot po wyjściu w Lesie z Martwego miasta. Nie jest to od razu, bo pojawiam się w Lesie, ale jak  chcę ruszyć na dół w kierunku Leśnika, jest wylot z takim logiem:

FATAL ERROR [error]Expression    : assertion failed[error]Function      : _VertexStream::Lock[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daR_DStreams.cpp[error]Line          : 44[error]Description   : (bytes_need<=mSize) && vl_Count

Editt//

Poszperałem w necie i w poradzie @sciigacza1975 bylo wyjaśnienie. Jak komuś się to pojawi, to wystarczy zmniejszyć oświetlenie na statyczne lub zmniejszyć rozdzielczość ekranu. W moim przypadku, zmiana na statyczne usunęła błąd.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmików w tym temacie F.OT.O.G.R.A.F bardzo mnie zaciekawił.  Fajnie że polskie tłumaczenie niedługo będzie dostępne,  gratulacje dla tłumaczy. Jest jedna rzecz która mnie zastanawia. Przeglądając pliki gry znalazłem teksturę act_deathclaw.dds.... czy mi się wydaje czy to jest model z Fallout 3 lub New Vegas? Już wcześniej pewien mod dodał ghule ze wspomnianych gier. Osobiście nie jestem zbyt wielkim fanem takich dodatków. Nie dość że kompletnie nie pasują do klimatu Stalkera, jest to też naruszenie prawa autorskich. Fajnie jakby mógłby przybliżyć sytuacje, jak to rzeczywiście wygląda w grze i czy nie ma więcej nowych potworów zapożyczonych z innych gier.

Edytowane przez Colt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa kolejne modele w plikach gry które są na pewno z innych gier:

  • actmetrocop - Barney z Half-Life 2.
  • actzoy - Zoey z Left 4 Dead.

Zaczynam trochę nabierać wątpliwości do jakości moda, jeśli wspomniane modele są rzeczywiście używane. Nie rozumiem też do końca po co twórcy w ogóle dodają kobiety. Nie zniechęca mnie to jednak do wypróbowania moda ale odnosze wrażenie że takie dodatki tylko zaszkodzą klimatowi. Przynajmniej dla mnie.

Edytowane przez Colt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colt - jeśli przeszkadzają Ci w modzie stalkerki, lub inne rozwiązania nowinki, to graj w podstawki.

Każda zmiana w modzie, to świerzy oddech w Zonie. Po tylu różnych modach, "wymyślenie" czegoś, czego jeszcze nie było, nie jest proste.

A wieszanie psów na modzie którego nie znasz, to delikatnie mówiąc, lekka przesada.

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colt - jeśli przeszkadzają Ci w modzie stalkerki, lub inne rozwiązania nowinki, to graj w podstawki.

Każda zmiana w modzie, to świerzy oddech w Zonie. Po tylu różnych modach, "wymyślenie" czegoś, czego jeszcze nie było, nie jest proste.

A wieszanie psów na modzie którego nie znasz, to delikatnie mówiąc, lekka przesada.

 

Proponuje tobie jeszcze raz, na spokojnie przeczytać moje posty. Nigdzie nie wieszam psów na modzie. Zwróciłem uwagę jedynie na modele wzięte z innych gier i kobiet. Wykorzystywanie modeli z komercyjnych gier uważam za nie etyczne a kobiety w zonie do mnie nie przemawiają. Jest to jednak tylko moja opinia, co podkreśliłem w swoich wypowiedziach. Rozumiem że masz przeciwne zdanie na ten temat ale nie jest to powód do ataku.

 

Zgadzam się z tym co napisałem o zmianie. Widać że F.O.T.O.G.R.A.F ma wiele ciekawych pomysłów i wykorzystuje więcej możliwości z silnika niż gry zrobione przez GSC. Dlatego tak jak napisałem w drugim poście, dam mu szansę. Dziwi mnie po prostu że wykorzystują modele z innych gier,  gdy na filmikach widać że własnoręcznie stworzyli olbrzymią ilość nowych materiałów. Gdyby tych modeli nie było i powstało oficjalne, angielskie tłumaczenie, mod pewnie byłby wspomniany przez  popularne strony o grach. Też warto pamiętać że taka Bethesda jest też znana z grożeniem sądem z byle powodu co mogłoby tylko zaszkodzić twórcom moda.

Edytowane przez Colt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma zbytnio o co kruszyć kopii, sądząc teraz z wypowiedzi kolegi @Colta, nie miał złych intencji w stosunku do pewnych nowości w modach. Nie bronię tu, ale nie popieram zwad o takie rzeczy. Mod jest zarąbisty i kto zagra w niego, będzie zaskoczony całością fabuły i nowinkami zarazem. Takiego moda jeszcze nie spotkałem po Soliance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smerdojajeczny

Soljanke się kocha ale sie na nia klnie (za niestabilnośc i kunktatorstwo autora) , oby z Fotografem tak nie bylo. Chciałem zagrać po rosyjsku ale skończe com zaczął...po naszemu jakos lepiej grać, wiedząc,że ekipa profesjonalistów polonizuje ten mod.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma zbytnio o co kruszyć kopii, sądząc teraz z wypowiedzi kolegi @Colta, nie miał złych intencji w stosunku do pewnych nowości w modach. Nie bronię tu, ale nie popieram zwad o takie rzeczy. Mod jest zarąbisty i kto zagra w niego, będzie zaskoczony całością fabuły i nowinkami zarazem. Takiego moda jeszcze nie spotkałem po Soliance.

 

Z góry przepraszam że kontynuuje ten temat, jednak czuje się zobowiązany gdy ktoś mi przypisuje słowa których nie napisałem. Mój komentarz nie dotyczył żadnych nowości z tego, czy jakiegokolwiek innego moda. F.O.T.O.G.R.A.F nie jest pierwszym modem który dodał kobiety a wykorzystywanie modeli z komercyjnych gier jest (niestety) praktyką starszą niż seria S.T.A.L.K.E.R. Wiele osób ma swoją własną wizję zony w grze i nie sądzę by warto było się o to kłócić. Mam nadzieje że zgodzicie się ze mną w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamierzamy wstawić spolszczenie tego moda. Nie zostało ono do końca sprawdzone, ale to olbrzymi mod i chcąc przejść go całego zeszło by jeszcze sporo czasu. 

Fotograf jest nadzwyczaj stabilny. Jedyne wyloty jakie miałem, wynikały z niewyrabiania mojego komputera. To spory mod i wymaga dobrego sprzętu, jednak po zmniejszeniu wymagań, nawet na moim sprzęcie gram bez problemów.

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam grać na oświetleniu statycznym - można dać ustawienia grafiki wysokie. U mnie przycinki były tylko przy podejściu do Baru, i niekiedy przy przejściach na nową lokację - wiadomo, wczytywanie.

W każdym razie na oświetleniu statycznym unika się wylotu z logiem

[error]Description : (bytes_need<=mSize) && vl_Count

Mój sprzęt nie jest już pierwszej nowości, ba, nawet nie drugiej czy trzeciej, ale poza w/wym miejscami chodzi płynnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smerdojajeczny

gawron taki mały offtop, Twój awatar to czasem nie Nikita Michałkow z tego genialnego filmu Spaleni Słońcem 2?..chyba ze trzy razy oglądałem zarówno 1 jak i 2 częśc...i oczywiście Cytadele. Geeeenialne kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.