Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam problem z Szubinem nie mogę go znaleźć - miał być w jaskini w lesie i tam go nie znalazłem. Zleciałem cały las z bioradarem i Szubina nie znalazłem. Pułkownika Browna już wyprowadziłem z laboratorium, dając wcześniej Szubinowi wronę i nietoperza. Cała gra mi leży i nie mogę akcji pchnąć do przodu, na razie latam po grze i robię talizmany oraz strażniki. Robię drugie podejście do tej modyfikacji i jakoś idzie słabo, ta modyfikacje jest dla mnie jakaś taka fatalna. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam następne problemy, - nie mogę znaleźć Razuwajewa po  otrzymaniu wiadomości od gen. Smitha o tym, że ktoś sprzedaje dane przejścia do Prypeci i odnalezieniu dziewięciu grobów udałem się do Czerwonego Dyszla, do tej opuszczonej wioski naprzeciw cmentarza i wybiłem bandytów, a pośród trupów nie znalazłem Razuwajewa. Ponadto to zadanie od gen.Smitha  nie wyświetla mi się w spisie zadań do wykonanie. Wziąłem pierwszą kartkę ze schowka Dziadka  Zapadł, ale dalej zadań od niego nie wykonywałem może dlatego to wszystko się wysypało?

Ponadto mam dziwny problem z trzecim grobem w Barze - dusza nie spada na ziemię i zawisa w powietrzu, po zabraniu jej nie mogę jej znaleźć w ekwipunku i umieścić w dłoniach (czyli w slocie na broń) i całe zadanie dla Szubina stoi.

Czy kolejność odnajdywania grobów stalkerów jest ważna? Robiłem to tak jak mówił Szubin zacząłem na Korpusie Pokoju i na dalszych lokacjach robiłem to w takiej kolejności tak jak na początku prowadziła mnie gra, a więc tak jak mówił Szubin.

 

Czyli, dalej Promzona, Anomalny Las (ten za barakowozem), Bar (tutaj pozostał ten trzeci grób) i do odwiedzenia grób na Bagnach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brix32 likwidacja bandy Razuwajewa i on sam. Od 19:00

https://www.youtube.com/watch?v=oTkrsBhN2YA

Trochę wcześniej rozmowa z generałem.

A tu w 12:00 jeszcze raz Ruzajew, a 29:45 dusze w Barze.

https://www.youtube.com/watch?v=qy8Cz6Eek9g

Po fragmencie z Razuwajewem, masz po kolei wszystkie dusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala historia z grobami również się wyjaśniła - ten grób w którym szukałem trzeciej duszy w Barze okazał się fałszywy. Prawdziwy jest kawałek dalej w kierunku wyjścia z lokacji, tam gdzie te betonowe rury i niebieska tablica z napisem na ścianie - na niem trzeba użyć piszczałki Szubina. Wszystkie dusze uwolnione teraz pozostaje tylko spotkanie z Szubinem. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przyznam, że nigdy nie przeszedłem Fotografa. Nawet pierwszej lokacji nie opuściłem, tak więc wypada nadrobić zaległości. 

Zastanawiam się, jak niektórzy poradzili sobie z trzema kontrolerami w starej fabryce w Korpusie pokoju. Muszę przejść obok stalkera, który prosi o pomoc, żeby dostać się na dach fabryki, ale za każdym razem pojawiają się kontrolerzy, a ich nie sposób pokonać, nie posiadając ochrony przez telepatią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Jedyny filmik jaki znalazłem, to ten. Patrz od 27:00.

https://www.youtube.com/watch?v=o8NBd0JGJDg

Facet wcześniej ma kupę problemów nie z ginięciem, ale z wylotami. I wniosek z jego gry jest taki, aby na strych wchodzić, mając jak najniższą rangę. Na mistrzu ginął, a jak zjechał na doświadczonego, to przeszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Dzięki, pomogło. Choć nie za pierwszym razem, a dodatkowo musiałem zmniejszyć poziom trudności. 

@MOS Niby tak, ale przy kominie w fabryce jest notatka niejakiego dziadka Zapadło. Żeby się do niej dostać, to trzeba było przejść obok "rannego" stalkera, a wtedy pojawiali się kontrolerzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi świta ( po świetlnych latach ), że to inne dojście na dach to drabinka z boku budynku. Trzeba tylko blisko niej podjechać samochodem, to z niego można jej dosięgnąć.

@Agrael Fajnie, że się udało i możesz grać dale. Warto szukać schowków Zapadły, a jak już spotkamy go Barze ( ten bunkier przy południowym ), to nie należy śpieszyć się z zemstą, a pogadać z nim. Ma ciekawe zadanie na swoją córkę.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Agrael Pomyśl, ilu stalkerów przewala się przez bunkier Sidora? Schowki trzeba stawiać tam, gdzie jest małe prawdopodobieństwo że jakiś stalker się zabłąka. Na kordonie, np. przy tel radioaktywnej jamie, w narożniku płotów. Trzeba trochę do Sidora pobiegać, ale szansa ocalenia maneli rośnie prawie do 100%. A każdy schowek czy skrzynia z gry, to potencjalny łup dla złodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Też prawda, ale moim zdaniem mogli potraktować skrzynkę u Sidora jako prywatny schowek gracza, do którego nie mają dostępu postronni. 

Założyłem schowek w dość ustronnym miejscu, to może żaden złodziej się do niego nie dobierze. 

Pamięta ktoś z Was zadanie polegające na rozmowie z generałem Woroninem nt. przejścia do Lasu oraz Drozdowem w sprawie aparatu? Dotarłem do bazy, w której aktualnie przebywali a tu pusto. Żywej duszy nie ma. 

20230522211609_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany. Zawziąłem się i wykonałem oba wspomniane zadania, ale troszkę w inny sposób. Po prostu najpierw poszedłem w sprawie aparatu fotograficznego, a później załatwiłem kwestie przejścia do Lasu, więc rozmowa z Woroninem. Ciekawa sprawa, bo z dialogów z generałem Smithem i Braunem wynikało coś zupełnie innego, ale mniejsza. 

No i mnie okradł dziadek Zapadło. Trzeba przyznać, że wyjątkowo bezczelny typ. 

Spoiler

20230605171416_1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Stwierdzenie o kradzieży opierasz tylko w oparciu o komunikat? Dziad kradnie wszystkim. Dopóki nie sprawdzisz schowka, licz na to że okradł nie ciebie. I przypominam, aby w dalszej grze jak się z nim spotkasz na wejściu do baru, to się nie mścij i po krótkiej rozmowie nie zabijaj, ale pogadaj dalej. Dostaniesz zadanie na jego córkę, ciekawe i warte działania.

:viva:.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.