Skocz do zawartości

Wariant "Omega" v.4.0 - Tropem Zaginionego


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem info autora że gra została robiona dla statycznego oświetlenia i trzeba zainstalować paczkę LWR aby grać na dynamicznym, mam nadzieję że to pomoże :)

 

 

4)Фикс (если есть в наличии) 5)Пак для динамики (для игры на динамическом освещении)

 

 

Локацию "Логово" надо проходить на статическом освещении! И целиком мод предназначен для работы на статике!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, u mnie na dynamicznym nie ma takich problemów jak u Was. Wszystko ładnie działa.

 

EDIT: Ewentualnie wrzućcie w user.ltx oryginalne, domyślne ustawienia z vanilli. Możliwe, że macie w tym pliku pozostałości z jakichś ustawień grafiki do innych modów.

Edytowane przez Gatzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie moda, nic nie było na ten temat.  Autor moda aktywnie uczestniczył w dyskusji, ale z rus graczy chyba nikt tego nie zgłaszał, bo autor na bieżąco usuwał niedociągnięcia. Może gracze zastosowali patch.

Aby grać na dynamice, potrzebny jest patch. Link poniżej.

 

http://narod.yandex.ru/disk/53519177001.a01cd25585fbde6e3e62841e13ccc059/%D0%9F%D0%B0%D0%BA%20%D0%B4%D0%BB%D1%8F%20%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B8%20LWR.exe.html

 

Jest też na stronie moda, w Dopołnieniach, kilka innych zmian, np. mod na jesień itp.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1)Тень Чернобыля v. 1.0006 2)Вариант "Омега" v. 4.0 3)Патч 4.2.2 4)Фикс (если есть в наличии) 5)Пак для динамики (для игры на динамическом освещении)

 

Taki jest sposób instalacji według ap-pro więc chyba wystarczy sam LWR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wszystkie dodatki do moda.

Пак для динамики Вариант Омега + Add-on «Осень» Absolute Structures (ставить по желанию; не гарантирует стабильную работу) Absolute Nature 2/Absolute Structures

 

Tłumaczenie:

 

Patch dla gry na dynamice.

Wariant Omega + Addon "Jesień"

Absolute Struktures ( nakładamy na własną odpowiedzialność. Stabilnej gry nie daje)

Absolute Natyre 2/Absolute Strukture

 

WO + Jesień, wg opisu tej odmiany moda, to ten sam WO, tylko w jesiennej odsłonie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym pliku patch dla dynamiki jest złego, ale po pobraniu, antywirus go usunął. Chyba zostanę z tym co mam.

 

EDIT: Ewentualnie wrzućcie w user.ltx oryginalne, domyślne ustawienia z vanilli. Możliwe, że macie w tym pliku pozostałości z jakichś ustawień grafiki do innych modów.

Możesz wrzucić tu zawartość swojego user.ltx dla porównania?

Podkreśl kolorem linie, które są do tej dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metek - zmień nazwę pliku user.ltx na jakąś inną i odpal grę, zostanie utworzony plik user z domyślnymi ustawieniami. Swojego user'a mogę wrzucić wieczorkiem, jak będę w domu.

 

 - Czy te problemy z teksturami mieliście już na pierwszej lokacji po rozpoczęciu gry czy gdzieś dalej? Przyznam się, że pobiegałem tam (na tej pierwszej lokacji) w nocy, w dzień na oświetleniu statycznym, dynamicznym, pełnym dynamicznym i wszystko dobrze się wyświetlało.

 

- Czy WO było stawiane na świeżej nigdy nie modowanej wersji SoC? Czy to jakaś wersja gdzie wgrywaliście już mody i macie podmienione biblioteki renderujące? Pod WO zainstalowałem SoC w nowym katalogu i nie było tam żadnych zmian w katalogu /bin.

Edytowane przez Gatzek
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Przyznam, że na "nieświeżej" podstawce stawiałem moda, bo tak mi wygodniej było. Gatzek, jak dasz ten plik user, to porównam i będę wiedział, co jest inaczej. Ale jak to przyczyna "starej" podstawki, to tylko ten patch na dynamikę może to polepszyć, bo zapewne sam wprowadzi odpowiednie ustawienia i poprawi bibliotekę.

Czy Ty przypadkiem nie jesteś kuty w sprawach ustawień i działania plików? Chodzi mi o np. przesuwanie okienek dialogowych, tekstu i innych dupereli. Jak tak i miałbyś chęć pomóc, to pisz na PW, lub tu. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_preset Extremeai_use_torch_dynamic_lights onbemsg 1unbindallbind left kLEFTbind right kRIGHTbind up kUPbind down kDOWNbind jump kSPACEbind crouch_toggle kLCONTROLbind accel kLSHIFTbind sprint_toggle kCAPITALbind forward kWbind back kSbind lstrafe kAbind rstrafe kDbind llookout kQbind rlookout kEbind turn_engine kRETURNbind cam_1 kF1bind cam_2 kF2bind cam_3 kF3bind cam_zoom_in kADDbind cam_zoom_out kSUBTRACTbind torch kLbind night_vision kNbind wpn_1 k1bind wpn_2 k2bind wpn_3 k3bind wpn_4 k4bind wpn_5 k5bind wpn_6 k6bind artefact k7bind wpn_next kYbind wpn_fire mouse1bind wpn_zoom mouse2bind wpn_reload kRbind wpn_func kVbind wpn_firemode_prev k9bind wpn_firemode_next kTbind pause kPAUSEbind use kFbind chat kCOMMAbind chat_team kPERIODbind screenshot kF12bind quit kESCAPEbind console kGRAVEbind inventory kTABbind buy_menu kBbind skin_menu kObind team_menu kUbind active_jobs kGbind map kMbind contacts kHbind vote_begin kF5bind vote kF6bind vote_yes kF7bind vote_no kF8bind speech_menu_0 kCbind speech_menu_1 kZbind use_bandage kZbind use_medkit kXbind quick_save kF5bind quick_load kF9bind_console save save1  kF6bind_console save save2  kF7bind_console save save3  kF8cam_inert 0.4cam_slide_inert 0.25cl_cod_pickup_mode 1cl_dynamiccrosshair ong_always_run ong_autopickup offg_backrun offg_corpsenum 10g_eventdelay 0g_game_difficulty gd_stalkerhud_adjust_mode 0hud_adjust_value 0.hud_crosshair onhud_crosshair_dist offhud_info onhud_weapon onload_last_save amm_mm_net_srv_dedicated offmm_net_con_publicserver offmm_net_con_spectator 20mm_net_con_spectator_on offmm_net_filter_battleye onmm_net_filter_empty onmm_net_filter_full onmm_net_filter_listen onmm_net_filter_pass onmm_net_filter_wo_ff onmm_net_filter_wo_pass onmm_net_srv_gamemode st_deathmatchmm_net_srv_maxplayers 32mm_net_srv_name MICROSOF-5572C3mm_net_srv_reinforcement_type 0mm_net_use_battleye offmm_net_weather_rateofchange 1.mouse_invert offmouse_sens 0.12net_cl_icurvesize 0net_cl_icurvetype 0net_cl_interpolation 0.net_cl_log_data offnet_compressor_enabled 0net_compressor_gather_stats 0net_dbg_dump_export_obj 0net_dbg_dump_import_obj 0net_dbg_dump_update_read 0net_dbg_dump_update_write 0net_dedicated_sleep 5net_sv_gpmode 0net_sv_log_data offnet_sv_pending_lim 2net_sv_update_rate 30ph_frequency 100.00000ph_iterations 38r1_dlights onr1_dlights_clip 75.r1_glows_per_frame 16r1_lmodel_lerp 0.1r1_pps_u 0.r1_pps_v 0.r1_ssa_lod_a 64.r1_ssa_lod_b 48.r1_tf_mipbias 0.r2_aa offr2_aa_break 0.800000,0.500000,0.000000r2_aa_kernel 0.5r2_aa_weight 0.250000,0.250000,0.000000r2_allow_r1_lights offr2_gi offr2_gi_clip 0.001r2_gi_depth 1r2_gi_photons 16r2_gi_refl 0.9r2_gloss_factor 1.5r2_ls_bloom_fast offr2_ls_bloom_kernel_b 0.7r2_ls_bloom_kernel_g 3.r2_ls_bloom_kernel_scale 0.7r2_ls_bloom_speed 100.r2_ls_bloom_threshold 0.001r2_ls_depth_bias -0.0003r2_ls_depth_scale 1.00001r2_ls_dsm_kernel 0.7r2_ls_psm_kernel 0.7r2_ls_squality 1.r2_ls_ssm_kernel 0.7r2_mblur 0.r2_parallax_h 0.02r2_slight_fade 0.3333r2_ssa_lod_a 64.r2_ssa_lod_b 48.r2_sun onr2_sun_depth_far_bias -0.00001r2_sun_depth_far_scale 1.r2_sun_depth_near_bias 0.00001r2_sun_depth_near_scale 1.r2_sun_details offr2_sun_focus onr2_sun_lumscale 1.r2_sun_lumscale_amb 0.5r2_sun_lumscale_hemi 1.r2_sun_near 12.r2_sun_near_border 0.75r2_sun_tsm onr2_sun_tsm_bias -0.01r2_sun_tsm_proj 0.3r2_tf_mipbias 0.r2_tonemap onr2_tonemap_adaptation 1.r2_tonemap_amount 0.7r2_tonemap_lowlum 0.0001r2_tonemap_middlegray 0.6r2_wait_sleep 0r2_zfill offr2_zfill_depth 0.5r2em 2.2r__detail_density 0.3r__geometry_lod 1.r__supersample 1r__tf_aniso 4renderer renderer_r2rs_c_brightness 1.rs_c_contrast 1.rs_c_gamma 1.rs_fullscreen onrs_refresh_60hz onrs_stats offrs_v_sync offrs_vis_distance 1.snd_acceleration onsnd_cache_size 16snd_efx onsnd_targets 24snd_volume_eff 1.snd_volume_music 1.sv_anomalies_enabled 1sv_anomalies_length 3sv_artefact_respawn_delta 30sv_artefact_spawn_force 0sv_artefact_stay_time 3sv_artefacts_count 10sv_auto_team_balance 0sv_auto_team_swap 1sv_bearercantsprint 1sv_client_reconnect_time 60sv_console_update_rate 1sv_dedicated_server_update_rate 100sv_dmgblockindicator 1sv_dmgblocktime 0sv_dump_online_statistics_period 0sv_forcerespawn 0sv_fraglimit 10sv_friendly_indicators 0sv_friendly_names 0sv_friendlyfire 1.sv_hail_to_winner_time 7sv_max_ping_limit 2000sv_pda_hunt 1sv_reinforcement_time 0sv_remove_corpse 1sv_remove_weapon 1sv_returnplayers 1sv_rpoint_freeze_time 0sv_shieldedbases 1sv_spectr_firsteye 1sv_spectr_freefly 0sv_spectr_freelook 1sv_spectr_lookat 1sv_spectr_teamcamera 1sv_statistic_collect 1sv_teamkill_limit 3sv_teamkill_punish 1sv_timelimit 0sv_vote_enabled 255sv_vote_participants 0sv_vote_quota 0.51sv_vote_time 1.sv_warm_up 0test_float 0.123test_int 123texture_lod 0vid_mode 1440x900

To mój plik user.ltx r1 odpowiada za oświetlenie statyczne, r2 dynamiczne.

Patch na oświetlenie dynamiczne podmienia tylko tekstury, nic nie zmienia w folderze bin.

 

Moim zdaniem problemem jest właśnie ta "nieświeża" podstawka.

 

Co do tych przesuniętych okienek - gdzie to występuje? kondotier pokazywał mi kiedyś grafikę z okienkiem wyboru pliku do wczytania i faktycznie "tak" "nie" było przesunięte. Gdzie tego szukać niestety nie mam pojęcia ale popatrzę, jak coś wymyślę to dam znać :)

 

Chyba, te ustawienia siedzą w plikach z katalogu mods - to bedzie większy problem, nie mam unpackera/packera.

Edytowane przez Allen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poszukaj tych plików w gamedata, bo te pliki też tam są, ale po zastosowaniu packera, gra widzi tylko te z mods. Wcześniej udało mi się znaleźć plik odpowiedzialny za wyświetlanie się okna ze znacznikiem. Napis był za daleko w lewo okna, wpisałem odpowiednie parametry i napis "wszedł" na właściwe miejsce. Z oknem napraw i modernizacji nie dałem rady. Jest jeszcze sprawa metalowych drzwi. Do otwarcia wyświetla się prawidłowo czynność na ekranie, ale gdy chcemy zamknąć, to widnieje tylko jup_b1_bar_dor, ale po naciśnięciu klawisza, drzwi zamykają się. Przeszukałem chyba wszystkie pliki i zero efektu. Nie ma czegoś takiego w plikach. Sądzę, że jakimś cudem gdzieś z podstawki musi zasysać.

Jeśli masz wiedzę, gdzie tych problemów szukać i brakuje Ci narzędzia do pakowania, to pisz na PW.

Dobry mod, ale kapryśny i za to go lubię, cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A to link do poradnika.

http://stalkerteam.pl/topic/5989-poradnik-przej%C5%9Bcia-moda-wariant-omega/

 

Ponieważ grę możemy rozpocząć w dwu wariantach, niektóre opcje z poradnika, mogą nie pokrywać się z efektami gry. Trzeba o tym pamiętać.

 

Życzę przyjemnej gry :).

DODANO:

Stad można pobrać:

Mod.

https://disk.yandex.ru/public/?hash=DcKqmcnjACKZEcgOkrQn/J7JetPGFekcOG/hHN7EIws%3D

Patch

https://disk.yandex.ru/public/?hash=iOyRfNGVCsxsmU4UaMr/ExzyrrYbDdXzVtPqVP1qwFw%3D

 

Wchodźcie na strony źródłowe. Mod był wstawiony dawno.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji, nie ujętych w Poradniku.

 

1. Sprawdzajcie przydatność do spożycia, chleba i kiełbasy. Z czasem tracą wartość odżywczą, aż do całkowitego zepsucia.

2. Miejcie w inwentarzu zapasową baterię ( niebieską ), do urządzeń detekcyjnych. Stan zużycia baterii, można sprawdzić tylko gdy detektor jest w plecaku. 

3. Nie zabierać Mordera do jaskini. W dialogu, nakazać mu pozostanie przy namiocie. W jaskini, lubi dać się zabić. Jak zginie po rozliczeniu zadania na jaskinię ( w jaskini nie zabijać snorków - uciec do Mordera ), mamy jego sprzęt. Drugi stalker musi przeżyć.

4. Bloki energetyczne dla egzo, służą długo, ale nie wszyscy handlarze mają je w sprzedaży.

5. Zbyt dużo sprzętu w plecaku ( w razie zmiany udźwigu ) i nagromadzenie złomu w schowkach - szczególnie na lokacji Bar, Limańsk i Szpital - powoduje LUA wyloty. Wgrać poprzedni zapis.

6. Zwracamy uwagę na przychodzące wiadomości, szczególnie od wejścia na lokację Radar, aby nie przegapić wiadomości od Wariaga. Są istotne, bo w nich mamy wskazówki o miejscu jego pobytu do spotkań. Za każdym razem, jest inaczej ubrany, więc trzeba pogadać z wieloma NPCami.

7. Egzo, po udoskonaleniu, naprawia tylko rusznikarz który je ulepszył. To samo z innymi pancerzami. Nie każdy rusznikarz chce naprawiać.

8. Zestawem naprawczym, naprawiamy broń tylko jeśli posiadamy drugi egzemplarz do rozbiórki. Jeśli jest to broń udoskonalona, egzemplarz do rozbiórki też taki musi być,  z tymi samymi udoskonaleniami. Dotyczy to również pancerzy.

9. Mamy możliwość zaznaczania teleportów i innych ważnych miejsc. Róbmy to, bo z teleportów korzystać będziemy wielokrotnie.

10. Użycie antyradu, powoduje głód. Stąd powinniśmy mieć zawsze coś do zjedzenia.

11. Detektory artefaktów, otrzymujemy do wykonywanych zadań pobocznych. Więc trzeba je brać.

12. Dca posterunku wojskowego w Kanionie, rozmawia z nami o możliwości przejścia, nawet jak weźmiemy opcję o samodzielnym szukaniu drogi. Ułatwi to powrót do Szefa po wykonaniu zadania od niego.

 

Inne porady, podpowiadane będą w zależności od potrzeb.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.