Skocz do zawartości

Wariant "Omega" v.4.0 - Tropem Zaginionego


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier nie tam co do energetyków to nie, poza tym w realu też tak to działa że jak wypijesz 1l powera z biedry to też ciężko usnąć, ale zrobiłem inny myk, poszedłem po ćmoku do mm tam wybiłem Zombiaki i się przekimalem więc luz, szukam teraz tego śmigłowca, nie mam pojęcia gdzie on jest 

Co z tymi pustkowiami? Gdzie jest ta chatka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 - Przecież na Jantarze jest tylko jeden śmigłowiec, przy bagienku. Chyba że chodzi o jakiś inny. Ja poboczne zadania opuszczałem, mogłem go nie wziąć.

Z energetykami to zawsze było tak, że po wypiciu nie można było spać tylko jakiś czas. A tu masz sytuację, że spać nie możesz, bo wypiłeś limit energetyków. Ile czasu od wypicia ostatniego by nie upłynęło, dalej spać się nie da.

A chatkę na Pustkowiach masz zaznaczoną na mapie. Środek lewego skraju mapy, droga kończąca się kółeczkiem.

Rada.

Spoiler

Na Pustkowiach nogi snorków możesz pozyskać w miejscach.

1. W Pieczarze. Ale trzeba z niej wyjść przez labirynt, co nie jest ani łatwe, ani dobre w skutkach. Ląduje się gdzieś poza Pustkowiami. Długa droga powrotna.

2. Koło dużego jeziorka z podziemiami. Ale tam innych mutków sporo. No i nie zawsze zdobędziesz potrzebną ilość. 

3. Lewy górny róg mapy, albo w dolince, albo przy skałach z pieczarą.

Mnie się snorki znów pojawiły jak przeszedłem do Rostoka. Nazbierałem ich ponad miarę. Trzeba było się wracać.

 

I na koniec mojej gry, ostatni NPC z którym mod pozwolił mi pogadać.

ss_administrator_06-18-19_17-41-43_(generators).thumb.jpg.4ba9de2bb8b16f8dc67f4db9326de3f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier a MW coś Ci mówi?

ale ja mogłem spać tylko miałem wylot ale tak to mogłem, zawsze mogę ale nie zaraz po energetyku, a jeżeli chodzi Ci o to że jakoś strasznie dużo czasu mija zanim energetyk się zneutralizuje to nie, u mnie to normalnie przebiega, nie wiem ile, nigdy tego nie liczyłem ale nie że przez 3 lokacje nie mogę spać, w ogóle te wspomagacze w tym modzie to są strasznie słabe, amfa działa dosłownie przez chwilę, po mecie to ma się zawroty głowy i nic z tego nie ma, nie wiem po co to wgl zostało wymyślone, jak dla mnie to to jest bez sensu, tylko ciąży w ekwipunku i jest drogie, albo ja nie umiem tego używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  MW jest zrozumiałe. Gdybyś zamiast mm napisał MM i że w nim szukasz, też nie byłoby problemu. Daję zrzuty z moim inwentarzem. Te niebieskie kule na pasie, to arty zwiększające wytrzymałość. Z nimi można biegać dłuższe odcinki, a energia nie spadnie do zera. Chociaż taka ich ilość powinna dawać pełne zabezpieczenie. A jak widać, jestem obciążony na maksa. Ten pancerz który mam, to taki optymalny. Daje wystarczającą ochronę i jednocześnie pozwala sporo dźwigać. Można go kupić u handlarza na MW. Żadna chimera z niego akumulatora nie ukradnie :007: . Oba karabiny znalezione. Celowniki też prawie za darmo. Jeden od razu był na karabinie, a drugi za flaszkę wódki.

ss_administrator_06-18-19_12-09-10_(limansk).thumb.jpg.e9c9b58d9312b1f97748f4dd574bc1b0.jpgss_administrator_06-18-19_12-09-21_(limansk).thumb.jpg.f85f3956f3b13523d0b3bc90d999a928.jpg

Pancerz ma tylko jedną wadę. Naprawić go może tylko Wkręt z MW. Zaletą zaś 60% ochrony telepatycznej. To jest dobre na kontrolery, burery i psipsy.

A biedę w inwentarzu spowodowała widoczna teczka. Waży aż 6 kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ok, specjalnie dla ciebie postaram się pisać to z wielkich liter, a tak apropo tematu pancerzy to zauważyłem pewną prawidłowość, jestem teraz na bagnach i robię zadanie dla kałańczy i mechanika, w związku z tym korzystam kilka razy z usług przewodnika i zauważyłem że ilekroć on mnie prowadza z bazy na bagna i na odwrót to z Aku z egzy znika mi za każdym razem kilka kresek a mam ostatni Aku, zawsze mogę go zamienić na ten który dał mi kałańcza ale on jest lipny bo nie ma noktowizora i ma tylko 40kg udźwigu, hmm? Nie podoba mnie się to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Do tych 40 kg, dochodzi jeszcze 20kg czerwonych. Czyli masz 60. Odejmujesz wagę pancerza i masz użytkowy udźwig. Jak przy egzie ( nawet ulepszonej na udźwig ) odejmiesz jej wagę i wagę akumulatorów, to masz nie wiele więcej. A naprawy drogie i nie dość że akumulatory drogie, to kupić je trudno. SEVA od Sacharowa ma współczynniki podobne do Archanioła, ale co dziwne, nie ma ochrony telepatycznej. A artów na telepatię nie spotkałem. Patrząc zaś na wagę nagród, lub wagę rzeczy do przeniesienia, to najbardziej nadaje się kombinezon stalkera. Autor moda chytrze to zrobił. Chcesz mieć dużo w plecaku, musisz mieć mało na grzbiecie.

Aby zarobić kasy, z baru na dzicz chodziłem bez pancerza, tylko z bandażem i apteczką. Za wyjątkiem bandytów, nikt tam do nas nie strzela. Za to wojna frakcji całą gębą. Trupów zatrzęsienie. Tylko trzeba uważać, aby nie oberwać przy okazji. Wracałem obładowany bronią i artami. A żarcia i medykamentów też było po dziurki w nosie. Dwa takie kursy przy każdej okazji pobytu w barze i kasy na kupno i remonty ponad potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

9 godzin temu, kondotier napisał:

Do tych 40 kg, dochodzi jeszcze 20kg czerwonych.

A do egzy do tych 60 dochodzi jeszcze 20 czerwonych to mam 80kg i tyle mogę targać, i w zadnym pancerzu tyle nie mogę, kasę to akurat mam i nie ona jest dla mnie zmartwieniem, a co zbiorę to i tak gdzieś sprzedam po drodze, jak nie randomowym stalkerom to u jakiegoś handlarza, ale ten Archanioł to ciekawa opcja, nie powiem, na pewno warto go mieć, rozumiem że tylko u Wolności można go kupić? drogi jest? bo nie zwróciłem uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Tak, tylko u Wolności, bo to ich pancerz. Kosztuje chyba ze 150 tys. Ale sprzedając te otrzymane w nagrodę i znalezione, ma się tę kasę. Tyle tylko że z tymi znalezionymi czasem trzeba się trochę przebiec. Bo przeważnie są tam, gdzie ich nikt kupić nie chce.

A od tych 80 czerwonych nie musisz odejmować wagi egzy? Sprawdź sobie wyrzucając ją i akumulatory. Sprawdź wtedy ile musisz wyrzucić. Dowiesz się wtedy, ile więcej możesz nosić. Najwyżej jakieś 5kilo. Autor moda nie rozpieszcza z udźwigiem, rekompensując to możliwością zbierania amunicji, żarcia i medykamentów z trupów. Jak przeszukujemy, nigdy nam tego nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

3 godziny temu, kondotier napisał:

Tak, tylko u Wolności, bo to ich pancerz. Kosztuje chyba ze 150 tys

Już się o to pytałem ale nie uzyskałem odpowiedzi, czy to nie jest czasem ten sam pancerz który leży w chatce na bagienku tuz przy przejściu na Topiel? Bo tam leży właśnie jakiś kombinezon wolności, byłem tam ale go nie wziąłem po pierwsze bo za dużo ważył a po drugie nie był mi potrzebny w danej chwili. Nie to jednak nie ten, ten w chatce to zwykły powiew wolności

pytanie, dlaczego tym koleszką z ATP nie da się gadać? i drugie pytanie, gdzie jest przejście z Wysypiska na Pustkowia?

 

ss_windows7_06-20-19_14-13-05_(atp_for_test22).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  To nie ten. Tam jest taki, jaki możesz podwędzić ze zbrojowni Wolności. A do niej mogłem się łatwo dostać, bo koło wartownika miałem na tyle luzu, że krzesełka i podskoki były niepotrzebne. Kłódkę rozbiłem nożem. A jak znajdujesz taki pancerz, to co Ci szkodzi go przymierzyć? To najprostszy sposób dowiedzieć się, co jest wart.

Przejście z Wysypiska na Pustkowia masz w tej dolince koło posterunku Powinności. Na samy je końcu, jak już się zaczyna skarpa. Tylko nie wiem, czy jeśli najpierw nie wyjdziesz w tym miejscu z Pustkowi, to teleport jest aktywny.

To jest tylko handlarz i nie przewidział autor moda pogawędek z nim. Ma tylko opcje handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no ja wiem że to handlarz, nawet pisze na fotce haha, ale to nie o to chodzi, nie da się z nim w ogóle nic zrobić czy to handlować czy gadać, przecież żeby był handel to też musi pojawić się okno dialogowe, uprzedzając pytanie, nie, nie stoję za daleko 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier mechanik gada normalnie

3 godziny temu, kondotier napisał:

Zanim poszedłem pohandlować, byłem u ich przywódcy i zrobiłem jego zadanie na zabicie mutantów atakujących ich placówkę.

A widzisz, ja też u niego byłem ale zadania mi nie dał, pogadaliśmy chwilę i tyle, to jest właśnie ten Walerian którego poszukuje Sidor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier będę drugi raz na ATP to tam do niego pójdę, może da mi to zadanie, obecnie mam inny problem, idę na Radar do Czechowa pomóc mu z Monolitem i dwie sprawy, na mojej drodze pojawia się ta dziwna anomalia, zajmuje całą szerokość ulicy i nie ma opcji tędy przejść a innej drogi tam przecież nie ma, anomalia się pojawiła nagle gdy wczytałem autosejwa bo wcześniej docierałem do anten ale Czechow mi ginął, po prostu nie zdążałem do tego mam popsuty karabin i w ogóle lipa, cały czas się blokuje i ciągle trzeba go przeładowywać a naprawić się go już nie da i innego nie mam, a druga sprawa to taka że cholera wie czy teraz zdążę, nie masz może sejwa już po akcji z Czechowem? Tego monolitu tam trochę jest a ja z tym popsutym karabinem to ewentualnie mogę ubić muchę w kiblu nieopodal a nie szwadron monolitu, pozdro

ss_windows7_06-22-19_15-24-47_(l10_radar).jpg

ss_windows7_06-22-19_15-26-04_(l10_radar).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Co dotyczy broni. Przecież jej w modzie jest tyle, że brać i przebierać. A tę co ma Monolit pod antenami, nawet dla siebie można podłapać. A jeśli to rkmK, to znajdziesz ich więcej. Dla mnie zaś w tym modzie najprzydatniejszy był ABAKAN. Możliwość strzelania po 2 naboje, podwieszenie granatnika, celownik optyczny i możliwość powiększenia magazynka do 45 nabojów.

Mnie też Czechow zginął kilka razy. I choć byłem tam na czas, to zawsze się dupek wystawił na odstrzał.

Ta anomalia, to Zasłona Dymna. Kilka razy w dialogach miałeś jej opis. Ja ją miałem tylko na początku Radaru, przy rogatce. Jeśli wyskoczyła Ci na tej drodze pod górkę, to nie należy wczytywać autozapisu, bo zawsze tam będzie, ale na nowo wejść na Radar z Cichych Wzgórz ( MW ). Ją można "przeskoczyć". Tylko jak się zaczyna rozrastać, to trzeba się cofnąć poza zasięg, a następnie pamiętając gdzie ma centrum, podejść jak najbliżej i jak zacznie dymić, to biegiem z palcem na apteczkach.  Na innych lokacjach też się trafiają.

Jak będziesz chciał jednak grać w egzo, to powinno leżeć w pokoju 26, a jak go tam nie będzie, to pod pokojem na podłodze korytarza. I jeszcze jakaś broń .

Masz dwa sejwy. Jeden chyba przed rozmową, a drugi po, bo ma opis następnego szukania.

454 czechow.dds                  454 czechow.sav

455 slady na wysypie.dds     455 slady na wysypie.sav

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier wszystko to rozumiem, szkoda mi tego karabinu bo jest pomodzony i dlatego go nie chce zmieniać, ma max obrażenia, wystarczy czasem 2 naboje i wróg ginie ale mechanicy nie chcą go naprawić, dzięki dobry człowieku za sejwy, zobaczymy co ty tam wymyśliłeś, na razie muszę wytrzeźwieć po weselu, myślę że za gre wezmę się dopiero jutro, pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  usuwam z kompa stare, ograne mody. Tak że kolejnymi savami już Cię nie wesprę. Będziesz musiał grać na swoich.

A ten Twój karabinek, jeśli pociągniesz na swoim savie, naprawi ci ten mechanik u którego go ulepszałeś. Tak jest ze wszystkim. Ja chyba nie mam ulepszonych, bo są tak samo skuteczne, a naprawia każdy. Są też skrzynki naprawcze, trochę ważą i trzeba mieć drugi egzemplarz broni. Musi mieć taki sam stan ulepszeń, lub ich brak. Nie korzystałem z nich, ze względu na ich wagę. Życzę powodzenie w dalszej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  te Zasłony, to efekt ostatniego patcha. Poprzednio takich hardkorów nie było. No i są umieszczane losowo, ale niewiele przesunięte.

Ja wyczekałem jak opadnie i następnie szedłem lewą stroną przy samej ścianie wąwozu. Doprowadź się do 100% zdrowia, idź jak ja szedłem, a jak ta druga zacznie dymić, masz sekundy oby biegiem uciec za nią. Palec na apteczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.