Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  Kiedy forum przechodziło na nowy serwer, część spolszczeń została w archiwum. Jak jeszcze kiedyś coś takiego Ci się przydarzy przy pobieraniu spolszczeń starszych modów, to tak jak napisał @tom3kb , od razu pisz do portalsa na PW dołączając tak jak teraz screena. Czasem może to być informacja, że wystąpił Error nr XXXX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z braku nowych modów, robię przegląd starych. I padło na ten. Ale tym razem wgrałem wersję z teksturami od @gawron . Muszę przyznać, że prezentuje się o wiele ciekawiej.

ss_administrator_02-15-19_15-34-15_(l01_escape).thumb.jpg.a3ce04ed284db4b0c3460b0082c7c544.jpg

ss_administrator_02-15-19_15-29-38_(l01_escape).thumb.jpg.a4ef4f4597084090b4de6be6d34f4fd4.jpgss_administrator_02-17-19_18-37-44_(l01_escape).thumb.jpg.ceb1463aa5f0e898490b23e7f3900d4a.jpgss_administrator_02-17-19_18-58-56_(l04_darkvalley).thumb.jpg.7cfdeec12e7c7f31bc93c0e8dd4940ae.jpgss_administrator_02-17-19_19-13-31_(l04_darkvalley).thumb.jpg.b0a99fb0f1b2d7e91e18950adac0191c.jpg

ss_administrator_02-17-19_19-14-43_(l04_darkvalley).thumb.jpg.3f6ce9658f3d8700169aea9b1f33952f.jpg

Kto jeszcze z tym modem nie miał do czynienia, powinien zrobić to jak najprędzej. Mod relaksowy i nietuzinkowy.

DODANO: Szkod, że co dobre, szybko się kończy. Tak jak ten mod.

             Jeden śmigłowiec zestrzeliłem.                                                         Do drugiego wsiadłem.

ss_administrator_02-18-19_13-18-01_(l11_pripyat).thumb.jpg.4af82e6a2d207033187e7df987a31fb0.jpgss_administrator_02-18-19_14-12-55_(l11_pripyat).thumb.jpg.4f362b0a2953e76c797c308e7076ba1e.jpg

 I tak przygoda się zakończyła. Mimo upływu lat, obiecany dalszy ciąg moda się nie pojawił. A tak dobrze się zapowiadało.

@gawron  Jakbyś zrobił jakiegoś patcha, tak aby używając noktowizorów w lepszych pancerzach, zamiast zielonego kisielu widzieć coś przed sobą, byłoby przyjemniej grać.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kondotier napisał:

 I tak przygoda się zakończyła. Mimo upływu lat, obiecany dalszy ciąg moda się nie pojawił. A tak dobrze się zapowiadało.

Ale tak jest z wszystkimi modami od tego teamu ;) Niby wszystkie się trochę łączą ale żaden nie jest sequelem poprzednika, trochę nawiązuje do niektórych zdarzeń z poprzedników, czasem jakaś postać albo coś z rozmów. Aż w końcu przyszło zamrożenie najnowszego i wszystko jest takie niedomknięte.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 20:34, kondotier napisał:

Jakbyś zrobił jakiegoś patcha, tak aby używając noktowizorów w lepszych pancerzach, zamiast zielonego kisielu widzieć coś przed sobą, byłoby przyjemniej grać.

Zgodnie z sugestią ten mini fix.7z zmienia widok w noktowizorze z zielonego kisielu na:

Spoiler

Słabsze kombinezony

171526762_nz.thumb.jpg.f577b529efd18412b73109e3145b988f.jpg

i te bardziej zaawansowane technicznie.

1487719922_nb.thumb.jpg.4fcddd3da8d4e2af2fd47f4617c1f735.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hmm? jakby tu zacząć? :006: Wiadomo, jak to u mnie, wszystko Si ale wylatuje przy ładowaniu gry, statyka, textury i trawy na 0, grafika na niskie, rozdzielczość 1024x968, wyczyszczony rejestr, usery i fsgejmy porobione, wersja Gawrona, co to może być? o czymś zapomniałem znowu?:smile_anom:czy komp za słaby? taki log

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default_aref::Compile
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender_R1\Blender_default_aref.cpp
[error]Line          : 75
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: prop\prop_barbwire3

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 no nie rozwalaj z wersją gawrona :)

Byś chociaż najpierw zwykłą sprawdził, ta była bez bajerów i raczej prosty mod więc powinieneś dać radę.

A spróbuj np na dynamicznym oswietleniu. Bo taki wylot w modach był jak się grało na statyku zamiast dynamicznym oświetleniu. Tylko czy komp ci wyrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 

@gawron macie racje, myślałem że jak jest do wyboru to można jej użyć, wziąłem na dynamiczne i na pełne dynamiczne i poszło, no niby chodzi ale jest taki dziwny efekt gdy się obracam, taki jakby rozmazany ekran, i tylko gdy się obracam, tak to normalnie wszystko, trochę wolniej chodzi kursor w PDA i w ekwipunku, efekt o którym piszę jest na foto, no chyba że tak ma być

ss_windows7_05-16-19_20-02-47_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron no nie bardzo jest już z czym zjechać, z czym mogłem to zjechałem, pograłem chwilę i jednak lipa z takim efektem, dobra spróbuję wersję podstawową

dobra na podstawowej nawet się nie uruchamia, wyskakuje monit że x-ray przestał działać, szukam czego innego

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  W 2013 kiedy mod się pojawił, to ja miałem można powiedzieć namiastkę komputera. Był to typowy biurowiec z CoreDuo chyba 2.5 GHz, 4 RAM i wsadzoną słabiutką kartą graficzną. A nie miałem z modem żadnych problemów.

Postawiłeś go na "dziewiczej" podstawce, czy na oczyszczonej z gamedaty po innym modzie? Wystarczy że z poprzedniego moda został user.ltx z innymi parametrami, których z ustawień nie da się zmienić. Usuń oryginalny user.ltx ( nawet ten z podstawki ) a mod zrobi swój nową grą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Jest nawet na pierwszej stronie tematu. Błąd w modzie, to zadanie poboczne, olej sprawę, nie bierz go i graj dalej.

Ktoś tam napisał też, że:

Cytat

Z Famą można pogadać, należy wyedytować tylko 2 pliki tekstowe. Jeden to "stable_dialogs_bar.xml" a drugi... Zapomniałem, ma "teamx"  w nazwie.

Jak znajdę te pliki to podrzucę info, co i jak.

I już się potem nie odezwał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb aha, musiałem to przeoczyć

Mam problem, mam znaleźć niejakiego Sokoła, ma być w Kordonie, w wiosce kotów go nie ma,w ATP też, poza tym w wiosce nie chcą ze mną gadać i mówią żebym poszedł do Sidora żeby mnie sprawdził, on też nie chce gadać, ale przecież to było na początku i on mnie już sprawdzał, to tak ma być?

 

ss_windows7_05-20-19_12-51-59_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb tak wysyłał mi ale ten poradnik to nie do końca pokrywa się z tym co jest w tym modzie, np: nie ma tam nic o czarowniku, jest o Kołdunie, którego wgl nie spotkałem albo "Otrzymujemy informację o lokalizacji schowka i jest on zaznaczony na mapie, szarym kółkiem. Może się pokrywać z tradycyjnym schowkiem. Dostępu bronią świnie, dziki i psy. Odnajdujemy oba schowki, jeden w pniu, drugi to plecak na kamieniach." - schowek z pendrajwem dla sokoła w DM, nie był zaznaczony żadnym szarym kółkiem i przeszukałem te schowki wszystkie i nic nie znalazłem, większość jest pusta z resztą nie tylko w DM bo i w całym modzie wiele schowków to jakieś atrapy albo niewiele się tam znajduje, zazwyczaj jakieś bzdety typu 3 bandaże albo jakiś popularny art wart grosze, także tak to jest z tymi poradnikami, nie zawsze one "działają" tak jak powinny, dlatego czasem czytam poradnik a mimo wszystko pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, cez137 napisał:

tak wysyłał mi ale ten poradnik to nie do końca pokrywa się z tym co jest w tym modzie,

No bo nie każdy poradnik to jest 100% dokładnie opisane tego co jest w modzie, ludzie też nie wszystko muszą opisać, a i niektóre to jest jedna z możliwości, która trafiła się akurat temu co poradnik pisał. Np: jakiś przedmiot ma ze 3 punkty spawnu, on go znalazł "tutaj", a ty jak będziesz się trzymał kurczowo poradnika to do śmierci moda nie przejdziesz bo tobie się ten przedmiot akurat zrespił 5 drzew dalej.

A akurat w tym jest napisane o twoim problemie, że za torami mamy Sokoła szukać przy ogniskach, a nie w zabudowaniach.

 

Puste schowki to przypadłość wielu modów, dostawałeś powiadomienie, jest opis na mapie, a tam pustka. No i w nie każdym schowku zaraz muszą być super arty i jakaś giwera, a nawet nie powinny, bo by było za łatwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb dobra nie będę się wdawał w szczegóły, napisałem wszystko wyżej, a skoro nie każdy jest dokładny w 100% to gdzie jest Karb w Barze? Bo o nim też nic nie znalazłem, cynk jest od Barmana żeby z nim pogadać, jest gdzieś w Barze ze "swoimi" i to nie jest raczej powinnościowiec, z resztą, powinność nie pozwala mi wleźć do ich bazy więc wątpię żeby był tam u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 a tak trudno włączyć PDA i zakładkę stalkerzy, przejść się po Barze (nie jest za duży i nie ma w nim wielu stalkerów chyba, a nawet jeśli to w paru miejscach) i jak ci się pojawi w kontaktach Karb to będziesz wiedział, że jesteś w pobliżu. Do tego ci się wyświetli czy to stalker czy np gość z Powinności.

Ciężko pamiętać gdzie jest każdy stalker, w każdym modzie.

Kombinuj ;) ja już tak nie raz npców szukałem jak pamięć zawiodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.