Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze RAM-u


carlopapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję pomocy przy wyborze ram-u. Wiem napewno że ma to być 16GB 4x4GB ale jest tego tyle, że nie bardzo wiem jakie wybrać.

Mój zestaw można znaleść tu: http://stalkerteam.pl/topic/4357-komputer-carlopapa/     update na końcu strony. Dodam tylko że nie może to być pamięć z wysokim radiatorem ponieważ nie zmieści mi się pod wentylatorem od CPU. Za wszelkie propozycje i sugestie będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś najważniejszego ...ile miałby mniej więcej kosztować ten RAM. Ciężko coś wymyślić bo rozpiętość cen jest duża.

Ja mam dwa pytania

1...Ma być na pewno 16 GB  dlaczego ?

2...Czy zestaw 2x 8 Gb wchodzi w rachubę, czy obowiązkowo wszystkie sloty i 4x4 GB ?

 

//

Podkręcasz komputer, czy raczej nie i RAM 1600 Mhz wystarcza?

Są w Twoim BIOS ustawienia dla profili XMP ?

 

Płyta...M4A79XTD EVO

Obsługiwane pamięci...

4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 1800(O.C.)/1600/1333/1066 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory Dual Channel memory architecture *AMD AM3 100 and 200 series CPU support up to DDR3 1066MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś najważniejszego ...ile miałby mniej więcej kosztować ten RAM. Ciężko coś wymyślić bo rozpiętość cen jest duża.

Ja mam dwa pytania

1...Ma być na pewno 16 GB  dlaczego ?

2...Czy zestaw 2x 8 Gb wchodzi w rachubę, czy obowiązkowo wszystkie sloty i 4x4 GB ?

 

//

Podkręcasz komputer, czy raczej nie i RAM 1600 Mhz wystarcza?

Są w Twoim BIOS ustawienia dla profili XMP ?

 

Płyta...M4A79XTD EVO

Obsługiwane pamięci...

4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 1800(O.C.)/1600/1333/1066 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory Dual Channel memory architecture *AMD AM3 100 and 200 series CPU support up to DDR3 1066MHz

A więc na ram chciałbym przeznaczyć do 1000 zł, 16GB napewno ponieważ chcę mieć spokój na jakiś czas i lubię mieć zapas i w kościach 4x4 GB ponieważ moja płyta ma 4 sloty ram najlepiej quad channel. Przy obecnym CPU nie podkręcam jest na stockowym 3,2 GHz, a myślę że 1600 Mhz wystarczy choć i 1800 nie pogardzę. Nie wiem czy mój bios ma XMP oto cała specyfikacja pamięci ze strony producenta:

 

4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 1800(O.C.)/1600/1333/1066 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory Dual Channel memory architecture *AMD AM3 100 and 200 series CPU support up to DDR3 1066MHz **Due to OS limitation, when installing total memory of 4GB capacity or more, Windows® 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Hence, a total installed memory of less than 3GB is recommended. ***Refer to www.asus.com for the memory QVL (Qualified Vendors Lists).

 

i bios:

8 Mb Flash ROM , AMI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.3, ACPI 2.0a, ASUS EZ Flash 2, ASUS CrashFree BIOS 3

Edytowane przez carlopapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o profile ponieważ czasem pomagają dobrze ustawić kości. To nowa płyta i raczej będą w bios...masz to wszystko w instrukcji płyty napisane.

Jeżeli chodzi o 1800 Mhz ..można kupić jednak nie wiem czy bez OC ram będzie widziany jako 1800 Mhz. Można jednak podbić RAM w profilach jeżeli takie są w bios, lub zrobić małe OC pamięci. Wszystko zależy od doświadczenia użytkownika.

Pamięci 1600 Mhz wczyta bez żadnych kombinacji. Ponieważ chcesz 4 kości to proponuję nie bawić się w OC tylko wstawić RAM 1600 Mhz.

Potem dopiszę propozycje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda dobra płyta ma 4 sloty to nie problem. Np. można włożyć parę 2x8 z wysokim radiatorem w solty 2 i 4. Ja proponuję coś z małym timingiem CL 7 kości 2x 8GB....http://www.agito.pl/pamiec-g-skill-ddr3-2x8gb-1600mhz-cl7-tridentx-707-660740.html?attr=361-278796,363-374141...jeżeli czerwony grzebień jest za wysoki można go zdjąć. ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej zmienił bym chłodzenie na jakieś wysokie niż wodował komputer, ale to już każdy wie co robi. Poszukamy innych kości ale wybór z niskich profilach nie jest duży.

Dlaczego dałeś linki z zagranicznych sklepów w 1 poście, jeżeli kupujesz za granicą to szukanie w sklepach PL mija się z celem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie kości może by się zmieściły. Ja mam dwa wysokie profile i weszły na styk koło fortisa do drugiego i czwartego slotu. Może przemyśl jeszcze czy 2x8 by nie mogło być. No chyba że na Twojej płycie sloty są bliżej procka niż u mnie to wtedy faktycznie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem zagraniczne serwisy bo mieszkam w UK i nie chodzi mi o szukanie w sklepach PL tylko o konkretne propozycje ja już sobie sam znajdę markę i model na odpowiednich serwisach angielksich, a sloty są rzeczywiście blisko CPU dlatego przy wymianie ramu albo trzeba zdjąć wentylator, albo wyjąć płytę a wolę to drugie.

Edytowane przez carlopapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z niskim profilem bo wybór mały...może coś takiego z CL8...dwa komplety...http://www.morele.net/pamiec-crucial-blt2cp4g3d1608dt2txobceu-509281/.

Takie kości można potem podbić do 1866 Mhz lub więcej w BIOS bez ingerencji w CPU i resztę.

 

Jeżeli płyta obsługuje quad to można szukać tutaj...http://www.kingston.com/pl/memory/hyperx/genesis/quad_channel/..HYPER X to dobre kości.

//

Tutaj o innych...http://www.benchmark.pl/aktualnosci/G.Skill_RipjawsZ_wyczynowe_pamieci_Quad_Channel_dla_overclockerow-37504.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.