Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 604
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dodatkowa informacja. 

GSC Game World zrezygnowało z rosyjskiego dubbingu. 

Informacja ta została opublikowana na oficjalnej stronie gry, a także potwierdzona przez menedżera społeczności:

- Zrezygnowaliśmy z rosyjskiego lektora. Napisy w języku rosyjskim będą

2.jpg

Źródło: [KLIK]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MOS napisał:

ruskie rujnują im kraj a oni i tak dają im po rusku napisy... 

Ale wiesz, że na Ukrainie z połowa ludności posługuje się językiem rosyjskim to nawet dodali go dla swoich :)

Z jakiś tam ostatnich artykułów pierwszych z brzegu:

Cytat

W sondażu przeprowadzonym przez Razumkov Centre w 2011 roku aż 44,5% obywateli Ukrainy odpowiedziało, że w życiu codziennym posługuje się językiem rosyjskim. Ukraińskiego używa 53,3%.

Czy wcześniejsze https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Język_rosyjski_na_Ukrainie

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MOS napisał:

JPD, u nas spolszczyć gier nawet wydawcom się nie chce

Patrząc na jakość co poniektórych "spolszczeń", nie wiem czy to taka zła rzecz ;) :D

A co do dubbingu, to się dziwię, że nadal się upierają żeby robić angielski. Czy to w oryginalnej trylogii, czy w Metro, angielskie głosy zawsze najbardziej niszczyły klimat.

Już pomijając kwestię, że angielskie głosy doprowadziły do narodzin kilku durnych memów ze STALKERa z którymi utożsamiana jest ta gra na zachodzie.

  • Super 1
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to MOS i ArNie zastanawia ale patrząc na nasze podwórko to czemu nie ma opcji językowych w grach w językach mniejszości etnicznych z Europy mieszkających w Polsce takich jak na przykład Białoruski, Ukraiński, Rosyjski, Niemiecki, Czeski, Słowacki, Litewski czy Serbski - Górno i Dolno/Łużycki tylko jakieś wypociny w slangu z narzecza który jest dialektem z ... et cetera, cetera w tzw. "języku" angielskim???

Każdy język z Europy z naszego obszaru - Europa wschodnia jest dobry do Stalkera ale nie w/w slang z narzecza.

Jak w/w ten slang niszczy klimat gry i jest ubogi językowo wobec każdego pełnoprawnego w 100% języka.

Ale GSC ma swoje prawa bo to ich gra więc i ich zasady obowiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tom3kb napisał:

Ale wiesz, że na Ukrainie z połowa ludności posługuje się językiem rosyjskim to nawet dodali go dla swoich :)

Nie wiem, ale ma to teraz sens. Bardziej właśnie się odnosiłem do wypowiedzi że nie będą sprzedawać S2 na terenie rosji, a tu nagle robią im język więc WTF. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Agrael napisał:

 to angielski, który zabija klimat. 

A nawet nie zwróciłem uwagi :D możę przez to, że zakładałem, że tam teraz to już będzie pełno grup czy naukowców z całego świata. W sumie nawet by było fajnie jakby jakieś obozy naukowe były z załogami z zachodu, jacyś najemnicy czy kontraktorzy szprechali po angielsku, a inni zwykli stalkerzy głównie np po ukraińsku czy rosyjsku (no ale ruskim dubbing wycieli ;) ).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenie ściętej głowy, ale gdyby zadbali o takie najdrobniejsze detale, po których od razu dałoby się poznać przedstawiciela danej grupy, to byłoby coś. Dajmy na to grypserę u bandytów oraz ich więzienne tatuaże, żargon żołnierzy/powinności. 

Swoją drogą, to bardzo fajne nawiązanie w zwiastunie.. :) 

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczoraj (nawiązując do wstawek na tzw. gadaczu z wczoraj - 14.06.2022):

Spoiler

Twórcy Stalkera 2 walczą na froncie więc premiera może być dopiero w 2023 roku.

Stalker 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ta data co jest obecnie to najpewniej została ustanowiona automatycznie przez sklep, ja obstawiam koniec trzeciego lub początek czwartego kwartału 2023.

Zresztą, zgodnie z obecnymi tradycjami, na święta będzie pewnie w promocji od razu.

Najważniejsze dla mnie to to, że na premierę można od razu grać bez DRMów i konieczności stałego połączenia z internetem.

Edytowane przez ArNie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ze złych wieści - preordery anulowane. źródło

Z dobrych/średnich wieści - gra wyląduje we Wczesnym Dostępie na Steamie żródło

u6uhPXX.png

Czy skończy jako jeden z tych tytułów, które gnuśnieją w tym Early Access przez lata? DayZ wyszło, parę innych gier też to może i im się uda...

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
źródła
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.