Skocz do zawartości

Symulatory pola walki: ARMA, IF oraz ciekawe mody i mody typu S.T.A.L.K.E.R do ARMA II CO


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Po dziesięciu kolejnych hackach na ustawieniach ultra jest 50-60 FPS. Można pograć w końcu. W lesie dochodzi do 90 FPS. Procek 4300 MHz.Celowanie jest rzeczywiście dziwne bo nawet przy wstrzymaniu oddechu celownik telepie się jakby żołnierz miał Parkinsona. Dopiero z bipodem jest lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w którym patchu zrobili coś z AI ale moi towarzysze zachowują się jak ziemniaki. Strzelają kilkanaście razy w jeden punkt i nie potrafią trafić gościa mimo to padają jak muchy mimo dania komend, uwaga, walka oraz, trzymaj się nisko. Czasami gdzieś zmulają z tyłu a czasami wbiegają na pełnej ****ie w środek obozowiska mimo nie wydania komendy "naprzód". W OFP to geniusze byli w porównaniu do tego. Robili zawsze to co się im kazało i za to ceniłem bardzo sobie OFP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy mission pack do Cold War Rearmed 2

SP Mission Pack CWR 2 Remake v1.0

3 misje

Link do misji:

http://www.armaholic.com/page.php?id=29052

Wymaga: Arma 2 CO v1.62 (A2 v1.11 i OA v1.62)

Wymagane mody/addony:

Cold War Rearmed 2 v1.01.2
http://www.armaholic.com/page.php?id=14568

 

Ps: A tak swoją drogą jakbym chciał zrobić temat ze wszystkimi swoimi misjami/kampaniami to gdzie by najbardziej pasował? HydePark?

 

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Radosna wiadomość dla wszystkich  fanów ARMA 3 na bieżący rok zostało zapowiedziane wydanie narodowego moda do ARMA 3 - "Polskie Siły Zbrojne". W końcu dostaniemy pełne wydanie jednostek, pojazdów, sprzętu i uzbrojenia Wojska Polskiego. Mod będzie rozwijany do działania nie będzie wymagał innych modów które będą do niego włączone. Więc jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad kupnem ARMA3 to teraz jest już uzasadnione kupno gry:biggrin:. Tego moda można porównać do międzynarodowego RHS ponieważ wśród twórców są moderzy którzy biorą czynny udział w rozwoju RHS oraz doświadczeni krajowi moderzy i fani serii ARMA. Po wydaniu moda dostaniemy możliwość testowania pojazdów podobnie jak w ARMA3 gdzie mamy wirtualny garaż, tylko że będą to pojazdy używane przez WP. Jest więc na co czekać, link do wiadomości źródłowej http://forum.armacenter.pl/viewtopic.php?f=119&p=170992#p170992. Tam też ścreeny z testów moda, wyglądają świetnie.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Armaholicu ukazał się mały mod który stał się hitem. Dodaje zombiaki do gry. Zombi są agresywne i bardzo szybkie więc mamy pełne ręce roboty w czasie misji. Atakują hordą i sprintem gracza. Moda można pobrać z linku http://www.armaholic.com/page.php?id=28958

W warsztackich  Steam są misje pod tego moda więc wszystkich fanów zombiaków zachęcam do pobierania misji i gry. Dowiedziałem się bliżej na temat moda dodającego jednostki i uzbrojenie WP do ARMA3 temat w poście powyżej. Autorzy nastawiają się głownie na przedstawienie uzbrojenia i jednostek WP z PKW czyli Irak i Afganistan.

Z nadchodzących ważnych wydarzeń na przyszły tydzień zapowiadany jest patch 1.50 który wszystkim posiadaczom Windowsa 10 pozwoli bezproblemowo grać w ARMA3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedawno wyszła fajna kampania do army 2 (i moda CWR2, wiecie Operation Flashpoint ;) )

Operation Mercury

Jest to remake kampanii, która powstała do Operation Flashpoint dlatego teraz została odtworzona na modzie CWR 2.

W skrócie kampania z 16 misjami i 21 cutscenkami. Gramy jako jednostki specjalne więc czekają nas różnorodne misje.

Link do kampanii na armaholicu:

http://www.armaholic.com/page.php?id=29523

Ja do dziś pamietam fragmenty, niektórych misji, a grałem w tą kampanię ponad 10 lat temu ;)

Aha kampania jest też po angielsku więc nie musicie się bać, że remake zrobili niemieccy missionmakerzy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostaliśmy patch 1.52 który naprawił wiele niedociągnięć np brak zasobów pamięci podczas rozgrywki i wczytywania niektórych modów i addonów. Ponownie możemy się cieszyć rozgrywką w starsze misje z warsztatu steam. Mogę śmiało napisać że jestem  tradycjonalistą i ciągle gram w moje ulubione misje stworzone przez doświadczonych missionsmakerów.

Choć te misje przechodziłem po kilka razy to za każdym razem otrzymujemy inną rozgrywkę, przeciwnik może nas zaatakować dość szybko lub my uzyskamy przewagę i zniszczymy przeciwnika. Misję nie należą do łatwych ale ile otrzymujemy satysfakcji gdy widzimy ekran końcowy z napisem misja wykonana. Na tym polega wyjątkowość ARMA3 i jej nie powtarzalność. Każdą misję możemy wykonać w dowolny sposób ponieważ jest nieskończona ilość dróg na końcu których znajduje się nasz cel który mamy osiągnąć.

Jeżeli sami chcecie się przekonać o wyjątkowości gry to warto zagrać. Mija właśnie 2 rok jak zagrywam się w ARMA3 i powiem że gra dalej jest rozwijana i zapewnia tysiące godzin ciekawej, wciągającej i satysfakcjonującej rozgrywki. 

Postanowiłem sporządzić ranking misji, spis misji w które warto a nawet trzeba zagrać.

Ranking będzie zawierał link do misji, krótki opis i moją ocenę.

TOP misji czernobyl10 ARMA3

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=289830024

Rebelianci zajęli rafinerię na pustyni, wzięli do niewoli pracowników i załogę zestrzelonego śmigłowca. Do odbicia zakładników i wyparcia rebeliantów zostaje skierowany oddział 10 Marines. Misja typu coop/sp jest możliwość zapisu stanu gry. Długość - ok 6-8 godzin w trybie gry pojedynczej, poziom trudności - wysoki, wymaga modów. Ilość zadań do wykonania - dużo i są skomplikowane. Przeciwnik porusza się po odległych terenach, prowadzi zmasowany ogień, najlepsza broń w tej misji według mnie karabin maszynowy, PKT do którego znajdziemy mnóstwo amunicji, jest celny i bardzo skuteczny. Ocena: 10/10

Edytowane przez czernobyl10
Ranking misji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=279086124

 

Kolejna misja z warsztatu w którą warto zagrać. Jesteśmy członkiem SAS - u. Zadaniem oddziału jest zniszczenie stanowisk artylerii przeciwlotniczej AAF oraz ewakuacja po wykonaniu zadania. Misję możemy rozgrywać w trybach sp/coop. Długość ok 4-5 godzin. Poziom trudności wysoki. Najlepsze momenty to walka w terenie leśnym z patrolami AAF. Musimy mieć sposób aby pokonać kilkuosobowe patrole w terenie leśnym, tym bardziej że przeciwnik nas otacza. Gramy nocą podczas opadów śniegu, polecam noktowizje i celownik noktowizyjny. Moja ocena 8/10. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił to śmiało polecam misję, wymaga modów.

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=290217730

Oddział specjalny SAS- u ma zniszczyć położoną głęboko w dżungli wioskę rebeliantów, przechwycić i zniszczyć kontenery z bronią oraz zniszczyć oddziały rebeliantów w bazie ukrytej w dżungli. Po wykonaniu zadania udać się do miejsca ewakuacji i odlecieć helikopterem. Misja typu sp/coop. Poziom trudności wysoki, pora doby -noc, używamy noktowizora i celownika noktowizyjnego. Walki w terenie leśnym z patrolami wroga. Długość ok 5-6 godzin dla doświadczonych gracy ok 3-4 godziny. Czasy dla singlowego przechodzenia misji. Warto zagrać nawet dlatego aby zobaczyć nocne niebo pełne gwiazd i pełnię księżyca

107410_screenshots_2015-10-09_00008.thum

 

Edytowane przez czernobyl10
kolejna misja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiły się nowe wersje misji przerobione na grywalne mody i addony. Jednakże jest pewna niespodzianka dla graczy. Przynajmniej dla mnie która utwierdziła mnie że steam nie jest doskonały a i Bohemia również. Otóż jak fan gry i trudnych misji grałem we wcześniejsze wersje misji, jaka była moja radość gdy autor opublikował nowe wersje misji. Z ochotą zasubskrybowałem nowe misje i dalej do gry a tu nagle dziwne komunikaty o braku jednostek. O co chodzi, mam najnowsze wersje modów. O co chodzi?

Już odpowiadam. Jeżeli graliśmy w starsze wersje misji to steam jakoś zapamiętuje to i grając w nową wersje występują błędy. Autor przerobił stare misje w parciu o nowe grywalne mody i addony. Nastąpiło jakieś pomieszanie. Próbowałem odsybskrubować stare misje i ręcznie usunąłem je z folderu steam ale problem występuje nadal. Tak więc niespodzianka dla graczy. Powiem że nowe misję są świetne, trudne ale dynamiczne. Więcej z posumowaniem misji napiszę w późniejszym terminie.:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej w warsztacie pojawiły się nowe wersje misji oparte na działających modach. Warto zagrać w te misję ponieważ są ciekawe, trudne i zapewniają rozgrywkę na długie godziny. Wymagają addonów i modów z których największy to zestaw map AiATP ale to podstawowy mod którego wymaga wiele innych addonów dodających nowe tereny do gry.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=550413127

Drużyna marines ma dowiedzieć się co stało się z zaginionym konwojem humanitarnym na terenach okupowanych przez afrykańskich rebeliantów. Walka jest długa ponieważ musimy oczyścić z rebeliantów duży obszar miasta. Zniszczyć pojazdy rebeliantów i udać się do punktu ewakuacji.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=554666045

Jako marines musimy pomóc konwojowi humanitarnemu ONZ który został zaatakowany przez rebeliantów. Misja jest trudna i bardzo długa. Walki w dżungli na dużych odległościach. Tym trudniej gdyż broń nie posiada celowników optycznych. Musimy stosować taktykę i wypatrywać przeciwnika wśród drzew. Mamy do wykonania kilka zadań ale gorąco polecam zmierzyć się z tą trudną misją.

107410_screenshots_2015-11-10_00004.jpg

107410_screenshots_2015-11-15_00010.jpg

107410_screenshots_2015-11-15_00014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna świetna misja z warsztatu http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=546382813

Jako marines lądujemy na wyspie Thirsk. Nasze zadania to zniszczenie posterunku rebeliantów przy latarni morskiej, wysadzenie masztu nadawczego radiostacji rebeliantów, zniszczenie pojazdów konwoju oraz odnalezienie w głębi lądu i zniszczenie samobieżnego zestawu lotniczego SZYŁKA. Po wykonaniu zadań szybki odwrót do punktu ewakuacji i odlatujemy śmigłowcem. Akcja noc - poranek, walki w terenie zalesionym, często pojawiają się patrole przeciwnika. Gra coop dla 5 graczy lub singleplayer. Długość dla doświadczonego gracza ok 3 godziny/ zespołu ok 1 - 1,5 godziny. Kilka screenów z misji poniżej:

latarnia.thumb.jpg.c1ff9e450969408aa7528radiostacja.thumb.jpg.b69fc5102fe9dd345d564efaf1b5e6a_atak_na_konwj.thumb.jpg.a2wysadzone_pojazdy_konwoju.thumb.jpg.5c60ewakuacja.thumb.jpg.02bdba2b74a572da64e7

Kilka porad jeżeli chodzi o przygotowanie zasadzki na konwój w misjach:

- jeżeli gramy coop to jest łatwiej ponieważ jeden z członków zespołu dysponuje wyrzutnią ppanc;

- najpierw niszczymy najsilniejszy pojazd konwoju: uzbrojony samochód, transporter opancerzony, czołg;

- niszczymy załogi i desant z pozostałych pojazdów które się zatrzymały;

- niszczymy po zlikwidowaniu siły żywej pozostałe pojazdy;

- jeżeli gramy sp a mamy w posiadaniu materiały wybuchowe  to je podkładamy;

- czekamy aż pierwszy pojazd przekroczy wysokość linii na której są podłożone ładunki;

- wysadzamy ładunki niszcząc/uszkadzając pojazd;

- niszczymy załogę pojazdu jeżeli jest uszkodzony np.: czołg;

- niszczymy siłę żywą z pozostałych pojazdów;

- jeżeli mamy na wyposażeniu km to ostrzeliwujemy pierwszy pojazd niszcząc jego załogę (tylko w przypadku pojazdu uzbrojonego np.:samochód z km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeżeli napotkacie przeszkodę w postaci nie możności rozegrania starszych misji z ARMA3 na mapach Thirsk, Falujah które wymagały modów:

@A3MP;

@A3MP - AP to jest rozwiązanie w postaci moda @CUP TP http://www.armaholic.com/page.php?id=30046  

pobrać wymaganego moda @CUP CORE a najlepiej wersję full

potem instalujemy:

@CUP TP

@A3MP_AP

@FATA AII

@Namalsk Crisis

@Thirsk lub @Falujah

i możemy grać - sprawdziłem to sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.