Skocz do zawartości

Nagrywanie filmów ze S.T.A.L.K.E.R-a na Youtube


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad nagraniem gameplay-ów ze S.T.A.L.K.E.R-a Zew Prypeci jednak potrzebuje kilku rad:

 

1. Jakiego programu do nagrywania najlepiej użyć? Frapsa czy może czegoś innego i lepszego?

 (Zależy mi na tym , aby program był łatwy w obsłudze i nie obciążał zbytnio komputera, może być w języku angielskim).

 

2. Jakiego programu do obróbki wideo użyć?

(Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego programu tego typu, i tutaj także zależy mi na łatwości obsługi, on także może być w języku angielskim).

 

3. Czy aby opublikować filmik ze "zmodowanego" S.T.A.L.K.E.R-a muszę mieć na to zgodę twórcy moda? 

 

Z góry dziękuje za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartus

Ad.1)

Każda sugestia będzie subiektywna z uwagi na fakt różnych doświadczeń z programami do nagrywania filmów, ale w mojej ocenie najlepszym z programów - o największej palecie możliwości,  jak również czasie nagrywania znacznie większym niż w przypadku Frapsa, którego wersja demo oferuje tylko 3 min. nagrywanie - jest Bandicam. Program ten umożliwia nagrywanie filmów o długości 10 min w wersji demo, co nie jest dla mnie problemem ponieważ korzystam z Windows Movie Maker 2012, który w porównaniu do wersji poprzednich oferuje naprawdę dobrą jakość edytowanych filmów. Tworząc nawet 10 min nagrania - jestem je wstanie scalić w jeden film. Wracając jednak do Bandicam - jedyną chyba wadą programu jest dodawanie loga programu w przypadku wersji demo, wersja full - usuwa je z tworzonych nagrań. Zalety programu świetnie przedstawiła strona Programosy (link) - szczerze polecam. Krótka prezentacja menu programu :

http://www.youtube.com/watch?v=dAHKqkzd2_M

 

Ad.2)

Na rynku jest wiele alternatyw dla programów oferujących możliwość nagrywania, ja wybrałem Bandicam, którego wersja demo w zupełności mi wystarcza.

Edycja filmów jak kompresja czy dodawanie ścieżki dźwiękowej w moim przypadku spoczywa na edycji programem VirtualDub, do którego tutorial można znaleźć pod tym linkiem. Uzupełniająco można jeszcze przeczytać te porady.

 

Dla forum piszę tutoriale nt. modyfikacji, ostatnimi czasy uzupełniając je o krótkie filmiki tworzone w/w narzędziami - jakość możesz ocenić sam, oczywiście wybierz HD.

My YouTube Channel

 

Ad.3) Jest b. dużo filmów ze stalkera tworzonych przez fanów. Gdyby każdy miał obowiązek posiadać prawa autorskie udzielone przez GSC, wówczas wiele kont YT z powodu powiadomienia o naruszeniu praw autorskich zostałoby zamkniętych a tak nie jest. Śmiało możesz nagrywać filmy, ba - robisz reklamę wspaniałej gry na popularnym serwisie - zachęcając graczy do przygody ze stalkerem.

 

Jeszcze jedno - nie jestem ekspertem od obróbki filmu, jest to jedynie zbiór polecanych metod z których korzystam osobiście.

Cytując Morfeusza:

"mogę wskazać ci drzwi, ale TY sam musisz przez nie przejść"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecę Bandicam-a. Przesiadłem się jakiś czas temu z Fraps-a i w mojej opinii było warto. Natomiast co do Windows Movie Maker to nie potrafię z niego wyeksportować filmu 1080. Mimo że taki mam film źródłowy z bandicama to po potraktowaniu WMM i eksporcie na maksymalnej jakości, wychodzi zdecydowanie gorsza jakość i mniejsza rozdzielczość.

 

[EDIT]

Okazało się że mam niższą wersję WMM. Na dobrych programach była opisana jako najnowsza (2012 w ogóle nie było) i stąd problemy z jakością.

Edytowane przez MiedzianeJaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się, co do programów do nagrywania, ponieważ się nie znam. Ale może pomyślisz nad nagrywaniem rozgrywki nie z Zewu Prypeci tylko np. z modów. Na youtubie jest wiele filmików ze Stalkera, natomiast niezbyt wiele jest ich z różnych modyfikacji (a zwłaszcza po polsku). Przy okazji wiele osób, które utknęły na różnych modach mogłoby znaleźć rozwiązanie swoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartus

Komentarz zawsze możesz zrealizować w postaci napisów do filmu - jest to w pewnym sensie rozwiązanie kwestii barwy głosu, która nie koniecznie zachęca do oglądania relacji/recenzji. Jeśli przy projekcie może pomóc Ci znajomy - poproś go o użyczenie głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kręceniem filmików, to ja bym był ostrożny, by niechcący nie wyrządzić "niedźwiedziej przysługi" filmowanemu modowi.

Podam dwa przykłady.

1. Mod Nature Winter v2.3 Black Edition. Strasznie zadowolony z siebie młodzieniec zrobił poradnik. Szkoda tylko, że grał jakby pierwszy raz grał w Stalkera. Pomijał zadania poboczne, nie szukał schowków, ginął w anomaliach i w walkach, które przeciętnie doświadczonemu graczowi nie powinny sprawić najmniejszego problemu. Grał byle do przodu. Patrząc na jego grę, odnosiło się wrażenie, że mod jest kiepski, a faktycznie mod jest świetny, tylko trzeba myśleć.

2. Mod Tajne Ścieżki 2. O dziwo też młodzieniec wstawił na Youtube filmik w którym przez kilkanaście minut szukał przejścia z Dziczy na Jantar. Kręcił się po lokacji, przeklinał moda, narzekał i nawet mu do głowy nie przyszło jaki jest z niego pierdoła. 

 

Nie chcę Cię zniechęcić, nagrywaj jak lubisz, tylko zalecam ostrożność i rozwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Action! nie nagra materiału z ZEW'u no chyba że to poprawili ale w niewidomych przyczyn włączenie nagrywania zawiesza ZEW, był taki temat 1,5 miecha temu ktoś się pytał dlaczego mu się zawiesza gra i sprawdzałem u siebie tylko nie pamiętam na jakim to forum było.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa przedmówcy. Testowałem Action! w wersji 1.16.3 na Shoc, po aktywacji recordingu - następuje zawieszenie zarówno gry jak i programu, próbowałem kilkanaście razy z tym samym skutkiem, przy różnym ustawieniu aplikacji. Podobny wątek opisano tutaj. Nie twierdzę, że Action! to słaby program, jednakże do nagrywania filmów ze stalkera - odpada!

 

Ostatnio przetestowałem inny program tj. MSI Afterburner 2.3.1, przyznam że jestem miło zaskoczony jego możliwościami. Adekwatny tutorial można obejrzeć pod tym linkiem. Nagrywałem filmik w jakości 1080p, 3 min. nagranie zajęło - bagatela 7,18 GB! Po kompresji zszedłem do 478 MB (format .wmv) Na dysku nagranie ma znacznie lepszą jakość niż wstawka na youtube, gdzie uległo znacznemu pogorszeniu.

Ostatni filmik do poradnika nagrywałem w/w programem - efekt można ocenić samemu:

http://www.youtube.com/watch?v=YCH0fPB3sV8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze dodam że właściciele kart Nvidii od modeli 650 + mają darmowy program ShadowPlay znajduje się on w pakiecie GeForce Experience http://www.nvidia.pl/geforce-experience/index.php?page=faq Podobno działa nie najgorzej lecz ja się na ten temat nie wypowiem ponieważ nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.