Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję, jesteś lepszy od komputerowego korektora.

Ale jak na jednoosobowe tłumaczenie, to i tak ich za wiele nie ma.

A ten znak > jest zostawiony tak jak w oryginale, bo mod kapryśny i usunięcie jakichkolwiek znaków innych niż litery, powodowało nie wyświetlanie tekstu. Hmm czy Chmm? Są dwie opinie. Ale skoro chmm gryzie w oczy, to zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziękuję Ci za pomoc w wychwyceniu błędów.

Ale z tym 70km/h się nie zgodzę. Po polsku ma być 70km/g. Ale poprawię g na godz.

Na ostatnim screenie zaznaczyłeś wyrazy "przesmyknęliśmy się". Nie zrozumiałem dlaczego. "przesmyknąć się" = przejść cichaczem.

A to że patch nie zmienił robaczków pod zegarem, to właśnie kapryśność moda. Jak piszą sami autorzy, jest "tworem nie planowanym", celem którego jest sprawdzenie rozwiązań graficznych nowej mapy, a nie scenariuszowych. Mod długo opierał się wyświetlaniu treści Zapisów świadków. Nie chciał przyjąć naszych znaków. Takie mody są robione dla rus podstawek, a na naszej fiksują. W pliku patcha zmiana jest dokonana na polskie litery, a podczas usuwania tego błędu przez testerów, nie było potrzeby nowej gry.

Spróbuj sam zmienić w gamedataconfigsscriptsshadows_valleyspase_restrictorval_a6_fout_quest_4_rest_1_logic.ltx, w lini 10 zmienić to co w cudzysłowie na: "Wyjdź za perymetr".  Ja otwierałem NP++.

 

8  [sr_timer@first] 9  type = dec 10 string = "Wyjdź za perymetr" 11 start_value = 125000

 

Napisz proszę, czy poskutkowało.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraz przesmyknęliśmy się troche mi niepasuje do Stalekra, dlatego go zaznaczyłem, dla mnie wydaje się troche taki dziecinny/młodzieżowy lepiej by brzmiało np przekradliśmy.

 

Jak zmieniłem ręcznie Wyjdź za perymetr to miałem poprawnie, użyłem najbardziej zaawansowany program > Notanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag odnośnie dużych ilości screen'ów w postach, które obciążają wczytywanie strony i dla osób ze słabszym łączem - stanowią utrudnienie w przeglądaniu tematów, otóż wstawiając dużą ilość screenów, filmów - umieszczajcie je w tag spoiler w przypadku oryginalnego rozmiaru, bądź podawajcie linki do miniaturek obrazów, które większość hostingów grafiki generuje po zakończeniu uploadu zdjęć. Tyczy się to zarówno tego jak i innych tematów. Pamiętajcie by ułatwić innym forumowiczom przeglądanie stron...dobrze by było, jakby kol. Sedoro edytował posty - dając screen'y w spoiler.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedoro - oni przeciskali się przez piwniczne okienka, a te na pewno nie pozwalały się przekradać, ale przesmyknąć - tak. Tego poprawiał nie będę.

 

Uwagę The Emperora uważam za bardzo słuszną. Trzeba by może ożywić Trackera, bo takie screeny są tylko dla tłumaczy.

A z mojego poziomu, tematu się nie da wstawić. Jeśli to możliwe, proszę adminów o zrobienie tematu i przeniesienie tam postów sedoro ze screenami błędów.

UWAGA!  PATCH FINALNY

 

Nakładamy go na polonizację, lub na moda z polonizacją ( i patchem nr 1 ). Nie wymaga nowej gry.

Usuwa literówki i robaczki pod zegarem czasówki.
 

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie jest to łatwy mod. Masz wykonywać swoją misję, a nie bawić się w myśliwego. Tu nie ma ataków na hurra. Musisz się skradać, ukrywać, wykorzystywać przedmioty terenowe do izolacji od np. byków i celnie strzelać. A jak będziesz trochę dalej w modzie, to kupisz lepsze wdzianko i artów nazbierasz. Ale wymaga myślenia.

I graj, bo mod wart tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@Mnieciu  ;)

Nowy link do moda:

Na przekór śmierci 1.5: Nowicjusz. (w paczce mod, patch 1, patch 2, polonizacja, patch finalny do polonizacji)

Link do Mega:

https://mega.nz/#!eVdmDKzQ!eSISDKQJlQ9EhLxthqeOSLzdE-N-a9muWu0hLNOUe0s

 

Ps. Dla pewności zawsze lepiej przeskanować sobie jakimś antywirusem po pobraniu. Lepiej dmuchać na zimne ;)

Ps2. Jak ktoś z odpowiednimi mocami uzna, że się przyda to można przerzucić link do 1-ego postu, ewentualnie rozpakować i powrzucać wszystko oddzielnie jeśli trzeba.

Ps3. @kondotier w paczce jest też twoje spolszczenie, a cytując "Autor polonizacji, nie wyraża zgody na translokację polonizacji na inne fora, bez jego zgody." w sumie wrzucone na inny hosting niż forumowy, jak uznasz, że tak nie może być to daj znać, mi albo moderatorowi to się wstawkę skasuje, a najwyżej jutro wrzucę tylko czystego moda z patchami jeszcze raz.

 

 

 

 

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb- Inny hosting, to nie fora. Ale aby zasadom naszego forum stało się zadość, można przy linku do Mega dodać informację, że zawiera spolszczenie więc go dodatkowo z naszej pobieralni nie trzeba pobierać i nie wyraża się zgody na przenoszenie adresu linka na inne fora.

A jak nie zarejestrowani skorzystają z tego linka, to dla moda lepiej. Będzie więcej grających. Jak jeszcze @Mnieciu zrobi mu filmikiem reklamę, to będzie całkiem fajnie, bo mod wart tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gram, podoba się ( dzięki za spolszczenie ) ale z tym poszukiwaniem to trochę przegięcie :|
Już na początku wytyczne są mało precyzyjne bo wg mojego kompasu wschód od szopek to trochę wyżej na mapie jest :)

Teraz utknąłem z poszukiwaniem kontenera z artami. No chyba, że Bandyci to nie ci na tej dużej bazie. Chodzę, szukam, wskakuję gdzie się da i nic :|
Jakiaś wskazówka może ? :)

 

EDIT: Jest zmyłka w poradniku. Wintar kieruje nas do naukowców. Od nich dostajemy zadanie na arty ( 3 zadania o ile pamiętam ). Jak to zrobimy to wracamy do Wintara i dopiero wtedy daje nam zlecenie na bandziorów i na konterer z artami :)

Edytowane przez speediee
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać o tym, że naprowadzenia w modach, to nie pokazywanie palcem. Większość z nich jest tak skonstruowana, aby pokazać tylko rejon, czasem dość spory. Jakbyś miał wszystko podsunięte pod nos, mod by się Ci szybko znudził. Znajdziesz i takie naprowadzenia, "gdzieś na lokacji", a lokacja spora, z wieloma skomplikowanymi budowlami i innymi obiektami.

Dlatego grając w mody do stalkera, nie należy być " speediee", ale uważny. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat moda króciutki to chyba za wiele osób w niego nie grało albo nie warto o nim było wspominać ;)

Ja go właśnie skończyłem to trochę wrażeń. Ogólnie całkiem ok. Szczególnie, że wg twórców to raczej taki mod testowy. Nowa duża fajna i klimatyczna lokacja, chociaż przez to, że mod niezbyt rozbudowany fabularnie nie wykorzystano jej potencjału. Zmiany graficzne, nowe anomalie, tekstury broni, postaci itd ale moim zdaniem graficznie szału nie ma i wszystko prezentuje się raczej średnio. Dodatkowo mod słabo zoptymalizowany i potrafi co jakiś czas nieźle zachrupać. Zdziwiłem się, że w modzie do Zewu nie trzeba używać detektorów do szukania artefaktów, walają się po lokacji jak w Cieniu. :)

Jest trochę nowych mutantów, dziki są strasznie groźne, ciężko przed nimi uciec bo potrafią wbiegać nawet na skały. Mod ma wysoki poziom trudności, normalnie gram na weteranie ale tutaj musiałem grać na stalkerze bo już na początku grupa wrogów strzelała tak szybko i celnie, że ginąłem co chwilę. Historia nawet ok chociaż cała rozgrywka polega praktycznie na szukaniu schowków z informacjami gdzie o. Grigorij ukrył świętą Ikonę, która niby może działać cuda dzięki temu, że przeleżała kupę czasu w Zonie. Walki nie ma za wiele. Czytamy notatki z informacjami z przeszłości świętobliwego ojca (wtedy też oglądamy krótkie scenki z rosyjskiego filmu (których nie da się przerwać) wojennego o konflikcie w Czeczenii, nie pamietam jego tytułu taki średniak ale niezła rzeźnia ze scenami w stylu rozjeżdżania gąsienicami czołgów swoich rannych żeby nie wpadli w ręce wroga).

Trzeba się nieźle nachodzić w tym modzie, tips dla tych co będą grali nie sprzedawajcie za szybko artefaktów, a jak już to najlepiej, te które macie po kilka sztuk, jest parę questów na przyniesienie artefaktów to lepiej nie obudzić się z ręką w nocniku.

Podpowiedzi do schowków są mało szczegółowe więc jeśli ktoś ma pecha to się nalata, szczególnie jedna podpowiedź jest niezbyt szczęśliwa, coś w stylu "przy ognisku na skraju lasu, gdzie głowy są nabite na kije" tylko problem jest taki, że ja znalazłem, aż 2 takie miejscówki :D a może jest ich więcej i jeśli trafimy na tą pustą możemy się zastanawiać WTF czy coś się nie zrespiło, nie ma schowka mod uwalony. W ramach podpowiedzi

Spoiler

idziecie wschodnim brzegiem rzeki na północ, chodzi o ognisko w północnej części mapy wśród dużej grupy skał, będzie tam chimera

Podobało mi się zakończenie historii :005:

Podsumowując ode mnie 6,5/10 albo takie naciągane 7-/10 trudno mi się zdecydować.

Głównie za lichą optymalizację i niewykorzystany potencjał nowej mapy, można tu było spokojnie zrobić moda 2 albo 3 razy dłuższego i bardziej rozbudowanego.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
3 godziny temu, Stalker76 napisał:

Co nie co przeczytałem pora teraz go wygrzebać o ile jest u nas na stronie.

Wygrzebałeś 3 letni temat z jednym postem o Nowicjuszu, a nie wiesz czy mod jest na stronie ;)

Łap

@blablabla

Wiem, że Turysta dlatego byłem taki miły, delikatny i pomocny ;) No może troszkę wredny :005:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

Wygrzebałeś 3 letni temat z jednym postem o Nowicjuszu, a nie wiesz czy mod jest na stronie ;)

Łap

 

Napisałem to przed znalezieniem tego moda, bo wcześniej znalazłem kilka słów które Kontodier wstawił na ten temat.

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja namówiłem @Stalker76, do "odgrzebania" tego moda. Tak że jeśli co, to pretensje do mnie.

I zamiast sarkać, obejrzyjcie przynajmniej jego gameplaya. Zrobił już dwa odcinki i dobrze mu idzie. A mod wart tego, aby sobie o nim przypomnieć. Szczególnie jest dla tych, którym już nie chce się kolejny raz biegać na pamięć, po miejscach dobrze znanych. A trochę mistyki, nikomu nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sarkanie ;) Tylko ja nie wiem jak to jest, niby jest temat z modem, który nawet nie "tak dawno" był używany, a on się wstrzeliwuje w jakiś oddzielny zapomniany jedno postowy temat :)

Nie zbadane są wyniki szukajki na forum. Peace.

Ps. "Wygrzebanie" było odniesieniem do określenia użytego przez stalkera76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.