Skocz do zawartości

[Propozycja] Nowy wygląd systemu rang na forum.


The Emperor

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy dość dobry system rang na forum, jednak na jednej ze stron widziałem system rang, który dodawał oznaczenia z Czystego Nieba:

 

Dołączona grafikaNowicjusz/Kot, liczba postów 0 do 99

Dołączona grafikaDoświadczony, liczba postów 100 do 499

Dołączona grafikaWeteran, liczba postów 500 do 999

Dołączona grafikaMistrz, liczba postów 1000 do 1999

Dołączona grafikaLegenda Zony, liczba postów > 2000

 

Nasz system rang jest nieco bardziej złożony - link, pytanie czy możliwe dodanie jest dodatkowego znaczka do istniejącego już profilu? - zakładając że mamy podane wszystkie informacje. Jak dla mnie - pomysł jest b. dobry i wcale nie mówię o usunięciu obecnego systemu lecz uzupełnieniu go. Jeśli są jakieś sugestie - dobrze będzie je poznać, dlatego piszcie w temacie.

 

Edit:

Najnowsza wersja ikon dla rang - post. 20, dla frakcji - post. 13

  • Dodatnia 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fawkzy

Jeśli chodzi o wyrazistość ikony - świetnie, ale IMO ramka nie powinna być rak równo przycięta niczym wymierzona od linijki. Ikona ma przypominać naszywkę, pagon z lekko nieregularną krawędzią. Trzeba poczekać na opinie pozostałej części forum - na chwilę obecną możemy teoretyzować nad kwestią wyglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kfiat

myślałem nad tym, ale chciałem aby ikona kojarzyła się ze Stalkerem, a w C-Sky mamy takie właśnie rangi - stąd pomysł na ich obecność na forum, podpatrzony zresztą u naszych wschodnich sąsiadów. Jeśli masz jakieś ikony odpowiedniego rozmiaru - wstaw na forum aby każdy mógł ocenić pomysł.

 

P.S - poprzednia wersja ikon zawierała czarne tło, w pierwszym poście wstawiłem wersję z przeźroczystym tłem (.png), nieco zmniejszoną od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to może i lepiej by te ikony były kojarzone ze Stalkerem, problem tylko w tym że to jest tylko 5 rang a u nas na forum jest 13. Jest jeszcze drobny szczegół, o ile do rangi przewodnik, doświadczony czy weteran pasują te "stopnie" to do rangi turysta, przemytnik i barman już wg mnie dość słabo. Należałoby zmienić kilka nazw rang by nazwy pasowały do "stopniowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu nie przeglądał jeszcze Portals, zajmujący się m.in kwestiami technicznymi, wspominam o nim bo mam wrażenie, że na wszelkie informacje mamy ograniczoną ilość miejsca. Przerobiłem wygląd profilu na potrzeby nowych ikon - jak widać z nowymi ikonami mamy jeszcze miejsce na dodatkowe informacje.


post-3466-0-38409500-1386666164_thumb.pn


Obszar ten ma ok. 220 x 370 px, jeśli dodamy ikonę rangi - trzeba będzie usunąć obecną ikonę pocisków: Dołączona grafika
,albo dodatkowo zmienić ikonę frakcji na mniejszą...mam nadzieję że się mylę. Jeśli o mnie chodzi - usunąłbym obecne tzw. "pipy" na rzecz nowych rang.Gdyby jednak miało do tego dojść, oczywiście za obopólną zgodą - przedstawiam alternatywę dla oznaczeń frakcji:
 
Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika
 
Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika
 
Są to znane z C-Sky ikony frakcji, na pewno mniej okazałe niż obecne. Ale chciałbym omówić pomysł z Wami forumowicze - w ten sposób każdy będzie miał wkład w zmianę na forum, która IMO dobrze odda Stalkerskiego Ducha.
Dla przypomnienia - screen ukazujący ikony zarówno rang jak i frakcji:
 
Dołączona grafika
 
Edit:

@Kfiat napisał:

problem tylko w tym że to jest tylko 5 rang a u nas na forum jest 13

A może dla każdej z 13 rang wykonać takie paski jak dla administratorów i moderatorów ? - bez dodatkowych oznaczeń z samą nazwą:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

np. w kolorze nieco odmiennym, generalnie chodzi mi o pomysł z podwójnym systemem rang, tzn. paski z nazwami + ikona rangi z pierwszego postu.

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zmodyfikować okienko zmniejszając marginesy + localization: wywalić albo zedytować na skąd:, do tego Gadu Gadu zmienić na GG (w końcu już niema gadu gadu bo zmienili nazwę na GG) to by trochę miejsca się zrobiło (zawsze tez to można przenieść na dół nad sygnaturą jak na elektrodzie). Rangi z gry mają świetny klimat i ciekawie by wyglądały na forum lecz jakoś nie pasują do skórki, trzeba by dodać parę grafik by to się jakoś komponowało jak na mój gust, a ma to taki minus że strona robi się ociężała.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile mam kulek pod awatarem i czy będą to one czy coś innego, jest miłe, ale nie ma dla mnie większego znaczenia. A każda zmiana wnosi coś nowego. Ożywia forum.

Ja mam taki pomysł, ale tylko jako ciekawostkę.

Początkującemu na forum, który jest jak nowicjusz w wiosce kotów, przypisywałbym kocie ogony, Po jednym za każde 10 wystąpień razy 10.

Takiemu co już po zonie się trochę powłóczył jak ślepy pies, psi ogon. Po jednym za każde 15 wystąpień razy 10.

Kolejnemu do oznaczenia, który już jest niby stalkerem, ogon niby psa. Po jednym za każde 20 wystąpień razy 10.

Takiemu co zgłębił podziemia Zony, łapę burera. Od tego poziomu już tylko po jednej. Ale ilość wystąpień trzeba określić. Ja się tego nie podejmuję.

Jeszcze bardziej doświadczonemu łapę chimery.

A tym najbardziej doświadczonym, co do modów podchodzą z zębem, szpon bibliotekarza.

Wyszukującym nowe mody z zaciętością snorka, jego stopę.

Tym którzy potrafią ożywić umierające od bugów mody, dłoń zombiego. A tym szczególnym, aby ich dodatkowo wyróżnić, rękę połamańca.

 

 A ogólnie wszystkim, za każde pół roku aktywnego udziału w życiu forum ( np. 1 post na tydzień ), jeden szewron.

 

Te poszerzone znaki frakcji z # 13 bardzo mi się podobają. Można by z ich jednej strony wklejać symbole zasług, a z drugiej szewrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kondotier - sprawdziłem, przy obecnym rozmiarze obok naszywki frakcji zmieści się ikona rangi - nie wiem co powie o pomyśle @Portals. Co do ikon części ciała mutantów - starzy userzy, znawcy wielu modów - znają takie części ciała jak pazur chimery czy łapę bibliotekarza, nowym - ikona nie będzie kojarzyła się ze Stalkerem. Mam nadzieję że temat "nie umrze śmiercią naturalną" jak ten z propozycją loga forum.

 

@Kpuc

Rangi z gry mają świetny klimat i ciekawie by wyglądały na forum lecz jakoś nie pasują do skórki

Można zmienić kolor na inny, przykład z stalker-pripyat.ru

 

Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika  Dołączona grafika

 

chcąc jednak zachować pierwowzór z C-Sky mamy ograniczony wybór, chyba że masz pomysł na przerobienie koloru ikony rang? - w wolnej chwili zaproponuj swój projekt. Na tym etapie warto rozważyć inną opcję - po to założyłem temat.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z takim wyglądem:

Dołączona grafika

Podoba mi się jedyny problem to że rang jest mniej ale moim zdaniem nie jest to zbyt duży problem. Zawsze można przerobić rangi np. 3 "kreski" bez gwiazdek, jedną kreskę z gwiazdką czy jedną kreskę z dwoma gwiazdkami.

Moim zdaniem dodatkowe oznaczenie dla członków ekipy są zbędne bo zawsze wyżej jest widoczna informacja tekstowa o stanowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Portals

co myślisz o zmianie ikon frakcji na zaproponowane w poście nr. 13 ?

Zaprezentowane ikony mają 52 px wysokości, dla porównania obecne ikony mają 60 px, dzięki czemu możliwe umieszczenie jest więcej informacji ze strony forumowicza, oraz wstawienie większych niż ikona amunicji o wysokości 26 px - naszywki rang z pierwszego posta - mających 45 px w wysokości.

 

Mając na uwadze słowa @Kpuc'a o wolniejszym wczytywaniu zrobiłem mały test, z wykorzystaniem przykładowych ikon.

Obecna ikona Frakcji Wolność - waga: 8,20 KB (zapisana jako .png 60x60 px)

Obecna ikona amunicji dla 500 postów - waga: 1,18 KB (zapisana jako .png 26 x 70 px)

 

Dołączona grafika  +  Dołączona grafika

 

Łącznie mamy dla w/w danych: 9,38 KB.

 

Teraz przykład z ikonami z postów nr. 13 i 1

 

Dołączona grafika  + 

 

Przykładowa ikona frakcji Wolność zapisana w oryginale jako .gif (126 x 52 px) - 4,21 KB

Ikona rangi dla 500 postów: zapisana jako .png (pobrane z załącznika 40 x 45 px) - 4,23 KB

Łącznie mamy dla w/w danych: 8,44 KB.

Po zmianie zyskujemy na wczytywaniu - zakładając zmianę ikon frakcji i rangi na proponowane.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy panowie na to, aby liczbę ilości postów umieścić bezpośrednio pod tytułem wyróżniającym, tak np. Stary Wyga/542 posty. Te dwie wartości wynikają z siebie wzajemnie.

 

Pisząc o połączeniu rangi z przynależnością frakcyjną, miałem na myśli ten trzydzielny prostokąt z frakcją. Aby zamiast tych miniliterak i kresek-łamańców, w bocznych podprostokątach umieszczać pozostałe informacje. A co do wyglądu rang. Kiedy pojawiłem się na forum, istniejące znaczki nic mi nie mówiły. Dopiero kiedy poczytałem w temacie o nich po uzyskaniu tytułu Tropiciela, dowiedziałem się co i skąd się bierze. Dlatego ich wygląd, albo musi być bardzo sugestywny i łatwo odczytywalny intuicyjnie, lub posiadać odrębny opis. Stopnie we frakcjach chociaż są atrakcyjne widokowo, wymagać będą  takiego dodatkowego opisu

Dobrze by też było, aby znalazło się miejsce, na liczbę ocen pozytywnego i negatywnego przyjęcia postów. I też taka sugestia, aby temat związany z określeniem kto kim jest na forum i za co, nie był głęboko schowany w dziale PDA i w jego podtemacie, ale był sam w sobie działem i znajdował się na samej górze forum, z tytułem działu zachęcającym do jego przeczytania, nawet zanim nastąpi rejestracja.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja oznaczeń dla 13 stopniowego systemu rang - w dwóch kolorach, osobiście optuję za wersją z brązowym tłem:
Zawartość w postaci załącznika:

Ikony posiadają lekko poszarpany, nieregularny kształt mający przypominać naszywkę. Jestem zdania, iż brązowy kolor lepiej komponuje się z tłem - nie jest zbyt jaskrawy ani wyrazisty. Naszywka ma oddawać klimat stalkera: brudna, zakurzona, zniszczona tułaczką po Zonie.

post-3466-0-62015400-1386776801_thumb.pn  ← Gość w Zonie  →  post-3466-0-51583800-1386777250_thumb.pn

post-3466-0-95842400-1386776814_thumb.pn  ← Turysta     →  post-3466-0-22143400-1386777269_thumb.pn

post-3466-0-08590100-1386776831_thumb.pn  ← Kot      →  post-3466-0-27820800-1386777310_thumb.pn

post-3466-0-80266700-1386776904_thumb.pn  ← Wędrowiec      →  post-3466-0-25111000-1386777402_thumb.pn

post-3466-0-41737100-1386776925_thumb.pn  ← Twardziel   →  post-3466-0-00172300-1386777412_thumb.pn

post-3466-0-18126700-1386776855_thumb.pn  ← Doświadczony →  post-3466-0-14083900-1386777364_thumb.pn

post-3466-0-99374400-1386776842_thumb.pn  ← Weteran   →  post-3466-0-31788500-1386777380_thumb.pn

post-3466-0-74063100-1386776937_thumb.pn  ← Stary Wyga →  post-3466-0-78207400-1386777423_thumb.pn

post-3466-0-32154300-1386776891_thumb.pn  ← Przewodnik →  post-3466-0-85902000-1386777390_thumb.pn

post-3466-0-12168200-1386776960_thumb.pn  ← Znawca Zony   →  post-3466-0-91102900-1386777435_thumb.pn

post-3466-0-98712100-1386776978_thumb.pn  ← Przemytnik   →  post-3466-0-91897800-1386777448_thumb.pn

post-3466-0-19586900-1386776999_thumb.pn  ← Mistrz        →  post-3466-0-70057800-1386777461_thumb.pn

post-3466-0-22844900-1386777041_thumb.pn  ← Barman       →  post-3466-0-80048100-1386777472_thumb.pn

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, iż...

...jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził...

Dla jednych ikony z brązowym tłem są będą słabo skontrastowane ze złotymi emblematami, dla drugich - staną się niemożliwą do zaakceptowania odskocznią od pierwowzoru. Są to moje koncepty stanowiące wariację stworzoną na podstawie pierwotnych rang w C-Sky, o której wspominał @Portals.

Podsumowując - jestem za zmianą ikony rang na wersję z brązowym tłem + ikony frakcji z posta nr. 13

 

@Kondotier

biorąc pod uwagę twój pomysł, trzeba by zaprojektować taką ikonę - jeśli możesz przedstawić koncepcję - chętnie zobaczę. Na chwilę obecną mamy ikony dla wszystkich rang, a będąc z Tobą szczery - podobają mi się ikony z posta nr. 13, prezentują się wyśmienicie, ale to tylko moje zdanie.

Nie jestem specjalistą od grafiki, ale najważniejsze jest wykonanie oddające specyficzny stalkerski klimat.

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chyba co Kondotier miał na myśli

 

Dołączona grafika

 

Stworzyłem coś takiego, nie jest to może za piękne ale oddaje o co chodziło, poza tym też jestem za tym by to miejsce obok frakcji jakoś zapełnić.

 

Właśnie wpadłem na genialny pomysł w swojej prostocie  :D  Skoro rangi, a jest ich 13 odnoszą się do ilości postów, to może "rangi typu stopnie" odnosiłyby się właśnie do ilości pozytywnych postów tj punktów reputacji. Myślę że lepiej oddałoby to samą koncepcję stopni na którą trzeba zapracować nie ilością postów co ich jakością. Wtedy też można stworzyć ranking np:

+1-10 "V"

+11-30 dwie "V"-ki itd. Daje to też pewne pole do popisu, gdyż nie musi być ich 13.

- przy minusie można coś wymyślić kreatywnego :P

 

Podoba mi się stopniowanie @The Emperor - ma to sens logiczny ale mam pewną uwagę. W Twoim stopniowaniu Emperor pod koniec rang wg. mnie trochę brakło konsekwencji. Chodzi mi o to że raz "ważniejsze" są gwiazdki a raz "belki" czy V-ki jak kto woli. W stopniach w wojsku, w policji i w innych służbach mamy ciągi typu 1 belka i 2 gwiazdki, 1 belka i 3 gwiazdki, potem 1 belka i 4 gwiazdki, następnie 2 belki i jedna gwiazdka itp. Mam nadzieje że wyraźnie się wypowiedziałem. Chodzi mi o to że np ranga mistrz jest lepsza od przemytnika, a patrząc na stopniowanie w wojsku powinno być odwrotnie.

 

 300 post :D

Edytowane przez kfiat
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kfiat

koncepcja ciekawa, aczkolwiek nie wiem jak można by stworzyć interaktywną ikonę, zmieniającą się z zależności od podanych przez Ciebie parametrów?

Co do braku konsekwencji w ikonach rang - uwierz mi, niewiele można wymyślić na przestrzeni 40 x 45 px - jednocześnie chcąc zachować znaki występujące w rangach z Czystego Nieba, niektóre z rang można zamienić kolejnością tzn. ikony z gwiazdką na górze - byłyby odpowiednikiem rang wyższych, czyli najpierw paski, następnie ikony rang z gwiazdkami na dole, później ikona z gwiazdką umiejscowiona na górze itd.  kolejność można uzgodnić i warto to zrobić zanim zmiany zostaną wprowadzone. 

 

Edit:

zmieniłem kolejność rang (post. 20) aby zachować hierarchię ważności obranej symboliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na uwadze słowa @Kpuc'a o wolniejszym wczytywaniu zrobiłem mały test, z wykorzystaniem przykładowych ikon. Obecna ikona Frakcji Wolność - waga: 8,20 KB (zapisana jako .png 60x60 px) Obecna ikona amunicji dla 500 postów - waga: 1,18 KB (zapisana jako .png 26 x 70 px) wolnosc.png + g6.png Łącznie mamy dla w/w danych: 9,38 KB.

To trafia do pamięci podręcznej po pierwszym wczytaniu więc to nie jest duży problem. Pomysł z postu #20 podoba mi się. Pomysł z #22 jest do przemyślenia od strony technicznej.

EDIT:

Pomysł z postu 22 jest trudny do realizacji i może pomyślimy o nim w przyszłości.Brakuje jeszcze naszywki najemników a nie mogę znaleźć. Ustawienia frakcji konieczne jest od nowa.

 

Chodzi mi o to że np ranga mistrz jest lepsza od przemytnika, a patrząc na stopniowanie w wojsku powinno być odwrotnie.

 

Też wydawało mi się że jest coś nie tak, czy możesz podać bardziej poprawną kolejność?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najemnicy mają taką naszywkę:

 

Dołączona grafika

 

portals: Moje przeoczenie, dzięki za informację.

 

A ja dziękuję za pomoc w realizacji pomysłu. Mam nadzieję, że spodoba się całemu Forum - dziękuję raz jeszcze, Dołączona grafika poleciał.

Mam pytanie - aktualnie przy ilości 553 postów i randze "Stary Wyga" mam ikonę

Dołączona grafika

jak wygląda teraz oznaczenie rang?

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.