Skocz do zawartości

[Propozycja] Nowy wygląd systemu rang na forum.


The Emperor

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że ten pomysł z postu 22 nie da się łatwo zrealizować. Może kiedyś się uda :)

a co do kolejności rang:

zaraz coś zmontuję, czekajcie na update :)

 

Z racji tego że gwiazdki nad i pod V-kami są mylące i wprowadzają utrudnienie w rozpoznawalności rang postaram się trochę to uzupełnić/poprawić

będę bazował na ikonkach emperora, bo nie umiem przerobić :P

 

Gość w zonie -     Dołączona grafika

Turysta  -       Dołączona grafika

Kot -   Dołączona grafika

Wędrowiec -   Dołączona grafika

Twardziel -     Dołączona grafika

Doświadczony -   Dołączona grafika + dwie gwiazdki na dole Dołączona grafika

Weteran -         Dołączona grafika

Stary Wyga -       Dołączona grafika

Przewodnik -       Dołączona grafika

Znawca Zony - Dołączona grafika<-- to udało mi się w paincie, wersja po fotoszopie -->  Dołączona grafika

Przemytnik -     Dołączona grafika

Mistrz -               Dołączona grafika <-- te dwie belki muszą być grube Dołączona grafika

Barman -         Dołączona grafika

 

W ten sposób wg mnie zachowany jest ciąg logiczny - mam nadzieje że się spodoba. Trzeba przerobić parę obrazków w fotoszopie. Jeśli ktoś umie to było by fajnie jakby się podjął. Jeśli jednak nie ma takiego, to poproszę żonę - ona się zna i nam ładnie zrobi :woot:

 

Uff nareszcie dodałem prawidłowo te obrazki :)

 

Edit: odpaliłem fotoszopa 30 min nauki i przerobiłem te 3 ikonki, mam nadzieje, że jakość jest zadowalająca :)

Edytowane przez kfiat
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zauważyć, że ikony udostępnione przez kol.Kfiat'a nie zawierają przeźroczystego, lecz czarne tło - odznaczające się na obecnym. Nie chcę wyjść na niewdzięcznika, ale niech każdy zwróci uwagę na czarną obwódkę wokół ikony. Obrazek trzeba zapisać z tłem przeźroczystym jako .png ewentualnie .gif, aby dobrze wyglądał na obecnym tle, prezentując tylko ikonę -  bez czarnego tła, Jeśli kol. Kfiat ma chwilę, niech pobierze ikony z posta 20 i zapisze z rozszerzeniem .png, modyfikując wg. uznania wygląd oznaczeń - warto przemyśleć sprawę.

 

Edit: wersja poprawiona.

 

Gość w Zonie     post-3466-0-51583800-1386777250_thumb.pn

Turysta         post-3466-0-22143400-1386777269_thumb.pn

Kot      post-3466-0-27820800-1386777310_thumb.pn

Wędrowiec   post-3466-0-25111000-1386777402_thumb.pn

Twardziel     post-3466-0-00172300-1386777412_thumb.pn

Doświadczony    post-3466-0-25906200-1387014009_thumb.pn - propozycja by @Kfiat

Weteran          post-3466-0-14083900-1386777364_thumb.pn

Stary Wyga     post-3466-0-31788500-1386777380_thumb.pn

Przewodnik     post-3466-0-85902000-1386777390_thumb.pn

Znawca Zony   post-3466-0-16607500-1387014797_thumb.pn - propozycja by @Kfiat

Przemytnik     post-3466-0-91897800-1386777448_thumb.pn

Mistrz     post-3466-0-70606500-1387015084_thumb.pn - propozycja by @Kfiat

Barman       post-3466-0-80048100-1386777472_thumb.pn

 

Powyżej propozycja zachowaniem kolejności sugerowanej przez kol. Kfiat'a oraz wykorzystaniem zmienionych ikon dla rang: Doświadczony, Znawca Zony i Mistrz - zapisane z tłem przeźroczystym (format .png, 40 x 45 px).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie wygląda to gorzej, niż jako przeźroczyste tło - ogarnę to dziś. Poza tym zgodnie z moim systemem rang w mojej randze którą aktualnie posiadam jest błąd.

Edit: widzę że Emperor ogarnął temat jak należy - teraz jest idealnie :D

Edytowane przez kfiat
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kfiat, już wykorzystałem limit +, ale należy Ci się za pomysł zmiany kolejności i wyglądu dla tych poprawionych rang.

Ponawiam pytanie - jak teraz wygląda kolejność, przykładowo - Kfiat przy ilości 300 postów ma rangę "Doświadczony" ale ikonę dla rangi "Twardziel", Ja mam ikonę "Weterana" przy randze "Stary Wyga" - kol.Czernobyl10 ma ikonę rangi "Przemytnika", chociaż jest "Mistrzem" - proponowane ikony nie współgrają z rzeczywistą rangą.

 

P.S - ikony dla frakcji są kapitalne, nie sądziłem że tak dobrze będą się komponowały z tłem forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zniknęła ikona przynależności do frakcji. Miałem najemnika, nie mam nic. Muszę na nowo sobie przypisywać frakcję? Czy wiadomość z #25 to usunie?

Również i u mnie ikona rangi nie pokrywa się z tytułem.

I czy nie lepiej byłoby, aby ilość postów znalazła się przy tytule. Są to dane zależne.

I skoro ikona rangi też jest powiązana z ilością postów, czy nie lepiej byłoby zamienić miejscami tytuł i grupę?

Grupę dać na górę, np. mojego Tropiciela nad awatatar, a tytuł Przewodnik, ilość postów  i rangę pod awatar, a nad frakcję? Trzymało by się to wtedy jakiegoś czytelnego schematu.

No i z adminami by też problemu nie było. Pod awatar dostaliby to co mają wszyscy forumowicze.

 

Dodano: Ikonę frakcji dodałem sobie na nowo z profilu.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tą zamianą @Kondotier, czcionki ilości postów oraz nazwa rangi są zlokalizowane obok siebie, natomiast grupa wyróżnia się nad avatarem. Pozwoliłem sobie na przygotowanie twojego konceptu:

 

Dołączona grafika

 

Zobaczymy co powie @Portals...

 

Edit:

czy aby pojawiła się ikona frakcji, trzeba jeszcze raz dokonać wyboru frakcyjnej przynależności w ustawieniach profilu? Ja akurat nie ustawiłem ikony, ale widzę, że inni forumowicze nie mają ikon np. piszący w tym temacie Metek58, Cichy, Kpuc, Nati20 - pytanie: dlaczego? Pamiętam, że wcześniej wymienieni forumowicze ustawili ikonę frakcji.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kondotier - nie mam ikony frakcji, ponieważ jej jeszcze nie ustawiłem, martwi mnie jednak brak ikon u użytkowników, którzy frakcję już wybrali...

 

Skrypt forum przy zmianie ustawień rang zresetował wszystko do wartość domyślnej czyli "Brak frakcji". Nie spodziewałem się tego szczerze mówiąc ale niestety tak wyszło.

Poprawione ikonki i nagrodę postaram się wrzucić jutro bo dziś jestem już wykończony.

 

@Kfiat, już wykorzystałem limit +, ale należy Ci się za pomysł zmiany kolejności i wyglądu dla tych poprawionych rang.

Ponawiam pytanie - jak teraz wygląda kolejność, przykładowo - Kfiat przy ilości 300 postów ma rangę "Doświadczony" ale ikonę dla rangi "Twardziel", Ja mam ikonę "Weterana" przy randze "Stary Wyga" - kol.Czernobyl10 ma ikonę rangi "Przemytnika", chociaż jest "Mistrzem" - proponowane ikony nie współgrają z rzeczywistą rangą.

 

Możliwe są błędy - przy wstawianiu poprawionych ikon sprawdzę to jeszcze raz.

Bardzo dobry pomysł z tą zamianą @Kondotier, czcionki ilości postów oraz nazwa rangi są zlokalizowane obok siebie, natomiast grupa wyróżnia się nad avatarem. Pozwoliłem sobie na przygotowanie twojego konceptu:

 

Myślę że jest to wykonalne i w następny weekend mogę to sprawdzić dokładnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się zdaje (podaję to na swoim przykładzie), to nie ma u mnie miejsca na naszywkę ala szewron. Chyba, że nie umiem tego zastosować, lub (być może) nie należy się, ze względu na posiadaną już funkcję. Może to wyświetlanie się rang ktoś szerzej objaśnić? Ogólnie jest ok, ale tu pytam o mój przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chcę męczyć Portalsa prośbami o zmianę, należy mu się duży "plus" za cierpliwość dla naszych zmieniających się propozycji, ale w chwili wolnej faktycznie można system rang przesunąć o jeden stopień, zaczynając stopniowanie od rangi turysta z ikoną Dołączona grafika czyli z ominięciem problematycznej rangi "Gość w Zonie" a kończąc na "Barmanie" ze znaczkiem Dołączona grafika Tak naprawdę wspomnianego "Gościa" od rangi "Turysta" - od której rozpoczynalibyśmy oznaczanie, dzieli zaledwie 20 postów, zatem osoby pragnące pozostać na forum - szybko otrzymają znaczek i nie jest to żadna forma dyskryminacji, lecz wynikająca z kwestii technicznych niedyspozycja odpowiedniego oznaczenia. Decyzję pozostawiam @Portalsowi, który jak wspomniał - sprawdzi kwestię wykonania konceptu @Kondotier'a. Po ostatecznym opracowaniu systemu rang, opracuje się stopniowanie, edytując - ten post, dając w spoiler poprzednią wersję oznaczeń wraz z wersją obecną.
 

@metek58
Dla administratorów, moderatorów i tłumaczy są paski: Dołączona grafika-Dołączona grafika
Nie jestem pewien czy ikona rangi zmieściłaby się w profilu. Wcześniejszych ikon amunicji też nie było w Waszych profilach. Podobnie mają @Portals, Smox, Agrael.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.