Jump to content

Czy mogę w swoim filmie udzielić tych inf.


qwert

Recommended Posts

Witam 

Chciałbym stworzyć serię która będzie ukazywała mod wraz z moim komentarzem i tu mam  2 pytania.

 

Czy w tym filmiku mogę udzielić informacji o autorze polonizacji ( chodzi mi chyba, czy nasi polonizatorzy wyrażają na to zgodzę ) ?

Czy mogę podać odnośnik do tego forum ( konkretnie do moda ) ?

 

przykładowy film, bardzo amatorski ( nie miałem sprzętu, i trochę pomysłu )

https://www.youtube.com/watch?v=gah-o3V3J9s

 

Prosił bym również o ocenę mojego pomysłu, gdyż jeżeli to ma być złe, to pomyślę nad czymś innym.

Edited by qwert
  • Positive 5
Link to comment
Share on other sites

Fajny pomysł na wideorecenzje :) Nie byłbym jednak sobą gdybym się nie doczepił do paru rzeczy. Po 1 ta muzyka z początku "takie intro" dość głośna w porównaniu z Twoim głosem a poza tym taka łupanka jakoś mi nie leży i nie pasuje do klimatu. Po 2 mówisz wyraźnie i spokojnie, to zaleta ale masz ton głosu taki mało zaangażowany, wydaje się jakbyś mówił od niechcenia. Nie chcę byś mnie źle zrozumiał, recenzja mi się podobała, ale jeśli chcesz zdobyć szerszą audiencję to musisz doskonalić swoje "wyroby" :)

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Wiem, że mój głos był za cichy i niewyraźny, ponieważ nie mialem sprzętu i nagrałem mikrofonem ze słuchawek. To się jednak zmieni, tak samo wyrównam głos poszczególnych elementów, oraz sama recenzja się nieco wydłuży, gdyż w tym odcinku zrobiłem to trochę po łebkach.

Link to comment
Share on other sites

@qwert

pomysł ze stworzeniem serii jest bardzo dobry z dwóch powodów:

  • po pierwsze - popularyzowanie gry Stalker (modów) z ukazaniem zarówno wad jak i zalet.
  • po drugie - możliwość zareklamowania StalkerTeam.pl i ten fakt może być "przepustką" do udzielenia przez polonizatorów zgody na wykorzystanie ich treści w materiale filmowym.

musisz skontaktować się z autorami polonizacji i zapytać ich o tę ewentualność, zaznaczając że umieścisz właściwe informacje w wideo recenzji - Ja przynajmniej tak bym zrobił. Sprawa następna to celna uwaga kol.@Kfiat'a dot. muzyki w intro - ewidentnie nie pasuje do klimatu, ale muzyka to rzecz gustu...nie chciałbym abyś padł jego ofiarą tzn. aby oceniano recenzję przez pryzmat tego dźwięku - po prostu przemyśl tą kwestię wybierając odpowiedni podkład do wstępu.

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Co do muzyki w intro..

Mnie się nie podoba, rock czy inne mocne kawałki nie bardzo pasują według mnie do zony. Wykorzystałbym coś innego, bardziej klimatycznego. Parę przykładów:

 

1.   (Wykorzystać jakiś dobry soundtrack z Metro 2033 albo Last Light)

2.  (Z filmów, jako przykład dałem The Divide)

3. 

 

Wystarczy dobrze poszukać a się znajdzie, musi pasować do klimatu zony, to przede wszystkim. Nic wesołego, im bardziej nuta przygnębiająca tym lepiej. W połączeniu z odpowiednimi scenkami/zdjęciami które wstawisz może wyjść coś ciekawego. 

 

Zauważ że niema dużo osób z polski które biorą się za nagrywanie modyfikacji do stalkera, zwłaszcza ich recenzowanie. Gdyby się do tego porządnie zabrać, mógłbyś się wybić. 

  • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Czy w tym filmiku mogę udzielić informacji o autorze polonizacji ( chodzi mi chyba, czy nasi polonizatorzy wyrażają na to zgodzę ) ?

 

 

 

 

Jeżeli będziesz robił recenzję moda w którego spolszczeniu brałem udział, to nie mam nic przeciwko temu. Pomysł mi się podoba. Powodzenia.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Powiedz kol.qwert - czy w twoim filmie nie powinna znaleźć się informacja o wykorzystanym utworze? Nie piszę ze złośliwości, ale w przypadku mojego profilu na yt, musiałem zmieniać muzykę, ponieważ dostałem upomnienie o wykorzystaniu cudzego utworu. W przypadku szeregu powiadomień o naruszeniu praw autorskich twoje konto na Dołączona grafika może zostać zamknięte, dlatego upominam na wstępie. Zobacz ten wątek. Nie chcę zniechęcać Cię do pracy, wręcz przeciwnie - chciałbym aby utworzone filmy nie były obarczone ryzykiem usunięcia i to chcę zaznaczyć w komentarzu. Być może sprawa wygląda inaczej w przypadku fragmentu utworu?, ale pewności niestety nie mam - myślę że warto skontaktować się z administracją youtube'a, aby rozwiać swoje wątpliwości w tej kwestii. Co się tyczy muzyki z posta nr. 6 - idealnie komponuje się z rozgrywającą się akcją, tak trzymać!

Nawiązując do słów Smox'a i Metka58 - każdy z nas lubi być doceniany, warto uhonorować autorów polonizacji, dodając informację w materiale filmowym.

Link to comment
Share on other sites

@ The Emperor - to wszystko zależy od tego czy autor zezwala na użycie tej piosenki (te które użyłem takie były), też nie zawsze inf. o autorze musi być zawarta gdyż działa na YT "iTunes", który już określa jaka to piosenka i wyświetla reklamę. Poza tym (z mojego punktu widzenia) jak się to ma, do osób które wrzucają daną piosenkę danego autora :smile: ? pomijając ten fakt, nie można używać utworu który zarabia na yt (typu VEVO itp.).

 

Dziękuję, że polonizatorzy smox i metek58 wyrazili zgodę.

 

@ Agrael - Spróbuję coś później złożyć, z zaproponowanym podkładem  :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za włączenie się Administracji :smile: , na razie jednak, muszę zacząć coś tworzyć. Muszę ogarnąć sprzęt i dokończyć mod by mieć jakieś zdanie, przez co, może po świętach pojawi się 2 odcinek (nie obiecuję), ale na dobre zacznę dopiero po nowym roku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.