Skocz do zawartości

[propozycja] Nowy wygląd forum, funkcjonalność i przeniesienie działów.


kfiat

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tak jak kondotier za zmianami (podobny temat w tym dziale), ale stwierdziłem, że założę nowy temat z nowym rzucającym się w oczy tytułem i listą konkretnych zmian. Uważam że całe forum potrzebuje małej renowacji/relokacji działów bo jest wg mnie bałagan i łatwo można pewne mody ominąć. Przedstawię po krótce jak to teraz jest i jak to widzę:

 

Mody do SoC w tym momencie można znaleźć w:

 

Stalker Cień Czarnobyla ->Mody do SoC

Nowości na forum -> Nowe tłumaczenia -> Mody do SoC

Nowości na forum -> Nowe mody

Zakątek tłumacza -> Mody w trakcie tłumaczenia

Mody przetłumaczone na język polski ->Solijanki, TŚki itp / Inne mody w języku polskim

 

Tak więc mamy 5 miejsc w 4 działach na mody przez co problematyczne staje się przeglądanie bazy modów.

Do tego nie jest określone kiedy mod z działu "Nowe tłumaczenia", trafi np do działu "Inne mody w języku polskim" o ile w ogóle tam trafi. Pomijam fakt, że dział nowości portalu ma tylko jeden post ze wszystkimi tłumaczeniami, które nie jest na bieżąco uaktualniane - coś mi się wydaje że tylko malakas coś tam grzebie, ale od listopada go nie ma.

 

Moja propozycja działu:

S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla

od razu poddziały: aktualności, misje, multimedia....

bez działu: Mody do SoC

 

Robimy tak ze wszystkimi 3ma częściami gry.

 

Teraz dział: "Nowości na forum" poddział "Nowości portalu"  ma tylko jeden temat, to czemu od razu nie zmienić nazwy na tłumaczenia od Stalkerteam.pl?

 

Poddział "nowe tłumaczenia" jest do wywalenia. Nie wiadomo kiedy te nowe tłumaczenia są przenoszone, oraz kiedy przestają być nowe i trafiają gdzie indziej.

Proponuję zostawiać nowe przetłumaczone mody w dziale "mody w trakcie tłumaczenia" ostatni post w temacie moda mówiący o zakończeniu polonizacji powoduje przeniesienie moda przez redakcję forum do odpowiedniego działu.

 

Poddział: "Nowe mody" - stworzyć 3 dodatkowe poddziały (w formie tych +) zabrane uprzednio z 3 działów SoC, CS i CoP. i tam wrzucać wszystkie nowe mody w produkcji  jak i gotowe. aby je rozróżnić należy napisać niewielki regulamin umieszczania modów w dziale "Nowe mody" i oznaczać [gotowy] lub [W produkcji] w nazwie tematu.

 

W ten oto sposób wszystkie mody znajdują się w dwóch działach głównych:

Nowości na forum -> Nowe mody ->Stalker SoC / Stalker CS / Stalker CoP

Mody przetłumaczone na język Polski -> Mody główne niech mają swoje działy, a cała reszta do / Inne mody w języku polskim -> SoC / CS / CoP

Czyli z grubsza tak jak jest teraz, z tym że dział mody rozwojowe które najwyraźniej już nie są rozwojowe i dział Mody na bazie LWR też bym przeniósł do działu "inne mody w języku polskim"

 

Prosiłbym o wypowiedzenie się w temacie kogoś z Administracji, tudzież kogoś władnego, ale oczywiście opinie wszystkich użytkowników są mile widziane :thumbsup:

Edytowane przez kfiat
  • Dodatnia 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popieram, dział z modami w którym będą mody do danej gry. Poddziały w którym umiescilbym serie modów. Czyli mody do SoC a w nim serie modów, to samo z tłumaczeniami. Łatwo wszystko znajdziemy w jednym dziale. Info o polonizacji i nowych modach z podaniem linka do danego wątku. Takie zmiany ułatwią poruszanie się po stronie wszystkim użytkownikom forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kfiat - jeśli chcesz przeforsować pomysł powinieneś skontaktować się z którymś z administratorów, na ten przykład - aby wprowadzić zmiany w systemie rang, pisałem PW do @Portalsa, który zajmuje się kwestiami technicznymi forum. Trzeba zainteresować administrację, która nie zawsze znajduje czas na sprawdzenie wszystkich tematów na forum. Dobrze jakbyś usystematyzował swój pomysł, tworząc konkretny koncept zawierający wykaz wszystkich linków do tematów ("gotowiec"), które zostaną odpowiednio przyporządkowane przez administratora. Przedstawiłeś ogólny schemat jako wstęp do całości prac - jestem jednak zdania, iż gotowy projekt ma szanse szybszej realizacji. Weź przykład z tematu z ikonami, gdybym ja nie stworzył koncepcji opartej na wzornictwie z C-Sky, która nota bene została uzupełniona twoimi sugestiami, wówczas pomysł umarłby po pierwszym tygodniu od jego zgłoszenia (oczywiście nie pomijam tu udziału forumowiczów, chodzi jednak o gotową formę pomysłu) - tutaj jest podobnie, można zaproponować konkretne rozwiązanie, za które wykonawca powinien zostać nagrodzony premią w określonej wysokości - swoistym wyrazem szacunku i podziękowania za wkład w rozwój Forum - tak widzę rozwinięcie tego pomysłu przekształconego w finalną wersję - gotową do wdrożenia, wpierw jednak napisz do administracji, żeby nie okazało się, że pracowałeś nad projektem rozwiązania tracąc czas i wysiłek na próżno...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o chodzi z tymi linkami do tematu i gotowcem? W moim pierwszym poście napisałem w sumie wszystko, czyli gdzie przenieść poszczególne działy by forum było bardziej czytelne. Napisałem też co z czym połączyć by z 5 działów z modami były tylko 2. Jeśli coś dla administracji będzie nie jasne to chętnie wytłumaczę, ale nie wiem jak to bardziej zobrazować niż w sposób jak w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kfiat

wprowadziłeś propozycję dla zmian - w której zawarłeś podział na konkretne subfora. Naszkicowałem podział wg. twojej koncepcji (jest to szybki szkic poglądowy podziału subfor):

Dołączona grafika

chodzi mi o umieszczenie w poście linków - ujętych w spoiler, odpowiednio zatytułowanych np. zgodnie z wprowadzoną nazwą działu:

[Modyfikacje gotowe]

tematy posortowane wg. twojej koncepcji - zbiór linków na podst. kryteriów wyznaczonych właściwą nazwą działu.

1.

2.

3.

....

Mógłbyś zrobić szkic całości zmian - graficzna interpretacja lepiej trafia do odbiorcy niż tekst...jest to jednak tylko sugestia szczegółowego rozpisania podziału oraz zebrania w spoilery linków pod odpowiednio zatytułowanym subforum.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem, w sumie to dobry pomysł by coś takiego zrobić. Dziś nie mam za bardzo czasu i możliwości, ale jutro się tym zajmę - zrobię rysunek pokazujący jak sobie to wszystko wyobrażam i zamieszczę tutaj.

 

Zgodnie z zapowiedzią zamieszczam miniatury mojej propozycji przemian na forum wraz z opisem.

post-3095-0-04617200-1390120414_thumb.jppost-3095-0-90137600-1390120420_thumb.jppost-3095-0-40379700-1390120427_thumb.jp

 

Wyjaśniając wątpliwości które mogą się pojawić - wszystkie mody które nie są przetłumaczone będą znajdować się w dziale nowe mody z odpowiednim otagowaniem [Gotowe] lub [W produkcji] i umieszczone w odpowiednich poddziałach.

 

Tak więc mody są w dwóch działach:

Nowości na forum -> Nowe mody ->Stalker SoC / Stalker CS / Stalker CoP

Mody przetłumaczone na język Polski -> .......

 

....no i oczywiście w razie potrzeby w dziale mody w trakcie tłumaczenia, ale to chyba każdy wie że musi tak być :woot:

Edytowane przez kfiat
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za tym, aby w dziale Nowości na forum -> Nowe mody, znalazł się dział Mody w produkcji, bez dzielenia dla której gry są przeznaczone. I drugi dział Mody gotowe, do którego byłyby przenoszone mody w produkcji po ich wydaniu, też bez podziału na podstawki. Ilość forumowiczów potrafiących w nie zagrać jest znikoma. Są to wyjadacze i nie będą mieli problemu z ich znalezieniem. A to na jaką są podstawkę, będzie przecież w opisie moda.

Natomiast po ich spolonizowaniu byłyby przenoszone do działu o jego podstawce, gdzie to co teraz jest działem Mody w produkcji, przemianowano na Nowe. Z tym że, karencja nowego moda w tym poddziale powinna być ustalona, np. na pół roku. I hop do  działu podstawki, Mody do XXXX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za wprowadzeniem zmian, uprości to wyszukiwanie modyfikacji - zwłaszcza nowym forumowiczom. Często na forum pojawiają się pytania związane z problemem, który został już opisany - być może jest to wynikiem braku chęci sprawdzenia działów, ale może być również i tak, że duża ilość działów wprowadza niepotrzebne zamieszanie w wyszukiwaniu rozwiązań - tak naprawdę czas pokaże, czy zmiana wyjdzie na dobre forum.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie jest określone kiedy mod z działu "Nowe tłumaczenia", trafi np do działu "Inne mody w języku polskim" o ile w ogóle tam trafi. Pomijam fakt, że dział nowości portalu ma tylko jeden post ze wszystkimi tłumaczeniami, które nie jest na bieżąco uaktualniane - coś mi się wydaje że tylko malakas coś tam grzebie, ale od listopada go nie ma.

Malakas zajmował się tym ale od jakiegoś czasu go nie ma i nie mamy żadnych informacji co jest powodem nieobecności.    

Teraz dział: "Nowości na forum" poddział "Nowości portalu"  ma tylko jeden temat, to czemu od razu nie zmienić nazwy na tłumaczenia od Stalkerteam.pl?

Dział Nowości portalu służył kiedyś jako zbiór tematów które miały pojawić się na portalu. Od kiedy mamy nowy portal jego zawartość była systematycznie przenoszona i nie zostało już nic. Wydaję mi się że można usunąć "Nowości Portalu" a ten jeden temat gdzieś przenieść.

 

Poddział "nowe tłumaczenia" jest do wywalenia. Nie wiadomo kiedy te nowe tłumaczenia są przenoszone, oraz kiedy przestają być nowe i trafiają gdzie indziej.

Proponuję zostawiać nowe przetłumaczone mody w dziale "mody w trakcie tłumaczenia" ostatni post w temacie moda mówiący o zakończeniu polonizacji powoduje przeniesienie moda przez redakcję forum do odpowiedniego działu.

Zgadzam się, brak jasnych reguł co do przenoszenie powoduje bałagan. Rozwiązanie wydaje się dość dobre.

 

Nie do końca jednak rozumiem przenoszenie nawet starych modów do nowego działu "nowy mody". Oprócz nazwy pomysł wydaję się dość dobry.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje i na pewno się jakoś dogadamy bo też uważam że tak jak jest teraz nie jest dobrze. Jednak wszelkie zmiany trzeba dobrze przemyśleć żeby nie było gorzej niż jest teraz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Portals odnośnie działu "nowości portalu" Faktycznie można przenieść gdzieś temat "tłumaczenia od Stalkerteam.pl" a dział usunąć  - po co dział z jednym tematem. Proponuję ten temat podpiąć w dziale "Mody przetłumaczone na język Polski" Nie wiem jakimi narzędziami dysponujesz by ten temat stał się bardziej widoczny, ale trzeba go jakoś, wytłuścić czy coś :whistling:

 

Nie do końca jednak rozumiem przenoszenie nawet starych modów do nowego działu "nowy mody". Oprócz nazwy pomysł wydaję się dość dobry.

Racja, sama nazwa działu też wymaga zmiany, bo skoro przenosimy wszystkie mody ze wszystkich działów to już nie są nowe :yes: Skoro usuwamy dział "Nowe tłumaczenia" i "nowości portalu" - zgodnie z moim postem #9 i postem portalsa #12 zostaje tylko jeden poddział "nowe mody" który wymaga zmiany nazwy. Możemy usunąć poddział "Nowe mody" i zamiast jednego stworzyć trzy coś na wzór działu ze strony stalkeruniverse.

 

Oto jak dział "Nowości na forum" zostaje przekształcony po ustaleniach:

post-3095-0-17620700-1390245504_thumb.jp

 

W ten oo sposób wszystkie wątpliwości @portalsa mamy rozwiane :lol:

Mam nadzieje, że @Cichy nie będzie miał nic przeciwko, że wykorzystałem zdjęcie z jego forum.

Nie ma porzeby tworzenia szczególnych działów tylko dla nowych modów i późniejsze ich przenoszenie. Temat dodający moda ma w pierwszym poście datę wydania i datę dodania na forum więc wiadomo o co chodzi :)

Edytowane przez kfiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Modyfikacje które wprowadzałem:

Likwidacja działu Nowości Portalu”

Przeniesienie modów „Powrót Szramy cz. 1”, „Powrót Szramy cz.1 + Dopełnienie”, „Wariant OMEGA cz.1” do „Mody PL do SoC

Likwidacja działu „Nowe Tłumaczenia” i przeniesienie modów do „Inne mody w języku polskim”.

 

Moja propozycja działu:

S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla

od razu poddziały: aktualności, misje, multimedia....

bez działu: Mody do SoC

 

Podczas wprowadzanie tego wpadłem na trochę inny pomysł i chce poznać Waszą opinię na jego temat:

post-1-0-82487300-1391419664_thumb.png

w tym dziale zrobić po kolej S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla, S.T.A.L.K.E.R. CS, S.T.A.L.K.E.R. CoP i w poddziały o których pisałeś.

Będzie zajmowało to mniej miejsca a nie straci na czytelność moim zdaniem.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) "Stalker bez modyfikacji" wg mnie brzmi nie najlepiej, może "Gry serii S.T.A.L.K.E.R." ?  fakt, że połączenie tych działów sprawi, że forum będzie bardziej czytelne.

2) Teraz rzuciło mi się w oczy, że dział "Warsztat modera" ma błąd i chyba powinno być "moddera" ale to moje zdanie.

3)Dział nowe mody powinien zostać usunięty wg moich poprzednich postów, nie wiem czy się z tym zgadzasz. Tak jak mówił wcześniej kondotier - dział ma sens tylko jeśli będą tam mody góra pół roku i ktoś będzie tego pilnował - w innym wypadku lepiej to scalić z działem "modyfikacje" i poprzenosić mody. W tym momencie są tam mody nawet ze stycznia 2013.

4) A propos działu "modyfikacje" mam tylko zastrzeżenie do samej nawy - wydaje mi się za krótka - taka "goła" czegoś mi brakuje :P

 

Podsumowując teraz wygląda to lepiej, ale można zrobić to jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) "Stalker bez modyfikacji" wg mnie brzmi nie najlepiej, może "Gry serii S.T.A.L.K.E.R." ?  fakt, że połączenie tych działów sprawi, że forum będzie bardziej czytelne.

 

Nazwa tej kategorii jest trochę trudna do ustalenia biorąc pod uwagę że rozmowy tam mogą dotyczyć tylko "czystego" stalkera.

 

2) Teraz rzuciło mi się w oczy, że dział "Warsztat modera" ma błąd i chyba powinno być "moddera" ale to moje zdanie.

Postaram się dowidzieć jaka powinna być poprawna forma.

3)Dział nowe mody powinien zostać usunięty wg moich poprzednich postów, nie wiem czy się z tym zgadzasz. Tak jak mówił wcześniej kondotier - dział ma sens tylko jeśli będą tam mody góra pół roku i ktoś będzie tego pilnował - w innym wypadku lepiej to scalić z działem "modyfikacje" i poprzenosić mody. W tym momencie są tam mody nawet ze stycznia 2013.

 

Tak ale niestety modyfikacje są tam pomieszane więc koniecznie będzie ręczne przeniesienie wszsytkiego.

 

4) A propos działu "modyfikacje" mam tylko zastrzeżenie do samej nawy - wydaje mi się za krótka - taka "goła" czegoś mi brakuje :P

 

Ucięło "do stalkera", zaraz poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To scalenie podstawek w jeden dział jest właściwe.

Jesteśmy forum dla modów i chociaż bez nich nas by nie było, to są tu tylko "dekoracją".

DODANO:

 

Chcę nawiązać do problemu podkradania polonizacji, poruszonego przez The Emperor w SB.

 

Takie zakusy się nigdy nie skończą. Tłumaczenie się, że to nie podkradanie, a tylko link, będą stosować wszyscy o złej woli. A dostęp do linków polonizacji możliwy bez zalogowania, jest do tego zachętą.

Dlatego mam pytanie, czy jest możliwość zrobienia na forum działu, do którego dostęp mieliby tylko zarejestrowani forumowicze. W takim dziale w podziałach z nazwą moda, dopiero znalazły by się adresy do pobrania polonizacji. W modzie byłaby tylko informacja, że mod jest spolonizowany, bez linka do tego działu. Ze wskazaniem ograniczeń translokacji jej w całości, fragmentach i innych opcjach jej dotyczących, łącznie z tymi tłumaczeniemi przekazującymi informację o modizi z #1. te same ograniczeni powinny się znaleźć w proponowanym dziale jako tekst otwary.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.