Skocz do zawartości

[propozycja] Nowy wygląd forum, funkcjonalność i przeniesienie działów.


kfiat

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier,
bardzo dobry pomysł i jestem rad z faktu zgłoszenia go tutaj. Powinniśmy chronić prawa ekipy polonizacyjnej a prawo autorskie gwarantuje nam tę możliwość, niestety brak precyzyjnych zakazów - często błędnie sformułowanych stwarza lukę w prawie, która zostaje wykorzystana dla działań jakie miały miejsce z umieszczeniem tematu dot. spolonizowanego moda "Dream Reader - The Leper Area" oraz modyfikacji "Dolina Szeptów" - przykłady tychże modów umieszczonych wraz ze spolszczeniem na konkurencyjnej stronie: link1 oraz link2, które to spolszczenia zostały usunięte ze strony stalker.pl dopiero po interwencji. Popieram pomysł @Kondotiera w całej rozciągłości, mało tego - wprowadziłbym możliwość pobierania polonizacji dla forumowiczów, którzy napisali min. 20 postów, które nie stanowią "nabijania licznika komentarzy" - wszyscy wiemy, że pojawiają się tutaj forumowicze, często o przypadkowych nickach np. "asfnkashn" wykorzystujący możliwość zalogowania dla zyskania dostępu do zabezpieczonych działów oraz pobierania polonizacji. Przytoczę pewien punkt regulaminu strony Stalkeruniverse:

...musisz napisać dziesięć postów, by od jedenastego ukazał się Twój obrazek. Jeśli zbyt długo nie dasz znaku życia, uznamy że nie żyjesz i skasujemy Twoje konto.

bardzo dobry punkt zapisu (IMO 10 postów to ilość zbyt mała), który większość przypadkowych forumowiczów zalogowanych tylko w celu korzystania z dobrodziejstw pracy naszej ekipy polonizacyjnej - usuwa z życia forum. Dobrze, że nie jestem administratorem - wyrzuciłbym osoby, których obecność ogranicza się jedynie do pobierania polonizacji. Dział poświęcony pobieraniu powinien generować log osoby pobierającej spolszczenie dla ewentualnej weryfikacji przez administratora zakresu działalności użytkownika (pobyt na forum nastawiony jedynie na pobieranie spolszczeń). Jeśli administrator wyrazi zgodę - mogę przygotować nowelizację zasad regulaminu jako dodatkowej - prócz wspomnianego przez Kondotiera działu - formy zabezpieczenia mającej ograniczyć występowanie podobnych sytuacji w przyszłości.

Proszę o ustosunkowanie się do propozycji administratorów/moderatorów a zwłaszcza ekipy polonizacyjnej.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł, z naciskiem od dwudziestu postów, możliwy dostęp do pobieralni. Słusznie zauważa @The Emperor, że wielu zagląda tu z powodu pobrania polonizacji (zajmuje mu to mniej czasu, niż nasz odpoczynek - między jedną a drugą polonizacją), a zdarzają się też tacy, co pieniactwo mają we krwi i tu próbują upustu swej nagromadzonej energii, zamiast samemu siąść i spróbować choć jeden mod spolonizować. Więc w tym posunięciu wobec takich "członków"  :yes: ,  nie jest ograniczanie dostępu, a ochrona ciężkiej pracy wielu tu ludzi. Wzór punktu regulaminu ze Stalkeruniverse, o pozbywaniu się "martwych" nicków, gdy są określony czas nieaktywne, jest jak najbardziej słuszny, przesieje szeregi "martwiaków".

Jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem i mam pewne wątpliwości. Stalker, to gra niszowa. Grają w nią w większości "starzy fani", bo dla młodzieży jest po prostu za trudna. Wolą piękne graficznie, łatwe gry, które nie wymagają większego myślenia. Ograniczenie dostępu do spolszczeń nikogo do grania nie zachęci. Idioci i zwyczajni złodzieje zawsze będą i żadne zakazy tego nie zmienią. Trzeba uważać, by nie strzelić sobie w kolano... kolejny raz.

Zastosuje się jednak do większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tylko idzie o ograniczenie dostępu osobom, które jakby jednorazowo się logują, pobiorą coś i potem ich nick wisi latami w naszej bazie danych. I o takich między innymi "bywalców" chodzi. Po kiego grzyba, ma potem świecić "iksińskiego" nick, że w danym dniu ma urodziny, a przykładowo jego ostatnie logowanie, jest notowane dwa lata temu i na dodatek - parę godzin od zarejestrowania. Po co ma się to przewijać, szukając czyjś nick, to sporo czasu zajmuje, bo lista spora się uzbierała. Nie raz potrzebne radykalne oczyszczanie niektórych organów z drobnoustrojów, by potem cały organizm był zdrowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smox,

masz prawo do innej decyzji, nie musisz kierować się głosem większości, uważam jednak, że w tym przypadku warto stawiać na jakość, tak - jakość wypowiedzi, całokształtu działań oraz zaangażowania - zamiast na ilość, która ma przyciągać nowe osoby. Gracze traktujący Zonę jak drugi dom, kochający klimat Stalkera nie zniechęcą się zakazem, natomiast osoby dla których gra wydaje się trudna nie zmienią nastawienia tylko dlatego, iż powstało spolszczenie moda. Mody tutaj polonizowane mają często znacznie wyższy poziom trudności niż sama podstawka, spolszczenie nie zmienia poziomu trudności a jedynie daje możliwość zrozumienia fabuły. Jeśli ktoś wychodzi z założenia, które sformułowałeś:

"Stalker, to gra niszowa. Grają w nią w większości "starzy fani", bo dla młodzieży jest po prostu za trudna. Wolą piękne graficznie, łatwe gry, które nie wymagają większego myślenia"

wówczas spolszczona fabuła modów będzie bez znaczenia dla graczy, którzy myślenie wolą "odstawić" na czas grania, jeśli ktoś lubuje się w bezmyślnych shooter'ach - odstawi Stalkera jako grę trudną. Nie wydaje mi się, aby taki gracz zachęcił się go przygody z modem tylko z uwagi na spolszczoną fabułę. Kwestia jest do omówienia, decyzja jeszcze nie zapadła, ale to nie WY tłumacze powinniście zabiegać o graczy, to gracze winni wykazać się min. zaangażowania - oddając szacunek twórcą spolszczeń jak i stronie, która skupia niezwykłych ludzi, to gracze kochający Stalkera winni zabiegać o nowe polonizacje, takie jest moje zdanie...to nie Wy powinniście zabiegać o uwagę graczy, tworząc polonizacje poświęcacie swój czas i wysiłek, to Wam gracze winni są oddać podziękowanie za wykonaną pracę. Jeśli nie będziecie szanować waszej pracy, to nikt nie będzie was szanował, uważając że należy mu się pobranie polonizacji za sam fakt zalogowania. Przemyślcie ową kwestię:

http://www.youtube.com/watch?v=VTBjyhMZj9I

bardziej wymownie tego nie ujmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To scalenie podstawek w jeden dział jest właściwe.

Jesteśmy forum dla modów i chociaż bez nich nas by nie było, to są tu tylko "dekoracją".

 

 

Ponieważ poprzednie zmiany zostały przyjęte bez narzekań to myślę że ta zmiana zostanie wprowadzona jutro.

 

Takie zakusy się nigdy nie skończą. Tłumaczenie się, że to nie podkradanie, a tylko link, będą stosować wszyscy o złej woli. A dostęp do linków polonizacji możliwy bez zalogowania, jest do tego zachętą.

Dlatego mam pytanie, czy jest możliwość zrobienia na forum działu, do którego dostęp mieliby tylko zarejestrowani forumowicze. W takim dziale w podziałach z nazwą moda, dopiero znalazły by się adresy do pobrania polonizacji. W modzie byłaby tylko informacja, że mod jest spolonizowany, bez linka do tego działu. Ze wskazaniem ograniczeń translokacji jej w całości, fragmentach i innych opcjach jej dotyczących, łącznie z tymi tłumaczeniemi przekazującymi informację o modizi z #1. te same ograniczeni powinny się znaleźć w proponowanym dziale jako tekst otwary.

 

Od początku współpracujemy z polonizatorami i za ich zgodą pliki umieszczane są w centrum plików gdzie polonizacje mogą być pobierane tylko przez zalogowanych użytkowników. Od jakiegoś czasu wprowadzone są też limity transferu przydzielana na podstawie udziału w życiu forum. Więcej informacji tutaj: http://stalkerteam.pl/topic/5919-zasady-przyznanawia-transferu-w-centrum-plik%C3%B3w/

Problemem jest trochę to że ciągle sporo siedzi w starej pobieralnii gdzie jedynym praktycznie wymogiem jest bycie zalogowanym. Nie mam za wiele czasu w tym roku szkolnym więc nie jestem w stanie tego szybko przerzucić. Robienie tego z automatycznie ze względu na że w starej pobieralnii panuje bałagan w plikach jest praktycznie niemożliwe.

 

 

bardzo dobry pomysł i jestem rad z faktu zgłoszenia go tutaj. Powinniśmy chronić prawa ekipy polonizacyjnej a prawo autorskie gwarantuje nam tę możliwość, niestety brak precyzyjnych zakazów - często błędnie sformułowanych stwarza lukę w prawie, która zostaje wykorzystana dla działań jakie miały miejsce z umieszczeniem tematu dot. spolonizowanego moda "Dream Reader - The Leper Area" oraz modyfikacji "Dolina Szeptów" - przykłady tychże modów umieszczonych wraz ze spolszczeniem na konkurencyjnej stronie: link1 oraz link2, które to spolszczenia zostały usunięte ze strony stalker.pl dopiero po interwencji. Popieram pomysł @Kondotiera w całej rozciągłości, mało tego - wprowadziłbym możliwość pobierania polonizacji dla forumowiczów, którzy napisali min. 20 postów, które nie stanowią "nabijania licznika komentarzy" - wszyscy wiemy, że pojawiają się tutaj forumowicze, często o przypadkowych nickach np. "asfnkashn" wykorzystujący możliwość zalogowania dla zyskania dostępu do zabezpieczonych działów oraz pobierania polonizacji.

Wydaję mi się że mamy za dużo użytkowników by każdego sprawdzać i aktywować. Zresztą jak ktoś może pisać o modyfikacji skoro nie może jej pobrać? Wydaje mi się że aktualne ograniczenia (w grę wchodzi ewentualne ich zaostrzenie) są dostatecznie dobre.

 

polonizacji. Przytoczę pewien punkt regulaminu strony Stalkeruniverse:

Cytat

bardzo dobry punkt zapisu (IMO 10 postów to ilość zbyt mała), który większość przypadkowych forumowiczów zalogowanych tylko w celu korzystania z dobrodziejstw pracy naszej ekipy polonizacyjnej - usuwa z życia forum. Dobrze, że nie jestem administratorem - wyrzuciłbym osoby, których obecność ogranicza się jedynie do pobierania polonizacji. Dział poświęcony pobieraniu powinien generować log osoby pobierającej spolszczenie dla ewentualnej weryfikacji przez administratora zakresu działalności użytkownika (pobyt na forum nastawiony jedynie na pobieranie spolszczeń). Jeśli administrator wyrazi zgodę - mogę przygotować nowelizację zasad regulaminu jako dodatkowej - prócz wspomnianego przez Kondotiera działu - formy zabezpieczenia mającej ograniczyć występowanie podobnych sytuacji w przyszłości.

...musisz napisać dziesięć postów, by od jedenastego ukazał się Twój obrazek. Jeśli zbyt długo nie dasz znaku życia, uznamy że nie żyjesz i skasujemy Twoje konto.

 

Rozmawialiśmy już dawno na ten temat i kasowanie starych kont nie jest do końca dobrym pomysłem według mnie bo ktoś może z różnych powodów być przez jakiś czas nie obecny.

Aktualnie każde pobranie polonizacji jest zapisywane w bazie danych i każdy może zobaczyć ją dla siebie tutaj: http://pliki.stalkerteam.pl/index.php?action=list_of_downloaded_files

Mogę dodać informacji kto pobrał polonizacji na stronie gdzie się ją pobiera ale dopiero po zakończeniu obecnych prac modernizacyjnych(niedużych ale poprawiających parę rzeczy). Jednak obawiam się że duże restrykcje co do pobierania plików mogę spowodować że będę one wysyłane na inne serwery nad czym nie mamy już kontroli (pracuję nad drobnym zabezpieczeniem które pozwoli namierzyć kto wysłał plik na inny serwer jednak jego obejście nie będzie trudne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Emperor - nie zgadzam się z tym co piszesz, a właściwie, to dlaczego wtrącasz się do spolszczeń? Według mnie nie ma żadnego problemu, a jeżeli nawet by był, to powinni zająć się nim Tłumacze i Administracja, a nie Mechanik.

Jeżeli pomimo tego, dostęp do naszych spolszczeń zostanie utrudniony, to ja wypisuję się z takiego forum. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox,

Nie rozumiem co jest niejasne w mojej wypowiedzi cyt:

"Kwestia jest do omówienia, decyzja jeszcze nie zapadła"

pisząc to jasno stwierdzam, że jest to jedynie propozycja poddana pod dyskusję, nie zaś końcowe postanowienie wydane bez zgody osób tworzących polonizacje - podkreślam - to tylko pomysł, dodatkowo zaakcentowany w poście nr. 26 (pomarańczowa ramka). Ów pomysł ma chronić prawa autorskie, a ponieważ dobro tego forum nie jest mi obojętne - nie ma znaczenia kim jestem i jaką mam rangę, liczy się fakt braku bierności na sprawy forum - stąd inicjatywa. Zawsze chcąc wprowadzić jakiekolwiek zmiany - przykład: rangi forum, zmiana grafiki (logo) strony etc. - zakładałem temat mający zaznajomić forumowiczów z pomysłem oraz dać im możliwość wypowiedzenia się, aby decyzja była dziełem wspólnoty - z tym pomysłem jest tak samo. Widzę, że opacznie zrozumiano moją intencję co podkreśla wzięcie pod uwagę opcji wypisania z forum.

a właściwie, to dlaczego wtrącasz się do spolszczeń?

odpowiedź j/w - mam na względzie dobro forum, skoro jednak tworzący polonizacje chcą, aby im zostawić te kwestie - nie ma problemu, odtąd jakakolwiek polonizacja czy temat zauważony u konkurencji prze zemnie, nie będzie powodem do zgłoszenia go, skoro imputuje mi się złą wolę - cytat powyżej pozostanę bierny na ową kwestię.

Ponieważ Portals swoim komentarzem rzucił nieco światła na przedstawioną propozycję zmian - wątek dot. zabezpieczenia polonizacji można uznać za zakończony - przynajmniej jeśli chodzi o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Emperor - ja nie mam do Ciebie pretensji. Robisz dobrą robotę na forum i miałeś dobre chęci. Mamy jednak różne podejście do Stalkera. Ja nie uważam Stalkeruniverse czy Stalker.pl za konkurencję. Na każdym z tych forów działają fani Stalkera. Problem stanowią tylko ludzie z wybujałymi ambicjami i zwykli idioci. Marzy mi się JEDNO forum o Stalkerze, skupiające wszystkich fanów. Bez rozgrywek osobistych, na którym znalazłoby się miejsce zarówno dla nowych modów, spolszczeń i poradników.

Natomiast co do zabezpieczenia polonizacji, to uważam, że są dobrze zabezpieczone. Napiszę jeszcze raz - "Gdyby spolszczenia Yurka trafiły do Pobieralni, a nie na Yandex, to sprawy by nie było". Ja też wątek dotyczący zabezpieczenia polonizacji uznam za zakończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt spontanicznie w #25 DODANO, zaproponowałem stworzenie nowego działu dla polonizacji. Pisałem to w dobrej wierze, aby chronić prawa tłumaczy.

Ale po głębszym zastanowieniu, stwierdzam że, to nie jest dobry pomysł. Tak postępując, uczynimy STALKERA jeszcze bardziej niszowym, a tego chyba nie chcemy.

Przespałem się z problemem i zaczęło mi to pachnieć wojną ugrupowań w Zonie. Wszyscy przeciw wszystkim, spokój i pokój tylko w barze.

Może to wstawienie przez Yurka polonizacji na Yandeks, było "gołąbkiem pokoju"?  Nie czas skończyć z podziałem nasze i wasze? Przecież łączy nas Zona.

Może by tak pójśc w ślady twórców modów, nie robiących żadnych ograniczeń z pobieraniem i wstawianiem modów na inne fora, przy przestrzeganiu zasady wskazywania twórców i stron macierzystych?

Otwórzmy się na inne fora. Niech jakieś tam osobiste anse zejdą na drugi plan. Nich z pracy naszych tłumaczy skorzysta taka iloś graczy, jaka zechce. Im więcej ich będzie, tym sława naszych tłumaczy urośnie.

Nie sądzę , że ktoś kto polonizację pobierze, posunie się do tego, że usunie z moda informacje, kto jest polonizatorem i które forum preferuje.

Ooo, takiego wtedy można ścigać jak ślepego psa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier,

to co napisałeś jest wręcz nieprzyzwoicie idealistyczne, nie odbierz tego opacznie - rozumiem co chcesz powiedzieć, załóżmy że jestem zafascynowany S.T.A.L.K.E.R'em i jednocześnie nie interesuje mnie wojna pomiędzy forami nt. tejże gry - zakaz uderzy bezpośrednio we mnie, być może zniechęcając do odwiedzin tego forum. Zdaję sobie sprawę z faktu, iż wielu forumowiczów jest ponad wojenkami toczonymi pomiędzy forami o Stalkerze, dlatego niesprawiedliwe byłoby szufladkowanie forumowiczów, etykietyzowanie i "stawianie pod murem" ze wszelkiej maści "hejterami" z konkurencyjnej strony...mój cynizm @kondotier jest uzasadniony pewnymi faktami, które wolę jednak przemilczeć dla dobra naszego forum, dla zachowania atmosfery spokoju i zrozumienia. Posiadam jednak dowody szkalowania nie tylko Naszej strony, lecz również konkretnych forumowiczów - w tym Ciebie, administratorów i wielu innych osób. Są to informacje zebrane od konkurencji, która ma czelność umieszczać spolszczenia na swojej stronie - nie będę jednak tych dowodów zamieszczał...gdybym to zrobił znów wybuchłaby wojna, ale posiadanie tych informacji stoi w opozycji z idealizmem, który prezentujesz - szanuję Wasze zdanie, chcę tylko podkreślić, iż moja dezaprobata względem konkurencyjnej strony ma uzasadnioną dowodami proweniencję. Z mojej strony - kończę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, muszę się odnieść do Twojej wypowiedzi.

Ja też Cię rozumię. Jestem zarejestrowany na trzech forach i znam te animozje. Z jednego, największy pieniacz i opluwacz naszego forum, został wywalony z wieczystym banem.

Na drugim, z ciekawości wrzuciłem do wyszukiwarki mojego nicka stąd  i w odpowiedzi znalazłem jednego posta z nim. I to akurat z podziękowaniem.

Jeśli bez nicka, ktoś po mojej wypowiedzi z której się wycofałem, powiesił na mnie kilka psów, nie mam pretensji. Za niefortunne wypowiedzi trzeba przyjąć nawet najostrzejszą ripostę z pokorą.

W modzie który przetłumaczyłem, też jest formuła zakazu. Ale dlatego, że przestrzegam zasad tego forum, a wykorzystałem też cały plik przetłumaczony przez kogoś innego.

Lecz byłbym zadowolony, gdyby to tłumaczenie posłużyło graczom z innych forum.

A ograniczanie pobierania polonizacji, pod kątem "wrogów" naszego forum i tak mija się z celem.

Wystarczy, że ktoś z nim żyjący w zgodzie i nam nie wadzący, pobierze polonizację i innymi drogami mu ją dostarczy. Sam dobrze jako Mechanik wiesz, że to nie problem. I śmiać się będą nam w nos.

A przypuszczam że tak się dzieje, bo skąd by znali nasze tłumaczenia? Więc zamiast dalej brnąć po konfliktowym błocie, może lepiej wyjść na pewny grunt. Nic na tym nie stracimy, a na pewno zyskamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób, nowych którzy zaczęli grać i interesować się stalkerem bądź starsi którzy znają tylko jedno forum nie mają nawet pojęcia o wielu modach, że są po polsku. Ale co w związku z tym zrobić ?

Udostępnić każdemu polonizacje ? 

Na stalker.pl pojawiło się kiedyś spolszczenie do soljanki i wiele osób z tamtego forum jedynie wytykało błędy w ciężkiej pracy tłumaczy, szukając zaczepek oraz ubliżając.

Dodatkowo @The Emperor poruszył istotną sprawę, szykanowanie stalkerteam jak i wiele osób stąd przez  użytkowników stalker.pl (.. brali w tym udział moderatorzy czy admini). Ale lepiej ten temat tutaj nie poruszać bo znów będzie różnica zdań i doprowadzi to do poważnej kłótni. 

 

Jak będzie wyglądało dalsze pobieranie polonizacji, i czy pojawią się nowe zabezpieczenia względem nich - To zależy od autorów tych że spolszczeń jak i admina. Żeby nie było że ktoś się wtrąca w ich pracę. 

Ale też warto wziąć pod uwagę że wiele osób ma dobre intencje. 

 

Jak już poruszamy tutaj różne kwestie forum to chciałem zapytać się co z główną stroną Portalu u nas ? Ostatnie co było napisane to Życzenia Świąteczne. Przydałoby się wstawić nowe kalendarze oraz napisać o spolszczeniach do modów (OGSM czy Czas Sojuszu). Potrzebna jest osoba która na bieżąco by się tym zajmowała. Osobiście mógłbym to robić bo niema dużo pracy przy tym, tylko ktoś musi mi objaśnić na PW najlepiej co i jak. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak będzie wyglądało dalsze pobieranie polonizacji, i czy pojawią się nowe zabezpieczenia względem nich - To zależy od autorów tych że spolszczeń jak i admina. Żeby nie było że ktoś się wtrąca w ich pracę. 

Ale też warto wziąć pod uwagę że wiele osób ma dobre intencje.

Nowe zabezpieczenia zostaną dodane niedługo ale będą one nie znacznie i pozwolą tylko na ustalanie kto wrzucił plik na inny serwer. Zabezpieczenia który utrudnią dostęp bardziej niż teraz nie zostaną wprowadzone bez zgody wszystkich polonizatorów.

 

Dziś drobne zmiany o forum o których pisaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • portals zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.