Skocz do zawartości
danieldino

WARGAME - Świat.

Rekomendowane odpowiedzi

*1SLKDS została właśnie przeniesiona do nowej bazy CAMP Sparta gdzie wraz z innymi kompaniami zagranicznymi będzie dbała o porządek w stolicy. Prezydent Polski zapowiedział że misja ta potrwa najdłużej pół roku i nie ma szans na jej przedłużenie. Żołnierze dobrze przyjęli tą wiadomość ponieważ w samej Namibii są już ponad 2 miesiące.

*Rosyjska Kompania przeprowadziła szturm na bazę bojowników Mongolskich. Pomogła im w tym 76 dywizja desantowo-szturmowa. Do szturmu przystąpiono o 7 rano. Miasteczko zostało okrążone, a następnie przystąpiono do szturmu. W miasteczku broniło się około 500 bojowników. Ich opór był twardy i bardzo zażarty. Zamknięci w swoich okowach nie mieli dokąd uciec. Wojska Rosyjskie z godziny na godzinę zaciskały coraz bardziej okrąg swoimi siłami. W końcu 13 kompania uderzyła z południa. I po 20 minutach zdobyła centrum miasteczka. Po tym ciosie bojownicy atakowali kompletnie bez sensu. Bitwa skończyła się o godzinie 16. W walkach zginęło 543 bojowników*wszyscy*, natomiast po stronie Rosyjskiej zginęło 240 żołnierzy w tym 30 żołnierzy z 13 kompanii do zadań specjalnych. Jeszcze pod wieczór Władimir Putin przekazał ją do wiadomości publicznej. Nad ranem wszystkie wojska zostały wycofane do kraju. Dowódca 13 kompanii otrzymał odznaczenie a jego jednostka dostała wsparcie finansowe.

* 1LSKP zostanie wraz z Brytyjskimi i Australijskimi żołnierzami na terenie Namibii. Będą stacjonować w Camp Sparta. W bazie mają operować 2 Brytyjskie i 2 Australijskie kompanie oraz 1 Polska. Dzięki tej decyzji Polska dostała wsparcie finansowe od państw NATO. Sam dowódca 1LSKP otrzymał awans na Podpułkownika i jeśli środki na to pozwolą będzie dowodził już batalionem, a nie jak do tej pory kompanią. Polska ma pomóc w odbudowie państwa. Wiadomo że na terenie Namibii od początku wojny rozwinęły się bojówki. Zadanie nie należy do prostych, ale jak informuje prezydent Niemiec, zadanie da się wykonać. Niemiecka armia oraz Holenderska odpowiadać ma za logistykę tej bazy. A Namibii powstaną też samodzielne bazy Niemieckie, Holenderskie oraz Amerykańskie.

* Norweska kompania górska zajęła nad ranem lotnisko w Bagdadzie. Ten ruch oficjalnie otwiera konflikt między Norwegią a Irakiem. Powodem było przyznanie się Irackich oficerów do ataku terrorystycznego w Bergen. Atak terrorystyczny był odpowiedzią na pomoc logistyczną Iranowi. Kompania zajęła lotnisko bez walk, ale jest w sile 120 żołnierzy, a jak donosi wywiad w mieście stacjonują 2 Dywizje Irackie, a kolejne 3 są w promieniu 150 km od Bagdadu. Lotnisko zostało zabezpieczone i czeka na wsparcie logistyczne. W wojnie nie biorą inne państwa.

* Windhuk po 48 godzinach został zdobyty dzięki 1LSKP. Kompania po szybkich zrzutach wyeliminowała snajperów i obsługę przeciwlotniczą w mieście. Następnie przystąpiła do eliminacji obsług z granatnikami. Po tych ruchach, wojska koalicji pewnie uderzyły na miasto. Bez problemu eliminowały już resztki oporu. Osteteczny szturm nie był już taki szczęśliwy jak dotychczas. Bojownicy nie mieli już nic do stracenia i walczyli do końca. Jeden z MRAP wjechał na minę ppanc. Lekko rannych w tym wypadku zostało 6 żołnierzy Polskich. W całym szturmie zginęło koło 11 tys. żołnierzy Namibijskich, ponad 4 tys. zostało rannych. Po stronie koalicji straty są mniejsze, ale również dotkliwe. 41 żołnierzy Holenderskich, 77 żołnierzy Brytyjskich, 24 żołnierzy Niemieckich i 1 żołnierz Australijski. 

Cała misja zakończyła się sukcesem. Po obaleniu dyktatury przedstawiciele NATO zdecydują co zrobić z Namibią.
Dowódca Polskiej kompanii został odznaczony Medalem Wolności przez Generała US. Żołnierze zostali odznaczeni Gwiazdą Namibii. Ranni i żołnierze którzy polegli dodatkowo zostaną odznaczeni Purpurowym Sercem. 


* Wojska NATO od dwóch dni oblegają stolicę Namibii Windhuk. Bardzo silna obrona sprawia że wojska koalicji mają problem z wdarciem się do miasta. Na niekorzyść wpływa także waleczność cywili którzy nie chcą się poddać. Do tej pory w walkach zginęło 4 żołnierzy Holenderskich, 30 żołnierzy Brytyjskich. 1LSKP wspiera działania Australijczyków oraz Niemców.


* Wojska NATO zdobyły Keetmanshoop. Walki trwały kilkanaście godzin. W mieście broniły się 2 bataliony zmechanizowane oraz 1 batalion pancerny. Cały pancerny sprzęt został zniszczony. W walce zginęło ponad 2,5 tys. żołnierzy Namibijskich. Walki były ciężkie ponieważ ludność cywilna wspierała wojska dyktatora. Na szczęście żaden z Polskich żołnierzy nie zginął. Natomiast duże straty poniosły siły sprzymierzone. W ofensywie zginęło 24 żołnierzy Holenderskich, 14 żołnierzy Niemieckich, 18 żołnierzy Brytyjskich oraz 19 żołnierzy Australijskich. Kolejnym celem wielkiej ofensywy jest sama stolica Namibii. Polscy żołnierze dostali wsparcie z kraju za doskonałe osiągnięcia.

* Wojska NATO w Namibii szykują się do szturmu na miasto Keetmanshoop.


* 1LSKP odbyła swój pierwszy chrzest bojowy. Wraz z jednostkami z Wielkiej Brytanii oraz Holandii, zajęli pierwsze tereny Namibii na której stacjonował batalion zmechanizowany. W walce poległo ponad 700 Namibijczyków. Po stronie NATO jest zginęło 11 żołnierzy Holenderskich i 25 Brytyjskich. 


* Z Norwegii zostali deportowani wszyscy imigranci którzy mają powiązania z Islamem.


*Rosyjska kompania przygotowuje się do ofensywy. W tym tygodniu planowana jest wysyłka dodatkowego sprzętu do Mongolii.


*RPA wraz z siłami NATO przeprowadza ofensywę. Celem jest obalenie dyktatury w Namibii.


* 1LSKP dotarła do RPA. Zostaną im przedstawione zadania i cele. To pierwsza taka operacja Polskich sił zbrojnych. Jak dotąd żadna z Polskich jednostek nie brała udziału w normalnej bitwie z użyciem wszelkich dostępnych środków.
*Polska, wspiera wraz z NATO RPA w wojnie z Namibią. Stronę Polską będzie reprezentować 1 Lubuska Samodzielna Kompania Powietrznodesantowa. W skład sił bojowych NATO wchodzą: Wielka Brytania, Niemcy, Australia, Holandia.


*RPA i Namibia nie podpisują rozejmu ... Nadal.


*Do życia została powołana 1 Lubuska Samodzielna Kompania Powietrznodesantowa - potwierdził Minister Obrony Narodowej.

*Polska ma w planach stworzenie nowej jednostki - powiedział w dzisiejszym wywiadzie przedstawiciel MON-u - Jesteśmy na dobrej drodze.

*
RPA toczy równą wojnę z Namibią. Wojska Namibijskie zostały zepchnięte na linię granicy i tam też toczą się walki.

* W porannym przemówieniu król Norwegii powiedział: "Zostaliśmy zaatakowani ! Nie będziemy stać bezczynnie. My też odpowiemy siłą." Wiele osób nie wie co on miał na myśli, ale dzisiaj zaczyna się dzień wydalania imigrantów z Norwegii pochodzenia muzułmańskiego.

* Jesteśmy bliscy zakończenia misji w Mongolii - powiedział na dzisiejszej konferencji Władimir Putin. W poprzedniej zasadzce zginęło 80 buntowników. Teraz zadamy im ostateczny cios - powiedział Władimir Putin na konferencji prasowej. Ranni i polegli zostaną odznaczeni Orderem Zasług Dla Ojczyzny oraz Bohaterem Federacji Rosyjskiej. 

 

* Namibia wypowiedziała wojnę RPA. Czołgi z piechotą przekroczyły granicę. Ludność RPA ucieka w popłochu.

*Saddam Husajn stłumił krwawo protesty w Bagdadzie. Zginęło 48 cywilów, a ponad 100 jest rannych.

* Jesteśmy bliscy zakończenia misji w Mongolii - powiedział na dzisiejszej konferencji Władimir Putin.

* STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI WRACAJĄ DO SOMALII. DECYZJA JEST PEWNA - POTWIERDZA BARACK OBAMA

*13 ROSYJSKA KOMPANIA DO ZADAŃ SPECJALNYCH WPADŁA W ZASADZKĘ. W ZASADZCE ZGINĘŁO 8 ŻOŁNIERZY, A 5 ZOSTAŁO RANNYCH. 80 BOJOWNIKÓW PONIOSŁO ŚMIERĆ.

* W NORWEGII PANUJĄ NASTROJE ANTY MUZUŁMAŃSKIE. KRÓL ZAPOWIEDZIAŁ WYRZUCENIE Z KRAJU IMIGRANTÓW.

*ATAK TERRORYSTYCZNY NA LOTNISKO W BERGEN. WOJSKO NORWESKIE OPANOWAŁO SYTUACJĘ. W SZTURMIE ZOSTAŁ RANNY JEDEN ŻOŁNIERZ, KTÓRY ZMARŁ NAD RANEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Używają strony akceptujesz regulamin Warunki użytkowania.

Społeczność
Discord