Skocz do zawartości

Zbiór tajemnic Zony / Wycięta Zawartość


arek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie dodajemy wyciętą zawartość z uniwersum Stalkera oraz wszelkie ciekawostki bądź tajemnice związane z Zoną. 


Tak  jak w temacie pochwalcie się swoją wiedzą i opowiedzcie o tajnych i ukrytych przedmiotach,frakcjach,postaciach,broniach i ciekawostkach chodzi mi o wszystkie części Stalker"a

np.

 

1.Gdy jesteśmy na wysypisku  w części starych maszyn na wieży jest skrzynia należy trafić w nią tak aby zleciała a wtedy wysypie się z niej około 700 sztuk ulepszonych naboi do Viper"a 5 bardzo przydatnych na początku gry.

 

2.W wiosce kotów na dachu jednej z chatek ukryty jest w skrzyni kombinezon stalkerów-najemników.

 

3.Przebywając w lab-X18 możemy znaleść zdjęcie twórców gry(Jest w pomieszczeniu z lodówką) Tam gdzie jest nibyolbrzym.

 

4.W cześci Czyste niebo można wywołać bug"a gdy strielok w ostatnim etapie przebiega przez most do drabiny wystarczy bezustannie strzelać mu w czachę wtedy on ,,Spadnie" pod most w tym momęcie wchdząc po drabinie skaczemy na dól on tam stoi i możemy sobie postrzelac do niego z bliska.(wywolalem to niechcąco to jest przybliżona instrukcja).

 

5.Jak wejsć do barmana (bez modów) ok to tak będąc w barze musimy wywołać wrogość u powinności gdy jeden z nich wchodzi i zacznie do nas strzelać (tak strzelac do nas w barze w końcu jest wrogiem) ustawiamy się w pobliżu upierdliwca który pilnuje i zaczynamy manewrowac tak aby on się poprostu odsósą a wtedy nasza szansa wbijamy do barmana.

 

(piszcie nowe jeśli znacie chodzi o wszystkie części)

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, aczkolwiek chyba był gdzieś na forum bardzo podobny.

 

Najpierw napiszę coś o stalkerach:

1. Ciało Freemana w tunelu, w Dziczy (ale to wiedzą wszyscy) 

2. Zdjęcie Lebediewa w LAB X-16. Wychodzi na to że nasz przywódca frakcji Czyste Niebo pracował niegdyś w owym laboratorium. Według mnie to bardzo możliwe, ma bardzo rozległą wiedzę o zonie i stworzył ugrupowanie które ją bada. 

3. Bandyta o ksywie ''Pogrzebacz'' który jest w SHOC, stracił pamięć podczas swego wypadu do centrum zony. W skutek czego nie wie jak się nazywa ani skąd pochodzi. Wychodzi na to że emisje / oddziaływanie psi mogą doprowadzić do takich zmian w mózgu że nie tylko przemieniają nieszczęśnika w zombie a powodują utratę pamięci/ lub szaleństwo jak ja to nazywam. 

4. W CS, powinnościowiec o ksywie Inkwizytor wypycha upolowane mutanty. Ale nie tylko on się tym zajmuje bowiem samotnik w SHOC o ksywie Strach ma bardzo podobne zainteresowanie. Przeszmuglował wypchane mutanty poza zonę. 

5. Szrama, gdy przedarł się do elektrowni to prawdopodobnie jego mózg zostaje wyprany, a on sam wcielony w szeregi Monolitu. Wielu uważa że zginął, ale mnie się osobiście wydaje że to Charon z SHOC. Wiele na to wskazuje, gdy dowiadujemy się o śmierci Kła to okazuje się że walczył z trzema monolitowcami, dwoje zostało zabitych ale trzeci który miał przy sobie Vintorez zastrzelił Kła. Duch pisze że nasz monolitowiec miał szramę na twarzy oraz dziwne oczy. 

 

Coś o mutantach z mojej strony:

1. Kontroler jest najinteligentniejszym mutantem w zonie, co za tym idzie bardzo rzadko spotykanym. W CoP jeden z nich ''ostrzega'' naszego bohatera, przemawia do nas ludzkim głosem gdy chcemy wejść do jego jamy. Ale jak wiemy nie są one pokojowo nastawione, trudno się dziwić zresztą. 

2. Połamaniec, wycięty mutant który nie pojawił się w żadnej części też nie jest najgłupszym stworzeniem. Potrafi namówić stalkerów nowicjuszy na różne wypady, po czym ich zabija. Zaś jeżeli podzielimy się z nim jedzeniem może nam opowiedzieć wiele ciekawych rzeczy na temat zony. 

 

O frakcjach:

1. Wojskowi Stalkerzy są specjalnie przeszkolonymi żołnierzami, mogą to być też bardzo doświadczeni samotni stalkerzy którzy zdecydowali się pracować dla wojska. Zajmują się trudnymi zadaniami, likwidowaniem niektórych osób w zonie bądź sporządzają mapy trudno dostępnych miejsc. Zazwyczaj działają pojedynczo. 

2. Monolit jest najbardziej tajemniczą frakcją, ale o tym wszyscy wiedzą. Nikt z nimi nie rozmawiał ( prócz ocalałych z CoP ), mają dobre wyposażenie i zawsze walczą do końca nie biorąc nikogo żywego. Od przypadkowych stalkerów można się dowiedzieć że kiedyś pewna frakcja/ grupa stalkerów jak jeden mąż poszli do samego centrum zony. Nikt już ich potem nie widział, po tym czasie pojawiły się pierwsze potyczki z monolitem. 

3. Frakcja Grzech która została ostatecznie wycięta z gry.Też tajemnicza grupa stalkerów. Objawia się u nich jak w przypadku Monolitu - fanatyzm religijny. Zabicie wroga i pośmiertnie założenie jego pancerza. Ich baza miała się znajdować w Dolinie Mroku. ( w modach można czasami natknąć się na członków tej frakcji, przykładowo w Tajnych Ścieżkach, jeden z nich miał na sobie pancerz Wschód Słońca, wymazany krwią )

  • Dodatnia 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was zauważył tajemnicze włazy w różnych miejscach w Zonie? Takie biało-żółte z czerwoną "zakrętnicą"(?). Są to jednak zwykłe schowki, do których można co najwyżej zajrzeć. Szkoda, że nie są to piwnice lub jakieś małe podziemia z niespodziankami, do których można by było wejść...

 

Nieco bardziej klimatyczną tajemnicą jest sekretna baza frakcji "Monolit", która wnioskując z usłyszanych plotek jest ukryta w głębi Zony. Ciekawe jednak, gdzie?

 

Frakcja "Grzech" to frakcja o której słyszałem tylko z opowieści i w różnych źródłach. Nie wiem o nich nic więcej niż to, że są czymś na wzór sekty jak "Monolit" i skalpują sobie czerepy. Nigdy nie widziałem żadnego ich członka.

Edytowane przez Wasilij
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na mapie strefy na lewo od Kordonu można zauważyć zarys starego Rostoku, po prawej natomiast Darkscape  :smile: O Dead City chyba nie muszę wspominać.

2. W tunelu na Wysypisku skąd bandyci atakują hangar możemy po ominięciu licznych anomalii znaleść Vipera 5 na naboje 9x18 mm.

3. W drodze do Zwęglacza mamy drzwi otwierane za pomocą kodu, który znajdujemy u martwego naukowca. W środku kilka apteczek.

4. W Magazynach Wojskowych w wiosce pijawek w jednym z domków znajdziemy w piwnicy granatnik rewolwerowy i kilka granatów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.Jak wejsć do barmana (bez modów) ok to tak będąc w barze musimy wywołać wrogość u powinności gdy jeden z nich wchodzi i zacznie do nas strzelać (tak strzelac do nas w barze w końcu jest wrogiem) ustawiamy się w pobliżu upierdliwca który pilnuje i zaczynamy manewrowac tak aby on się poprostu odsósą a wtedy nasza szansa wbijamy do barmana.

  Jest 2 metoda : popychanie strażnika drewnianymi skrzynkami które znajdziemy koło wejścia do baru. 1. W Kordonie u woskowych (Baza) na strychu, da się znaleźć kombinezony o dziwnych właściwościach i parę konserw. 2. Na złomowisku (Tam gdzie stoi Bies) w ostatniej z ciężarówek jest tłumik  który z połączeniem vipera i sekretnej amunicji bardzo ułatwia obronę bazy przed bandytami. 3. Brama za Warrant officeremtak naprawdę jest łatwa do otwarcia, wystarczy wbiec w brązową szczeline a następnie pchając bramę w kierunku jej otwierania. (Jeśli są problemy warto użyci strzelby)
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla innych graczy, ale dla mnie tajemnicą do czasu gry w Solijankę było sekretne pomieszczenie w bazie Bandytów na Dolinie Mroku, gdzie znaleźć można było Komputer z Anteną i Wideo-radiostacją dla Woronina. Mowa o tym miejscu, które pomimo wielu rozgrywek w Stalkera zawsze umykało mojej uwadze, chociaż uważałem się za gracza, który czyścił teren do ostatniego artefaktu, zbierał wszystkie schowki i parafrazując słowa Tommy Lee Jones'a z filmu "Ścigany" - przeszukiwał:

...każdą stację benzynową, każdy dom, magazyn, stodołę, kurnik, wychodek i każdą psią budę w okolicy..."

jak widać Zona potrafi zaskoczyć...poniżej owe tajemnicze (przynajmniej w moim mniemaniu) miejsce:

Dołączona grafika

  • Dodatnia 3
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zastanawiał się co jest za drzwiami u Sacharowa w bunkrze naukowców -to odpowiedź brzmi: nic, tylko ok. półtora metra korytarza :( Mogli twórcy zrobić chociaż lodówkę biednemu Profesorowi. Czy wiecie, że są odmiany anomalii: słabe i mocne. Dla porównania wejdźcie w wir na wysypisku obok hałdy, a w wir za obozowiskiem bandytów. W szybkach kombinezonów ochronnych np. SPP-99, SEVA, odbija się biały napis PANORAMIC.

Edytowane przez snoork
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was zauważył tajemnicze włazy w różnych miejscach w Zonie? Takie biało-żółte z czerwoną "zakrętnicą"(?). Są to jednak zwykłe schowki, do których można co najwyżej zajrzeć. Szkoda, że nie są to piwnice lub jakieś małe podziemia z niespodziankami, do których można by było wejść...

 

Nieco bardziej klimatyczną tajemnicą jest sekretna baza frakcji "Monolit", która wnioskując z usłyszanych plotek jest ukryta w głębi Zony. Ciekawe jednak, gdzie?

 

Frakcja "Grzech" to frakcja o której słyszałem tylko z opowieści i w różnych źródłach. Nie wiem o nich nic więcej niż to, że są czymś na wzór sekty jak "Monolit" i skalpują sobie czerepy. Nigdy nie widziałem żadnego ich członka.

 

Te włazy aż się proszą o rozbudowę tj. stworzenie jakiś podziemnych bunkrów do penetracji. ;-)

 

 

Pierwsza wersja krzyku Bloodsuckera była żywcem ściągnięta z gry Return to Castle Wolfenstein. Wiem, bo teraz w to gram i zauważyłem że zombiaki w katakumbach IDENTYCZNIE krzyczą :)

Ech! RTCW stary dobry tytuł. Chyba nawet do niego powrócę boś mi smaku narobił. :P

Jeśli ktoś zastanawiał się co jest za drzwiami u Sacharowa w bunkrze naukowców -to odpowiedź brzmi: nic, tylko ok. półtora metra korytarza :( Mogli twórcy zrobić chociaż lodówkę biednemu Profesorowi. Czy wiecie, że są odmiany anomalii: słabe i mocne. Dla porównania wejdźcie w wir na wysypisku obok hałdy, a w wir za obozowiskiem bandytów. W szybkach kombinezonów ochronnych np. SPP-99, SEVA, odbija się biały napis PANORAMIC.

Profesor w zasadzie pracował na pół etatu a jego rola (z przesadą* mówiąc) kończyła się na powtarzaniu "heloł" to i lodówki producenci pożałowali. Zresztą jak taki łebski to mógł sobie zorganizować. :E

Swoją drogą dostałbym garba gdybym otrzymał zadanie: "Zdobądź lodówkę dla Profesora bo nie ma gdzie trzymać gołdy i zakąski". :E

Oczywiście by wypadało aby postać miała wolne ze 20 kg na targanie sprzętu. np z kina w Prypeci czy jakoś tak. :)

 

-

A ogólnie tom się z tego tematu ciekawych rzeczy dowiedział od Was Panowie. Widać jednak nie tak dobrze znam Stalkera. ;-|

 

EDYCJA: "przesąd" oczywiście chodziło o "z przesadą". Poprawione. :(

Edytowane przez vranorvs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cienie podstawka, kiedyś jak grałe w pierwsza wersję parę lat wstecz to w barze jak sie skumplowałem z barmanem zaprowadził mnie na tyły(po protekcji trepa woronina) i otworzyły sie przede mną drzwi w pomieszczeniu z kotarami!!!

Nie wiem jak dla innych graczy, ale dla mnie tajemnicą do czasu gry w Solijankę było sekretne pomieszczenie w bazie Bandytów na Dolinie Mroku, gdzie znaleźć można było Komputer z Anteną i Wideo-radiostacją dla Woronina. Mowa o tym miejscu, które pomimo wielu rozgrywek w Stalkera zawsze umykało mojej uwadze, chociaż uważałem się za gracza, który czyścił teren do ostatniego artefaktu, zbierał wszystkie schowki i parafrazując słowa Tommy Lee Jones'a z filmu "Ścigany" - przeszukiwał:

jak widać Zona potrafi zaskoczyć...poniżej owe tajemnicze (przynajmniej w moim mniemaniu) miejsce:

Dołączona grafika

...bylem tam, sprawa wygląda tak: najpierw likwidujesz z dala deski, następnie spadasz z dachu i na zgięciu idziesz przez okno do pomieszczenia - zrób to szybko inaczej spadniesz, w środu mina gdyz jest promieniowanie, czyli szybko i wyjść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Do ciekawostek można niewątpliwe zaliczyć:

 

1.Sprzedawca z bazy Wolności, Kutwa, ma twarz Maxima R. Popenkera (znawca broni)

2.Na terenie Jantaru można odnaleźć śmigłowiec (link do filmiku, który ułatwi odnalezienie: https://www.youtube.com/watch?v=AoL8P06zyQ0)

3.W Barze można usłyszeć muzykę z Kozaków - Wojen Napoleońskich.

Edytowane przez Irmin
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja ciekawostek  :smile: :

 

1.W grze mamy nawiązanie do rosyjskiego folkloru - wódka, która usuwa promieniowanie,

2.W lokacji Bar (tam, gdzie są ślepe psy) można skoczyć przez siatkę i pójść na krawędź mapy.  :smile:

3.(CS) Przywódca frakcji Czyste Niebo - nosi nazwisko jednego z twórców karabinu OC-14 Groza (w S.TA.L.K.E.R.-ze jest to Thunder S14).

Edytowane przez Irmin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.