Skocz do zawartości

Rozwiązanie problemu:"***FATAL***: Too many lmap-textures (limit: 8 textures or 32M). Reduce pixel density (worse) or use more vertex lighting (better)."


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że nie znalazłem na forum rozwiązania trapiącego mnie problemu wylotów solianki przy wejściu na lokację, chciałem podzielić się swoim doświadczeniem i rozwiązaniem problemu.

Wylot okraszony jest komunikatem:

  ***FATAL***: Too many lmap-textures (limit: 8 textures or 32M).         Reduce pixel density (worse) or use more vertex lighting (better).

 

U mnie najczęściej występował na bagnach i wtedy wystarczyło zmienić pełne oświetlenie dynamiczne, na statyczne lub dynamiczne oświetlenie (tylko) obiektów. (SPOSÓB 1)

 

Niestety po przejściu Prypeci i zrobieniu paru kwestów w tej lokacji przy próbie ponownego wejścia na lokację następował wylot okraszony powyższym komunikatem. Próby zmiejszenia ustawień grafiki, dystansu widzenia, ustawienia statycznego oświetlenia na nic się zdały, każde wejscie = wylot.

 

Po długich poszukiwaniach w końcu dotarłem na stronę http://stalker-forever.bestgamesforum.com/t490-narodnaya-soljanka-030910-ns-dmx-mod-series-crashsolutions

I tutaj w końcu uzyskałem remedum na trapiącą mnie bolączke uniemożliwiającą dalsza grę od kilku godzin.

 

SPOSÓB 2

Błąd jest spowodowany zbyt duża ilością jednocześnie załadowanych lmap-textures, niestety zmiana ustawień dystansu widzenia w ustawieniach gry nic nie daje i trzeba zrobić to edytując plik alife.ltx w katalogu gamedata/config/

Znajduje się tam paramtetr  switch_distance = 140

Zmniejszamy go i uruchamiamy grę.

U mnie po zamianie 140 na 100 udało się wejść na lokację Prypeć i kontynuować przygodę. Oczywiście po wyjsciu z lokacji dobrze jest przywrócić wartość domyślną 140.

 

Mam nadzieję że komuś pomoże. A jeśli miejsce tematu jest nieprawidłowe to proszę o przeniesienie przez moderatorów tam gdzie być powinien.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.