Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

op1GCpwV9QY.jpg

Wyszedł zapowiadany od jakiegoś czasu patch.

Do pobrania -> STĄD

Instalacja, wypakować archiwum do folderu z grą, zostanie dodany plik gamedata.db8.

Nowa gra OBOWIĄZKOWA.

Changelog do patcha, nie tłumaczę bo na razie i tak zainteresuje tylko tych co grają po rosyjsku ;)

Spoiler

1. Исправлено задание «Аномальная активность в Темной долине», если каким-либо путем обойти заминированный вход.
2. Исправлена логика МЛ. Можно отпустить. Можно убить. Каким оружием — информация при прохождении.
3. Добавлена зона для сюжетного сообщения на Янтаре.
4. Исправлен баг оригинальной игры по уничтожению БТР ножом.
5. Тайник Краснова — доступен сразу после получения информации о нём.
6. Так как подавляющее большинство современных сталкеров оказались слабаками — кровосос теперь всего лишь слабая тень одного из самых грозных монстров в Зоне.
7. Уменьшен спавн монстров.
8. Если при прохождении мода не собирать артефакты — вероятность появления в аномалиях новых артов очень мала. Собирайте, продавайте, прячьте в нычки. Не забываем, что артефакты, рожденные Электрой, проявляются только по ночам.
9. Исправлена возможность мирного прохода стены на Кордоне в начале игры.
10. Мелкие правки логики, текстов, описаний сюжетных заданий, геометрии локаций, озвучки.

Patch dodany do pierwszego postu.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem tego patcha na Google Drive bo pobieranie z Yandexa może być problematyczne dla niedoświadczonych. Do pobrania stąd patch 01 do Ostatni Stalker

Przygotowałem też nową wersję polonizacji uwzględniającą patch. Do pobrania stąd polonizacja Ostatni Stalker v1.01  

UWAGA: Ta wersja polonizacji jest tylko dla tych którzy zainstalują patcha  i zaczną nową grę!

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal  Czy masz od zaurusa jakiś cynk, czy ten patch jest tylko naprawieniem błędów w aktualnej wersji, czy po jego wstawieniu dostaje się tę zapowiadaną nową wersję? Na spolszczeniu jestem dość daleko, ale jeśli nie otworzy mi się ten schowek z podbierakami w Dolinie Mroku, to nie mam po co grać dalej. A jestem po zaliczeniu zadania na sprawdzenie najmów w DM. A i ze spec artami dalej problem. Ani w dzień, ani w nocy ich nie ma. Od początku gry natrafiłem na zaledwie dwa. Wiem, że trzeba zabierać zwykłe arty, bo inaczej się spec nie pojawią i to robię. Zamieniam je na noże w bazie na bagnach, albo sprzedaję za psi pieniądz.

Jakbyś miał z nim kontakt na PW, to może mu podpowiedz, że przy pokojowym opanowaniu Kordonu przy tunelu z elektrami od strony chlewni, nadal zabija niewidzialny snajper. A już go przecież nie powinno być. Tak samo z latającym Apaczem. Zniknęło GRC, to on powinien przestać latać i powinny zniknąć ich terenówki.

DODANO: Skoro to już ukończony mod, można go przenieść do działu modów zaurusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno gadać do beretu.

@kobal  - Nie kwestionuję patcha, zawsze coś dodał, choćby ten schowek na Kordonie do wzięcia przed pójściem na Generatory, czy likwidację rozwalania BTRa nożem.

Dalej nie mogę otworzyć schowka z podbierakami. Jestem już po rozmowie z naukowcami w Limansku, może teraz zaskoczy. W każdym bądź razie mam inną grę niż poprzednią po rosyjsku.

Szkoda że zaurus nie jest w kontakcie. 5 minut tutaj, nie przeszkodziło by mu w robieniu moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem się w końcu, że ten schowek z podbierakami w DM, to się otwiera dopiero po akcji na Generatorach i tak samo wtedy dopiero następuje wysyp spec artów.

Możliwe, że zniknięcie mi spec artów w poprzedniej grze miało związek z tym, że coś skrypt u mnie źle zaskoczył.

Tak więc ci co dopiero zaczynają grę, niech wiedzą i nie starają się tego schowka z podbierakami otworzyć wcześniej, bo się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU

Tym razem przychodząc do Prypeci, dostałem info o schowku, ale bez naprowadzenia. A jest tutaj. Patrzy oczywiste, ten kto chce.

Spoiler

ss_administrator_10-29-18_17-39-50_(pripyat).thumb.jpg.ec707d8ab3d530b889ac38ee60e80a1f.jpgss_administrator_10-29-18_17-40-10_(pripyat).thumb.jpg.c63edd90f3697c3fe6e4b8ac8cc8f5e8.jpgss_administrator_10-29-18_17-40-17_(pripyat).thumb.jpg.ef69396af6c450db52f5d5d6b0f1fdd4.jpgss_administrator_10-29-18_17-43-25_(pripyat).thumb.jpg.4c0b2295fed573c7b1143aa3b6b90f57.jpg

Tak wygląda lokum "Innych". A na ich czele stoi dawniej znany jako Bagienny Doktor.

ss_administrator_10-29-18_18-11-40_(katacomba).thumb.jpg.b2af24c4ef489c7c28e8f8a5190f8f84.jpgss_administrator_10-29-18_18-13-20_(katacomba).thumb.jpg.def7115605f35b1e214d34ee68a25bf6.jpgss_administrator_10-29-18_18-36-14_(katacomba).thumb.jpg.9864bca2f32d24acb59a1a29f4d8d50c.jpg

A nad bezpieczeństwem stalkerów czuwa teraz nowy Demiurg.

ss_administrator_10-29-18_18-50-03_(dead_city).thumb.jpg.58735b80d81f91a9d5524a196a2f8964.jpgss_administrator_10-29-18_18-56-51_(dead_city).thumb.jpg.a55ac30d12f2adf163f5a506f1508c9d.jpg

Dostać się tu trudno, a jeszcze trudniej wydostać.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zainstalowałem moda i praktycznie na początku crash, gdy przechodzę do Kordonu w momencie gdy, wydaje mi się iż powinien pojawić się trzeci trup\żywy bandyta. 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : I != levels().end()
[error]Function      : GameGraph::CHeader::level
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 171
[error]Description   : there is no specified level in the game graph : 220
 

stack trace:
 

Czy dać sobie spokój z tym modem, bo komp za słaby i nie wyrabia, (ustawiłem wszystkie parametry wizualne na najniższe, oprócz wgrania statycznego oświetlenia  i ten sam log)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Attilan02  Nie wygląda mi to na konflikt moda z komputerem, ale na chyba zbyt szybkie przejście, bo jest sygnalizowany zły poziom gry. Czegoś chyba nie zrobiłeś na Wysypisku.

Ale jak faktycznie masz mizerny komputer, to masz linki do patcha umożliwiającego grę na statyce.

https://yadi.sk/d/yIbtN8df3aphRC

https://drive.google.com/file/d/1NN1l2wzOy_lzA428HZdWONjZE_Oc0HAO/view

https://cloud.mail.ru/public/MqXS/QZeo7UizF

Zobacz od 10 min, jak wygląda przejście z Wysypiska na Kordon.

https://www.youtube.com/watch?v=DWU_Cc-5cj0&index=1&list=PLit1Wbp6EQI9pw9CbTmLtT9D8oaq2T3Ew

Sądzę, że grasz już na tej wersji z patchem poprawek. Możesz grać, albo czekać na finalną wersję moda. Tylko nie wiadomo kiedy wyjdzie.

I od razu porada. Sprawdziłem to dwukrotnie na dwu różnych grach. Można wykorzystać na swoje przedmioty ten schowek obok Pchlego Targu w takiej rozwalonej elektro-rozdzielni. Ale kiedy przyjdzie pora na pójście na generatory, wszystko z tego schowka trzeba przenieść, najlepiej na Kodon, do tego transportera na północnym przejściu. Inaczej wszystko nam zniknie, bo wrócimy na inne Wysypisko. I pamiętaj, w zależności od wybranej odpowiedzi w dialogach, mamy różne rozwiązania w grze. Czasem bardzo zaskakujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mnie jest potrzebna pomoc.

Jestem we freeplayu, ganiam jak głupek po lokacjach aby zebrać brakujące spec artefakty. Nawet zapędziłem się po nie na CEA, ale tam i w Prypeci nic nie znalazłem. Pobiegał bym jeszcze, ale zaczęły się u mnie bezlogowe wyloty i zawieszanie gry. No i na koniec utknąłem na dwóch lokacjach. Magazynach wojskowych i Rudym lesie. Nie mogę przejść z MW na Wysypisko i z RL do Limanska.

Ale w końcu w logu pojawiło się takie coś.   [error][      87]    : Parametr jest niepoprawny.

Wyczytałem, że to coś z systemem. Komputer przeskanowany, rejestry sprawdzone. Gdyby faktycznie było coś z systemem, powinno to występować cały czas. I w innych modach także, a nie występuje. A jest tylko we freeplayu. Grając po rus, też mi to w nim wyskoczyło na Bagnach.

Mój system to WIN7/64 SP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie mogę uruchomić moda,ponieważ wystąpił taki problem.Czy da się coś z tym  zrobić ?

 


[error]Expression    : hSrcFile!=INVALID_HANDLE_VALUE
[error]Function      : CVirtualFileReader::CVirtualFileReader
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
[error]Line          : 454
[error]Description   : d:\laststalker\gamedata\config\text\pol\als_names.xml
[error]Arguments     : Access is denied.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.