Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nie wiem o co chodzi, zdobyłem bazę Grabarza i wszyscy biegają dookoła jak po****ni, z nikim gadki nie można nawiązać a na filmikach jest że siedzi ten koleś w okularach w środku i coś tam się z nim gada potem do tej anomalii się idzie tego żołnierza obszukać i PDA się znajduje, u mnie jak zwykle lipa, czyżbym znowu coś pominął?

ss_windows7_11-26-18_12-12-51_(marsh).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Do Rudego Lasu idziesz bez problemu albo przez MW ( dwa teleporty 1. na posterunku, 2. na Barierze ). Inna droga to przez Jantar, teleport w rurze na końcu dolinki przy zakładzie. Jest jeszcze czwarty z Wysypiska, ale chyba otwiera się dopiero we freeplayu. Powrót z Lasu masz na trzech teleportach. Jak będziesz w sztolni dopadnie Cię emisja. 3 min, to wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć właściwe drzwi i przypomnieć sobie partię szachów na Sortowni. Wykonanie tego zadania uruchamia dalszy skrypt na Sortowni. U Pancera dwa rozwiązania. Działać samemu, albo wziąć do pomocy więźniów.  Lubisz hardkor, bierz pierwsze. Idąc do generatora spotkasz NPCa, powie Ci o ukrytym kaemie. Jak pójdziesz z więźniami, o kaemie nie ma wzmianki, ale sam możesz zabrać ze skrzynki ( rozbić nożem ) leżącej z prawej strony tej pochylni-kratownicy. Po zadaniu powrót na Wysypisko schować skrzynkę ( niespodzianka ) i na Sortownię. Rusza skrypt.

@tom3kb Ta sama podpowiedź, co dla kanonn1022. Sztab Pancera w Rudym Lesie. Dostęp bezproblemowy.

@bolo  Masz tam pulpit kodowy, a jakie są kody napisałem już komuś. Przejdź furtką, drogę przecież znasz. Ale wcześniej trzeba pogadać z Pancerem. To otwarcie jest zależne od sposobu zajmowania.

ss_administrator_11-13-18_12-43-08_(escape).thumb.jpg.c53f74b46a814816401a97f9f970345c.jpg

@cez137  - po ubiorach widać, że zostali Ci jeszcze ludzie Grabarza. Masz jakieś niedobitki. Tego być nie powinno. Spróbuj ich załatwić, ale najlepiej powtórz grę od ruszenia do ataku.

Jak ktoś lubi Gaussa, to po jego zdobyciu nie pozbywać się. Amunicja do niego w schowku Striełoka w Pypeci. Wyżej screeny gdzie szukać.

Warlock znaleziony na "ATP bez słońca", nie działa. Daremnie strzelać do Grabarza. Pojedynek z Grabarzem, to solidny hardkor. Ale można mu od razu po dialogu strzelić w łeb i po sprawie. O naprawieniu Warlocka na razie nie piszę, bo nie powinno być z tym kłopotu. A o akumulatorach do niego już pisałem i dałem screeny. W wersji gry z patchem, dostępne zaraz po naprawieniu Warlocka.

I ponawiam ostrzeżenie. Jak w końcu dotrzecie do naukowców w Limansku, to wszystko ze skrzyni przenieście do lodówki. Trzy gry i trzykrotnie zniknął mi znacznik otwierania skrzyni. A lodówka cały czas dostępna.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo To jak przeprowadziłeś dialogi na Sortowni po aresztowaniu Puliewicza? Na wojnę, czy na pokojowe rozwiązanie? Sądzę że na wojnę. Komu się skarżyłeś na Gienę Hakera że nie chce współpracować? Na posterunku Kordonu w budynku z lewej na piętrze masz centrum sterowania. Ale tylko przy zajmowaniu walką. Są tam też miny. Nimi niszczysz te opacerzone terenówki, wskakując na maskę masz punkt ustawienia. Zajęcie Kordonu walką, zalicza się gdy zniszczysz tę pancerkę koło przepustu z elektrami. Jest mocno broniona. Ale zwykłe granaty, podlufowe też wystarczą. No i ciekawe, jak dostałeś się na stronę od Wysypiska? Nie kombinowałeś obejść przez Wysyp? Szturmuje się koniecznie z posterunku na Sortowni. Bramę z tamtej strony rozwalasz drezyną i dalej GRCowców, czym tylko masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier zrobiłem to od nowa, i poszło, wtedy wszystkich wybiłem, nikt nie został a wrogowie by raczej strzelali, czy nie?

Ludzie mam często wyloty w pulpit przy próbie wczytania gry, wnioskuję że to przez jakieś światło, o co tu chodzi?

 

 

xray_windows7_11-26-18_20-01-46.mdmp.log

Czy możliwe jest żeby teleport nie działał gdy nie wykonamy wszystkich zadań z danej lokacji?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 z teleportem jak z przejściem na inne lokacje. Otwierają się jak wykonasz wszystkie zadana. Taka uroda moda.

Co do wylotów przy wczytywaniu. Log sugeruje silnik, więc moim zdaniem trzeba po prostu wczytywać do skutku, albo - jeżeli wyloty są upierdliwe, wczytać przedostatni. Może ten ostatni jest z błędem i nie chce zatrybić.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Patrząc po wykonanych zadaniach, to teraz z Sortowni masz tylko jeden aktywny teleport na Kordon. Ten przez posterunek. Teleport w pieczarze został wyłączany ( wróci ), aby zmusić gracza do pójścia przez posterunek i wykonać zadanie odbicia Kordonu.

Widząc jakie masz problemy z grą, proponuję abyś wybrał misję pokojową. Idziesz na Kordon z Puliewiczem, po pierwszych jego działaniach ( filmik ) i dialogu wracasz do Pancera, powrót na Kordon, dotarcie do bramy i jej podniesienie. Kody podałem wyżej, bo nie znający rosyjskiego ich nie wyłowią z niezbyt zrozumiałej gadki Puliewicza w filmiku na posterunku. Po podniesieniu bramy należy ( jak jeszcze nie robiłeś ) pójść tam "gdzie słońce nie dochodzi".

Mod ma jeszcze sporo wad, między innymi optymalizacji pamięci. Brak usuwacza trupów, porzuconego sprzętu, nadmiar mutantów powoduje przeciążenie moda. Również nieświadome gromadzenie barachła w schowkach jest zbędnym obciążeniem. Bo mod na każdym etapie gry dostarcza nam potrzebny sprzęt i broń. Nawet w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Ale te znaczniki są dla obiektów nie przemieszczających się. Jak NPC zmienia miejsce pobytu, to i tak go nie znajdziesz. Ja tak zaznaczałem sobie miejsca naprawy, schowki i drona.

A przy okazji. Na Wysypisku we freepleyu pojawił mi się dodatkowy teleport do Rudego Lasu. Wcześniej można tu było z Lasu przyjść, z teleportu przy bramie w głębi lasu. Jak będziesz na Wysypisku, to sprawdź czy wcześniej nie ma tylko chmurki, czy też teleportu. Bo na Agro bez chmurki są dwa teleporty. Jeden na Wysypisko i jest aktywny, i drugi na Bagna, ale aktywny dopiero we freeplayu.ss_administrator_11-27-18_13-40-02_(agroprom).thumb.jpg.96d8219a233902095b8036d0a9f34af2.jpgss_administrator_11-27-18_13-43-50_(garbage_first).thumb.jpg.59d405f372b13c3d1d1d4ac233d5264b.jpg

@kanon1022  Jakoś uciekło mi Twoje pytanie. Gdzie znajdziesz tę kartę mówi Ci Iwancow. Tyle tylko że ma ją ten, do którego strzelaliście ze wzgórza przez okno. Jest tam gdzie go rozwaliliście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Gdzieś jej nie było, wczytałem drugi raz i karta się pojawiła, a druga sprawa coś mi chyba nie wyszło z siłowym przejęciem Kordonu bo poleciałem i była tam Powinność , gdzieś w dialogach coś zawaliłem. Jestem w Dolinie Mroku mam zrobić zwiad ale nic się nie zalicza znalazłem sejf nie mam kodu , mam strzelać do najemników w pomieszczeniu gdzie jest agregat i tych na zewnątrz , co z działkami.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Po tej filmowej wstawce z przesłuchania Puliewicza idziesz do Gieni Hakera, o ile wcześniej z nim nie rozmawiałeś w tej piwnicy Iwancowa. On odmawia pomocy. Wracasz na posterunek skarżysz się Iwancowowi, on znów Cię do niego posyła. Giena przyjmuje wszystko co masz do rozkodowania. PDA tego naukowca z X18 możesz nie oddawać. Oddasz jego kolegom w Limansku. Wracasz na posterunek i rozmawiasz z Puliewiczem. I tu masz możliwość wyboru. Albo pokojowo, wtedy jeszcze rozmowa z Pancerem o Gieni i na jego zgodę. Gadka z Gienią i ze Złotym. Z Puliewieczem na Kordon, on wydaje rozkazy dla GRC, powrót do Pancera na rozmowę - chce potwierdzenia podniesienia bramy - na Kordon, otwarcie bramy i dopiero wtedy na tę część z ATP i wioską wchodzi Powinność. Powiadamiasz Pancera przez radio i zadanie się zalicza.

Jak jednak w dialogu z Puliewiczem wybierzesz opcję że za pokojowe rozwiązanie dziękujesz, to nie idzie z Tobą ( chyba też nie daje kodu do sejfu z zapłatą za skrzynki  i nie domaga się znalezienia piątej ). Na Kordon idziesz sam, bardzo trudna walka, podniesienie bramy, powiadomienie Pancera, wycieczka na ATP ( jak wcześniej nie byłeś ) i z modem do przodu.

Jak chcesz powalczyć, zagraj od momentu kiedy po szturmie na koszary dostajesz SMSa od Iwancowa abyś przyszedł na posterunek. Najlepiej wtedy jednak wcześniej pogadać z Gieną i ze Złotym w kawiarni. Mniej później biegania. Ale nie pamiętam, czy Złoty już tam będzie, czy za następnym zajściem na Sortownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyloty przy przejściu z Wysypiska na Agroprom, przejście za hangarem, próbowałem kilka razy, po przejściu dosłownie kilku kroków wylot za każdym razem nawet przy zgaszonej latarce, w dzień, taki log, o co może chodzić? grafika? ale co konkretnie?

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : I != levels().end()
[error]Function      : GameGraph::CHeader::level
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 171
[error]Description   : there is no specified level in the game graph : 220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cez137 napisał:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : I != levels().end()
[error]Function      : GameGraph::CHeader::level
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 171
[error]Description   : there is no specified level in the game graph : 220

Ten error to chyba się częściej pojawia jak się wlezie na daną lokacje w nieodpowiednim momencie fabularnym, też raz miałem przy wchodzeniu na agroprom z wysypiska bo chciałem gdzieś tam przejść, może na kordon. Jak sobie darowałem to później już się nie pojawiał. Raz mi wyskoczył jak chciałem być mądrzejszy od autora moda i pójść na MW za wcześnie fabularnie.

Ten error to chyba najbardziej irytująca rzecz w tym modzie nie bardzo wiadomo o co z nim chodzi bo już pojawiał się ludziom w tylu sytuacjach, że kij wie o co biega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Na jakim etapie gry jesteś? Bo u mnie takie coś występowało dopiero we freeplayu. To jest jakieś niedopracowanie moda.

Spróbuj wejść teleportem w dolince za cmentarzyskiem pojazdów. Jest bez mgiełki. Powrotny tak samo.

@kanon1022  To zadanie na wyjaśnienie sprawy Najemników? Jest zależne od tego jak rozegrałeś pierwszy pobyt i czy korzystałeś z pomocy stakerów ( wejście teleportem naprzeciw Pchlego ) czy z Najmami ( wejście z lasku za bagienkami ). Jak w tym drugim wariancie wziąłes ich do pomocy i na koniec pobytu w labie Ci się odgrażali, to musisz wrócić na Sortownie i z nimi pogadać w małej wiosce. Dwie wersje dialogu, przy poproszeniu o pomoc, będzie dodatkowe zadanie.

A już w  samej DM działaj nocą. Wchodzisz przez estakadę, jest dodana drabina. Na dziedziniec, tam do tych płyt na końcu. Po nich, albo po wentylatorze do środka, na galerię, rzucanymi nożami zabijasz obu śpiących. Obszukujesz tego w pomieszczeniu i patrzysz w swoje PDA. Masz kody. Korzystasz z jednego, zabierasz zawartość sejfu i na dół do zasiatkowanego pomieszczenia. Zabijasz polskiego naukowca ( nie ma dialogu ) i wyłączasz wieżyczki samostrzałowe. Czyszczenie budowy, zakładu.

Chcesz obejrzyj.

https://www.youtube.com/watch?v=H6oO2P0e4uY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Do Doliny pierwszy raz wchodziłem tym przy którym stał gość i zaprowadził mnie od razu do Synoptyka , do labu wchodziłem przez bagienko i nie korzystałem w Dolinie z usług Najemników drugi raz też przez bagienko ,jak wychodziłem przez fabrykę od razu najemnicy zaatakowali .

Cofnąłem się w grze sporo , znalazłem drona pisałeś wcześniej żeby nic nie zabierać tylko ustawić znacznik , nacisnąłem f zadanie się zalicza ,pisze odbierz nagrodę  tak ma być.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Co dotyczy drona, prawidłowo, bo takie było zadanie. Teraz musisz znaleźć tego co anons wystawił, był podpisany. Nie musisz specjalnie szukać, sam Ci się przytrafi. Da kolejne zadanie i mając znacznik, już po bagnach się nie będziesz błąkał. Niepotrzebnie się cofałeś aż tak daleko. Odszukać drona mogłeś nawet po uwolnieniu Kordonu. Chyba jak jeszcze byłeś na Sortowni, to na tablicy ogłoszeń przy barze w dużej wsi wisiało ogłoszenie. Albo przy kawiarni. Bo na bagnach na pewno.

X18 - To są najemnicy do kolejnego zadania. Jak ich wybiłeś przyjdą nowi. Statuetkę stalkera, dla handlarza z bagien szukałeś w X18?

W ostatnim zadaniu na sprawdzenie DM, nie będziesz miał zadania na uwolnienie "przyjaznych" Ci najemników. Reszta jak pisałem i na filmiku. Pozostałych najemników w dolinie musisz wybić sam. Jak tu wrócisz we freeplayu, to na budowie nie strzelaj do "zabłąkanego" najemnika między Powinnością. Pogadaj, a on Ci coś ważnego podpowie o bagienkach przy zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Co dotyczy drona, prawidłowo, bo takie było zadanie. Teraz musisz znaleźć tego co anons wystawił, był podpisany. Nie musisz specjalnie szukać, sam Ci się przytrafi. Da kolejne zadanie . Gdzie na bagnach on jest, bo już wróciłem z bagien , znalazłem na sortowni w fabryce jakieś skanery ,czy mam je oddać gościowi w barze ,jakiś doktor , dokładnie wszystkie pda mam oddać hakerowi nawet to z samochodu za fabryką.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Jak masz dostateczny zapas udźwigu, to je dźwigaj aż do naukowców w Limansku. Tam nagroda za drona. Jak Ci ciążą, to sprzedaj. Będzie kasa, a zadania nie zawalisz. I jeszcze to. Jak znalazłeś te skanery, to na dachu jednej z cystern tych przy wejściu jest schowek ( piktogram ), a drugi na dachu w takim wywietrzniku, też oznaczonym piktogramem od strony niższego budynku. Trzeci jest przy kabinie ciężarówki wystającej z garażu. No i trzeba zabrać PDA z trupa na pace ciężarówki w tym radioaktywnym bajorze. To dopiero jest komplet znajdziek. Zadanie zalicza się jak znajdziesz na Generatorach trupa Nestora..

I po co przepisujesz moją wypowiedź z wpisu nad Twoim?

DODANO: Nie zapomnij pogadać ze Złotym przy wejściu do baru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier jestem na etapie szukania 5 skrzynek dla tego kolesia z kordonu, właśnie nie wiem czy ja dobrze robię, bo niby pierwsza była na przeciwko hangaru jakoś na pociągu ale gdy tam poszedlem, załatwiłem kontrolera i psy to obszar z mapy zniknął, nie wiem czy to był punkt kontrolny przez który po prostu trzeba przejść? Oczywiście nic tam nie znalazłem, teraz pierwsza skrzynkę mam na agro, wchodziłem do agro też tym drugim przejściem które jest wcześniej obok cmentarzyska ale jest jeszcze gorzej, pojawia się czarny ekran i po prostu lag/crash nic się nie dzieje, trzeba grę po prostu wyłączyć z menadżera bo inaczej się nie da, nie działa żaden klawisz, no nic, kompletna pustka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.