Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy fabularnie jesteśmy wrogami GRC to czy wchodząc na Kordon możemy np zestrzeliwać te wredne drony helikoptery, ewentualnie czy można rozwalić posterunek za ATP koło przejścia do Mrocznej Doliny, tam są dwa btry i paru ludzi.

Popsuje to grę? Czy może nie ma sensu bo przy ponownym wejściu zredpią się od nowa?

Ułatwiłoby to chyba irytujące przekradanie co trochę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TwojaStara a masz gamedatę ?

@kanon1022 Złoty to postać incydentalna, potrzebna w określonym zadaniu. Także - niech mu ziemia... 

@tom3kb możesz walić ile chcesz. Zresztą oni będą raz na czerwono raz na żółto. Zależy od etapu gry. W drony trafić trudno. Szybko latają. Ja nie zestrzeliłem żadnego. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TwojaStara 

@tom3kb Jak jesteśmy wrodzy możesz wszystko robić przeciw GRC. Tyle tylko, że na patchu śmigłowce można najwyżej podpalić i wtedy odlatują. Mamy od nich spokój, dopóki nie wczytamy sava. Wtedy pojawiają się jakbyśmy ich nie naruszyli. To oczywisty bug moda. Te nad murem są nienaruszalne, szkoda zachodu. A BTRy przy tunelu najlepiej ręcznymi granatami rzucanymi między nimi. Wtedy jeden granat uszkadza oba. Można je zniszczyć mniejszą liczbą granatów. Tylko BTRy są groźne, bo jak Ci przyjdzie wchodzić z DM na Kordon, będziesz miał snajperkę z zasadzki na GRC ( o ile już nie masz tej ze schowka w fabryce na Sortowni ). BTRy się nie "odradzają". Na niektórych filmikach widać likwidację BTRa i samostrzałów nożem, ale w patchu zaurus to wyeliminował.

@kanon1022 Złoty już nie będzie potrzebny. Ale jak może pamiętasz, na Sortowni w dialogu z nim mogłeś zrezygnować z jego pomocy. No i mod przewidział Kaspra, który musi się znaleźć w Limansku. I stąd potrzeba uśmiercenia Złotego. Jest jeszcze kilka takich bezsensownych śmierci, ale to może tylko na potrzeby tej wersji moda. Są zadania bez logicznego zakończenia, więc może w nowej wersji to się zmieni.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to fajnie, te helki podpalałem, na coś muszę w końcu zmarnować ammo do PKM, granatòw też mam sporo czy to zwykłych czy do podwieszanego granatnika, a i rpg 7 znalazłem to i zużyć trzeba ?

Snajperki w sortowni nie brałem jeśli chodzi o giwerę na wysokim maszcie, bo tam jakąś widziałem ale mam np sr25 z trupa GRC i Dragunowa i Gaussa to mi chyba styknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wyloty przy próbie wczytania gry, podziemia agro, końcowy etap zdobywania pierwszego kontenera, uwaga, nowy log, nie miałem go wcześniej, o co tu chodzi?

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : 
[error]File          : 
[error]Line          : 0
[error]Description   : SAVE FILE IS CORRUPT
 

stack trace:

Teraz sprawdziłem i wczytuje z autosava czyli działa jak wchodzimy do podziemi. Ale dlaczego nie wczytuje w trakcie zadania? nawet mam twardego sejwa i z niego tez nie wczytuje, przy "synchronizacji" od razu wylot, próbowałem kilka razy i za każdym razem wylot czy z quicka czy z twardego zapisu.

Screenshot 2018-11-30 10-27-30.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Jesteś pierwszym, który ma popsute savy, więc trudno ustalić w czym przyczyna. Próbuj robić te savy bezpieczeństwa które zastosował zaurus. Chcąc zrobić zapis, wychodzisz do menu głównego i klikasz F5 lub F6. Jak jeszcze w ustawieniach wybierzesz opcję dla utworzenia katalogu bezpieczeństwa, to w nim masz zawsze savy nie uszkodzone. W czasie tej akcji losowo pojawiają się poltegreisty, burery, snorki, czyli przesyt monstrów i komp może nie wydolić.

Ja np. dodatkowo w user.ltx dodałem ten sposób robienia savów od scigacz1975 i wszystko hulało. Jeśli w czasie gry robiłeś quicksavy, to one mogą powodować problemy. Nie darmo zaurus zrobił swoje szybkie zapisy. Opis masz w #1.

Możesz jeszcze wgrać patcha na oświetlenie statyczne i grać na tak ulżonym modzie.

@tom3kb - Jak się znów pojawisz na Sortowni, idź do fabryki i pozbieraj schowki. A także jak nie wziąłeś, PDA z trupa w bajorze radioaktywny. A czy w ogóle w niej byłeś? Jest taka scenariuszowa potrzeba. Jak snajperki nie wykorzystasz ( a jest dobra ) to zawsze za nią trochę kasy znajdziesz. A gdzie są te schowki w fabryce, pisałem trochę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem error, który psuł save-y ale inny komunikat, popsuł mi 2 ostatnie zapisy. Było to na początku gry.

Dwa razy miałem też sytuację, że przez cały ekran przeleciało mi kilka smsów z mordą sidora :) i informacją, że popsuła się logika gry i żeby skasować ostatni zapis i grać od przedostatniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  I będziesz tu jeszcze raz we freeplayu i też łatwo nie będzie. Ja nie miałem żadnych problemów nie tylko w tych, ale i i innych podziemiach. Lecz nie stosowałem quicsavów innych niż od zaurusa i scigacza1975. Aby nawet przypadkowi ich nie kliknąć, klawisz ich użycia przeniosłem na numeryczną.

DODANO: Sprawdziłem i mam 10 twardych zapisów, a ile było w międzyczasie szybkich, już nie jestem w stanie sprawdzić. Ale na pewno dwa razy więcej i żadnego wylotu. A tak na wszelki wypadek, save już na górze przed powrotem na Wysypisko.

204 do wyjscia.dds                       204 do wyjscia.sav

I mała informacja. Gra wymaga wyjścia z tunelu aby zadziałała radiostacja. Bez rozmowy z Pulewiczem, Deadmen nie robi tego, co do niego należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb hahahaha dobre, a żebyś wiedział, bo te mody to wszystkie takie kulawe, niby fajnie, niby stabilnie ale jak człowiek zacznie grać to zawsze się gdzieś coś trafi, robiłem już chyba z 10 tych modów do stalkerow i nigdy mi się nie zdarzyło, w żadnym żeby był sprawny na 100% i ani razu mi nie wyleciał do pulpitu, zawsze gdzieś coś nie grało, z ostatnich to chyba coc był najbardziej stabilny chociaż i tak nie był idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Skoro masz się kierować na szpital, to jednak coś jest. Zrób to. Chyba wiesz jak się do niego idzie? Będą i mnisi ( znajdź gadającego ), będą wojskowi stalkerzy ( Leo ) będzie i niespodzianka. Może się nawet spec art trafić. Możesz sprawdzić dokąd ta niespodzianka Cię zaprowadzi, ale i tak tu do Limanska wrócisz. Chyba że się zdecydujesz od razu nie wracać i w szpitalu zrobisz sobie mały wielki hardkor. I dopiero powrót. Jak w szpitalu jednak nie dasz rady, wróć aby skorzystać z rady Leo. I wtedy szpital dokończ. A jak w niespodziance zdecydujesz się wejść do Prypeci ( zrób to przed szpitalem ) i Gienia haker przyśle info, to skorzystaj z niego. Wyżej dałem screeny  gdzie tego szukać. Ale całkiem dobrze możesz tylko zapamiętać i poszukać jak przyjdziesz do Prypeci z fabułą. Jak na Wysypisku masz jakieś schowki z wartościowymi rzeczami, to je przenieś najlepiej do BTRa na Kordonie.

Pamiętaj, u naukowców amunicja ze skrzyni i wszystko co tam masz ma być przeniesiona do lodówki. Skrzynia traci "otwieralność". Sprawdziłeś czym są części mutantów w lodówce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Tej co jest ochroną naukowców w piwnicy? Tylko raz na początku mogłeś mieć krótki dialog z tym który Cię przyprowadził i możesz rozmawiać i powinieneś z ich dowódcą stojącym przy naukowcach. A szczególnie jak wrócisz od Leo. Pozostała Powinność to dekoracja, najwyżej możesz z nimi pohandlować.

A nie zaciekawiło Cię dlaczego części mutantów są trzymane w lodówce? Przecież to mod niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przez mody Zaurusa (i Złotą Kulę) to się na szybko nie leci ;) Też na początku tu trochę przyszarżowałem (bo się za pewnie poczułem) to i wyloty się zaczęły pojawiać i nie wiedziałem gdzie iść, a jak na spokojnie od rozmowy do rozmowy to idzie ładnie wszystko rozkminić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie ja to chyba kapituluje z tym modem, znowu wylot przy wejściu do tunelu z tym kodem 1134 po spotkaniu z Deadmanem, wczytuje się i wylot, nie ma fatal errora ale jest znowu coś innego, nie wiem który fragment tego jest potrzebny do rozszyfrowania więc daje całość, zwariować można, tak się nie da grać, praktycznie co drugą lokacje mam wyloty, nie wiem co robię nie tak ale moda mam dobrze zainstalowanego

xray_windows7_11-30-18_18-46-51.mdmp.log

Edytowane przez cez137
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Wracałem od leo i polazłem w teleport do szpitala udało mi się zwiać , znalazłem drzwi na kartę ,karty nie znalazłem wylądowałem  z drugiej strony limańska ,jak wykonać to zadanie ,żeby było dobrze , może nie potrzebnie tam lazłem powinienem wrócić do doktorków najpierw. Gdzie wyłączyć te działka z drugiej strony Limańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.