Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137 Już Ci pisałem, że @OldMan zrobił dla mnie ten plik, kiedy nie mogłem przez wyloty dojść do kina w Prypeci. Jest przez niego wstawiony sporo wpisów wyżej. Ale abyś nie musiał szukać, daję ten który mam u siebie w modzie ( ten sam co od @OldMan ). Zrób sobie kopię oryginalnego pliku, a ten wklej do gamedata/config.

alife.ltx

Druga sprawa. Przecież już musiałeś być na bagnach dla innych zadań i rozmawiałeś z Gruberem o spec artach. W czasie dotychczasowej gry musiałeś znaleźć klika podbieraków i spec artów do zabrania nimi. Po zabraniu są w podbierak zapakowane i w rozmowie w Limansku z naukowcem, on za 2 tys wyciąga je z podbieraków. Jeśli już taki spec art, ale zapakowany masz, to podejdź do Grubera sprawdzić czy w grze z patchem też je wypakowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier jeszcze wrócę do tych wylotów, teraz wylatuje przez tych typów w Egzo ale mam inny log, ten plik zamienię choćby z czystej ciekawości (rozumiem że mam go zamienić z localization.ltx?) a co do Grubera, może i tak jest jak mówisz ale ja po prostu nie pamiętam tych wszystkich ksywek

Godzinę temu, kondotier napisał:

musiałeś znaleźć klika podbieraków i spec artów

Jak to wygląda? mam 2 x pułapki parasolkowe i 2 x te drugie (nie pamiętam jak one się nazywają, takie małe trójkąciki) które to są spec arty to nie wiem

a tu ten log

 

xray_windows7_12-06-18_11-53-17.mdmp.log

 

Plik zamieniłem ale robi mi grę po rusku z powrotem, tak jakby nie było polonizacji, po zamianie na ori gra wraca na polski

 

@vidkunsen no tak, mam te zadania w PDA, na rzadkie arty, nie jest napisane ile konkretnie, dobrze wiedzieć ile ich ma być, a z płk akcje tez miałem, teraz próbuję się przebić do Kordonu ale nie mogę ich pokonać, ciągle mnie rozwalają do tego co jakiś czas wyloty bo ich jest z 8-9 i się poruszają, jestem przy przejściu na kordon, jest jedno na wysypisku, i oni stamtąd wyłażą do tego co jakiś czas respią się jeszcze inni z tej samej grupy od strony cmentarzyska pojazdów także jestem w ogniu krzyżowym, z amunicją też szału ni ma.

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Oj, ciężko z Tobą.  :mercy: Jak można plikiem alife.ltx podmieniać localization.ltx . Przecież oba służą do czego innego. Jeśli w kat config nie miałeś tego alife.ltx to go wystarczyło tylko wkleić. Teraz tylko przywróć localization.ltx sprzed zamiany i będzie grało i tańcowało.

Podbierakami określam te "pułapki parasolkowe". Bo tym faktycznie są. A te drugie, kulka z trójkącikiem, to już art w podbieraku. Zabrałeś to z jakiegoś schowka. A spec arty to takie arty, które widzisz, ale zwyczajnie podnieść nie możesz. W grze senariuszowej jest ich zaledwie kilka, a cała reszta do 30, dopiero we freeplayu. W opisie podbieraka masz podane jak z niego korzystać. Ale to sposób nie za bardzo. Najlepiej podbierak wsadzić w slot pistoletowy i "strzelić" w spec arta. Ale musisz uważać, bo część z nich podskakuje, a jak nie trafisz, to nie tylko bezpowrotnie tracisz podbierak, ale następuje jego wybuch i giniesz. Wstawiłem opis ze screenami jak postępować właściwie. Bo po złapaniu, trzeba podbierak zamknąć na arcie i dopiero spakowanego podnieść jak zwykłego. I z patchem w schowku dla podbieraków nie będzie ich 60, ale tylko 30. tak że trzeba z nimi oszczędnie.

Ale z tym rozpakowaniem już chyba po problemie. Sprawdziłem rozmowę z Gruberem o podbierakach i spec artach. Na patchu i tłumaczeniu, ta rozmowa wygląda inaczej niż ta ze screena po rosyjsku od @vidkunsen . Daję swoje screeny z tej rozmowy. Daję też screena z PDA gdzie zakreśliłem istotny fragment. Czytać trzeba od dołu, najpierw pytanie 1. i dopiero odpowiedź 2. Ta odpowiedź wszystko wyjaśnia. Tylko naukowiec z Limanska może nam wypakować.

ss_administrator_12-06-18_12-29-41_(marsh).thumb.jpg.488c5e7fa185dfdf35f40cbb05ea6b98.jpgss_administrator_12-06-18_12-29-50_(marsh).thumb.jpg.77b54d1bcdbd32a21b379f8c6429ea14.jpg

A tu zakreślona istotna rozmowa.

ss_administrator_12-06-18_12-23-27_(marsh).thumb.jpg.b8149d384c3375ccb780a3105a21aa8f.jpg

Gruber odsyła do specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier a nieee..to...wieeesz hehe zasugerowałem się tym że w tych modach zwykle się zamienia pliki i myślałem że to też tak działa

50 minut temu, kondotier napisał:

Zabrałeś to z jakiegoś schowka.

a nie, bo to ty mi dałeś sejwa i one już były w ekwipunku tak samo jak paszporty

 

51 minut temu, kondotier napisał:

dopiero we freeplayu.

co to jest ten freeplay?

A te spec arty to były w zadaniu z Panzerem na włączanie generatora, były chyba ze 4 i nie dało się ich wziąć, nie wiedziałem że można je zdobyć w jakiś sposób, po prostu nie dało się ich wziąć to uznałem że to swojego rodzaju "dekoracja" gry hehe, skąd mogłem wiedzieć? a że już się do nich strzela pułapkami?! o hoho to nawet w najśmielszych snach by mi się to nie przyśniło, muszę to wypróbować, ale znając moje szczęście i...oko...:snipersmiley::037:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cez137 napisał:

co to jest ten freeplay?

Swobodna rozgrywka, najczęściej po zakończeniu głównej fabuły w grze. Normalnie gra ci się kończy masz napisy końcowe i idziesz kupić nową ;) albo grasz od początku. Jak gra np Stalker albo jakiś mod ma freeplay to  po zakończeniu głównej fabuły możesz sobie dalej latać po mapach, wykonywać zadania, których nie skończyłeś. Niektóre mody do Stalkera we freeplayu dodają zupełnie nowe questy czy linie fabularne.

13 minut temu, cez137 napisał:

po prostu nie dało się ich wziąć to uznałem że to swojego rodzaju "dekoracja" gry hehe, skąd mogłem wiedzieć? a że już się do nich strzela pułapkami?!

Na tym etapie fabuły to już ci kilka razy tłumaczyli w dialogach o tych pułapkach parasolkowych i specjalnych artach, które nimi łapiemy ;) Się nie czyta dialogów, a potem są problemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb nikt mi nic nie tłumaczył, wspomniane było tylko że jest coś takiego jak spec arty, a to że jest opis jak korzystać z pułapek do złowienia artów to i tak nic to nie daje bo "W opisie podbieraka masz podane jak z niego korzystać. Ale to sposób nie za bardzo" i nie miałem pojęcia że 

2 godziny temu, kondotier napisał:

Najlepiej podbierak wsadzić w slot pistoletowy i "strzelić" w spec arta

ot całe zamieszanie, no nieważne, teraz już wiem, jak znowu trafie takie spec arty to spróbuję tego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - podejdź do spec arta naciśnij I, potem na pułapkę i wyrzuć ją z inwentarza.

Utworzy ci się "kapelusik", potem F i masz już go w swoich bambetlach.

Jak już się zorientowałeś Stalker nie jest gniotem (delikatnie mówiąc) z zachodu, są proste zadania ale wiele jest na parę sposobów do wykonania.

W Stalkerze jest coś co przeraża wszystkich miłośników w/w gniotów  z zachodu - prawdziwy, otwarty świat, brak liniowości, akcja moda może się dziać nawet koło twojej chaty - Europa śr/wsch., taktyka i postępowanie postaci jest nacechowane zachowaniami (w także większości z nas na każdym forum - patrz wiek) jakie wynosi się z wojska, z wojska przed 1989 rokiem.

Język postaci jest taki sam jakim się posługujesz/posługiwałeś w młodości na podwórku, miedzy kolegami, nie ma żadnych skretyniałych Bondów czy Rambo, to jest świat gdzie stare powiedzenie starych żołnierzy: nóż bohater, kula głupia (myśl, słuchaj, analizuj, patrz)  ma rację bytu.

Milej rozgrywki w świecie delty Prypeci (rzeki), strefa wzywa, sprawdź czy zasługujesz na swój nóż. :biggrin:

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 W sztabie Pancera na ziemi leżą takie czerwone kulki. Ale to nie są spec arty. Tak samo nimi nie były te zamknięte w tych szklanych kolumnach. One pojawiają się przeważnie w miejscach gdzie wcześniej były zwykle arty. Ale trzeba było te arty zabierać i dopiero za którymś razem był spec art. Pojawiają się losowo, w każdej grze gdzie indziej ( dopiero we freeplayu mają względnie ten sam spawn ). A w tym modzie freeplay jest automatyczny. Jak na Generatorach po załatwieniu sprawy ze Zmieniającym Oblicze pojawi się emisja i 3 min czasu, biegniesz do Warlabu i z automatu znajdziesz się w śmigłowcu, który zawiezie cię na Kordon. I teraz biegasz gdzie chcesz i kiedy chcesz, zbierając spec arty. Ale najpierw do DM na budowę, znaleźć nie pasującego do reszty NPCów najemnika, pogadać z nim. Powie o schowku na bagienku. Tam schowek z podbierakami.

A spec art tak wygląda i tak może być ukryty. Ten akurat jest z bagienka na MW.

ss_administrator_11-15-18_12-53-44_(military).thumb.jpg.e6a2777fc73613f852161150606c9775.jpg

Choć większość z nich, jest raczej dobrze widoczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cez137 - dam ci pewne namiary na spec arty: magazyny - szukaj wokół domku - 2 stawy + trzciny.

Agroprom: wchodząc od strony śmietniska idź na lewo, tam 2-3 czarnych rajderów i 2 arty, teraz w prawo do tunelu, po drodze burery i anomalie.

Domek na stawie pod nim zazwyczaj "czarna dziura" oraz kompleks na którym jest trup reanimatora, na dachu - patrz moje obrazki i opis:

Spoiler

ss_tomahawk_12-06-18_22-16-19_(garbage_first).thumb.jpg.2e46e265a5d3cdfbba3bb1c5cccdb547.jpgss_tomahawk_12-06-18_22-25-25_(military).thumb.jpg.e627c045f9c3c9e93c329623dce9b259.jpg

Spoiler

ss_tomahawk_11-08-18_20-55-36_(garbage_first).jpg.48bbffca77d631a5f510ed210f04886c.thumb.jpg.c42a18017fa212eeb267fa7349468f8d.jpgss_tomahawk_11-08-18_20-54-43_(garbage_first).jpg.fa65dbebca5d0c638a8c773e6ae5b20f.thumb.jpg.d0a33ff47f8164be3cfd61f34884c5ea.jpgss_tomahawk_11-06-18_19-37-50_(garbage_first).jpg.7504cb8bb1725acbfcc2d705029a36cc.thumb.jpg.9cf0d13acaa673295a607244e23fd392.jpgss_tomahawk_11-05-18_22-46-03_(agroprom).jpg.234c35bb90711018d60834478ce35dce.thumb.jpg.29151b473467449847c9db968ecc3691.jpgss_tomahawk_11-05-18_22-43-01_(agroprom).jpg.f5abf5f746f48186ec9039d19262fa16.thumb.jpg.8c3dd8004759c93e28dc63d7cefa1c2a.jpgss_tomahawk_11-05-18_22-41-34_(agroprom).jpg.226c40ea059fffa69e737db1b62bb3ea.thumb.jpg.120bdb6f548f1031718dc0632c839950.jpgss_tomahawk_11-05-18_22-35-55_(agroprom).jpg.d46ff030346f4f6505ab881d3b15c8ff.thumb.jpg.ebd4017948271191fd93eb34535457e2.jpgss_tomahawk_11-05-18_19-13-50_(military).jpg.29a8d8a1b8cbc249c9b5b6b81ccd64ee.thumb.jpg.f106cf6e187b6d3da2195a4fc0feac73.jpgss_tomahawk_11-05-18_19-12-10_(military).jpg.a0e3244c716cc2a0ea5cc915c2610e9b.thumb.jpg.8f03a3e3944803bf4028a33ed2e4c76c.jpgss_tomahawk_11-05-18_19-09-54_(military).jpg.cbfb5f006a67848282bb395e2835fd59.thumb.jpg.2e31162166427a41d9814d158286576d.jpgss_tomahawk_11-05-18_19-07-50_(military).jpg.91054eaa01511d12b28c0b42b62de752.thumb.jpg.a8aa7eaccf773651c45f07b1d496f964.jpgss_tomahawk_11-03-18_23-22-14_(escape).thumb.jpg.4a059791d7056d01bae1871cb697dd8e.jpg.0e02447eb99bfc6c93d0a4dc8457c939.jpgss_tomahawk_11-03-18_23-22-12_(escape).thumb.jpg.d3b7c293b77449041580226ed0cd5029.jpg.8bc720052ea54fbaf58e7805715f734a.jpgss_tomahawk_11-03-18_22-36-46_(agroprom).thumb.jpg.39705949b17db8178c9c1a8924e91ebe.jpg.f01dfee3609ae114de72f9e9f9bf6968.jpg

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen aha to dobrze

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz, jakiś czas temu pytałem czy wojsko na Kordonie ma do mnie strzelać, odpowiedz jaką uzyskałem to TAK, spoko, przeszedłem przez bagna za perymetr, tez strzelali, potem na sortownie, i gdy poszedłem do miasteczka wojskowego to tam na radarze wojskowych miałem na zielono i wgl przyjaciele, gdy wracałem to samo, wszędzie przyjaciele, to było po akcji na Wysypisku z Deadmanem, teraz jak ich kilku rozwaliłem na wysypisku o czym pisałem wczoraj, nadal strzelają i ten cholerny helikopter lata i wali tymi rakietami, strasznie jest to uciążliwe bo trzeba się bardzo spieszyć żeby cie nie uwalił, oni wgl kiedyś przestają strzelać czy to tak będzie do końca? Trzeba coś zrobić żeby przestali?

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Musisz zacząć odróżniać stalkerów wojskowych od GRC. To dwa różne ugrupowania i różnie się w stosunku do GG zachowują. Leo i jego stalkerzy to przecież wojsko. Na Kordonie gnębi cię GRC. Jak uda Ci się podpalić ten atakujący śmigłowiec, to do czasu gdy nie wczytasz na nowo zapisu, masz od niego spokój. Pisałem o tym.

A ci w czarnych kombinezonach to raiderzy. Takie rozbójnicze ugrupowanie. Dadzą Ci popalić na różnych lokacjach. Ale ta snajperka którą dostałeś do ataku na koszary na sortowni, a we freplayu Warlock dają im radę od jednego strzału. Co zaś dotyczy wykorzystania spec artów po rozpakowaniu, to raczej nie skorzystasz, bo w większości mają negatywne właściwości. I trudno nosić arta, który po wypakowaniu waży aż 28kg. Dlatego dobrze jest wypakowane zanosić na bagna do bazy i przechowywać w śmigłowcu. Jak będziesz miał farta i zbierzesz wszystkie - plik z ich spisem wstawiłem wcześniej - to do Grubera będzie blisko zanieść.

Jak już wiesz, że na Agro raider pojawia na wzgórku z lewej strony, to po wejściu na Agro od razu snajperka w jego stronę i po nim. Idziesz do niego, mijasz i z przodu pojawi się następny. Jak idziesz powoli to Cię nie widzi. Puk i po nim. Zwrot w prawo i powoli do przodu, następny. Widać go na minimapie. Wracasz do pierwszego i za drogą na górce widać czterech siedzących. Puk, puk, puk, puk i po problemie. Przy pierwszych kamorach masz spec arta, kilka zwykłych i ich obrońców, pijawy i dziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

9 minut temu, kondotier napisał:

ci w czarnych kombinezonach to raiderzy.

To jednak GRC sprawdziłem ich, udało mi się ich wybić i mam tą pumę

10 minut temu, kondotier napisał:

Ale ta snajperka którą dostałeś do ataku na koszary na sortowni

Mówisz o tej od Żwawego? jeszcze jej nie dostałem, muszę mu przynieść figurkę z X18

11 minut temu, kondotier napisał:

na Agro raider pojawia na wzgórku z lewej strony

hmm?gdzie? na wzgórku? u mnie taki się nie pojawił, pustka kompletna tylko masa potworów

12 minut temu, kondotier napisał:

kamorach

Co to jest kamora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  No to gnaj do DM po figurkę i na Sortownię atakować koszary. Nie robiąc tego gmatwasz linię scenariusza i stąd masz te kłopoty z niedostępnymi lokacjami. No i na Agro masz jeszcze GRC zamiast raiderów.

https://www.youtube.com/watch?v=rsCCYEtacoU

Kamory, to wielkie kamienie. A z Pumą to ostrożnie. Może cię pozbawić wszystkich medykamentów jakie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Mnie one też gnębiły. Spróbuj podmienić na ten:

alife.ltx

Tylko znowu z innym nie pomyl.

A jak jeszcze jesteś na Agro, to zobacz w tych miejscach o których pisał @vidkunsen, czy są tam spec arty. I jeszcze powinny być w tunelu. W wagonikach i w środku w wagonie. Ale też i są tam burery. I na końcu tej dolinki koło tunelu. Razem ze stadem psów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 06.12.2018 at 18:02, kondotier said:

@cez137 Już Ci pisałem, że @OldMan zrobił dla mnie ten plik, kiedy nie mogłem przez wyloty dojść do kina w Prypeci. Jest przez niego wstawiony sporo wpisów wyżej. Ale abyś nie musiał szukać, daję ten który mam u siebie w modzie ( ten sam co od @OldMan ). Zrób sobie kopię oryginalnego pliku, a ten wklej do gamedata/config.

alife.ltx

Druga sprawa. Przecież już musiałeś być na bagnach dla innych zadań i rozmawiałeś z Gruberem o spec artach. W czasie dotychczasowej gry musiałeś znaleźć klika podbieraków i spec artów do zabrania nimi. Po zabraniu są w podbierak zapakowane i w rozmowie w Limansku z naukowcem, on za 2 tys wyciąga je z podbieraków. Jeśli już taki spec art, ale zapakowany masz, to podejdź do Grubera sprawdzić czy w grze z patchem też je wypakowuje.

I kto w takim razie kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Уважаемый @zaurus   Вопроса не понял. В чем проблема? Мы уже знаем, что с патчом распаковку можно сделать только в Лиманские.  Грувер отказывается.


И мой вопрос. Будет с ёлкой сюрприз?

TLUMACZENIE. Szanowny zaurusie. Pytania nie zrozumiałem. Z czym jest problem? My już wiemy, że na patchu wypakowania można dokonać tylko w Limansku. Gruber odmawia.

link do wpisu wyjaśniającego.

I moje pytanie. Czy pod choinkę będzie niespodzianka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś ale jak @cez pisał,że w czasie ataku na Wysypisku (po 4 walizce zaniesionej do skrytki na pchlim targu ) jak widział z 8 najemników to miał dziwne wyloty to ewidentnie ma za słabego kompa na tego moda. Ja mam złomka ale mi jednocześnie szły do szturmu 4 grupy i waliłem się z nimi bez problemu, dodatkowo grupa na przejściu na Kordon i Mroczną Dolinę, coś czuję, że u niego w każdym momencie mogą być jakieś problemy nieznane reszcie grających.

Musi się liczyć z tym, że ma przerąbane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb powiem ci że niekoniecznie, dlaczego? Dlatego że ja te wyloty miałem i z resztą nadal mam przy próbie wczytania gry z sejva np jak mnie rozwalą, a tak to normalnie się z nimi tłukę , a sejvy, te szybkie robię zgodnie z zaleceniem, menu i f6, twarde też robię ale rzadziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Witam , jak wybiłem z mnichami gości na lokacji , potem podszedłem do gościa i przenosimy się na inne miejsce wylot z takim logiem

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default::Compile
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender_R1\BlenderDefault.cpp
[error]Line          : 50
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: glass\glass_blocks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Jednak @tom3kb może mieć rację. W profilu podałeś kartę Radeon 4250 i 4 RAM. Nie ma procesora. Ta karta za mocna nie jest, a na pewno nie na tego moda.

@kanon1022  Ja specjalistą od fatal nie jestem, tyle tylko wyczytałem, że masz problem z teksturami. Mod jakiejś pobrać nie może. Z opisu gry wynika, że z wyrzutkami przenosisz się do ich siedziby wyglądającej jak podziemia Prypeci ( ta hala z dzwigami ). Spróbuj zmniejszyć jakość tekstur i odległość widzenia. I wejdź na nowo od rozmowy z wyrzutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.