Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137Na początku z GRC jesteś wróg, później przyjaciel. Później wróg jak rozwalasz ich na Wysypisku i masz iść załagodzić stosunki.

Jest sporo czasu gdy GRC na Kordonie są do ciebie przyjaźnie nastawieni.

Nie wiem jak sprawę z tym schowkiem załatwić gdy są wrogami, chyba dobra snajperka i wybicie wart i dzida za budynek.

Ale nie wiem czy coś się nie zrypie jak wybijemy tam GRC.

Tam chyba za bardzo questowych postaci nie ma, jest Doktor co nam umożliwia ucieczkę z Zony jak mamy paszport (przedwczesne ukończenie moda) ja bym go dla pewności nie ruszał.

Ja bym poczekał co @kondotier na twój problem podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Z polaną sprawa jest taka, że kiedy szliśmy pierwszy raz, Kuczma zabrał nam wyposażenie i miał czekać przy teleporcie, albo w kawiarni. Wychodzimy z Polany jego niema w umówionych miejscach. Odnajdujemy go w piwnicy tego domu gdzie jest Mc Lins. Gadamy, daje nam namiar na manele, zabieramy i do Mc Linsa. Wtedy ma dialog i każe przyjść w nocy. Czas jest od 22 chyba do 4, aby zdążyć dojść do polany i zadanie zrobić jeszcze jak ciemno.
Od momentu wzięcia zadania na poszukiwanie skrzynek, aż do zasadzki na Wysypisku, Kordon jest swobodnie dostępny. Wtedy można zrobić zadanie na schowek i na likwidację Grabarza na bezsłonecznym ATP. Druga taka sytuacja, to po jego odbiciu.

Do X10 idziemy tylko i wyłącznie na informację z PDA Nestora. Nic więcej nie ma. Statuetki koło ZO nie są do zabrania. Jedyna do zabrania to z Labu w DM.

Najwięcej spec artów jest na Wysypisku i na Agro. Są też na Kordonie. Oraz po jednym, dwa na Bagnach, Jantarze, nawet w Limansku i pieczarze na Sortowni. W DM za trzy gry nie miałem żadnego. A mogą być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no to ja już jestem po zasadzce, chciałem tomw wczesniej zrobić to ten dowódca nie chciał gadać, nawet byłem w tym schowku ale nic tam nie znalazłem 

8 godzin temu, kondotier napisał:

 Druga taka sytuacja, to po jego odbiciu.

Po kogo odbiciu?

Aha jak to jest z tymi spec atrami? Złapałem jednego w jaskini na sortowni, krzyż się nazywał, a nie mam go w ekwipunku, gdzie one się zbierają?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Po odbiciu Kordonu, a schowek jast na poddaszu budynku na ścianie za skrzyniami, obrazek na ścianie.

Kondotier wrzucał nawet zdjęcie jak męczyłem się jak debil żeby wskoczyć na poddasze,  a tam wchodzi się po niewidzialnej drabinie :)

Popatrz dobrze w ekwipunku za tym złapanym spec artem, miałem kilka ze schowków to miały taką małą "trójkątną" ikonkę w inwentarzu, nie rzucały się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137No to musisz tam iść po tym jak Kordon zostanie zajęty.

Ten quest chyba nie jest potrzebny do głównej fabuły, przynajmniej mam taką nadzieję ;) po wjeździe BTRem w bramę w kompleksie znajdujemy dwa urządzenia, które możemy sprzedać albo zatrzymać (może później ktoś inny byłby na nie chętny ale tego nie wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb dobra inaczej to zrobiłem, tzn jeszcze nie zrobiłem, jestem w trakcie, ale dostałem się już do Kordonu i jestem niedaleko wioski kotów (z poprzednich części), po rozmowie z Iwancowem o szturmie na Kordon oddałem fleszkę Hakerowi i dowiedziałem się od Iwancowa że mam wyłączyć jakieś dwa urządzenia sterujące tymi minigunami, więc przedostałem się za bramę tylko dlatego że te działa strzelają tylko na wprost, wybiłem pod bramą 5 GRCowców i poszedłem na bazę, tam też wybiłem z 5ciu, zabrałem tego arta dla Siemiona z tego schowka i idę wyłączać te urządzenia ale nawet nie wiem czy to ten posterunek czy nie, o urządzeniu znajdującym się mobilnie nawet nie mam pojęcia, a tak przy okazji, gdy przechodziłem z Sortowni na Kordon schowałem się za wagonikiem, z tego co gra pokazywała okazało się że do wagonika można wsiąść i staranować nim bramę, ale po wciskaniu "F" nic sie nie działo, hmm? dziwne, kilka screenów

ss_windows7_12-11-18_09-31-04_(escape).jpg

ss_windows7_12-11-18_09-34-12_(escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb ale teraz spojrzałem na poradnik, ja to to wgl źle robię, tu od samego początku jest akcja z Kordonem, dał mu tyle tych urządzeń, skąd on to ma? nie wiem, ja mu dałem zaledwie 2 sztuki, fleszkę i coś jeszcze już nie pamiętam, dalej gadka i akcja z Pulewiczem, u mnie nie chciał gadać, i wgl tej sceny nie miałem itd itd, mówię coś mam znowu pokopane

https://www.youtube.com/watch?v=QCbt3FuUWQ0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Spec arty podnosisz w trzech etapach. W temacie masz mój opis ze screenami. Ale opiszę. Zarzucasz na spec arta podbierak. Naprowadzasz na czubek tej "parasolki" kursor i ją zamykasz. Widzisz wtedy taką brunatną kulkę, to art w podbieraku. Podnosisz go przez Użyj i dopiero jest w plecaku. A jeśli tego w sortowni nie podniosłeś, to leży tam i czeka aż go weźmiesz.

Jeśli wybrałeś opcję zajęcia Kordonu szturmem, to na piętrze tego drugiego budynku na posterunku masz możliwość wejścia i wyłączenia samostrzałów w komputerze. Ale to jeszcze nie koniec. Musisz dotrzeć w rejon tunelu z elektrami i elewatora. Tam stoi terenówka mocno broniona przez GRC. Obrońców trzeba wybić, a terenówkę zniszczyć. Możesz użyć miny co leżą przy komputerze, albo granatów, rpg7 czy co tam masz. Po zniszczeniu idziesz do bramy i ją otwierasz kodami od Puliewicza. Też je podałem z obrazkiem gdzie wklepać. Są dwa 12345 i 54321. Następnie przez radio powiadomić Pancera. Gotowe.

No cóż, wybrałeś trudniejsze rozwiązanie.

DODANO: Ale że i tak musisz wrócić na Sortownię. Na Sortowni przed atakiem rozmawiałeś z Puliewiczem, kasę z koszar zabrałeś?

A jak będziesz już w zakładzie na Sortowni, to oprócz tych dwóch dekoderów są jeszcze 3 wartościowe schowki. Chyba ze trzy razy już o nich pisałem i dałem screeny. Piktogramy na cysternie, na wywietrzniku na dachu, bez piktogramu kabina ciężarówki w garażu. I dodatkowo PDA z trupa na ciężarówce w bagienku.

Kto komu dał tyle urządzeń i jakich? Udało Ci się drugi raz zajść na Polanę? Bez tego nie pchaj się do bezsłonecznego ATP.

A z gameplayami to bądź ostrożny. Jeśli wcześniej nie zrobiłeś dokładnie tego samego co ich autorzy, to u Ciebie czegoś może nie być.

I jeszcze to. Aby zniszczyć miną terenówkę, trzeba wskoczyć na maskę, pojawi się opcja zaminowania. I chodu, aby nie zginąć. Min jest sporo, na wszystkie terenówki na Kordonie wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier wiem że pisałeś o tych spec artach i tak też zrobiłem ale...chyba go nie wziolem i nie zapisałem tego a po wczytaniu już go nie było albo leży w pułapce a ja go po prostu nie zauważyłem, hmm? Wrócę tam i się rozejrze w takim razie.

1 godzinę temu, kondotier napisał:

No cóż, wybrałeś trudniejsze rozwiązanie.

Czyli jednak dobrze?tylko trudniej? Hmm? Już myślałem że znowu poplatalem fabułę 

 

1 godzinę temu, kondotier napisał:

na piętrze tego drugiego budynku na posterunku masz możliwość wejścia i wyłączenia samostrzałów w komputerze. 

Hmm? A skąd kto ma to wiedzieć? No dobra wrócę tam w takim razie, bo nie ma sensu żebym szedł dalej. Tylko co teraz z pulewiczem i iwancowem? Kasę wziolem z sejfu, 300k było, pulewicz nie chciał gadać a z iwancowem umówiłem się na akcje, to jak sam to zrobię to co będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie

Dawno nie grałem w STALKERa, więc chciałem zagać w tą modyfikację. Niestety  coś nie dział\a. W temacie jest  29stron i ciężko wyłapać ewentualnie podobny problem do mojegao, dlatego piszę osobny post.

Pobrałem moda z yandex i nie śmiagał,  komunikat o błędnym instalatorze. Pobrałem z goole mail czy jakos tak i podobnie, więc pobrałem z torrenta. W tym przypadku odpala sie instalator, pyta o miejsce docelowe itp, i starrtuje niby nstalacja, trwa  okołó 1-2sek. i wywala. Pytanie: Miał ktos podobnie? Czy może jeszcze raz porać? Tylko z którego żródła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier mam problem, wróciłem, wyłączyłem działka, i tak:

- z Sortowni leci Iwancow i jakiś dwóch dupków z nim, i jest ścina z wagonikiem bo spadł z szyn, da sie już na niego wejść ale to nic nie daje, dobra przesuwam go, Iwancow leci dalej i zatrzymuje się na bramie z dwoma dupkami, i co dalej z tym tematem? Wagonik powinien rozwalić bramę przecież, ponowne wgranie sejva nic nie daje, nadal wagonik jest zsunięty z szyn co uniemożliwia jego sterowanie i koło się zamyka

- po wizycie u tego dowódcy, nie pamiętam jak on miał, ten co mu tego arta miałem przynieść, za BTRa, nikogo nie ma na bazie, pustki, żywej duszy

Aby zobrazować te sytuacje, kilka screenów

ss_windows7_12-12-18_10-45-59_(predbannik).jpgss_windows7_12-12-18_10-46-14_(predbannik).jpg

ss_windows7_12-12-18_10-52-28_(escape).jpgss_windows7_12-12-18_10-57-24_(escape).jpg

ss_windows7_12-12-18_11-01-30_(escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Arta ze schowka miałeś przynieść dla wojaka na dyżurce. Dowódca w środku był od paszportów.

Bramę drezyną trzeba było rozwalić od razu jak przyszedłeś, a dopiero po tym likwidować GRCowców. Teraz nic nie zrobisz. Powalczyłeś sobie, wiesz jak jak ten wariant gry wygląda. Wczytaj wcześniejszego sava na Sortowni i poprowadź dialog tak, aby na Gienę Hakera poskarżyć się Pancerowi i zająć Kordon pokojowo z Pulewiczem. Po rozmowie z nim na Kordonie będziesz musiał wrócić z meldunkiem do Pancera. Zanim wrócisz, zabierz schowek i najpierw idź na bazę. Wojsko powinno jeszcze siedzieć. Bierzesz BTR i do zakładu. I pamiętaj, w zakładzie zabierasz 2 detektory, 3 schowki i PDA z bagienka. Masz pogadać z barmanem i  jakimś przebranym GRCowcem. Detektory możesz sprzedać lub nie. Oba rozwiązania prawidłowe. Tyle że ważą, a pozbędziesz się ich dopiero w Limansku.

Dopiero po tym pójdziesz do Pancera zameldować o pokojowym przejęciu. Idziesz na Kordon, podnosisz bramę. Przy pokojowym pomieszczenie z komputerem i minami nie dostępne. A sprzęt z bazy, zobaczysz aż na MW. Nie masz go teraz, bo po zajęciu Kordonu wojsko poszło na północ. Miałeś przecież o tym informację, jak odbierałeś paszporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

2 minuty temu, kondotier napisał:

Arta ze schowka miałeś przynieść dla wojaka na dyżurce.

no wiem, jak zwał tak zwał, ale jak widzisz nikogo tam nie ma.

 

4 minuty temu, kondotier napisał:

Bramę drezyną trzeba było rozwalić od razu jak przyszedłeś

Nie dało się na nią wejść, pisałem wcześniej o tym

 

5 minut temu, kondotier napisał:

na Gienę Hakera poskarżyć się Pancerowi

Poskarżyłem się Iwancowowi i tez pomogło

6 minut temu, kondotier napisał:

Miałeś przecież o tym informację, jak odbierałeś paszporty.

Ja wgl nie miałem zadania z paszportami, dałeś mi sejva na samym początku gry, i już je miałem w ekwipunku, pisałem Ci pw w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Jak sam widzisz, mod ma kilka możliwości rozwiązania tego zadania. Jak wybierzesz, tak mod Cię będzie prowadził. Dlatego podpowiedziałem, aby nie skarżyć się nie Iwancowowi, a Pancerowi.

Co zaś dotyczy wykolejonej drezyny. Wejdź jeszcze raz na Kordon z Sortowni. Może mod Ci ją postawi na koła. Ale najlepiej powtórz grę od momentu kiedy po ataku na koszary zostajesz wezwany SMSem na posterunek. To jest moment kluczowy zadania na zajęcie Kordonu. I masz 4 warianty rozwiązania.

DODANO:  

Jeśli nie chcesz powtarzać, masz sava na pokojowe zajęcie Kordonu. Ten schowek jest wcześniej załatwiony.

  345 przejscie na kordon.dds                 345 przejscie na kordon.sav              

Nie pamiętam, czy byłem już na bezsłonecznym ATP. Zobacz ile masz tych "kluczy". Jak są, to na ATP musisz iść. Jak ich nie ma w inwentarzu, to powinien być uszkodzony warlock. Na Kordonie pogadaj z Pulwewiczem i wróć do Pancera. Dopiero po rozmowie znów na Kordon do bramy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej75  Jaką masz przeglądarkę. Sprawdziłem na FF i pobiera bez problemu. Patrz zrzuty ekranu.

Start.thumb.jpg.bb8536ebe5fcbc47a266e4ba06201ef5.jpg593225894_Pocztek.thumb.jpg.695adc04c770f5185c72aff05a56230c.jpgpobieranie.thumb.jpg.ce152bead6741c65c83e4c1b311a146e.jpgZapis.thumb.jpg.bc6775f4e9dc261fd3eef4fe88029799.jpg

Pobieranie z aktywnym antywirusem. Tyle tylko że trzeba każda paczkę pobierać oddzielnie, wtedy szybciej ściągniesz i możesz w kazdej chwili zrobić przerwę w pobieraniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrzej75 A jest po tym wywaleniu jakikolwiek komunikat? Gdzie wskazałeś miejsce instalacji? Doczytałeś, że to samodzielny mod i należy go stawiać na dysku czy partycji nie systemowej? Czy tak wygląda u Ciebie pobrany mod?

755583187_Beztytuu.thumb.jpg.ce76537178236b8ea26fbaecd29b3351.jpg

Może spróbujesz pobrać z wyłączonym antywirusem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dzięki, gram na Twoim sejvie i piszesz że:

W dniu 12.12.2018 o 12:03, kondotier napisał:

Nie pamiętam, czy byłem już na bezsłonecznym ATP

byłeś

W dniu 12.12.2018 o 12:03, kondotier napisał:

Zobacz ile masz tych "kluczy". Jak są, to na ATP musisz iść. Jak ich nie ma w inwentarzu, to powinien być uszkodzony warlock.

mam po 2 sztuki każdego, czyli w sumie 6, Warlocka nie ma, albo nie wiem gdzie on jest, ale jak oglądałem poradnik to jest razem z trupem jakiegoś dziadka w jednym z budynków, niczego takiego nie znalazłem

W dniu 12.12.2018 o 12:03, kondotier napisał:

Na Kordonie pogadaj z Pulwewiczem

Gdzie on konkretnie jest? Bo przy bramie go nie ma, na posterunku też

W dniu 12.12.2018 o 12:03, kondotier napisał:

i wróć do Pancera

Pancer jest w barze na sortowni rozumiem

W poradniku była kwestia gadki z jakimś kolesiem w hard rock cafe w sprawie Limańska zaraz po gadce z Pancerem w Barze, wgl nie miałem tej kwestii

Nadal nie zrobiłem zadania na Polanie, byłem u Zulusa po 22.00 i nikogo nie było na ich bazie, a zadanie wisi jak wisiało, nawet na Twoim sejvie.

PS: Jak można łazić z takim majdanem nie posiadając ani jednego arta na wytrzymałość? przecież wędrówka z punktu A do B trwa wieki xd, masz gdzieś coś pochowane?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Coś Ci się poknociło.

Jeśli wgrałeś mojego sava, to stoisz na teleporcie w Sortowni. Przejdź na Kordon i tam powinien stać Puliewicz. Wtedy z nim rozmawiasz i wracasz do Pancera w barze. Gadka i na Kordon załatwić resztę zadań. Skoro w plecaku mam dwa komplety kluczy i brak Warlocka, to na bezsłoneczne ATP trzeba iść i zabić Grabarza. Dostajesz SMSa od Hakera.

Polana jest załatwiona. Świadczy o tym podwójny komplet kluczy. Niektóre zadania w tym modzie zaliczają się dopiero po zrobieniu jeszcze czegoś, albo w trakcie robienia innego zadania.

Nie mam artów na wytrzymałość, bo mam na nią czita. W katalogu config zrób sobie katalog creatures i do niego wklej ten plik. Udźwig nie jest zmieniany, bo nie widziałem takiej potrzeby.

actor.ltx

Wgrałem ten sava i masz screeny że wszystko w porządku.

ss_administrator_12-13-18_15-02-35_(escape).thumb.jpg.75c02cfce69da149a76799eb255d3cbe.jpgss_administrator_12-13-18_15-02-43_(escape).thumb.jpg.adef5e5ce1a7e1d34b3caeb3d636f15a.jpgss_administrator_12-13-18_15-03-05_(escape).thumb.jpg.1e65f5d0efb9ae915e67059d2bc9780f.jpgss_administrator_12-13-18_15-03-19_(escape).thumb.jpg.cff5996698c37f2403a843994e210362.jpg

W trakcie tej rozmowy, albo tuż przed nią przychodzi SMS od Hakera, podpowiadający co zrobić z kluczami.

ss_administrator_12-13-18_15-03-47_(escape).thumb.jpg.fdf0502e54bc1e8aa871fe9e848a4c41.jpg

Z NPCem Złotym o Limansku gadałem. To zadanie nad kursorem, spotkanie w Pijawkowie.

ss_administrator_12-13-18_15-22-49_(escape).thumb.jpg.4233e014bbcb052d274e0205db9e3ad5.jpg

Masz jeszcze dwa zadania Spotkanie na Fermie i Niedokończona rozmowa. To efekt wchodzenia do X18 z najemnikiem. Na mapie Sortowni w małej wiosce masz znacznik na Jałtę. To bug moda. Już go nie powinno być. A zadanie na spotkanie rozwiąże się przy zadaniu sprawdzenia Doliny Mroku. Będą w niewoli. Uwolnisz i podejmiesz decyzję co dalej.

Patrz na mapy, schowki w których coś mam i miejsca gdzie się można ponaprawiać są zaznaczone poprzez PDA.

Odpowiedź trochę trwała, bo jak widzisz, musiałem znowu uruchomić grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.