Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier spoko spoko, dzięki 

Godzinę temu, kondotier napisał:

stoisz na teleporcie w Sortowni. Przejdź na Kordon i tam powinien stać Puliewicz. Wtedy z nim rozmawiasz i wracasz do Pancera w barze. Gadka i na Kordon załatwić resztę zadań. Skoro w plecaku mam dwa komplety kluczy i brak Warlocka, to na bezsłoneczne ATP trzeba iść i zabić Grabarza. Dostajesz SMSa od Hakera.

Tak, zgoda, i tak zrobiłem, SMS też przyszedł,ale w poradniku zaraz po gadce z panzerem bohater idzie do baru i gada z jakimś kolem o limansku, no ale może on robił inaczej i na tą rozmowę jeszcze przyjdzie czas a może ty już z nim gadałeś, tego nie wiem

Co do zadania w DM już je zrobiłem, mam fleszke i uwolniłem więźniów, zastanawiam się co dalej robić żeby było po kolei, mam złotego w MW ale mowisz że już z nim gadałeś, to może po kontener nr 3 do kopalni? Bo tam jest znacznik no i Leo jeszcze tam jest, ale w poradniku jest żeby iść na bagna i pogadać z zulusem

Hmm? Właśnie zastanawiałem się co z tym Jałta a to bug, dobrze wiedziec.

Dzięki za czita, też go zrobię.pzdr

@tom3kb lodówka? Hmm? A to ciekawe, rzucę okiem raz jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondotier mod wygląda tak samo, ilość partó i waga się zgadza. Czytałem, lae i tak zawsze gry stoja nie na partycji systemowej, a od kiedy mam ssd 120 na system, to i na innym dysku. Sprawszę jeszcze raz instalke pod kątem komunikatu, ale raczej tylko ten o błędnym instalatorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  To albo grasz według jakiegoś gameplaja, albo wg moich podpowiedzi. Skoro mam zadanie na spotkanie ze Złotym na MW, to znaczy że już z nim rozmawiałem, więc szukanie go jeszcze raz na Sortowni jest bez sensu. Za to musisz znowu z nim pogadać w Pijawkowie i pójść otworzyć drogę do Limanska. I zapomnij o swojej poprzedniej grze. Gra z mojego sava będzie inną. Zobacz w PDA ile skrzynek już znalazłem. Została tylko nr 3, a jej znacznik jest nie w Rudym Lesie, a na MW. A znajdziesz ją jeszcze gdzie indziej. Puliewicz Ci powiedział, że jak wziąłeś kasę ( tyś na swojej grze tego nie robił, ja na swojej zrobiłem ) , to ją też masz przynieść do schowka na Wysypisku. A do sztolni w Rudym lesie i tak będziesz musiał zajrzeć.

Pisałem o bugu ze znacznikiem Jałty na Sortowni. Bo miałem tam z nimi spotkanie i po wysłaniu ich do DM powinien zniknąć. Nie zniknął i nie pojawił się w DM. Jak Jałtę uwolniłeś, to pamiętaj gdzie ich wysłałeś. Trzeba się z nimi spotkać. I prawdopodobnie znacznik nie zniknie i zadanie się nie zaliczy.

Skąd wziąłeś Zulusa na bagnach? Nigdy go tam nie było. A i Leo nie ma w Rudym Lesie. Jak wejdziesz do Limanska, to się dalej niż piwnica naukowców w Limansku nie pchaj. Zrób zadanie na drona i dopiero po nim możesz zobaczyć co dalej jest w Limansku. Aż do budowy.

@andrzej75  To że gry-podstawki się instalują na dysku systemowym to jedna sprawa, a stawianie modów to już inna para kaloszy. Ostatni Stalker podstawkę zawiera w sobie i od jego autora jest informacja żeby instalować go na dysku czy partycji nie systemowej, bo postawiony na systemowej może nabruździć. A takich rad należy przestrzegać. W instalatorze, w okienku wyboru miejsca instalacji, wystarczy że wstawisz np. D:\  i to wszystko. Zrobi Ci katalog LastStalker i w nim się zainstaluje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

13 godzin temu, kondotier napisał:

albo grasz według jakiegoś gameplaja, albo wg moich podpowiedzi.

trochę tu i trochę z gameplaya, z reszta sami go polecaliście, jakbym bazował TYLKO na forum to bym co 5 min coś tu pisał

13 godzin temu, kondotier napisał:

Puliewicz Ci powiedział, że jak wziąłeś kasę ( tyś na swojej grze tego nie robił, ja na swojej zrobiłem ) , to ją też masz przynieść do schowka na Wysypisku

A skąd będę wiedział że mam to tam zanieść? no i do którego schowka?

13 godzin temu, kondotier napisał:

Jak Jałtę uwolniłeś, to pamiętaj gdzie ich wysłałeś.

Ale nie było wgl żadnej gadki z nimi, wyszli z dziury i pobiegli/uciekli gdzieś

13 godzin temu, kondotier napisał:

Skąd wziąłeś Zulusa na bagnach? Nigdy go tam nie było

no jak? 26:18 http://www.youtube.com/watch?v=QCbt3FuUWQ0

@tom3kb kompletnie nie wiem o jaką lodówkę Ci chodzi, byłem tam i jedyne AGD jakie tam jest to kuchenka gazowa, no chyba że chodzi ci o jakieś inne ATP

ss_windows7_12-14-18_12-13-10_(escape).jpg

ss_windows7_12-14-18_12-15-25_(escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

1. Gameplay jest po to, żeby się wesprzeć jak czegoś nie możesz znaleźć. A jak chcesz opierać się tylko na nim, to musiałbyś wiernie naśladować grę tego który gameplaya zrobił. Ja gram sam, stąd to co masz do zrobienia na moim savie, mocno się różni od rozwiązań z gameplaya.

2. Jak wracałeś z Sortoni po powiadomieniu Pancera, chyba była druga rozmowa z Puliewiczem w której powiedział, że masz się wywiązać z umowy. Napisałem że schowek na Wysypisku. A ile tam jest schowków na skrzynki? Jeden na Pchlim targu w piwnicy. Chyba choć raz na swoich grach tam byłeś. Napisałem, że Pulewicz o tym powiedział.

3. A gdzie się miałeś spotkać z Jałtą z zadania? Jak ich uwolniłeś, to tam poszli.

4. A ten Zulus w wiosce na Bagnach będzie dopiero. Coś jest jeszcze do zrobienia na nich, może rozmowa z Koczęrgą, albo jak idziesz do drona. Miałem ich w której z moich gier. Pogadasz i znów spotkasz ekipę dużo później w Prypeci. Teraz chyba są tylko w związku z wielowątkowością rozwiązań w modzie. Do któregoś są potrzebni właśnie na Bagnach.

I sądzę, że jak skończysz grać część fabularną ( śmigłowcem z Generatorów wrócisz na Kordon ), powinieneś zapisać grę, zapis zabezpieczyć, a grę powtórzyć od początku. Bo teraz, to wiele z gry Cię ominęło i to wątków bardzo ciekawych. A jak wiesz już co, gdzie i jak, nowa gra pójdzie Ci szybko, sprawnie i samodzielnie.

A w razie czego, zawsze możesz wrócić do zachowanego zapisu i dokończyć część freeplayową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Nie dobijaj ;)

Mówiliśmy o mrocznym ATP tym na które udajesz się przez bramy jak masz dwa komplety kluczy (6 sztuk) i gdzie toczysz walkę z można powiedzieć "bosssem", tam znajdujesz Worlocka.

Cytat

jakbym bazował TYLKO na forum to bym co 5 min coś tu pisał

W sumie i tak to robisz :D

Poczekaj zaraz ci znajdę filmik z tym Warlockiem.

@cez137 Łapej, 18min 45 sekunda

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

1.Nie no racja z tym gameplayem, cały czas się na nim nie opieram

2. No właśnie nie było z nim gadki, bynajmniej ja jej nie miałem, dałeś mi sejva chyba już po bo zaraz była cut scenka

3. Są we trzech na posterunku na przejściu z DM do kordonu ale Jałta nic konkretnego nie mówił, ten drugi coś tam gadał że nie ma co wracać z zony z pustymi rękami, no i tam siedzą.

4. No być może, mówię że jest bo z gameplaya tak wynika i akcja jest po ATP, ale tak jak mówisz on mógł grać inaczej

No do końca to jeszcze kawał drogi, mam nadzieję że wreszcie ukoncze jakiegoś moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cez137 napisał:

No do końca to jeszcze kawał drogi, mam nadzieję że wreszcie ukoncze jakiegoś moda.

Może trzeba było wziąć się najpierw za takie standardowe bez zbyt wielu bajerów i ze standardowymi zadaniami.

Chociaż w sumie widzę, że trochę tu jesteś to już chyba trochę modów przerobiłeś :)

Ps. wyżej wkleiłem filmik z mrocznego ATP i z Worlockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb nie no żartuje, kilka ukończyłem, coś ostatnio mi nie idzie.

Nie wiem gdzie jest to ATP, on nie pokazuje mapki gdzie to jest, mi się wydawało że to właśnie to co pokazałem , z tym ATP to w każdym modzie mam mętlik bo zwykle są dwa ATP i nigdy nie wiem które jest które bo są podobne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137

Na Kordonie idziesz na ATP jak wchodzisz przez bramę (pomieszczenie z dwoma czerwonymi drzwiami i czerwonymi napisami na podjazdach) słychać dziwne dźwięki i robi się ciemno, wyciągasz naszą magiczną latareczkę, świecisz po podłodze i pokazuje się pentagram z opcją położenia w nim 3kuczy i Wułala ;) przenosisz się do mrocznego ATP, a tam czeka na ciebie pojedynek. Zrób sobie save-a zanim tam się przeniesiesz, tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Może to Ci pomoże.

Przed pasażem na ATP "dziennym" masz takie coś.

1175424981_Tumaczenienapisu.jpg.17b549345554417ae378b611bbf50ee3.jpg

Zrób to, co wyżej napisał @tom3kb

Jak się pojawisz na bezsłonecznym ATP i się ruszysz, masz komunikat od Grabarza. Ale najpierw przejdź na drugą stronę tego ATP aż pod zamkniętą bramę.

ss_administrator_12-14-18_13-24-16_(atp).thumb.jpg.2caabd70ded1f68ac03c6c2ea4b32371.jpg

Wchodzisz do środka i w rogu pomieszczenia stoi lodówka.         Obok niej Walock i skrzynka. 

ss_administrator_12-14-18_13-24-47_(atp).thumb.jpg.dcf2fb7998ee72ff797ae5a5113132b1.jpgss_administrator_12-14-18_13-23-35_(atp).thumb.jpg.6f748040c613b7acff8e45d803a681ca.jpg

Otwierasz lodówkę.                                                                     Rozbijasz skrzynkę. Zabierasz Warlocka i akumulatory.

ss_administrator_12-14-18_13-25-14_(atp).thumb.jpg.166a3e301da74b8b7e8ab1526da1dc06.jpgss_administrator_12-14-18_13-26-26_(atp).thumb.jpg.ed9396dc80b5a2b560279a13ff4264dc.jpg

Przy próbie przeszukania trupa, on się przewraca, zabierasz to co ma, idziesz szukać Grabarza.

ss_administrator_12-14-18_13-26-08_(atp).thumb.jpg.775e5524eaf3dfd28ae0afd527db0f46.jpgss_administrator_12-14-18_13-26-39_(atp).thumb.jpg.0bb649c388c9ab2535b08aed960132e4.jpg

A gdzie wyjście, masz w spojlerze. Zobacz jak sam nie znajdziesz.

Spoiler

ss_administrator_12-14-18_14-11-22_(atp).thumb.jpg.660a86d2d2ad923b52bae784b762258f.jpgss_administrator_12-14-18_14-12-12_(atp).thumb.jpg.6aa3369b6b8a9e37d69195570e12aa87.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier wielkie dzięki, wszystko fajnie, tylko ja nadal nie wiem gdzie znajduje się to ATP o którym mówicie, teraz zacząłem grać i poszedłem do tego o którym Wam mówiłem i tam też są napisy a innego ATP w Kordonie to przecież nie ma, gdzie jest to bezsłoneczne ATP, możecie mi pokazać screena na mapie? kilka screenów ATP w którym byłem JA @tom3kb

 

ss_windows7_12-14-18_17-54-06_(escape).jpg

ss_windows7_12-14-18_17-54-20_(escape).jpg

ss_windows7_12-14-18_17-56-58_(escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Znalezienie jest dziecinnie proste. Jakbyś wchodził do pasażu z drugiej strony, masz taki sam napis. Czyli że "Wrota do bezsłonecznego ATP", to nie te do pasażu, ale coś między oboma napisami. Czyli te dwie brązowe płyty. Wchodzisz na nie, zapalasz "latarkę" i świecisz pod nogi. Pokaże ci się taki pentogram, jakie widziałeś na Bagnach w wiosce z wieżą wodną. Oraz opcja użycia kluczy.  Używasz, przez chwilę słyszysz jakieś dźwięki, tracisz wzrok i odzyskujesz go na bezsłonecznym ATP>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Bo są dwa ATP. Cały czas pisałem o słonecznym i bezsłonecznym. Ale nic, będą miał z Twojej gry poważny argument, aby dla tej bazy na Kordonie nie używać akronimu rosyjskiej nazwy, a przetłumaczonej na polski. Nie ATP lecz STS - Spółdzielnia Transportu Samochodowego. I tak samo z lokacją ATP, lecz tam już ze względu na wielkość BTS = Bazy Transportu Samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

35 minut temu, kondotier napisał:

słonecznym i bezsłonecznym.

No więc właśnie

@tom3kb

wszystko fajnie, ubiłem grabarza ale nie powiedzieliście że tam jest jeszcze ze 20 tych potworów przezroczystych :037: jak ich ubić wszystkie mając z 10 noży? to jest nierealne a chce po tego Worlocka iść a nie mogę bo one grasują po całym tym ATP, wlazłem na dach, ubiłem je ze 4 ale ciągle nadchodzą nowe, macie na nie jakiś sposób? amunicja przecież na nie nie działa, prawie całą wystrzelałem i nic :021: masakra, mało że je ledwo widać w tej ciemnicy to jeszcze jest ich tak dużo. :pomocy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Ja tam nie miałem żadnych potworków o ile pamiętam :D Ciebie ten mod chyba nie lubi.

Mi się te niewidzialne potworki dobrze tłucze z PKMa.

A Worlocka to przed walką też możesz zgarnąć, potem ubij Grabarza, a na koniec dzida do teleportu i powrót na Kordon jeśli faktycznie masz tam tyle tych potworków, a amunicji brak.

Chociaż nie wiem jakim cudem ty taki bidok jesteś, ja mam ze sobą 15 broni na różną amunicję i od kilkudziesięciu do paruset naboi do każdej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A przeczytałeś w jakiej kolejności Ci zaproponowałem wykonywanie zadań na mrocznym ATP? No i ja chyba miałem ze dwadzieścia tych noży do rzucania. Ich się z trupa zabiera spowrotem. A przy odrobinie szczęścia i twardego podłożą, nawet te którymi nie trafiliśmy. Jak najpierw zabierzesz Warlocka i rzeczy z trupa ( też ma noże do rzucania - zobacz jego ksywkę ) , to po likwidacji Grabarza nie musisz się pieścić z tymi dziadami, tylko dajesz nogę. Tu już więcej nie wrócisz, bo klucze się zużyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb no chyba mnie nie lubi hehe

A po co nosić ze sobą tyle żelastwa? Ja to zawsze mam że 3-4 karabiny na różna amunicję i to wszystko, amunicję mam tylko że ona nic nie daje, walisz do nich i nic się nie dzieje.

@kondotier tak wiem że miałeś ze 20 ale ja część zostawiłem w schowku na sortowni z resztą nawet i 30 by na nie nie starczyło 

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

Worlocka to przed walką też możesz zgarnąć, potem ubij Grabarza,

I tak zrobię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cez137 napisał:

A po co nosić ze sobą tyle żelastwa?

 

A bo mi tutaj udźwig pozwala na to dzięki artom, a że tu jest sporo fajnej broni to wykorzystuję wszystko, od pepeszek/mp 40/stg 44 zacząwszy na pkm skończywszy. To jest jeden z niewielu modów, w którym korzystam z pistoletów :) APS i jazda albo stary Mauser czy Luger. Noże są fajne ale jakoś zapominam ich używać.

W innych modach faktycznie targam tego mniej, szczególnie jak mamy np 15 wersji jakiejś m4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

21 godzin temu, kondotier napisał:

A gdzie wyjście, masz w spojlerze. Zobacz jak sam nie znajdziesz.

tzn gdzie? bo dałeś fotkę z trzema ewentualnymi wyjściami, normalnym przez bramę i dwa budynki, nie mam za bardzo jak go szukać bo potwory na dole, mam warlocka i zabiłem grabarza, gdzie konkretnie jest to wyjście? W tym budynku obok tego z drabiną nic nie ma, byłem tam z singulatorem i nie było żadnych pentagramów, w tym na którego dachu jestem tym bardziej nie ma takiego przejścia, obleciałem tez dookoła całe atp i też nic nie znalazłem, tylko mur się ciągnie cały czas, dla zobrazowania jak to u mnie wygląda screeny, no i ten Twój screen

ss_windows7_12-15-18_09-43-51_(atp).jpgss_windows7_12-15-18_09-44-03_(atp).jpgatp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.