Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie mody @zaurus takie były. Trzeba było wyczuć na podstawie otrzymywanych zadań główną linię scenariusza. A swobodna gra w bardzo ograniczonym zakresie. Bierzesz zadanie i go wykonujesz. Nabranie zadań i później realizacja w kolejności nie przewidzianej scenariuszem, za wcześnie wejście na lokację, czy na danej lokacji poza terytorialny kanał działania, zawsze skutkowało wylotem. To taki zawór bezpieczeństwa, aby całkowicie moda nie położyć. Tylko nieszczęśliwie w tym modzie, przeniosło się to na tę cześć poszukiwawczą moda.

Zobaczymy, jak to zostanie przeorganizowane w nowej wersji moda. Tylko kiedy to będzie, trudno przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cez137 napisał:

kiedyś już o tym pisałem i uważam że to bez sensu żeby grać tak jak twórca

Ale tu trzeba na serio się postarać żeby zagrać inaczej niż fabuła prowadzi, tu praktycznie nie ma takich swobodnych questów pobocznych, prawie wszystko się łączy więc nie masz po co latać po innych lokacjach. Fakt mogły by być na nie przejścia zamknięte i odblokowywane w odpowiednim czasie ale z drugiej strony tu często trzeba przejść przez kilka lokacji wiec byłoby z tym sporo zabawy.

Po drugie miałeś już tyle razy tłumaczone, że ten error występuję jak poleziesz nie na tą lokację co trzeba, raz ci się przydarzyło, drugi raz, to już się powinieneś nauczyć, a ty z uporem maniaka dostajesz wylot, idziesz znowu, normalnie masz 15 znaków skręć w prawo to i tak pójdziesz w lewo. no to płacisz frycowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadanie to zabrać znaczniki GPS

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : I != levels().end()
[error]Function      : GameGraph::CHeader::level
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 171
[error]Description   : there is no specified level in the game graph : 220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Górski  Jak jesteś na jakiejś lokacji, to się po niej przeleć i zbieraj zwyczajne artefakty. Jest to konieczne, aby później w ich miejsce pojawiły się spec arty.

Na Jantarze aż do tej anomalii Zagrobowe ręce, na prawo od teleportu na Agro.

Arty albo używaj, albo sprzedawaj. U barmana i handlarza na bagnach, możesz wymienić je na noże do rzucania, które w tym modzie są zabójczą bronią, nawet przeciw pijawkom, burerom, czy pseudogigantowi. Wiesz jak ich używać? Są już porady na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na MW dalej mnie wywala po minucie.

[error]Expression    : I != levels().end()
[error]Function      : GameGraph::CHeader::level
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 171
[error]Description   : there is no specified level in the game graph : 220
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron  Na rus forum w końcu padła odpowiedź na temat rozliczenia się ze spec artów u Grubera.

TE ARTEFAKTY NIE MOGĄ SIĘ DUBLOWAĆ I CO NAJWAŻNIEJSZE, MAJĄ POZOSTAĆ W PODBIERAKACH.  U naukowca w Limansku możemy tylko wypakować drugi z dublujących. Po podniesieniu 30 specarta przychodzi komunikat, aby się rozliczyć.

Dobrze byłoby aby tę informację umieścić ( po stosownej zmianie treści ) w #1. Tak aby nikomu nie umknęła.

Przyznać muszę, że w modzie przy braniu zadania brak jest jakiejkolwiek na ten temat informacji, a dialog z naukowcem raczej sugeruje potrzebę wypakowania.

A z tym sygnałem też może być problem, bo mając wszystkie spec arty w inwentarzu. Grek będzie musiał biegać tylko z nożem i w kalesonach.

@Górski  Sprawdź sobie w PDA, jakie zadania w nim masz. Trzeba też poczytać w notatkach. Są cztery zadania które same się rozwiążą na Generatorach, ale pozostałe trzeba zrobić. Do fabryki na Sortowni się dobierałeś? Schowek Poszukiwaczy zabrałeś? Szwagra Baszmara znalazłeś? Jest tam trochę do zrobienia.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze sprawa. Czy na Wysypisku masz zaliczone pierwsze zadanie jak na screenie z PDA? Czy poszedłeś na posterunek przy bramie i rozmawiałeś z Nieznajomym? Zadanie na Reanimatora zrobisz jak dotrzesz na Agro. O ile go wziąłeś. Zadanie na pułapki wzięte z Bagien. Byłeś już tam? Schowek z pułapkami we freeplayu. Pozostałe to te do samozaliczenia. Jak masz inne trzeba je zrobić.

ss_administrator_12-18-18_16-09-04_(garbage).thumb.jpg.60ca94fd634e7f9608cfea592ff4da67.jpgss_administrator_12-18-18_16-09-12_(garbage).thumb.jpg.8688777e575bbd0126bd42a30ba933a0.jpg

A tu sprawa Nieznajomego. Brak tej rozmowy może być przyczyną wylotu.

ss_administrator_12-18-18_16-09-42_(garbage).thumb.jpg.7b75d12bb44f8eba6bc1c25c843f2e4f.jpgss_administrator_12-18-18_16-10-02_(garbage).thumb.jpg.e36b0fd8297fd8913aafbc762966d64e.jpgss_administrator_12-18-18_16-10-58_(garbage).thumb.jpg.9e7ae2fecc7fb445e62d72434c469966.jpg

Trzeba czekać, aż przyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest uzupełnienie do informacji o nierozpakowywaniu specartów. NIE PRZENOSIMY ICH RÓWNIEŻ DO RUDEGO LASU, ORAZ DO LIMANSKA.  Trochę to dziwne, bo ja takiego arta znalazłem właśnie w Limansku.  Aby ich nie nosić ze sobą, MOŻNA JE TRZYMAĆ W SCHOWKACH, ALE TYLKO NA BAGNACH, EWENTUALNIE NA KORDONIE.   Za wyjątkiem podwójnych, które chcemy wykorzystać, lub spieniężyć. Są droższe niż zapłata za wypakowanie.

Na tamtych forach, jest sporo uskarżań na wyloty spowodowane złamaniem logiki moda, powodującej wyloty. Tłumaczono je słabością komputerów. Proponowano zmniejszenie lub nawet usunięcie ze skrótu pulpitowego, tej opcji -smap.

I na forum moda jest pocieszająca informacja. W tym tygodniu ma się ukazać kompleksowy patch, usuwający wszystkie znane dotychczas problemy. Możliwa jest też zmiana treści dialogu z Grubere tak, aby było od razu jasnym, że spec arty mają być w podbierakach. Druga opcja której teraz nie było, możliwość nie wzięcia tego zadania. Ale jest konieczna nowa gra.

I jeszcze jedno. Kiedy mamy wylot, zalecane jest przy wgrywaniu użycie opcji "Ostatni zapis". Wtedy mod sam wybierze ten zapis z którego możemy grać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU - PATCH v.1.1

Jest kumulatywny patch v.1.1  Informacja stąd: http://боевой-народ.рф/forum/index.php?showtopic=87502&st=1200    #1203

Pobieranie:

Yandeks:   https://yadi.sk/d/45tuc3lPe-93BQ

Google:    https://drive.google.com/file/d/1rW1b5pBefNJncNbgwToCDXXBoje9wV6u/view

Mail:       https://cloud.mail.ru/public/LhLC/fDtWBsCCj

Mega:    mega/secure.html#!bIYzXaQI!thbuoQxXlePrLWYZ-qj4kyi7lIKsIvzrrjBjDtrL79k

Patch ukierunkowany przede wszystkim na techniczną stronę moda.

Tłumaczenie opisu patcha.

Spoiler

Globalny patch do v.1.1
Instalacja: Wkleić do katalogu moda z fiksem 0.1, z zamianą plików w bin i dodać gamedata.db9.
Nowa gra KONIECZNA.

Głównie techniczne poprawki w celu podwyższenia stabilizacji i optymalizacji moda. Przywrócone - wyłączony w wersji podstawowej - AI pak ( rzucanie granatów, strzelanie z podlufowych, walenie po gębie, do swoich nie strzelać ).
Jeśli przy przechodzeniu scenariuszowej części moda nie będziemy zbierać zwykłych artefaktów, prawdopodobieństwo pojawienia się w anomaliach nowych artefaktów bardzo małe. Zbierać, sprzedawać, umieszczać w schowkach. Pamiętamy, że w anomaliach elektrycznych artefakty pojawiają się tylko nocą.
Niewielkie zmiany plików dźwiękowych.
Drobne poprawki logiki, dialogów, opisów zadań scenariuszowych, geometrii lokacji.

@kobal  Czy możesz się odnieść do sprawy korekty spolszczenia?

@zaurus  Ли бы ты был так любезен и вставил нам эти файлы, в которых были внесены изменения в текстах, и их необходимо заново перевести?     Czy byłbyś tak miły i wstawił nam te pliki, w których dokonano zmian w tekstach i należy je na nowo przetłumaczyć?

@gawron  Dodaj nowego patcha do #1.

DODANO:

Postawiłem moda na nowo. Zostawiłem takie wysokie ustawienia, jakie były przy instalacji. Pograłem sporo i widzę różnicę w płynności gry. Różnic w dialogach na razie nie znalazłem. Gruber na razie nie ma dialogu na spec arty. Może dlatego, że już znalezione mam w schowku. Prawie wszystkie zadania pierwszego wejścia na Bagna zrobione. Przy wizycie w bazie sprawdzę dialog mając specarty przy sobie.

Ma ktoś z @kobal inny kontakt niż przez forum? Trzeba go o patchu 1.1 powiadomić.

DODANO:

Istotna zmiana w dialogu z Gruberem. Już nikt nie powinien mieć wątpliwości dotyczących spec artów. W podbierakach, czy wypakowane.

ss_administrator_12-23-18_12-43-32_(marsh).thumb.jpg.105f0d5373f6c71bade260fc73be0a44.jpg

Czyli również koniec z niepotrzebnym dźwiganiem ich do Limanska, co w efekcie powodowało problemy z modem.

I kilka screenów pokazujących grafikę na tym patchu. Bagna w innych modach przysparzały problemów z teksturami. W tym nie ma żadnych problemów.

ss_administrator_12-23-18_12-16-34_(marsh).thumb.jpg.08d510da3569f9f26e92ffba15bf703f.jpgss_administrator_12-23-18_12-17-44_(marsh).thumb.jpg.3ef4f1e3fed1f73dd2819c4089826b41.jpgss_administrator_12-23-18_13-18-50_(marsh).thumb.jpg.d8a9d6c920e185c6179651344ac5eaea.jpgss_administrator_12-22-18_20-39-42_(marsh).thumb.jpg.3657dd9cd0c96f1f0fceff2511707c4b.jpg

Na obu górnych screenach, na niebie widać scenariuszowy item. O nim na obwieszczeniu z tablic ogłoszeń.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU:

Brak innych wypowiedzi zmusza do pisania pod sobą. Gram na najnowszym patchu v.1.1

Mod szedł jak po maśle, bez jakichkolwiek problemów. Poszedłem do Rudego lasu po kolejną skrzynkę i przy wchodzeniu do bazy Powinności wylot z takim fatal:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : strchr(str,']')
[error]Function      : CInifile::Load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 181
[error]Description   : Bad ini section found: 
[error]Arguments     : [log
 

stack trace:

Spece od fatali, co wy na to?  Kolejny bag moda, pozwalający na złamanie logiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Teoretycznie rzecz biorąc, istniejące spolszczenie będzie zgodne w ponad 90%. Zmiany które wprowadzono do dialogów, to Gruber wyjaśnia że spec arty muszą być zapakowane. I druga zmiana jaką znalazłem, to dodano na tablicy ogłoszeń ogłoszenie o sprzedaży Manuskryptu, aby gracze tego zadania nie ominęli przez przypadek. I jest rozmowa z Barmanem.

ss_administrator_12-26-18_11-32-53_(predbannik).thumb.jpg.f6eed391431afbca6e87ff34a469f630.jpgss_administrator_12-26-18_11-33-02_(predbannik).thumb.jpg.63102e7bb05a19d9903e3177ce1a0f33.jpg

Grając piąty raz, mogłem gdzieś pójść na pamięć, mod puścił, ale logika złamana. To duża wada tego moda.

Pomyślę, o ile się cofnąć aby wrócić do logiki moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam taki jeden uporczywy problem : Po znalezieniu schowka Grabarza na bagnach występuje cut-scenka z chłopcem , po niej mam wylot do pulpitu z następującym logiem :

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : 
[error]File          : 
[error]Line          : 0
[error]Description   : object 'marsh_space_restrictor_0003': pick_section_from_condlist: function 'message_from_zlatich_money' is not defined in xr_effects.script
 

Domyślam się że chodzi o brakująca linijkę odpowiadająca za nagrode od Zlaticza za znalezienie kopaczy , ale za cholore niewiem jak mam to naprawić . 

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.