Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  W tym labie spawnuje się mnóstwo mutantów. Snorków, burerów, poltergeistów. Nie wszystkie są widoczne w tym labiryncie, ale choć ich nie widzisz to są. Zaatakują Cię zza następnego zakrętu. Tak samo trupy i ich sprzęt będą czekały, abyś je ograbił przy wychodzeniu. A to obciąża procesor.

Zajdź w gamedata/config/alife linię switch_distance  i ustaw ją na  = 50 lub mniej.

Już była rozmowa, nie tylko ze mną, o tym że z Twoim komputerem to nie wszystkie współczesne mody są dla Ciebie dostępne. Musisz się z tym pogodzić. Musisz wybrać, albo dużo mocniejszy komputer, albo obejść się smakiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Abyś wiedział na przyszłość. Mod widzi tylko to co jest bezpośrednio po znaku = . A to co jest po pierwszym ; dla niego nie istnieje. Ile by tego nie było.

Wystarczy więc, że wykasujesz 100 ; 220 ;  - tak aby po = było 50 . A jak jeszcze będzie Ci spowalniało, daj te 25. Ale z czymś takim trudno grać. Spawn pod nogami.

Z tym, że przed wykasowaniem zrób sobie kopię alife, bo jak wyjdziesz z labu musisz przywrócić to 100.  Możesz oczywiście dopisać 100 ; na początku. Inaczej mutanty i NPCe będą Ci się spawnowały zbyt blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  To zależy, od czego taki lag powstaje. W tym konkretnym przypadku, rozchodziło się o to, aby spawnowało się mniej niewidzianych mutków, a tylko te najbliższe. W tym modzie odległoś nie większa niż 50, może Ci być potrzebna jeszcze w Prypeci przy kinie. Nigdzie więcej.

A w innych modach może spowodować, że nie będziesz widział konkretnego NPCa, bo się nie pojawi zanim nie podejdziesz na taką małą odległość. A burer Cię załatwi, a ty go nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

hmm? nic to nie dało, nadal tak laguje że nie da się grać, ale powiem Ci ze jest jedna rzecz w tym lagowaniu dziwna, wcześniej Ci tego nie pisałem bo uznałem że nie ma to większego znaczenia, ale może to naprowadzi nas to na właściwy tor a mianowicie laguje TYLKO W JEDNĄ STRONĘ, właśnie nie wiem jak to napisać żebyś zrozumiał o co mi chodzi, może przedstawię Ci to na zrzutach, pierwsza fotka to ta na którą stronę laguje ( idąc do wyjścia za ścianą jest co prawda 5 snorków) gdy idę w stronę przeciwną (czyli do tego małego pomieszczenia) mod chodzi płynnie, ale przecież to nie 50 metrów idą do pomieszczenia, tu też znowu nie wiadomo co jest za ścianą

ss_windows7_01-21-19_19-16-42_(bunker).jpg

ss_windows7_01-21-19_19-16-51_(bunker).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  To normalne. Laguje, gdy jesteś zwrócony w stronę gdzie się za ścianami spawnują mutanty. Spróbuj jeszcze we właściwościach skrótu pulpitowego dodać -noprefetch. Ale jeszcze raz powtarzam. Twój procesor, a przede wszystkim karta graficzna nie są w stanie przerobić takiej ilości danych jakie dostarcza im mod. A do tego labu przyjdzie Ci jeszcze raz wrócić we freeplayu.

Jedyne co mogę poradzić, to poprosić kogoś z grających, aby Ci zrobił to zadanie w labie i odesłał zapis przed teleportem do tunelu, lub nawet już w tunelu. Ja już tej wersji moda nie mam na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 12:15, kondotier napisał:

@FilmisterPL  Ja nie pisałem o instalowaniu moda, a o rozgrywce. Niektóre z zadań pojawiających się w PDA, muszą być wykonane przed nawet tymi, które wyglądają na priorytetowe.

Aby grać z wiernym spolszczeniem, musiałbyś grać na wersji 1.01. A jest już v.1.1 z usuniętymi bugami i poprawionymi kontrowersyjnymi dialogami. Jest już robione do niej nowe spolszczenie. Radziłbym na nie poczekać i grać na tej ostatniej wersji.

Mod pobrany przez torrenta,zainstalowany z ww patchami,jutro ostatnie testy i jak śmigać będzie robię stream oraz zbierać będę w klimatycznych miejscach fotki na materiał to screenów z tego moda.

W dniu 21.01.2019 o 12:09, FilmisterPL napisał:

Mod zainstalowany dziś ostatnie testy a jutro stream jak dobrze czuć się będę,graficznie wygląda ciekawie ale i tak bardziej interesuje mnie fabuła co wcale nie  znaczy że nie będzie screenów z tego moda.Jakieś wskazówki drogi kolego przed jutrzejszym lajwem bym na początku plamy nie dał  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalna polonizacja do wersji 1.1 będzie jutro, najdalej pojutrze. Jeszcze na szybko testuje tą wersję ale jestem już w Prypeci, więc niewiele zostało. Do tej chwili nie miałem żadnych wylotów. Kilka razy nie wczytało mi szybkiego sejwa i musiałem startować z pulpitu ale to może być pochodna tego, że gram full ustawieniach graficznych. Poza tym potwornie mi muli na Kordonie, po tym jak przejęła go Powinność. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobal  W Prypeci jest schowek Striełoka. Dałem screeny gdzie się znajduje. Warto go zabrać i zawartości się nie pozbywać. Uzupełnienie do niego jest na Kordonie. W tej wersji można tam pójść zaraz po naprawieniu Warlocka. Ale ja uważam, że nie ma ani potrzeby, ani sensu. Na zrobienie zadań na generatorach wystarczy zbrojownia Wyrzutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 12:34, FilmisterPL napisał:

Czyli sugerujesz by moda odłożyć na jakiś czas?

Pomęczyłem się trochę uciekając z Perymetru ale jest już ok udało się dać dyla

Witam.Wczoraj nie zła męka była jeśli chodzi o  przejście za Perymetr,do tego awaria dźwięku,to chyba jakiś pech mnie dopadł w Zonie  :)A  TUTAJ STREAM W Drogi Krzyżowej chyba z godzinę się męczyłem ale się udało   

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwadzieścia osiem prób przebiegnięcia przez perymetr. Zero udanych.

Czekam na późną, ciemną noc. Daję sygnał żeby kamraci rozpoczęli rozróbę, lecę do wyłomu w siatce, kluczę lewo prawo, podskakuję, próbuję zmylić wieżyczki biegnąc między drzewami. Nic nie pomaga. Walą z czterech wieżyczek, helikopter i BTR od strony tunelu przy wyjściu na DM.

U mnie takie mody lecą od razu do śmietnika. Strata czasu i nerwów. :073:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny  To przejście nie jest łatwe, ale trochę pogłówkować i przejdziesz. W dialogu było wyjaśnione, że trzeba leźć nocą. Tak od 23 do 2. Zanim wskoczysz do tej wyrwy, poobserwuj śmigłowiec. On robi dwa naloty i odlatuje aż za most i tam na jakiś czas zawisa. Skoro tyle razy już biegałeś, to wiesz gdzie jest ta dziura w płocie. Nie sugeruj się artami które mogą się pojawić w anomaliach, ale po ich minięciu skręcaj do dziury i zaraz za nią w lewo skos do tych kamieni. Za nimi się możesz schować i odczekać na kolejną zawiskę śmigłowca. Jak zawiśnie, to gnaj w kierunku drogi, ale jak najdalej od tunelu. Drzewa przy drodze są wystarczająco grube, aby się za nimi schować, jak znowu nadleci śmigłowiec. Polata i odleci. Wtedy znów biegiem w kierunku ATP, tak aby przebiec między nim a płotem. GRCowcy tak jak wszyscy ludzie, w nocy słabo widzą i niecelnie strzelają. Kolejnych mieć będziesz w przepuści i obozowisku na przeciw przepustu. Gnasz pomiędzy nimi. Też niecelnie strzelają. No i zostało dotrzeć do pustego bunkra w kociarni. Tam odpocząć i do tunelu od strony strażnicy. Trzymaj się blisko płotu, bo w dolince posterunek. To już ostatni.

Pocieszę Cię, że w późniejszej grze, będziesz się GRCowcom mógł za to odpłacić z nawiązką.

@FilmisterPL  - Grasz na spolszczeniu do v. 1.1 ?  Rozchodzi się o tę literę "E" , której nie należy naciskać po wczytaniu zapisu. To błąd tłumaczenia, bo rozchodzi się nie o polskie "E", a o tyldę ( ~` ) . Na tym klawiszu klawiatury z grażdanką, znajduje się właśnie znak grażdanki "e" . I stąd zastrzeżenie, aby nie naciskać, bo to wywoła problem. Na naszej klawiaturze możesz literze E przypisać w ustawieniach co Ci wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kondotier napisał:

@Czujny  To przejście nie jest łatwe, ale trochę pogłówkować i przejdziesz. W dialogu było wyjaśnione, że trzeba leźć nocą.

I tak też robię, wspomniałem o tym wyżej. Ciemno jak u murzyna w dupie, ja biegnę, kluczę i staram się żonglować postacią między tym gradem kul. Śmigłowiec odlatuje, ale w momencie kiedy biegnę i jestem w połowie drogi od muru do ATP pojawia się kolejny i strzela. Nie zwracam uwagi na żadne artefakty czy inne pierdoły. Mam przebiec kordon i pozostać żywym zatem nie zaprzątam sobie póki co głowy zbieractwem. Drzewa są grube dla śmigłowca, ale nie dla wieżyczek. One prują we mnie nawet jak jestem już przy drodze z DM na ATP... z resztą, szkoda gadać.

Czy im dalej w grę, to więcej takich głupawych chwytów zamieścił autor moda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trucker64

14 minut temu, Czujny napisał:

Czy im dalej w grę, to więcej takich głupawych chwytów zamieścił autor moda?

Stary nawet nie wiesz ile razy będziesz dymał pod ostrzałem po Kordonie :D

Trasa Kordon od Wysypiska-Bagna, Bagna-Kordon i poza Zonę, a nad głową helka, można do nich strzelac, jak zadymi to na trochę odpuści.

To pierwsze przejście w nocy też mnie dobiło ale do mnie helki nie walily, chyba za szybko poleciales w kierunku drogi? Może je aktywowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom3kb napisał:

No :) tyle razy już byłem pewien, że mi się udało a tu kulka.

Najlepsza jest chyba taktyka zamykam oczy, wciskam W i macham myszką jak oszalały i już po 159 próbach i tylu quickload dobiegasz do ATP :D

Znaczy się modzik faktycznie leci do kosza. :) Poszukam czegoś innego. Dzięki panowie za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny  Nie rezygnuj. Trochę Cię @tom3kb nastraszył, bo te kolejne przejścia w porównaniu z tym pokonaniem muru, to będzie mały pikuś. A GRCowcy staną się dostarczycielami broni i sprzętu. A reszta moda wynagradza ten początek.

Jak się jet na tej drodze od ATP do tunelu, to tam tylko śmigłowiec nęka. Samostrzały nas już nie widzą, więc nie strzelają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kondotier napisał:

@Czujny  To przejście nie jest łatwe, ale trochę pogłówkować i przejdziesz. W dialogu było wyjaśnione, że trzeba leźć nocą. Tak od 23 do 2. Zanim wskoczysz do tej wyrwy, poobserwuj śmigłowiec. On robi dwa naloty i odlatuje aż za most i tam na jakiś czas zawisa. Skoro tyle razy już biegałeś, to wiesz gdzie jest ta dziura w płocie. Nie sugeruj się artami które mogą się pojawić w anomaliach, ale po ich minięciu skręcaj do dziury i zaraz za nią w lewo skos do tych kamieni. Za nimi się możesz schować i odczekać na kolejną zawiskę śmigłowca. Jak zawiśnie, to gnaj w kierunku drogi, ale jak najdalej od tunelu. Drzewa przy drodze są wystarczająco grube, aby się za nimi schować, jak znowu nadleci śmigłowiec. Polata i odleci. Wtedy znów biegiem w kierunku ATP, tak aby przebiec między nim a płotem. GRCowcy tak jak wszyscy ludzie, w nocy słabo widzą i niecelnie strzelają. Kolejnych mieć będziesz w przepuści i obozowisku na przeciw przepustu. Gnasz pomiędzy nimi. Też niecelnie strzelają. No i zostało dotrzeć do pustego bunkra w kociarni. Tam odpocząć i do tunelu od strony strażnicy. Trzymaj się blisko płotu, bo w dolince posterunek. To już ostatni.

Pocieszę Cię, że w późniejszej grze, będziesz się GRCowcom mógł za to odpłacić z nawiązką.

@FilmisterPL  - Grasz na spolszczeniu do v. 1.1 ?  Rozchodzi się o tę literę "E" , której nie należy naciskać po wczytaniu zapisu. To błąd tłumaczenia, bo rozchodzi się nie o polskie "E", a o tyldę ( ~` ) . Na tym klawiszu klawiatury z grażdanką, znajduje się właśnie znak grażdanki "e" . I stąd zastrzeżenie, aby nie naciskać, bo to wywoła problem. Na naszej klawiaturze możesz literze E przypisać w ustawieniach co Ci wygodnie.

Jestem już na bagnach,mod ciekawy zagadkowy i czasem trzeba pomyśleć zanim coś się zrobi,gram na tym spolszczenie,czemu co pisałeś,dlatego nie wciskam e choć raz wcisnąłem i było ok.Potem może b dzieci streaming to pocisne dalej fabułę,jestem w Bazie Wolności tam zrobię zakupy i za jakieś s czas trza tego tam yostka wydymać,detektoram przy okazji tajna broń się trafiła tam z góry o komina.:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier @tom3kb Przemogłem się i w końcu za tysiącpięćsetstodziewięćsetnym razem udało mi się przebiec na ATP. Na sortownię dostałem się już bez większych przygód, aczkolwiek musiałem szybko przebierać nogami jak zauważyli mnie wojacy GRC przy ognisku niedaleko wioski kotów.

Mimo to coś nie pykło mi w tym modzie. Na sortowni pogadałem z kim trzeba. Później dostałem kartę, na którą Sidorowicz przelał dwadzieścia koła, dałem się wciągnać w wendetę przeciwko dwóm bandziorom, zacząłem zbierać ekipę, udałem się na bagna gdzie odkryłem schowek i ostatecznie doszedlem do ziemianki z Burerem... ale mimo wszystko dla mnie wieje nudą w tym modzie. Zona u Zaurusa jest strasznie sterylna. Byłem już na czterech lokacjach i nie dopatrzyłem się tam mutantów (poza wspomnianym JEDNYM Burkiem), anomalii ani żadnych innych rzeczy charakterystycznych dla gry. Domyślam się, że pojawią się później, ale to już bym przeżył. Główny problem to fabuła, tak zachwalana przez wszystkich, mnie jakoś w ogóle nie ciągnie. No i fakt, że trzeba iść za rączkę z autorem i gracz nie ma prawa zboczyć na chwilę z kursu, nie przemawia do mnie, a nawet w mojej skromnej ocenie kłóci się to z sensem Stalkera, który zawsze polegał na chadzaniu swoimi ścieżkami (rzecz jasna w przenośni). :062:

Póki co porzucam Ostatniego stalkera na rzecz Road to the North.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny

No coś w tym jest, te mody to głównie dobra fabuła, walk takich losowych tak za dużo nie ma, szczególnie na tych pierwszych lokacjach. Co do anomalii to na bagnach przecież jest ich sporo na mapie :)

Walki z npcami też raczej fabularne, na losowe się człowiek natyka ale tu nie ma tak jak np w Czystym niebie, że spawnują się setki npców i śmigają po mapie co chwilę.

A grałeś w poprzednie 4 części modów Zaurusa? Bo bez tego wg mnie nie ma sensu zabierać się do tego moda, bo te pięć modów to łącząca się historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czujny  Wszystkie mody zaurusa mają tak prowadzoną fabułę. Ten wcale nie jest tak poplątany. Grałeś w Upadłą Gwiazdę? Tam dopiero trzeba było się umysłowo nagimnastykować.

Ale Twoja wola. Mogę Ci tylko zasugerować, abyś sobie zachował ostatni zapis i może z czasem go wykorzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.